چند اتاق خواب به سبک آرت دکو

اتاق خواب به سبک آرت دکو

چند اتاق خواب به سبک آرت دکو

سبک آرت دکو که از کشور فرانسه آغاز شده است دارای سابقه طولانی است و در اوایل قرن 20 در اروپا و آمریکا با یک رویکرد برجسته به شکوفایی رسید.
شناسهٔ آرت دکو استفاده از شکل های هندسی دقیق و جسورانه و آمیزه ای است از نوگرایی و طراحی‌های زینتی و ارزشمند است.
رنگ ها ی به کار رفته در آرت دکو به صورت برجسته، تاثیرگذار و دارای کنتراست زیادی هستند. اگر می خواهید سبک آرت دکو را دنبال کنید باید ازمبلمان و اثاثیه بزرگ که دارای تجملات زیادی هستند استفاده کنید که با این حال، برای کوسن‌های مبل خود بهتر است از پارچه‌های مخمل با کنتراست بالا استفاده کنید.

در ادامه مقاله مواردی گفته شده که از مخمل استفاده شده است. همچنین رنگ پارچه مبلمان شما باید به صورت تک رنگ یا متشکل از اشکال هندسی باشد. شکل هندسی سبک آرت دکو بسیار مهم است.

اتاق خواب به سبک آرت دکو
اتاق خواب به سبک آرت دکو

سبک نئو آرت دکو یا آرت دکو نو

در سال های گذشته سبک آرت دکو مورد توجه طراحان برجسته داخلی بیشماری قرار گرفت.
سبک فعلی که نئو آرت دکو یا آرت دکو نو نام دارد به شدت تحت تأثیر طبیعت قرار داشت و طرح‌های آن واکنشی به شکل‌های هندسی، رویکرد رسمی و کلاسیک سبک‌های معماری این دوره و به خصوص نئوکلاسیک بود.

در زیر چند ایده اتاق خواب که از سبک آرت دکو الهام گرفته شده اند وجود دارد. اگر دوست دارید اتاق خواب خود را به سبک آرت دکو طراحی کنید به ایده های زیر دقت کنید.

 تاج تخت دراماتیک

این تخت تخواب الهام گرفته از سبک آرت دکور که در یکی از نمایشگاهای دکوراسیون داخلی لندن در معرض دید عموم قرار گرفت توسط یک طراح داخلی دکوراسیون فرانسوی طراحی و اجرا شد. این طراح خوش ذوق این تاج تخت ها را از تاج تخت های دست ساز که خود الهام گرفته از چارچوب های در میلانی است ساخته است.

او همچنین برای حفظ چارچوب طرح خود از دو چراغ خواب بلند برنجی در دو گوشه تخت خواب استفاده کرد
واقعا این طراحی فوق العاده است. تاج تخت به گونه ای ساخته شده که گویی از روز نخست جز جدایی ناپذیر این تختخواب بوده است.
زیبایی بی حد این تخت خواب و تاجش چنان محسور کننده است که اجازه نمی دهد به بقیه عناصر موجود در این قاب زیبا توجه کنیم.

اتاق خواب به سبک آرت دکو
اتاق خواب به سبک آرت دکو

هندسه برجسته

این اتاق صاحب سبک که در تصویر مشاهده می کنید در یکی از نمایشگاههای دکوراسیون دخلی به نمایش عموم در آمده است که توسط طراحان داخلی اهل پاریس طراحی شد. این طراحی اتاق خواب از الگوهای هندسی برجسته bold geometric که خود یکی از عناصر طراحی سبک آرت دکو است الهام گرفته شده.
این الگوی موزاییکی مرمری سیاه و سفید از حمام اختصاصی اتاق خواب تا خود اتاق خواب امتداد دارد.
چراغ های دیوارکوب برنجی که روشن هستند و آینه ای با قاب برنجی طبیعی، روکش تماما سفید بالش ها و تشک تخت خواب و کف پوش چوبی اتاق جلوه ای لاکچری و زیبا به اتاق بخشیده است.
این طرحی زیبا به سبک آرت دکور طرفدارن خود را دارد.

دکور ماکسیمالیست

این طراحی خاص اتاق خواب که می بینید الهام گرفته از سبک هذیانی آرت دکو توسط یکی طراح داخلی در هتلی در پاریش به نمایش گذاشته شده است یک سبک اصیل مدرن ماکسیمالیست است.
طراح این اتاق خواب دیوارپوش آرت دکو را با تاج تخت خمیده چوبی، پرده های طرح دار مخملی، نورپردازی خاص و ترکیبی از عناصری از چرم و بامبو و مرمر را در هم آمیخته تا به اتاق خوواب حال و هوایی افتاده و آرامی داده است.

اتاق خواب به سبک آرت دکو

اتاق خواب به سبک آرت دکو

 پودری صورتی

طراحان داخلی مستقر در میلان ، بریت موران و امیلیانو سالچی از استودیوی دیمور، اتاق هایی به سبک آرت دکو در هتل سنت مارک پاریس را مانند آپارتمان های شخصی زیبا طراحی کردند.
این طراحان ترکیبی از اثاثیه های درجه یک، هنرهای سفارشی و اشیا تزیینی ساخته شده توسط صنعتگران مورانو ایتالیا را برای زیبا نشان دادن و منحصر به فرد بودن این اتاق به سبک آرت دکو استفاده کردند.
رنگ پودر صورتی این اتاق خواب در نوع خود جالب است و انسان را می تواند مستعد یک خواب طولانی و آرامبخش کند.

منحنی و تقارن

طراح داخلی فرانسوی ، Dorothée Meilichzon از ترکیبی ار المان های نظیر آینه، تخته های پارچه ای برای ساخت تاج تخت های سفارشی برای این اتاق خواب افسانه ای الهام گرفته از سبک آرت دکور استفاده کرد. اشکال دایره ای و قوسی فضای احساسی را ایجاد می کند و در لحظه اول بینده تقریبا از این سبک طراحی مات می ماند. دو شب چراغ خواب برنجی کنار تخت ها حالتی زیبا و چشم نواز را برای فرد بیننده به همراه می آورند.

اتاق خواب به سبک آرت دکو

اتاق خواب به سبک آرت دکو

مخمل باشکوه

در هتل Henetetta لندن ، طراح داخلی فرانسوی ، Dorothée Meilichzon یک زیبایی بی بدیل الهام گرفته از سبک آرت دکور را با استفاده از تاج تخت های مخملی قوسی شکل و با شکوه طراحی کرده است. آرت دکو الهام گرفته شده در این قاب زیبا تاجت تخت های قوسی شکل هستند.
این اتاق محسور کننده با پنجره زیبا و دو صندلی راحتی و رویه تختی های سفید رنگ به بیننده چنان حالت آرامبخشی القا می کند که زبان از توصیف آن قاصر است.
تخت خواب فوق العاده، تم اتاق، تاج تخت الهام گرفته از سبک آرت دکو و دیگر المان های موجود در این اتاق خواب چیره دستی و ذهن خلاق طراح را نشان می دهد.

 گذری به دهه 60

این اتاق خواب مدرن با طراحی دهه 60 جالب، توسط طراحان Tavia Forbes و Monet Masters طراحی و در نمایشگاه دکوراسیون منزل به نمایش عموم در آمده است.
دیوارهای ضخیم مشکی، چراغ های دو قلوی نورانی، اثاثیه تیره رنگ به اتاق حالتی مجلل و منحصر به فرد داده.
می توان سنگینی جو این اتاق خواب را در کنج به کنج آن حس کرد و به طراح آن یک آفرین جانانه گفت.

اتاق خواب به سبک آرت دکو

اتاق خواب به سبک آرت دکو

آرامبخش

این طرح آرام و ساده سبک آرت دکو از طراح فرانسوی Dorothee Meilichzon در هتل باچامونت به نمایش گذاشته شد.
این اتاق خواب دنج و کوچک که با رویه تخت سفید رنگ و طراحی سبک آرت دکو تاج تخت ها و شب چراغ های پرنور بالای سر تخت خواب واقعا آرمش را می تواند در اولین نگاه به شما دهد.

میز مطالعه که طرح سنتی دارد با پرده های قد برافراشته که رنگ آن با تم اتاق و صندلی مطالعه سازگار است این اتاق خواب را به محلی مناسب و آرام برای استراحت تبدیل کرده است.

شروع ثبت نام دوره های ویژه فصل بهار - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22برای شروع کلیک کنید .
+