استایل کلاسیک زنانه

استایل کلاسیک زنانه

تعریف شما از کلاسیک چیست؟ هر چیز کلاسیک، از فیلم و کتاب گرفته تا مُد، ماندگار است و به زمان و مکان خاصی محدود نمی‌ شود!
کیفیتِ یک اثر کلاسیک، باعث ماندگاری آن می‌ شود و آن را از مرز زمان و مکان فراتر می ‌برد.
لباسی را سال ‌ها یا دهه ‌ها نگه می ‌دارید و از آن استفاده می‌ کنید، چون هیچ ‌وقت از مُد نمی ‌افتد؛ برای مثال،  50 سال از مرگِ کوکو شنل می ‌گذرد؛ اما آنچه شنل به صنعتِ مُد معرفی کرد، همچنان در جایگاه خاصی قرار دارد و محبوب است.
پس از مرگ او، برندِ شنل به مدت 10 سال از رونق افتاد، تا اینکه کارل لاگرفلد آن را به دست گرفت و خانه مد شنل را احیا کرد؛ اما کارل چگونه توانست خانۀ مُد را احیا کند؟

کارل نمونه ‌ها و نمادهای کلاسیکی را ایجاد کرد که در طول سالیان، فقط کمی پیچیده ‌تر و مدرنیزه شده ‌اند.
او طراحی ‌های اصلی را وارد بازار ، لوگوی کوکو شنل را ایجاد، و  آن را به بسیاری از تولیداتش اضافه و به نمادی شناخته‌ شده در سراسر جهان تبدیل کرد.
او از این لوگو استفاده کرد تا برندش در همه جا متمایز  باشد و همه آن را بشناسند.
کارل لاگرفلد از جاودانگی کلاسیکِ کارهای شنل بهره گرفت و آن را از خانۀ مُد به امپراطوری مُد تبدیل کرد؛ اما استایل کلاسیک در دنیای مدرن چگونه است؟
در این مقاله، به شما خواهیم گفت که استایل کلاسیک زنانه چیست و لباس‌ های مناسب برای استایل کلاسیک کدام اند. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

استایل کلاسیک زنانه
ستاره های استایل کلاسیک زنانه

ستاره ‌‌های استایل کلاسیک زنانه

استایل کسانی مانند آدری هپبورن، کیت میدلتون و ژاکلین کندی، از نمونه‌ های برجستۀ استایل کلاسیک است.
استایل کلاسیک گریس کلی هم بسیار زیبا و بی‌ نظیر است. سلیقۀ بی عیب و نقصِ کلی، او را به ستاره ‌ای درخشان تبدیل کرده بود.
او همیشه پیراهنی بلند و ساده می ‌پوشید و رنگ‌ های خنثی را انتخاب می ‌کرد. حتی اگر می ‌خواست طبق اصول کژوال لباس بپوشد، فقط یقه اسکی به همراه شلوار پارچه ‌ای زنانه می ‌پوشید.
همیشه پیراهن ‌های ساده و بدون آستین، شلوار  و کفش سیاه می ‌پوشید. حتی زیورآلاتش هم ساده بودند و در همۀ مراسم‌ ها، چه رسمی و چه غیر رسمی، به مروارید اکتفا می‌ کرد!

ویژگی‌ های استایل کلاسیک زنانه

لباس ‌های کلاسیک، ویژگی‌ های خاصی دارند که آن‌ ها را از دیگر لباس ‌ها متمایز ، و در نهایت، ماندگار می‌ کنند.
سیلوئت‌ های مشخص، برش و خط دوخت تمیز، رنگ‌ های خنثی و راه‌ راه های ساده یا جزئیاتِ مینیمال، از ویژگی ‌های لباس ‌های مناسب برای استایل کلاسیک هستند.
لباس‌ کلاسیک، ساده ، و پارچۀ آن، با کیفیت و زیباست . رژ لب قرمز، بخش جدایی ‌ناپذیر استایل کلاسیک است.
طرفداران استایل کلاسیک، به ارزش و کیفیتِ لباسشان اهمیت می ‌دهند؛ چرا که قرار است آن را تا سالیان درازی داشته باشند. استایل کلاسیک به معنای سرمایه‌ گذاری روی لباس، به بهترین نحو، است و یک زن کلاسیک، از خریدنِ لباس‌ های گران و پرداختِ پول گزاف، ابایی ندارد؛ چرا که قرار نیست لباسش از مُد بیفتد، بلکه لباسش همیشه جذاب و زیبا و قابل استفاده خواهد بود.

استایل کلاسیک فقط به پوشش و ظاهر مربوط نمی‌ شود. زنان کلاسیک، اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی دارند و نیازی نمی‌ بینند برای جلب توجه دیگران، با لباس ‌های پر زرق و برق در مجلسی حاضر شوند.
ظاهرِ ساده، مشخصۀ همۀ آن هاست و بدون شک، توجهِ در خور ِلیاقت و شایستگی‌ شان را نیز دریافت خواهند کرد.
پارچه‌ هایی با طرح ‌های شلوغ و رنگارنگ در استایل کلاسیک جایی ندارند.
در ضمن، لباس کلاسیک باید راحت باشد. سعی کنید بیشترین هزینه را صرف خریدنِ کیف، کفش، مانتو و پالتو کنید، چرا که این ‌ها باعث می‌ شوند لباس ‌های ارزانتان نیز گران و ارزشمند به نظر برسند.

استایل کلاسیک زنانه زمستانی
کت استایل کلاسیک زنانه

چگونه در دنیای مدرن کلاسیک باشیم؟

 • کوکو شنل، پیراهن کوتاه مشکی و ساده (LBD) را به دنیای مُد معرفی کرد. این لباس، مخصوص زنان کلاسیک است و لزوما هم نباید مشکی باشد، بلکه می ‌توانید دیگر رنگ‌ های خنثی، مانند سرمه ای، سفید و شتری را هم انتخاب کنید.
  پیراهن کوتاه و ساده‌، یک جفت گوشواره ساده و یک جفت کفش پاشنه بلند، شما را به زنی کلاسیک و جذاب تبدیل می‌ کند.
 • کت بلیزر را فراموش نکنید. کت بلیزر لباسی کلاسیک است و می تواند از بهترین سرمایه‌ گذاری ‌های شما برای خریدنِ لباس باشد.
  کت بلیزر را با هر لباس دیگری و در هر مراسمی می ‌توانید بپوشید.
  کت بلیزر زنانه را به همراه شومیز و شلوار جین بپوشید و کیف کلاچ زیبایی هم به دست بگیرید.

 • شومیز سفید هم از آن دسته لباس ‌هایی است که هیچ وقت از مُد نمی ‌افتد و برای استایل کلاسیک نیز بسیار مناسب است.
 • به سیلوئت‌ هایی که هرگز از مد نمی ‌افتند اطمینان کنید. هیچ چیز در زندگی قطعی نیست؛ اما ما به شما قول می ‌دهیم که پیراهن Wrap Dress هرگز از مُد نخواهد افتاد.
  این مدل پیراهن را در طرح‌ ها و رنگ ‌های مختلف تهیه کنید. پیراهن Wrap Dress را به همراه گردنبدی ساده و صندل بپوشید.
شومیز استایل کلاسیک زنانه
مدل استایل کلاسیک زنانه
 • اگر استایل کلاسیک را انتخاب کرده ‌اید، زیورآلات ‌تان باید ساده و مینیمال ، کیفتان کاربردی و ساده و کمربندتان نیز ساده و باریک باشد.
 • تیشرت راه راه بپوشید. تیشرت ‌ها و بلوزهای راه راه (Breton top) زنانه، ملهم از یونیفورم ‌های نیروی دریایی فرانسه در سال 1985 هستند.
  کوکو شنل این طرح را به دنیای مُد معرفی کرد. از آن زمان، Breton top همچنان محبوب است؛ چرا که برای هر شرایط و مراسمی مناسب است.
  اگر می‌ خواهید توجه‌ ها به تیشرت شما معطوف نشود، تیشرت ‌هایی با راه‌ های باریک انتخاب کنید و اگر دوست دارید  توجه ‌ها را به خود جلب کند، تیشرت هایی با راه‌ های ضخیم ‌تر را انتخاب کنید.
  تیشرت راه راه‌ تان را به همراه شلوار جین تیره بپوشید.

 • پلیور کشمیر زنانه را از یاد نبرید. حتما چند پلیور یقه هفت و یقه اسکی کشمیر در رنگ‌ های مختلف تهیه کنید. پلیور یقه اسکی خاکستری و سرمه ای، از ضروریات استایل ساده و شیک کلاسیک هستند.
  پوشیدنِ یقه اسکی کشمیر به همراه دامن طرح‌ دار، استایل شما را به سوی استایل مدرن سوق می ‌دهد. فقط به یاد داشته باشید که پلیورتان نباید تنگ باشد.
  بهتر است پلیورتان یک سایز بزرگ ‌تر باشد. خریدنِ پلیور مردانه هم بسیار هوشمندانه است؛ همچنین می ‌توانید شلوارک خاکی به همراه ژاکت پشمی بپوشید و کیف ساده و بزرگی هم به دوشتان بیندازید.
 • اگر شلوار یا پیراهن را دوست ندارید، می ‌توانید دامن کوتاه بپوشید. فقط یادتان باشد که دامنتان نباید بالاتر از زانو باشد، بلکه باید زانو را بپوشاند یا تا ساق پاهایتان برسد.
  بهتر است دامن کوتاه را به همراه کفش پاشنه کوتاه بپوشید؛ اما اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید کفش تخت زنانه یا حتی کتانی دخترانه اسپرت هم به همراه آن بپوشید.
ویژگی های استایل کلاسیک زنانه
استایل کلاسیک زنانه چیست

 • به یاد داشته باشید که کفش تخت از عناصر مهم استایل کلاسیک است.
 • کت چرمی بپوشید. 30 سال از تولید اولین کت چرمی مخصوص موتورسواری گذشته بود که برای اولین بار وارد صنعت مُد شد و به این شکلی که امروز می ‌بینیم درآمد.
  در سال 1953، مارلون براندو، کت چرمی به تن کرد و بعد از آن، زنان و مردان، تحت تاثیر این ستارۀ سینما، کت چرمی به تن کردند.
  کت چرمی هم از لباس ‌های ماندگار است که هرچقدر هم برای خریدن آن هزینه کنید، پولتان هدر نرفته است؛ در واقع، کت چرمی هرچقدر قدیمی‌ تر شود، زیباتر می ‌شود. کت چرمی برای هرگونه مراسم، رسمی و غیر رسمی، مناسب است.
 • در فصل زمستان، پالتوی شتری رنگ را از یاد نبرید. پالتوی شتری رنگ، ابداعِ خانه مدِ MaxMara و پر فروش ‌ترین تولیدِ این برندِ است.
  اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید کمربند پالتوی شتری رنگتان را ببندید و آستین‌ های آن را بالا بزنید تا آستر داخلی آن نیز دیده شود.

در آخر

انتخاب نوع لباس، ارتباط تنگاتنگی با نگاه و شخصیت هر فرد دارد. انتخاب هوشمندانه و سنجیدن موقعیت، زمان و مکان برای برگزیدن یک استایل، می تواند در نمود شخصیت افراد در اجتماع، تاثیرگذار باشد.
هر شخصی می تواند عاشق یک سبک و استایل منحصر باشد و در آن احساس راحتی بیشتری کند؛ مهم نیست چه سبکی را دوست دارید؛ نکتۀ حائز اهمیت این است که هر استایل را در چه زمان و مکانی به تن می کنید؛ چراکه برازندگی هر فرد در جامعه، با توجه به  انتخاب مناسب او نمود می یابد.

استایل کلاسیک مردانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

استایل کسانی مانند آدری هپبورن، کیت میدلتون و ژاکلین کندی، از نمونه‌ های برجستۀ استایل کلاسیک است

سیلوئت‌ های مشخص، برش و خط دوخت تمیز، رنگ‌ های خنثی و راه‌ راه های ساده یا جزئیاتِ مینیمال، از ویژگی ‌های لباس ‌های مناسب برای استایل کلاسیک هستند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

استایل کلاسیک فقط به پوشش و ظاهر مربوط نمی‌ شود. زنان کلاسیک، اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی دارند و نیازی نمی‌ بینند برای جلب توجه دیگران، با لباس ‌های پر زرق و برق در مجلسی حاضر شوند.

حتما هم نباید مشکی باشد، بلکه می ‌توانید دیگر رنگ‌ های خنثی، مانند سرمه ای، سفید و شتری را هم انتخاب کنید
پیراهن کوتاه و ساده‌، یک جفت گوشواره ساده و یک جفت کفش پاشنه بلند، شما را به زنی کلاسیک و جذاب تبدیل می‌ کند.

اگر استایل کلاسیک را انتخاب کرده ‌اید، زیورآلات ‌تان باید ساده و مینیمال ، کیفتان کاربردی و ساده و کمربندتان نیز ساده و باریک باشد.

کت چرمی هم از لباس ‌های ماندگار است که هرچقدر هم برای خریدن آن هزینه کنید، پولتان هدر نرفته است؛ در واقع، کت چرمی هرچقدر قدیمی‌ تر شود، زیباتر می ‌شود. کت چرمی برای هرگونه مراسم، رسمی و غیر رسمی، مناسب است.

آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+