آشنایی با استایل گوتیک زنانه

استایل گوتیک زنانه

معمولاً وقتی اسم گوتیک به میان می ‌آید، کلیساهای قرون وسطی در اروپای شرقی، قبایل وحشی و جنگجو و جوانانی با استایل‌ های عجیب و غریب و لب ‌های سیاه، در اذهان تداعی می ‌شود.جنبش گوتیک در دهۀ 1980 آغاز شد و می ‌توان آن را خرده‌ فرهنگی جوان و در عین حال، قدرتمند دانست. فرهنگِ گوتیک، مثل بسیاری از جنبش‌ ها، سعی بر به چالش کشیدنِ هنجارهای اجتماعی داشت. در واقع، استایل گوتیک زنانه از هیچ نظم و ترتیبی تبعیت نمی‌ کند. استایل گوتیک هم همین اصول را دارد و از زیبایی مخوفی برخوردار است؛

زیبایی عجیبی ملهم از استایل دورۀ ویکتوریا و استایل پانک!
این استایلِ ساختارشکن، ریزه‌ کاری‌ های زیادی دارد که با رعایتِ آن‌ ها می ‌توانید بسیار خاص و جذاب به نظر برسید.

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که استایل گوتیک چیست و عناصر اصلی استایل گوتیک زنانه کدام اند. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

بیشتر بخوانید: استایل اسمارت کژوال زنانه

گوتیک
استایل گوتیک چیست؟

استایل گوتیک چیست؟

استایل گوتیک با قرن های 18 و 19، پیوند نزدیکی دارد. ریشه ‌های فرنگِ گوتیک را می ‌توان در موسیقی و پیدایشِ ژانرِ گوتیک راک (Rock Goth) در عصرِ پساپانک در انگلستان مشاهده کرد.
این سبک از موسیقی در میان طرفداران فردیت و انقلاب، بسیار محبوب شد. وقتی این سبک گسترده ‌تر شد، از پست پانک فاصله گرفت و به سبکی مستقل تبدیل شد. این استقلال و پیشرفت باعث شد که این جنبش در سراسر جهان، طرفداران زیادی پیدا کند.
طولی نکشید که فرهنگِ گوتیک از موسیقی فراتر رفت و به دیگر ابعادِ هنر و زندگی نیز راه یافت. جنبش گوتیک بر ادبیات، هنر، سینما و مُد هم تاثیر گذاشت.
این جنبش، همیشه پیچیدگی و پررمز و رازی خودش را حفظ کرد.
این پیچیدگی و پررمز و رازی را می ‌توان به‌ وضوح در همۀ عناصرِ این سبک مشاهده کرد. استایل گوتیک مختص به طبقۀ اشراف است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با استایل آوانگارد زنانه

تاریخچه استایل گوتیک

در استایل گوتیک، مو، لباس و آرایش، سیاه‌ رنگ و پوست، سفید و رنگ‌ پریده است.
چنین سبک و تضادی، یادآورِ عصر ویکتوریاست. Atomic Jane ، لباس‌ های بسیاری را برای استایل گوتیک طراحی و تولید کرده است.
استایل گوتیک زنانه، سه عنصر اصلی دارد: کُرست، پیراهن و دامن. این استایل، الهام‌ بخشِ استایل‌ های غیرگوتیک هم بوده است.
پیروان این سبک می ‌خواهند در جامعه،‌ متمایز و خاص باشند و ظاهرشان شبیه به کسانی نباشد که همواره به فکر پیروی از اصول جامعه هستند.

امروزه، رسانه سبب ترویجِ بیشتر استایل گوتیک شده است. در فیلم‌ ها، سریال ‌ها، موزیک ویدیوها و مراسم فرش قرمز، شاهد استایل گوتیک هستیم.
بسیاری از مردم، حداقل یکی از عناصر این استایل را در تیپشان می‌ گنجانند.
تاثیرِ استایل گوتیک بر مُدِ مدرن، روز به‌ روز بیشتر می ‌شود؛ در واقع استایل گوتیک، هم از ترندهای مدرنِ دنیای مد تاثیر می ‌گیرد و هم بر آن‌ ها تاثیر می‌ گذارد.

در دهۀ 2000، استایل گوتیک به نمایش مُد یا فشن شو هم راه پیدا کرد.
الکساندر مک‌کویین، اولین طراح شناخته شده‌‌ ای بود که در حوزۀ گوتیک فعالیت کرد. منتقدان مُد، مجموعه‌ های Birds، Hunger و Shining مک‌کویین را بازگشتِ نمایش ‌های عصر ویکتوریا می ‌دانند.

تاریخچه استایل گوتیک
لباس‌ های استایل گاتیک

لباس‌ های متناسب برای استایل گوتیک

لباس‌ های متناسب برای استایل گوتیک بسیار متنوع هستند؛ اما همۀ آن‌ ها یک سری ویژگی‌ های مشخص دارند.
در دوختِ این لباس ‌ها از پارچه‌ های چرم، مخمل و توری استفاده می‌ شود.
لباس مشکی، بخش لاینفکِ استایل گوتیک است؛ چه استایل زنانه، چه مردانه. پیراهن مشکی، شنل مشکی، بوت مشکی مچ‎ دار، بوت نظامی (combat boot)، کرست و دامن، از لازمه‌ های استایل گوتیک زنانه به شمار می آیند.
لباس‌ های زنانه این سبک، مشکی هستند و از چرم و فلزات براق برای تزیین آن ‌ها استفاده شده است.
زمختی این لباس ‌ها با ظرافت و سفیدی پوست زنان در تضاد است.

مشکی، محبوب‌ ترین و پرکاربردترین رنگ در استایل گوتیک به شمار می ‌رود.
رنگِ سیاه، نمادِ مویه و عزاداری برای زندگی سراسر درد و رنج است.
لباس ‌های گوتیک را از مخمل، اطلس و دیگر پارچه ‌های شیک و اشرافی تهیه می‌ کنند.
بیشتر مردم تصور می ‌کنند که استایل گوتیک باید مشکی باشد؛ اما این طور نیست. اگر استایل گوتیک را انتخاب کرده ‌اید، اصلا مجبور نیستنید تیپ سر تا پا مشکی را انتخاب کنید، بلکه می‌ توانید از رنگ ‌های دیگر هم بهره ببرید؛
برای مثال، پیراهن بنفش تیره ‌ای که با گلدوزی‌ مشکی رنگ و تورهای مشکی تزیین شده باشد، استایل شما را بسیار جذاب خواهد کرد.
فقط یادتان باشد که رنگ‌ های براق و روشن، به هیچ وجه، جایی در استایل گوتیک ندارند.

گل رز گوتیک، سرخ یا مشکی، جذابیت خاصی به استایل شما خواهد بخشید. این رزِ مرموز و جذاب، هم می‌ تواند بر لباس شما نقش بسته باشد و هم عضوی از اکسسوری هایتان باشد.

ست دامن و کرست، هر چشمی را مجذوب شما خواهد کرد. کرست و دامن را با چیزهای زیادی می توان تزیین کرد؛ از جمله فلزات و سگک ‌های بزرگ، اطلس مرغوب و زیبا یا پارچه ‌های چرمی. چنین ترکیبی، استایل شما را خاص و مسحورگر می ‌سازد. دامن و کرُست ‌های وینتیج هم زیبایی خاص خودشان را دارند.

اگر هم دوست داشته باشید می‌ توانید دامن گوتیک تکی بخرید و آن را با تاپ ‌ها و کرست ‌های دلخواهتان سِت کنید. برای استایل گوتیک، هم می ‌توانید دامن طرح‌ دار انتخاب کنید و هم دامن ساده را برگزینید. دامن ‌هایی که قسمتِ پایین آن‌ ها از جنس تور است، برای استایل گوتیک بسیار مناسب هستند.

طرح هرکدام از دامن‌ های گوتیک، حامل پیام خاصی است؛ برای مثال، ترکیبِ دکمه‌ ها و سگک‌ های طلایی‌ رنگ با تورِ ظریفِ مشکی، زیبایی و ظرافتِ زنانه و تاریکی را درهم می آمیزد. اگر دامن را به همراه کرست چرمی بپوشید، استایل‌تان بی ‌نظیر خواهد بود.

در سایت ‌ها و مجلات مُد، نمونه‌ های متفاوتی از استایل گوتیک را خواهید دید. در ترکیبِ لباس‌ های گوتیک نیز مانند همۀ استایل‌ های دیگر، می‌ توانید خلاقیت ‌تان را به کار گیرید و استایل گوتیک مختص به خودتان را شکل دهید. در اینجا، ایده ‌هایی را مطرح می ‌کنیم که با الهام از آن‌ ها می ‌توانید استایل گوتیک منحصر به خودتان را طراحی کنید؛ مثلاً می ‌توانید دامنِ مشکی مخمل را به همراه جلیقۀ بنفش و کفش‌ های پاشنه بلند قدیمی بپوشید، یا اینکه پوتین ‌های مشکی -که به سبک کفش کار طراحی شده‌ اند- را با تیشرت مشکی‌ بلند بپوشید.

استایل گوتیک مردانه
استایل گوتیک

اکسسوری ‌های مناسب برای استایل گوتیک زنانه

اکسسوری، جایگاه ویژه ‌ای در استایل گوتیک زنانه دارد؛ مثلا کلاه‌ و دستکش، تاثیر شگرفی بر جذابیت استایل گوتیک شما خواهند داشت.
دستکش ‌های مشکی و بلند برای استایل گوتیک مناسب هستند.
عینک ‌های goggles با طراحی گوتیک می‌ توانند استایل شما را خاص و جذاب کنند.
چترهای چرمی و توری هم جایگاه‌ ویژه ‌ای در استایل گوتیک دارند؛ به‌ علاوه، این اکسسوری، پوست‌ِ سفید و رنگ پریدۀ مناسب برای استایل گوتیک را از گزند آفتاب حفظ می ‌کند و باعث می ‌شود که سالم و روشن باقی بماند.

در استایل گوتیک، فقط از زیورآلات سفید رنگ، مانند طلای سفید، نقره و پلاتین استفاده می‌شود و طلای زرد هیچ جایگاهی در این استایل ندارد.
از دیدگاه سنتی، رنگ سفید، نمادِ نورِ سرد و ملال ‌آورِ ماه است که متناسب با لباس مشکی و صورتِ سفید و بی ‌رنگ شخص، جلوه گری می کند.گوشواره، گردنبند و انگشتر برای استایل گوتیک مناسب هستند.

در جواهرات گوتیک، از سنگ‌ های گران‌ قیمت استفاده نمی ‌شود.
این سنگ‌ های زینتی برای تزیین لباس ‌های گوتیک هم استفاده نمی ‌شوند.
در ساختِ زیورآلات گوتیک، از سنگ‌ های نیمه قمیتی استفاده می ‌شود، از جمله یاقوت زرد، یشم و سنگ ‌های سفید و سیاه.
البته مروارید هم در زیورآلات گوتیک بسیار پرکاربرد است <هم نوع طبیعی آن و هم نوع مصنوعی آن>.

آرایش متناسب برای استایل گوتیک

آرایش غلیظ از عناصر مهم استایل گوتیک به شمار می آید؛ از این ‌رو، آرایش اسموکی، بهترین سبک برای آرایش گوتیک است.
موهای‌تان باید همیشه مشکی باشد، لاک و رژلب سیاه بزنید و سایۀ پشت چشم‌تان هم همیشه سیاه باشد. یادتان باشد که تاتو و پیرسینگ، تاثیر شگرفی بر جذابیتِ استایل گوتیک‌ شما خواهد داشت.
طراحی ‌های باستانی سلتیک، جایگاه ویژه ‌ای در استایل گوتیک دارند؛ اگر می‌ خواهید تاتو کنید، حتما نگاهی هم به هنر طراحی سلتیک بیندازید.

اگر می ‌خواهید استایل گوتیک شما خیلی خاص و اثرگذار باشد، موهای‌تان را نیز بیارایید. گاهی می ‌توانید رنگ موهای‌تان را تغییر دهید؛
اما یادتان باشد که این تغییر رنگ، فقط جنبۀ تنوع و دوری از یکنواختی را دارد، وگرنه، مشکی متناسب‌ ترین رنگ برای استایل گوتیک است.
برای آراستنِ موهای‌تان می ‌توانید از گیرِ سرهایی که به سبک گوتیک طراحی شده ‌اند، استفاده کنید.

یادتان باشد که اگر استایل گوتیک را انتخاب کرده ‌اید، اصلاً نباید به فکر حمام آفتاب و برنزه کردن پوست‌تان باشید، چرا که پوست‌تان باید تا حد امکان، سفید باشد.

استایل گوتیک مردانه

استایل گوتیک زنانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

گوتیک از هیچ نظم و ترتیبی تبعیت نمی‌ کند. استایل گوتیک هم همین اصول را دارد و از زیبایی مخوفی برخوردار است.
این جنبش، همیشه پیچیدگی و پررمز و رازی خودش را حفظ کرد.
استایل گوتیک مختص به طبقۀ اشراف است.

استایل گوتیک زنانه، سه عنصر اصلی دارد: کُرست، پیراهن و دامن. این استایل، الهام‌ بخشِ استایل‌ های غیرگوتیک هم بوده است.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

لباس مشکی، بخش لاینفکِ استایل گوتیک است، مشکی، محبوب‌ ترین و پرکاربردترین رنگ در استایل گوتیک به شمار می ‌رود
رنگِ سیاه، نمادِ مویه و عزاداری برای زندگی سراسر درد و رنج است.

در دوختِ این لباس ‌ها از پارچه‌ های چرم، مخمل و توری استفاده می‌ شود، لباس ‌های گوتیک را از مخمل، اطلس و دیگر پارچه ‌های شیک و اشرافی تهیه می‌ کنند.

از چرم و فلزات براق برای تزیین آن ‌ها استفاده شده است و همچنین از فلزات و سگک ‌های بزرگ، اطلس مرغوب و زیبا یا پارچه ‌های چرمی استفاده می شود.

اکسسوری، جایگاه ویژه ‌ای در استایل گوتیک زنانه دارد مثلا کلاه‌ و دستکش،عینک ، چتر های پرمی و توری تاثیر شگرفی بر جذابیت استایل گوتیک شما خواهند داشت.
دستکش ‌های مشکی و بلند برای استایل گوتیک مناسب هستند.

آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+