نحوه رنگ آمیزی با کره کاکائو 

آیا با نحوه رنگ آمیزی با کره کاکائو آشنایی دارید؟ در این مقاله از آموزش حرفه ای نقاشی وب سایت پویا اندیش به بررسی نکات مهم در مورد تصویر سازی و گرافیک می پردازیم. سبک های مخلتف گرافیکی را بازگو کرده و هر آنچه که یک گرافیست نیاز دارد را گردآوری می کنیم. در این قسمت از پویا اندیش به یکی دیگر از سبک های نقاشی اما این بار نقاشی بر روی شیرینی جات؛ پرداختیم، آموزش رنگ آمیزی با کره کاکائو مبحثی است که در اینجا بدان پرداختیم. با ما در این بخش هیجان انگیز همراه باشید.

چگونه با کره کاکائو نقاشی کنیم
طراحی با کره کاکائو

رنگ آمیزی با کره کاکائو

در ابتدا برای اینکه با این روش آشنا شوید، شما را با ماهیت کره کاکائو آشنا می کنیم؛ کره کاکائو یک نوع روغن گیاهی است که آن را از دانه های کاکائو می گیرند، رنگ آن زرد است و 40 تا 60 درصد چربی های اشباع شده دارد. عطر و رایحه این ماده همانند شکلات است. این ماده در دمای اتاق به صورت جامد است و در دمای 34 تا 38 درجه سانتی گراد ذوب می شود. کره کاکائو را می توان با رنگ های خوراکی که به صورت پودر در بازار هستند، ترکیب کرد و در دمای پایین با ذوب کره، آن ها را مخلوط نمود. نقاشی با کره کاکائو یک روش نسبتا نوین و جدید است. این یک روش خارق العاده و بی نظیر برای نقاشی بر روی کیک ها و کلوچه ها است. در اینجا نکات مهم این روش را برای مبتدیان آموزش می دهیم.

دلیل انتخاب کره کاکائو برای نقاشی

نقاشی با کره کاکائو مزایای زیادی دارد و می توان آن را با تکنیک های مختلف انجام داد. در اینجا ما یک تکنیک را مورد بررسی قرار داده ایم. دلایلی وجود دارد که در این صنعت، این ماده را برای رنگ آمیزی بر روی کیک ها، انتخاب کردیم، این دلایل را در زیر عنوان می کنیم.

رنگ کردن با کره کاکائو
رنگ آمیزی با کره کاکائو

کره کاکائو تحت تاثیر رطوبت قرار نمی گیرد

کره کاکائو به عنوان یک رنگ روغن در دنیای تزئین کیک وجود دارد، این بدین دلیل است که کره کاکائو یک چربی است و بنابراین کیکی که با آن رنگ می شود معمولا تحت تاثیر رطوبت قرار نمی گیرد. اگر در مناطقی مانند انگلستان که آب و هوای مرطوب دارد زندگی می کنید، رطوبت هوا برای کیک هایی که در تزئیناتشان از آب استفاده می شود، دچار مشکل می شوند و تحت تاثیر رطوبت و گرمی هوا قرار می گیرند.

استفاده بیش از حد از کره کاکائو در تزئینات مشکلی ایجاد نمی کند

سال هاست که هنرمندان با رنگ های پایه آب، کیک ها را تزئین می کنند. این کار، جلوه زیبایی به کیک می دهد. اما با این حال نکته منفی در این روش این است که اگر بخواهید در یک قسمت رنگ بیشتری به کار ببرید و یا بر روی یک رنگ، رنگ دیگری استفاده کنید؛ با کمال ناباوری، رنگ زیرین از بین می رود و زیبایی رنگ آمیزی با کره کاکائو را به هیچ عنوان ندارد. با استفاده از کره کاکائو می توان به راحتی یک رنگ را روی رنگ دیگری به کار برد تا بافت و عمق ایجاد کند.

نقاشی با کره کاکائو
رنگ آمیزی با کره کاکائو

کره کاکائو را می توان بر روی رنگ های تیره خمیری اعمال کرد

رنگ آمیزی رنگ های روشن روی خمیر تیره با رنگ های خوراکی بر پایه آب، امکان پذیر نیست. اما رنگ آمیزی روی این خمیرهای تیره با استفاده از کره کاکائو امکان پذیر است. پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدا با رنگ سفید، یک لایه ایجاد کنید و سپس رنگ ها و جزئیات را به آن اضافه نمایید.
نکته مهم: کره کاکائو چربی است که به راحتی ذوب می شود، به طور معمول در دمای 34-38 درجه سانتیگراد ذوب می گردد، بنابراین اگر در هوای گرم کار می کنید . یا در یک روز گرم مشغول کار هستید، ممکن است مشکل خشک شدن و سفت شدن کره کاکائو را داشته باشید.

در نقاشی با کره کاکائو به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای نقاشی با کره کاکائو شما 2 ماده اساسی و ساده نیاز دارید، کره کاکائو و رنگ خوراکی. می توانید یک براش با کیفیت و یک پالت سفید انتخاب کنید و در نهایت به یک منبع گرما نیازمندید.

رنگ آمیزی با کره کاکائو
آبرنگ کره کاکائو

چطور با کره کاکائو رنگ آمیزی کنیم

• یک بشقاب یا پالت سفید را بر روی منبع حرارت قرار دهید.
• مطمئن شوید که بشقاب در بالاترین سطح قرار گرفته است- کره کاکائو شما پس از ذوب شدن، به پایین ترین نقطه می رسد.
• مقدار کمی کره کاکائو اضافه کنید
• اجازه دهید کره کاکائو ذوب شود

مراحل بعدی رنگ آمیزی با کره کاکائو

• مقدار کمی از پودرهای رنگی خوراکی به اطراف لبه های بشقاب اضافه کنید. در این مرحله حواستان باشد که پودرهای رنگی با کره کاکائو قاطی نشوند.
• برای شروع رنگ آمیزی کره کاکائو را با رنگی که می خواهید، مخلوط کنید. بهتر است میزان کره کاکائو بیشتر از میزان رنگ خوراکی باشد.
• قلم موی خود را بردارید و با آن به خمیرقند خشک شده رنگ بمالید.
• در ابتدا قسمت های پس زمینه را رنگ کنید. سپس به تدریج پیش بروید و تمام جزئیات را با قلم مو اضافه کنید. حال شما یک نقاشی و طرح زیبا با استفاده از این مواد ساده دارید.

درست کردن رنگ کاکائویی
رنگ کره کاکائویی

نکات مهم در رنگ آمیزی با کاکائو

• اگر قلم مو را جایی گذاشتید و مواد بر روی آن سفت شده بود، کافی است آن را بر روی بشقاب خود بگذارید تا کره کاکائو دوباره از روی قلم مو ذوب شود و قابل استفاده مجدد گردد.
• هنگام رنگ آمیزی یک کیک بزرگ با رنگ های مختلف، ممکن است استفاده از تعدادی بشقاب کارتان را راحت تر کند. مثلا برای رنگ های سبز از یک بشقاب، برای قرمزها از یک بشقاب و…
• با ترکیب کردن رنگ های مختلف می توانید به سایه روشن زیبایی برسید و از آن در کار خود استفاده نمایید.
• با استفاده از رنگ های روشن مانند سفید می توانید غلظت کره کاکائو را افزایش دهید.

 جمع بندی:

با نکاتی که در اینجا گفته شد و دستورالعمل هایی برای رنگ آمیزی با کره کاکائو، شما می توانید به راحتی و با موادی ساده، کیک ها و کلوچه های مختلف را تزئین کنید و از انجام این هنر زیبا لذت ببرید. از این تکنیک میتوان در نقاشی سه بعدی روی کیک استفاده کرد. در وب سایت پویا اندیش تنها توانستیم نکات مهم درباره رنگ آمیزی با کره کاکائو را در اختیار شما قرار دهیم. اگر مبتدی هستید مسلما این اطلاعات برای شما بسیار مفید خواهد بود. همین حالا شروع کنید و با مواد ساده زیباترین ها را خلق کنید.

آبرنگ کره کاکائو

مطالعه بیشتر

عکاسی سیاه و سفید + راهنمایی کامل برای مبتدیان
آموزش و راهنمای کامل نرم افزار ماتریکس گلد
12 نقاشی ترسناک و عجیب که باید ببینید
استفاده از چوب در طراحی داخلی خانه
چگونه خانه ای به سبک خانه های انگلیسی طراحی کنیم؟
10 شغلی که طراحی پیش نیاز آنهاست
آموزش تری دی مکس در کابینت سازی
بهترین قالب های افترافکت کدامند؟
ایندیزاین چیست ؟
تنظیمات ایلاستریتور چه امکاناتی در اختیار ما قرار می دهد؟
نقاشی با نمک؛ چگونه می توان با نمک یک نقاشی برجسته کشید؟
گالری های هنری آبان ماه 98
طراحی داخلی با نرم افزار تخصصی 3ds MAX
معرفی عکاس دایان آربس
پارچه کرپ چیست و انواع و کاربردهای آن
آشنایی با 9 سبک نقاشی مختلف در دنیای هنر
نکات مهم درباره عکاسی در زندگی روزمره
نرم افزار تری دی مکس چیست ؟ به همراه فیلم آموزشی
نقاشی با ذغال به صورت واقع گرایانه
آشنایی با 10 مورد از مشهورترین تابلوهای نقاشی جهان
5 نکته طلایی در مورد نقاشی با رنگ روغن برای مبتدیان
15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات
نکاتی که در نقاشی دیواری یا دیوارنگاری باید رعایت کنیم
جواهرات هندی
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزشی اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+