نکات مهم و نحوه رنگ آمیزی قوطی های حلبی

آیا با نکات رنگ آمیزی قوطی های حلبی مثل قوطی شیر خشک آشنایی دارید؟ در وب سایت پویا اندیش ما سعی داریم تا دنیایی از خلاقیت و اطلاعات به روز و جالب را در خصوص تصویرسازی و نقاشی به کاربران مان انتقال دهیم. اگر به کارهای هنری علاقه دارید و یا خود یک هنرمند هستید، با دنبال کردن مطالب این وب سایت می توانید نکات ارزشمندی را در زمینه های متنوع هنری، دریابید.

در این آموزش نقاشی و دکوپاژ روی قوطی شیر خشک به شما یاد می دهیم که چطور می توان روی یک قوطی حلبی نقاشی کشید. با ما همراه باشید تا ظریف ترین نکات را در این زمینه برای شما بازگو کنیم.

رنگ آمیزی قوطی حلبی

رنگ آمیزی قوطی حلبی

نقاشی روی قوطی های حلبی

شاید در محل زندگیتان قوطی های حلبی قدیمی زیادی وجود داشته باشند که قصد دور انداختن آن ها را داشته باشید، اما ما در اینجا به شما می آموزیم که چطور از این وسایل دور ریختنی می توانید استفاده کنید و یک شی ارزشمند و زیبا بسازید. پس دست نگه دارید، آن ها را دورنریزید تا مرحله به مرحله این کار را به شما بیاموزیم.
کلید نقاشی روی حلب، آماده سازی صحیح سطح آن می باشد. برای یادگیری نحوه تمیز کردن حلب و آماده سازی آن برای رنگ آمیزی و همچنین یافتن نکات مهم در مورد بهترین روش برای نقاشی روی حلب، به مطالعه ادامه دهید.

چطور یک قوطی حلبی را برای پروژه رنگ آمیزی آماده کنیم؟

ساخت جامدادی با قوطی شیر خشک

مرحله 1 رنگ آمیزی قوطی حلبی

1. اولین و مهم‌ترین حرکت پیش از رنگ آمیزی سطوح حلبی و یا قلعی، این است که اکسیدها را از روی حلب قدیمی پاک کنید. احتمالا این قوطی های حلبی زمان زیادی از تولیدشان گذشته است و مسلما بعضی از قسمت های آن اکسیده شده اند، اگر اکسیدها را پاک نکنید ممکن است سطح این اکسیدها گسترش یابد و برای شما دردسر ساز شود. شما می توانید با استفاده از برس موی سیمی قدیمی و یا کاغذ سنباده، به صورت دورانی تمام علائم اکسیده شدن را از بین ببرید.

آموزش دکوپاژ روی قوطی شیر خشک
وسایل مورد نیاز دکوپاژ روی فلز

مرحله 2 رنگ آمیزی قوطی های حلبی

2. سپس، حلب را در آب گرم با صابون بشویید و بعد آن را با آب، تمیز بشویید، سپس در نهایت آن را کاملا خشک نمایید. در این مرحله، ظرف را با دستمال مرطوب یا سرکه سفید پاک کنید تا سطح از صابون های باقی مانده و یا چربی های قدیمی، پاک شوند.

مرحله 3 رنگ آمیزی قوطی فلزی

3. از آنجا که ظروف حلبی اغلب دارای درزها یا سجاف های ریزی هستند، اگر به کمک سشوار آن ها را خشک کنید، تمام درزها کاملا خشک خواهند شد. روش دیگر این است که، ظروف تمیز حلبی را به مدت 30 دقیقه در یک فر (حدود 200 درجه یا کمتر) قرار دهید تا مطمئن شوید که تمام مناطق آن کاملا خشک شده است.

هفت سین با قوطی شیر خشک

مرحله 4 رنگ آمیزی قوطی های حلبی

4. سپس، به آرامی سطح حلب را با حرکت دایره ای با کاغذ سنباده ریز یا پشم شیشه، سنباده بزنید. این کار به چسبندگی بهتر رنگ به سطح کمک می کند. گرد و غبار موجود بر اثر سنباده کشیدن را با پارچه ای مرطوب کاملا پاک کنید.

مرحله 5 رنگ آمیزی قوطی حلبی

5. برای جلوگیری از اکسیده شدن فلزات، بهتر است قبل از رنگ آمیزی روی حلب، سطح آن را با اسپری مخصوص فلزات آغشته کنید. این تکنیک را برای ساخت گلدان با قوطی شیر خشک حتما مورد توجه قرار دهید.

رنگ مناسب برای فلز

تزیین قوطی شیر خشک با نمد

مرحله 6 رنگ آمیزی قوطی های حلبی

6. زمانیکه لایه اسپری زده شده، کاملا خشک شد، با رنگ های آکریلیک ( رنگ مناسب برای فلز ) دو لایه رنگ به سطح حلب بزنید. اطمینان حاصل کنید که از برس نرم و یا قلم موی نرم و سبک استفاده شود تا آثار موهای برس بر روی سطح حلب باقی نماند. قبل از اینکه لایه دوم رنگ را بزنید، مطمئن شوید که لایه اول کامل خشک شده است.

مرحله 7 رنگ آمیزی قوطی های فلزی

7. به محض این که لایه دوم خشک شود، سطح حلب برای نقاشی یا استنسیل آماده می شود.

تزیین قوطی شیر خشک با رنگ روغن

ساخت گلدان با قوطی شیر خشک

مرحله 8 رنگ آمیزی قوطی های حلبی

8. اطمینان حاصل کنید که هر دو لایه رنگ خشک شده باشند و پس از آن با استفاده از اسپری فیکساتور مخصوص، رنگ ها را بر سطح حلب فیکس کنید. کار شما به اتمام رسیده است و حالا از آن قوطی حلبی زنگ زده، یک قوطی رنگی بسیار زیبا دارید.

چند نکته برای رنگ آمیزی بر روی حلب

• قبل از رنگ آمیزی بر روی حلب، سطح آن را سنباده بزنید، این کار برای چسبیدن بهتر رنگ به حلب کمک می کند.
• برای دست یابی به نتیجه بهتر، از چسب Apple Barrel یا یکی از آکریلیک ها استفاده کنید.
• سعی کنید رد قلم مو را بر روی سطح حلب کاهش دهید، به منظور کاهش این علامت ها، قلم مو را با فشار کم و سبک بر روی سطح بکشید.
• توجه داشته باشید که پس از خشک شدن کامل رنگ، پروژه را برای بهبود دوام آن، با قرار دادن در یک اجاق و تنظیم درجه حرارت روی 350 درجه به مدت 30 دقیقه گرم کنید و به مدت 72 ساعت از دست زدن به آن خودداری نمایید تا رنگ کاملا آماده شود.

تزیین قوطی شیر خشک با آبرنگ
ساخت گلدان با قوطی رب

خوب است بدانید که:

یک روش سریع برای رنگ آمیزی سطوحی مانند حلب، استفاده از اسفنج است. برای ای رنگ آمیزی با این روش به قلم مو، قیچی، رنگ آکریلیک، اسفنج و نوارچسب نیاز است.
در ابتدا باید سطح حلب را به خوبی با آب و صابون بشویید و خشک کنید، حتی یکبار دیگر آن را با دستمال الکلی پاک کنید تا لکه هایی که احتمالا بر روی آن می مانند، پاک شوند. پس از آن با دو اسفنج در سایزهای مختلف، به صورت دورانی بر روی سطح ضربه برنید. اگر گرفتن اسفنج در دستتان سخت است، می توانید آن را به انتهای مدادی وصل نمایید تا راحت تر در دست گرفته شود و مانند قلم مو عمل نماید. در این مرحله اسفنج را به رنگ مورد آغشته کرده و کار را آغاز می کنید. پس از پایان رنگ آمیزی و با گذشت 12 ساعت می توانید با اسپری فیکساتور رنگ، رنگ را بر روی سطح تثبیت کنید.

جمع بندی

برای رنگ آمیزی بر روی سطوح مختلف مانند، فلز و شیشه یا حلب، روش های متفاوتی وجود دارد که ما در این مطلب به دو مورد از آن اشاره کردیم. همانطور که دیدید وسایل مورد نیاز نقاشی روی فلز بسیار دم دستی و ساده هستند. رنگ زدن وسایل قدیمی و یا غیر قابل استفاده حس خوبی به شما می دهد. حسی هیجان انگیزی که شما توانستید از یک شی دور ریختنی یک شی زیبا و قابل استفاده بسازید، بهترین نتیجه مطالعه این مطلب است. با کمک این آموزش، می توانید ظروف زیبای هفت سین با قوطی شیر خشک را درست کنید.
در این مطلب طریقه رنگ آمیزی بر روی قوطی های حلبی را آموزش دادیم. درست است در ابتدا ، شاید این کار ساده به نظر برسد، اما دارای نکات ظریفی است که اگر آن ها را رعایت نکنید ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسید. از این که در وب سایت پویا اندیش با ما همراه بودید، بسیار خرسندیم.

ساخت گلدان با قوطی فلزی

مطالعه بیشتر

فواید نقاشی کردن برای کودکان؛ چرا کودکان باید نقاشی کنند؟
راهنمای عکاسی پنینگ (Panning Photography)
10 شغلی که طراحی پیش نیاز آنهاست
طراحی کامیک این بار با استفاده از PHOTOSHOP
10 ایده برای استفاده از رنگ سیاه در دکوراسیون داخلی
مقایسه طراحی داخلی مدرن با معاصر
انتخاب بهترین پارچه برای مانتو
آشنایی با رشته طراحی و ساخت طلا و جواهرات
عکاسی از چهره؛ 275 ایده‌ی جذاب برای گرفتن عکس از چهره
107 ایده جذاب و کاربردی برای دکوراسیون اتاق کوچک
نورپردازی در تری دی مکس
گالری های هنری مهر ماه 98
نحوه حذف پس زمینه تصویر در فتوشاپ + آموزش تصویری
معرفی نرم افزارهای عکاسی مهم و کاربردی
لباس عروس ترند سال؛ بیش از 350 عکس لباس عروس
10 نقاش بزرگ که به سبک انتزاعی هنرنمایی کردند
قابلیت های ایلاستریتور که با آن می توانید وارد بازار کار شوید
عدم تقارن در عکاسی چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟!
انواع تصویرگری - بررسی سبک ها و تکنیک ها
افترافکت چه کاربردی دارد ؟
30 ایده تزیین بالکن ؛ بالکن منزل‌تان را به یک حیاط خلوت دلباز تبدیل کنید!
نحوه‌ی تغییر رنگ یک شی در فتوشاپ + آموزش با عکس
پس زمینه در عکاسی چه اهمیتی دارد
معرفی 10 نقاش بزرگ در جهان که هنوز نامشان زنده است
توجه : تخفیفات جمعه سیاه را از دست نده ، فقط تا روز دوشنبه 8 آذرماهاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+