10 نقاش بزرگ که به سبک انتزاعی هنرنمایی کردند

آشنایی با 10 نقاش بزرگی که به سبک انتزاعی هنرنمایی کردند

همراهان همیشگی آموزشگاه آنلاین نقاشی پویا اندیش، در این مطلب شما را با 10 نقاش بزرگ دنیا که با سبک انتزاعی هنرنمایی کردند، آشنا می کنیم. در ابتدا آن ها را معرفی کرده و سپس نمونه کارهایشان را برای شما به نمایش خواهیم گذاشت. امیدواریم که آشنایی بیشتر شما با این هنرمندان راه روشنی باشد برای اینکه نام شما نیز روزی در فهرست برترین هنرمندان جهان به چشم بخورد.
اگر با سبک های مختلف هنر آشنایی داشته باشید، مسلماً باید مفهوم هنر انتزاعی را نیز درک کرده باشید، اما اگر در زمینه هنر مبتدی هستید، لازم است تا ابتدا با مفهوم سبک انتزاعی آشنا شوید. در ادامه به مرور کوتاهی در رابطه با مفهوم سبک انتزاعی خواهیم پرداخت.

سبک انتزاعی چیست؟

اصطلاح انتزاعی به هنری گفته می شود که بازنمایی شی ء خاصی نباشد، در واقع این هنر از آرزوی هنرمندان برای خلق آثار هنری پدید آمد. اکثر نمادین ترین و مشهورترین نقاشی های انتزاعی قرن بیستم توسط هنرمندانی خلق شده است که به دنبال یافتن راه های جدید برای تولید هنر بودند، این راه های جدید، تغییرات بنیادی در فناوری، علم و فلسفه در غرب را در بر می گیرد. خوب است بدانید که هنرمندان در سبک انتزاعی از زبان بصری، خط و رنگ برای خلق آثار هنری استفاده می کند.
به چنین سبکی در آن از خالص ترین احساسات بشر برای خلق آثار هنری استفاده می شود، آبستره نیز می گویند.

نام های متفاوت دیگری نیز به غیر از آبستره به این سبک هنری نسبت داده شده است که از جمله آن ها می توان به هنر غیر عینی، غیر بازنمایی، آبستره هندسی، غیر استعاری یا هنر بتنی اشاره کرد.
و در انتهای این بخش لازم است بدانید که سبک انتزاعی، جنبش های فراوانی مانند فوویسم، کوبیسم، اکسپرسیونیسم آلمانی و اکسپرسیونیسم انتزاعی را در بر گرفته است.
حال که با هنر انتزاعی آشنا شدید، لازم است معروف ترین هنرمندان سبک انتزاعی را بشناسید.

10 نقاش معروف در سبک انتزاعی

واسیلی کاندینسکی:

او نقاش و نظریه پرداز روس بود که نخستین نقاشی های انتزاعی مدرن را خلق کرد. این هنرمند یکی از تاثیرگذارترین و معروف ترین هنرمندان قرن بیستم به شمار می رود.
کاندینسکی در سال 1866 در مسکو به دنیا آمد و در سال 1896 برای تحصیل در رشته هنر، موسکو را به قصد مونیخ ترک کرد. او در سال 1920، تصمیم گرفت که آثار هنری خود را از بند موضوع آزاد کند. پس از آن، نقاشی بدون عنوان (اولین آبرنگ انتزاعی) ساخته شد و هنر انتزاعی به عنوان یک ژانر متولد شد. در هنر انتزاعی کاندینسکی، رنگ ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بودند و او نقاشی را پیش از آنکه ابزاری برای توصیف واقعیت بداند، آن را بیانگر احساسات می دانست.

پیت موندریان یکی از بی آلایش ترین نقاشان سبک انتزاعی

یازده سال بعد، هنرمند انتزاعی دیگری، تابلوهایی از رنگ را با خطوط نازک سیاه خلق کرد. پیت موندریان، نقاش هلندی، هنرمندی بود که نقاشی های خود را با ساده ترین عناصر از جمله رنگ های خالص و خطوط مستقیم، خلق می کرد.
او به دنبال انعکاس قوانین علمی و ریاضی در نقاشی هایش بود، زیرا او نیز مانند کاندینسکی، در خیل عرفان بود و دوست داشت، نقاشی هایش نمود ذهن را تجلی سازد.

نقاشان سبک انتزاعی

آثار انتزاعی

خوان میرو

خوان میرو، نقاش، سفالگر و مجسمه ساز اسپانیایی است که بیشتر کارهایش را در سبک سورئالیسم انجام می داد. او با کنار گذاشتن قوانین و سبک های گذشته، به خلق آثار انتزاعی پرداخت. تابلوهای نقاشی و همچنین مجسمه های او در شهرها و موزه های مختلف جهان وجود دارد و طرفداران زیادی نیز دارند. او هرگز خود را یک نقاش انتزاعی نمی دید و تابلوهای خود را بر اساس احساسات ناخودآگاه انسانی ترسیم می نمود.

بن نیکلسون یک از مهمترین نقاشان سبک انتزاعی

بن نیکلسون، یکی از مهم ترین نقاشان انتزاعی انگلیس بود که اکتشافات نقاشی خود را در یک دوره بین دو جنگ جهانی، بروز داد. در دوره هایی که جهان هنوز در حال بازیابی از حواشی جنگ جهانی اول بود و هم زمان به سمت جنگ جهانی دوم نیز می رفت، سبک انتزاعی یک ارکان اصلی هنر به شمار می رفت زیرا تعداد بسیاری از نقاشان آن را به عنوان ابزاری برای اثبات بی گناهی بشر می پنداشتند.

نقاشان انتزاعی

جنبش نقاشی انتزاعی

جکسون پولاک

او در شهر کودی در شمال غرب وایومینگ به دنیا آمد و در نیویورک بر اثر یک سانحه رانندگی کشته شد. این هنرمند آمریکایی نقش مهمی در جنبش نقاشی انتزاعی داشت و در طول زندگی خود شهرت زیادی به دست آورد. او از نظر استفاده از رنگ های پرانرژی در آثارش بسیار مشهور بود.

هلن فرانکن تالر نقاش آمریکایی سبک انتزاعی

در دهه 1950 ، اواسط قرن بیستم، فلسفه شرق تأثیر عمیقی بر نقاشی انتزاعی گذاشت. علاقه روزافزون نقاشان به تائویسم و ذنبودیسم منجر به ایجاد جنبشی انتزاعی جدیدی با عنوان؛ نقاشی در زمینه رنگ، شد. این نقاش اهل ایالت متحده آمریکا برنده جایزه های زیادی از جمله نشان ملی هنر، شده است.

نقاشی انتزاعی

اکسپرسیونیست انتزاعی

مارک روتکو

در طول عمر پرکار خود، او کاملاً با رنگ کار می کرد و به طور مداوم سعی در ایجاد زمینه ای معنوی داشت که بینندگان بتوانند مجموعه ای از احساسات انسانی را در آن تجربه کنند. او یکی از نقاشان اکسپرسیونیست انتزاعی در آمریکا بود که نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در نگارخانه هنرهای معاصر در نیویورک برگزار کرد.

گرهارد ریشتر نقاش آلمانی سبک انتزاعی

این هنرمند آلمانی، متولد 9 فوریه 1932 در دوسلدورف است که در آثار خود از تنوع رنگی زیادی استفاده می کرد. او به مدت 5 سال در زمینه نقاشی کار نکرد و اثر، 180 رنگ، اولین اثر او پس از این 5 سال بود.

نقاش به سبک انتزاعی

رابرت مادرول

پیر سولاژ

این نقاش انتزاعی، پادشاه سیاه لقب گرفت و به دلیل کاوش در نحوه بازتاب نور از بافت، شناخته شد. او احتمالاً سرشناس ترین نقاش زنده فرانسوی است که استاد رنگ سیاه نامیده می شود. او با اینکه 94 سال سن دارد اما هنوز در یک شهر کوچک در نزدیکی سواحل دریای مدیترانه مشغول به کار است.

رابرت مادرول

در دهه 1970 مرحله جدیدی از توسعه هنر انتزاعی توسط شاهکارهای پر انرژی این هنرمند آغاز شد. او نقاش، نویسنده، ویراستار و چاپگر انگلیسی بود که در میان نقاشان سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی به شهرت رسید. او مجموعه آثار مشهور خود به نام مرثیه را در سال 1948 بازسازی کرد، این مجموعه شامل 140 اثر می باشد که برای سوگواری پس از جنگ داخلی اسپانیا، خلق شد.

نقاشی به سبک انتزاعی

سبک انتزاعی

حرف آخر

بدون شک هنرمندان نامدار زیادی در زمینه هنر انتزاعی کار کرده بودند که ما در اینجا تنها 10 نفر از معروف ترین آن ها را بازگو کردیم. مسلماً اطلاعات ارزشمند زیادی در زمینه سبک انتزاعی وجود دارد که با توجه به فرصت محدودی که ما در اختیار داریم، این مقاله از بخش آموزش حرفه ای نقاشی پویا اندیش تنها گزیده ای از آن را برای شما آورده است.

مطالعه بیشتر

نورپردازی در تری دی مکس
قوانین ساده طراحی و دکوراسیون داخلی که باید بدانید
3 مثال ساده برای تفهیم تکنیک تکرار در نقاشی
اجرای کاشی شکسته
عکاسی صنعتی و تجهیزات مورد نیاز برای آن
معرفی 3 مورد از بهترین آموزشگاه های هنر جهان
پس زمینه در عکاسی چه اهمیتی دارد
نحوۀ استفاده از رنگ های مکمل در عکاسی
آشنایی با استایل مینیمال و قوانین مهم این استایل
تاریخچه هنرهای تجسمی
آموزش عکاسی به کودکان
انواع تصویرگری - سبک ها و تکنیک ها
اصول و نکات مهم درباره طراحی لباس عروس
62 ایده ژست با کلاه برای عکاسی
آنتی الیاسینگ چیست؟ (مثال ها و نحوه ی تنظیم آن)
چگونه محدودیت بازگشت به عقب را در فتوشاپ بیشتر کنیم
استفاده از چوب در طراحی داخلی خانه
انتخاب بهترین پارچه بارانی و انواع آن
مقایسه Visualize سالید ورکس در دو نسخه استاندارد و پروفشنال
کاربردهای فتوشاپ
انتخاب بهترین پارچه برای پالتو
نکات مهم درباره عکاسی در زندگی روزمره
نکات مهم و نحوه رنگ آمیزی قوطی های حلبی
معرفی عکاسان جنگ در تاریخ عکاسی
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+