معرفی عکاسان خیابانی معروف دنیا

ژست عکاسی خیابانی

معرفی عکاسان خیابانی

عکاسی خیابانی به عنوان بدنه هنر عکاسی محسوب می شود، عکاسی خیابانی صحنه‌هایی از زندگی روزمره مردم را سوژه عکاسی خود قرار می‌دهد.
خیابان‌ها، پارک‌ها، ،پاساژها و مراکزی که مردم گرد هم می‌آیند، محل اصلی عکاسی خیابانی است. عکاسی خیابانی زیبایی روزمره را به تصویر می کشد.
یک مهارت خاص بداهه وجود دارد که عکاسان خیابانی به آن نیاز دارند. این مهارت با تکرار و تمرین به دست می آید این مهارت شکار لحظه ای خاص در عکاسی است. بیایید در این مقاله از پویا اندیش به استادان عکاسی خیابانی نگاه کنیم.

عکاسی خیابانی در تهران
عکاسی خیابانی چیست

دوروتیا لانگ


دوروتیا لانگ (1895 – 1965) در دوران رکود اقتصادی در آمریکا عکاسی می کرد و از عکاسان خیابانی معروف زمان خود بود. تصویر او از یک مادر مهاجر در نیپومو ، کالیفرنیا به نمادی در آن دوران تبدیل شد.

فریدمن

کار عکاسی فریدمن (1939 – 2019) بین عکاسی خیابانی و عکاسی خبری است. سوژه های عکس های وی شامل جمعیت حاشیه نشین و کارمندان عمومی بودند. او از مسائل عدالت اجتماعی و اعتراضات سیاسی نیز عکس گرفت.

اصول عکاسی خیابانی
معرفی عکاسان خیابانی برتر

لی فریدلندر

لی فریدلندر (1934 ) یکی از عکاسان خیابانی معروف است که منظره اجتماعی شهرها را به تصویر می کشد. او هم از مردم در خیابان ها و هم از محیط شهری آنها عکس می گیرد. موضوعات وی شامل ویترین فروشگاه ها ، قاب های شهری و تابلوهای راهنما است. اینها آثار انسانی دنیای مدرن هستند.

فریدلندر از دهه 1960 شروع به عکاسی سلف پرتره کرد. او اغلب خود را در بازتاب یک شی شیشه ای عکاسی می کرد یا سایه خود را در یک تصویر قرار می داد.
عکاس خود به عنوان سوژه در صحنه شرکت می کند.تصاویر سیاه و سفید او “زیبایی عکس فوری” را به تصویر می کشد. مستندی سریع از یک صحنه جذاب.
کتاب لی فریدلندر مقدمه ای برای این مرد و تصاویر زیبای او است.

بروس گیلدن

بروس گیلدن (1946 -) شخصیتی جنجالی در بین عکاسان خیابانی و شهری است. او فقط یک عکاس صریح نیست او یک رویارویی در مقابل دوربین را نشان می دهد.
گیلدن در حالی که مردم را در خیابان های نیویورک پیدا می کند از آنها عکاسی نمی کند و عکاسی خیابانی معمولی برای او جذابیت ندارد.
او با سوژه های خود روبرو می شود. او با لنز زاویه باز و فلاش پرقدرت به فضای شخصی آنها می پرد. این یک واکنش شدید ایجاد می کند. غافلگیر کردن ، گاهی عصبانیت پرتره های او احساسی خالص و فیلتر نشده را نشان می دهد.

روشهای گیلدن اغلب در دنیای عکاسی خیابانی مورد بحث است. روش او ممکن است غیرمعمول باشد ، اما تصاویری که می گیرد بی نظیر است.
آنها صمیمیت فوری و مستقیم با سوژه های او را نشان می دهند. در دوره های عکاسی پویا اندیش روانشناسی عکاسانه و برخورد با مخاطب هنگام عکاسی را یاد خواهید گرفت.

عکاس خیابانی
آموزش حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری
تاریخچه عکاسی خیابانی

ویلیام کلاین

ویلیام کلاین (1928 -) یک عکاسان خیابانی و مد در فرانسه است ، ساکن فرانسه است. او اغلب با عکاسی از مدل های مد در خیابان ها ژانرها را ترکیب می کند. با یک لنز زاویه باز سریع و پر انرژی عکس می گیرد. عکاسی او یک دنیای خارج از مرکز است.

او به عنوان یک انسان شناس به عکاسی خیابانی نزدیک می شود. وی به عنوان آمریکایی ساکن پاریس به زادگاه خود نیویورک بازگشت.
او از خیابان های ناهموار اواسط دهه 1950 عکاسی کرد که واقعیتی سخت را نشان می داد. این پروژه در کتاب تأثیرگذار Life is Good & Good for You در نیویورک به اوج خود رسید.

دایدو موریاما

دایدو موریاما (1938 -) از عکاسان خیابانی ژاپنی و ساکن توکیو است. عکاسی خیابانی وی درگیری بین فرهنگ سنتی و دنیای مدرن است.
سبک او تصاویر با کنتراست بالا است و او عکس های گرین دار و دانه دار را دوست دارد. عکس های او اغلب خشن و تار هستند و به آنها کیفیت انتزاعی می بخشد.
افق های کج و ترکیبات قطبی شهرت شهری آثار را برجسته می کند.

مشهورترین عکاسان خیابانی
عکاسی خیابانی

اوژن اتژه

اوژن اتژه (1857 – 1927) احتمالاً اولین عکاس خیابانی بود در اوایل قرن 20 از خیابان های پاریس عکس گرفت. او در زمانی کار می کرد که محبوبیت عکاسی رو به افزایش بود. عکسهای او هنوز زندگی در خیابان بود.. بسیاری از عکس های او دارای معماری با زمینه جذاب هستند.
کارهای آتژه از لحاظ فنی عکاسی خیابانی نیست ، اما توسط بسیاری از عکاسان خیابانی بعنوان یک تأثیر عمده از او یاد می شود.
کتاب Paris Changing: Revisiting Eugene Atget’s Paris یک نگاه اجمالی به عکاسی اوژن اتژه است.

دایان آربوس

عکاس ساکن نیویورک ، دایان آربوس (1923 – 1971) به خاطر پرتره های خیابانی اش معروف است. او روی هویت و افرادی که در حاشیه جامعه زندگی می کنند تمرکز کرد. او از افرادی عکس گرفت که به نظر او هویت شخصی عجیبی دارند.او از سوژه هایی که تا آن زمان ممنوع بودند ، عکاسی کرد.

برخی تصاویر آربوس را به عنوان تصویر دلسوزانه از افراد مشاهده می کنند. دیگران آنها را عجیب و غریب و نگران کننده می دانند.
او به دنبال وضوح شدید در تصاویر خود بود. نشان دادن جزئیات یک زندگی مخفی یکی از ویژگی آثار اوست.

عکاسان خیابانی در طول تاریخ
آموزشگاه آنلاین عکاسی

واکر اوانز

واکر اوانز (1903 – 1975) عکاس خیابانی و روزنامه نگار عکاس بود که در آمریکا کار می کرد. وی مشهورترین اثر خود را در جنوب آمریكا در دوران ركود بزرگ دهه 1930 ضبط كرد. او از زندگی روستایی و شهرهای کوچک عکس گرفت. او هم فقر و هم انسانیت افراد خود را ثبت کرد.

عکس های او فرهنگ آمریکایی آن زمان را نشان می دهد.
اوانز با همکاری نویسنده جیمز ایگی کتاب :اجازه دهید اکنون مردان مشهور را ستایش کنیم: ایجاد کرد. این کتاب کلاسیک مستند زندگی مزرعه در آلاباما است و شامل بهترین کارهای اوانز است.

الیوت ارویت

الیوت ارویت (1928 -) یک عکاس خیابانی آمریکایی است. او در اواسط قرن اواخر قرن بیستم زندگی را در خیابان های نیویورک و سراسر جهان به تصویر کشید.
او به خاطر عکسهای کنایه ای و طنزآمیز در خیابان مشهور است. او در یافتن لحظات صریح است که با مخاطب در سطح احساسی صحبت می کند استاد بود.
ارویت از سگ ها عکسهای زیادی گرفت. وی پنج کتاب را به عکاسی از سگ ها اختصاص داد.

آموزش حرفه ای عکاسی
آموزش عکاسی

رابرت فرانک

رابرت فرانک (1924 – 2019) عکاس خیابانی سوئیسی بیشتر با کتاب آمریکایی ها شناخته می شود. فرانک به عنوان مهاجر به ایالات متحده، جاده های کشور جدید خود را کاوش کرد. او به سرعت از تجارت و تعصبی که با آن روبرو شد مایوس شد.عکس های او برخلاف تصاویر ارزش گذاری شده در این دوره، تار، دانه دار و تاریک بودند از نگاه او به عنوان “زیبایی عکس” یاد می شود. این نگاه شخصی و خودجوش ، عکاسان خیابانی را تحت تأثیر قرار داد.

گری وینوگراند

گری وینوگراند (1928–1984) در دهه 1960 در نیویورک کار می کرد. او هم عکاس خیابانی بود و هم خبرنگار عکاسی. وی به خاطر عکسهایش از مکانهای شلوغ عمومی از جمله باغ وحش ها و فرودگاه ها مشهور است. عکس های او پر از تعاملات اجتماعی پیچیده است.
عکس های وینوگرند اضطراب روزگار را به تصویر می کشد. به ویژه در دهه 1960 ، تصاویر او سیاست ، جامعه و رسانه ها را نشان می دهد.
گری وینوگراند: “همه چیز قابل عکاسی است.”

معرفی عکاسان خیابانی
آشنایی با عکاسان خیابانی

فن هو

فن هو (1931 – 2016) صحنه خیابانی هنگ کنگ را در دهه های 1950 و 1960 مستند کرد. این شهر در آن زمان مکان بسیار متفاوتی با آنچه در اواخر قرن تبدیل شده بود.
او از زندگی روزمره کودکان و کارگران در خیابان های فرعی شهر عکس گرفت. عکس های او شاهکارهای نور و سایه هستند. اشکال و عمل. این باعث می شود برخی او را “کارتیه برسون شرق” بنامند.
هو در زمان حیات خود یک از عکاسان خیابانی معروف، بازیگر و فیلمساز مشهور بود.

سائول لیتر

یکی از عکاسان خیابانی آمریکایی بود که در دهه های 1940 و 1950 کار می کرد. او سیاه سفید عکاسی می کرد، اما به عنوان یکی از پیشگامان اولیه عکاسی رنگی در خیابان شناخته می شود.
تصاویر او لحظات آرام شهر را به تصویر می کشد. تمرکز و انعکاس نرم به تصاویر او کیفیتی چشمگیر و نقاشانه می بخشد.

عکاسان خیابانی

عکاسی خیابانی جذابیت زیادی دارد با شرکت در کلاسهای پویا اندیش مهارت اولیه را یاد بگیرید و با دوربین خود .شروع به عکاسی خیابانی کنید. پرسه زدن و کشف سوژه یکی از جاذبه های عکاسی خیابانی است که به مرور با آن آشنا می شوید.

مطالعه بیشتر

62 ایده ژست با کلاه برای عکاسی
عکاسی کنار دریا ؛ 72 ایده ژست عکس لب دریا
قوانین ساده طراحی و دکوراسیون داخلی که باید بدانید
تاریخچه ساخت و طراحی جواهرات
افتر افکت چیست ؟ + فیلم آموزشی
۱۲ روش کسب درآمد از هنر
نمایشگاه عکاسی زمین در یک قاب
عکاسی چیست؟ برای عکاسی بهتر از کجا شروع کنیم؟
آموزش دوخت دامن فون با گشادی کم + الگو
چند اتاق خواب به سبک آرت دکو
نرم افزار تری دی مکس در تبلیغات
راهنمای عکاسی پنینگ (Panning Photography)
راه های موفقیت در عکاسی و تبدیل شدن به عکاس موفق
18 اصطلاح کاربردی در طراحی؛ با اصطلاحات طراحی بیشتر آشنا شوید
ایندیزاین و فتوشاپ چه تفاوتی هایی با هم دارند؟
5 اشتباه در عکاسی از دریا که باید از آن جلوگیری کنید
لباس بارداری از طراحی تا آموزش ساده دوخت آن
آشنایی با تکنیک عکاسی شارپ و واضح از مناظر
کاربردهای فتوشاپ
دلایل شرکت در کلاس های عکاسی
عکاسی پرتره چیست و به چه صورت است؟
عکاسی سیاه و سفید + راهنمایی کامل برای مبتدیان
استفاده از چوب در طراحی داخلی خانه
دستکاری عکس یا منیپولیشن + راهنمایی کامل
توجه : تخفیفات جمعه سیاه را از دست نده ، فقط تا روز دوشنبه 8 آذرماهاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+