عکاسی در زندگی روزمره

عکاسی در زندگی روزمره

عکاسی در زندگی روزمره

عکاسی در زندگی روزمره ما چه نقشی دارد. چه چیزی با شروع عکاسی تغییر می کند.
در این مقاله از سایت پویا اندیش در مورد نقش عکاسی در زندگی روزمره می پردازیم. عکاسی از زندگی روزمره شما را یاد چه چیزهایی می‌اندازد؟
محل کار ، ادم ها ، سفرها ، همسایه ها ، اتاق ، خانه و… همه ی این مکان ها مکان هایی آشنا هستند.
شاید شما با خود فکر کنید به خوبی اتاق خود را میشناسید یا چشم بسته از خانه تا محل کارتان مسیر ها را می دانید. در اینجا منظور ما از زندگی روزمره بخش دیگری از زندگی است ما می‌خواهیم نظر شما را به اشیا اطرافتان جلب کنیم که این اشیا چگونه از کاربرد روزمره به یک سوژه عکاسانه تبدیل می شود.

امروزه با آموزش عکاسی و یادگیری عکاسی می توانید به زندگی خود نگاه دقیق تری داشته باشید. برای مثال یک چنگال یا یک خمیر دندان میتواند سوژه بی نظیری باشد . اگر با یادگیری عکاسی نگاهمان تغییر کند.

عکاسی در زندگی روزمره

عکاسی در زندگی روزمره

یادگیری عکاسی و تمرین درست دیدن

یکی از نکاتی که در کلاس های آموزشی عکاسی یاد می گیرید تمرین بهتر دیدن اشیا پیرامون شماست . برای افراد مبتدی نحوه ی دیدن عکس ، قاب بندی و نگاه عکاسانه گام اول یادگیری عکاسی است.
با شرکت در دوره های عکاسی شما ابتدا سبک نگاه‌ کردن خود را پیدا خواهید کرد. در ادامه یاد می‌گیرید که از چه زاویه‌ای به اشیا و پیرامون خود نگاه کنید.
شیوه‌ های دیدن را یاد می گیرید . اولین نکته در دیدن توجه به جزئیات است.
آیا تا به حال به جزئیات زندگی روزمره توجه کرده اید به سایه های نور روی پرده ی دیوار اتاق، به لکه های روی دیوار ، انعکاس نور از شیشه و حتی گل پژمرده ی کنار پنجره. همه ی این ها موضوعاتی هستند که با عکاسی میتوان به یک سوژه ی جذاب تبدیل شوند.

دوروتیا لنگ عکاس آمریکایی جمله ی معروفی دارد که می گوید: ” دوربین وسیله ای است که به مردم می آموزد چطور بدون دوربین، ببینند.ما با ذهنمان نگاه میکنیم نه با چشم.” عکاسی در زندگی روزمره عاملی است که نگاه ما را به زندگی دگرگون می کند.
با شرکت در دوره های عکاسی پویا اندیش نگاه خود را به زندگی تغییر دهید.

توجه به آموزش عکاسی

در آموزشگاه های حرفه ای عکاسی نظیر پویا اندیش میتوانید عکاسی را آن گونه که باید یاد بگیرید. شما با یک آموزش مناسب میتوانید از نظر تکنیکی بر دوربین خود مسلط شوید . تنظیمات نورهای مختلف را یاد خواهید گرفت.
آموزش عکاسی آنطور که به نظر می رسد آسان نیست. در راه یادگیری عکاسی نیاز به تمرین و مطالعه دارید.
قرار گرفتن در شرایط متفاوت نوری و موقعیت های خاص به شما در یادگیری کمک شایانی می کند.
عکس گرفتن و و یادگیری یک مرحله عکاسی و ویرایش عکس ها یک مرحله ی دیگر است.
یک دلیل اصلی اینکه دوربین خود را برمی دارید عکاسی در زندگی روزمره است – به عبارت دیگر ، گرفتن آن لحظات زیبا ، روزمره و پیش پا افتاده که زندگی روزمره شما را تشکیل می دهند برای شما لذت بخش می شود. شما می خواهید زندگی “واقعی” را ثبت کنید ، تمام چیزهای کوچکی که بین تولد و تعطیلات اتفاق می افتد. برای ثبت لحظات واقعی با بهترین کیفیت، آموزش شرط اصلی است.

عکاسی در زندگی روزمره
عکاسی در زندگی روزمره

تصمیم گیری در عکاسی زندگی روزمره

در مورد لحظات زندگی روزمره ای که می خواهید از آن عکس بگیرید تصمیم بگیرید و بسیاری از تصاویر زیبای زندگی روزمره را با برنامه ریزی بگیرید ، اگر لیستی از لحظاتی را که می خواهید ثبت کنید ، داشته باشید: چیزهایی که می دانید اهمیت دارند و نمی خواهید از دستشان بدهید یا فراموششان کنید در این لیست قرار می گیرند.
شما ممکن است هرگز به آن لیست مراجعه نکنید، اما فقط روند تفکر و نوشتن آنها به شما کمک می کند تا مواردی را که برایتان مهم است ثبت کنید و این به عنوان یک منبع الهام عالی عمل می کند.

در کلاس های پویا اندیش روند تفکر عکاسانه را خواهید آموخت. بدون شک لیست های همه افراد متفاوت خواهد بود – به عنوان مثال ، لیست شما می تواند شامل گرفتن جزئیات فیزیکی فرزندان شما باشد ( انگشتان چاق یا بینی لک دار ) ، فعالیت هایی که به طور منظم به عنوان یک خانواده انجام می دهید، هر نوع آداب و رسومی که دوست دارید به یاد داشته باشید، یا حتی هر نوع غذای مورد علاقه فعلی ، افراد یا دارایی ها را به یاد بیاورید.
وقتی لیست را مرور می کنید، شروع به دریافت ایده هایی می کنید که می توانید این تصاویر را از کجا بگیرید و چه ساعتی از روز بهترین زمان را دارد و چه چالش هایی ممکن است برای شما پیش بیاید – در هنگام فکر کردن در مورد آنها یادداشت برداری کنید. این به شما کمک می کند زودتر از موعد آماده باشید و از موفقیت تصاویرتان اطمینان حاصل کنید!

نور در عکاسی روزمره

هنگام گرفتن هر تصویری ، قبل از اینکه خود را در موقعیت عکاسی قرار دهید ابتدا به دنبال جهت نور و شدت تابش نور بر روی سوژه باشید.
از آنجا که این یک شیوه عکاسی از زندگی روزمره است که ما در مورد آن صحبت می کنیم، این لزوماً به معنای بیرون رفتن فقط در “ساعت طلایی” نیست.

منظور پیدا کردن نور صحیح بر روی سوژه عکاسی است. در حقیقت عکاسی بازی با نور است. بهتر است مطمئن شوید در اتاقی که بهترین نور را دارد عکاسی می کنید، یا زمانی عکاسی می کنید که بهترین نور از طریق پنجره خاصی در خانه شما بر روی اشیا می تابد، بنابراین می توانید کنترل خاصی بر روی نور داشته باشید! باریکه های نور از پرده عکس های جذابی به شما می دهد.

عکاسی در زندگی روزمره
عکاسی در زندگی روزمره

از زاویه های مختلف عکاسی کنید

از موقعیتی به موازات سوژه خود عکاسی کنید ، سپس از یک طرف ، سپس پشت ، سپس طرف دیگر. سپس بلند شوید و قبل از اینکه روی زمین بیایید از آنچه موازی شماست عکس بگیرید و سپس از بالای سر سوژه خود عکس بگیرید عکاسی از بالا شبیه به داشتن یک منظره از چشم پرندگان است.

اگر تازه کار خود را شروع می کنید ، این “دایره” زوایای عکاسی را فراموش نکنید.
عکسهای دارای جزئیات عکسهایی هستند که با تمرکز روی بخش کوچکی از کل صحنه ، داستانی را روایت می کنند .این بدان معنا نیست که شما باید با لنز ماکرو تصویر بگیرید یا به جزئیات ریز و درشت چیزی بپردازید ، فقط این که متوجه یک عنصر کوچکتر شده اید کافی است تا یک عکس زیبا خلق کنید.

آموزش مجازی و آموزش آنلاین عکاسی

این روزها با شیوع بیماری و مشغله های کاری بیرون رفتن از منزل برای اکثر ما کار سختی به نظر میرسد.
با شرکت در کلاس های آنلاین عکاسی پویا اندیش ، عکاسی را از مقدماتی تا پیشرفته بیاموزید. عکاسی دوره ای است که جز رشته های عملی است اما نگران نباشید با شرکت در کلاس های غیر حضوری نیز شما همان بازدهی یادگیری را خواهید داشت.

با شرکت در دوره مجازی عکاسی دیگر از محدودیت های مکانی و زمانی خلاص می شوید و حتی در خانه، ماشین و محل کار میتوانید به راحتی در کلاس ها شرکت کنید. تصویر گران پویا اندیش شما را در راه رسیدن به هدف هایتان همراهی می کند.

عکاسی در زندگی روزمره
شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+