عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چیست ؟ سوالی است که شاید برای اکثر عکاسان مطرح شود. عکاسی صنعتی چه شاخه هایی را در بر می گیرد.
در این مقاله پویا اندیش شما را با عکاسی صنعتی و زیر شاخه های آن آشنا خواهیم کرد.

عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی است که با تجارت ارتباط مستقیم دارد برای به فروش رساندن کالا و محصول خاصی انجام می شود. عکاسی که در وهله اول هدف فروش را در خود جای می دهد.
عکاسی از محصولات ،خدمات و افراد و… از زیرگروه های عکاسی صنعتی محسوب می شوند. عکس های جذاب ،زیبا و با کیفیتی که بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی خیابانی نصب میشوند، کاتالوگ‎های شرکت های معتبر ، وب‎سایت‎های تجاری، موارد تبلیغاتی دیگری که مشاهده می‎کنید از نمونه های  عکاسی صنعتی محسوب می‎شوند.

عکاسی صنعتی چیست؟
عکاسی صنعتی چیست؟
عکاس صنعتی چه معنایی دارد؟

وقتی در یک زمینه خاص کار می کنید کاملاً در اصطلاحات غوطه ور می شوید. به راحتی فراموش می شود که عبارات استفاده شده لزوماً برای دیگران معنی ندارد.
این قطعاً در مورد عکاسی درست است که ما اصطلاحاتی مانند “عمق میدان” ، “دیافراگم” ، “نوردهی” و غیره را به طور منظم استفاده می کنیم. در مورد شاخه های مختلفی که عکاسان در آن کار می کنیم نیز صدق می کند. وقتی به مردم می گوییم من “عکاس صنعتی” هستم ، در واقع چه معنایی دارد؟

عکاسی صنعتی نوعی عکاسی است که با تمرکز بر خدمت به مشاغل در بخش صنعتی ساخته شده است. این ممکن است شامل شرکتهای مهندسی ، تولیدکنندگان ، کارخانه ها ، شرکتهای مبتنی بر فناوری پیشرفته و غیره باشد.

عکاسی صنعتی

در دنیای تجارت امروز عکاسی یک میلیون کلمه ارزش دارد. از وب سایت ها گرفته تا بروشورها و تبلیغات تلویزیونی، برای انتقال پیام یک تجارت به تصاویر با کیفیت بالا متکی هستند.
عکاسی صنعتی یک زمینه تخصصی از عکاسی است که امکان برقراری ارتباط با مشاغل و سایر مشاغل را برای نمایش فرآیند، ماشین آلات و تکنیک های صنعتی خود برای مشاغل فراهم می کند.

عکس ها نه تنها باید با رنگ های برجسته رخشان باشند بلکه باید در کمتر از یک ثانیه مفهوم عکس را به طور موثر بیان کنند. به همین دلیل است که این نوع عکس ها به یک عکاس ماهر و با سالها تجربه عکاسی از ماشین آلات صنعتی، مکانها و فرایندهای تولید نیاز دارند.

عکاسی صنعتی چیست؟
عکاسی صنعتی چیست؟

اهمیت یک عکاس صنعتی

یک متخصص قادر خواهد بود عکس هایی حرفه ای تهیه کند و هر آنچه را که می خواهید از هر زاویه به نمایش بگذارد و  در نهایت هیچ سوالی در ذهن شخصی که به عکس نگاه می کند باقی نماند. او باید به جزئیات توجه داشته باشد و بتواند از محصولات روزمره / عادی در مخاطب علاقه ایجاد کند.
این بدان معناست که عکسها باید بیشتر شبیه یک قطعه هنری باشند تا فقط تصاویر تخصصی. به عنوان مثال یک متخصص از نوار روند تولید محصول، به گونه ای عکس می گیرد که با برجسته سازی مناطق خاص و محو کردن زمینه، باعث ایجاد علاقه می شود.
این تصاویر وقتی بر روی مطالب تبلیغاتی تجاری مانند بروشور یا پاورپوینت ارائه می شود ، روند  کار را بیان می کند.

 
تقویت تصویر آنلاین شما

جدا از پوسترها و بروشورهای فیزیکی ، تصاویر مناسب حرفه ای مخاطب شما را به صورت آنلاین افزایش می دهند. وب سایتی که عکس های درجه یک از هر فرآیند صنعتی را که در آن شرکت دارد نمایش می دهد ، باعث ایجاد اعتبار و علاقه در ذهن بیننده می شود. این امر به نوبه خود به کسب و کار کمک می کند تا بتواند امتیاز کسب کند، محصول را بفروشد یا بتواند چهره خود را به عنوان یک تجارت آنلاین بهبود بخشد.

عکاسی از ماشین آلات و فرایندها برای هر رسانه یعنی اینترنت و چاپ کمی متفاوت است. این کار به رویکردی کمی متفاوت نیاز دارد اما یک متخصص با سالها تجربه می داند که برای اطمینان از اینکه تصاویر دقیقاً آنچه را که تجارت برای گرفتن نتیجه مطلوب نیاز دارد، برقرار کند، باید از کدام روش استفاده کند.
به همین دلیل است که برای صاحبان مشاغل مهم است که عکاسانی را که دارای تجربه و نمونه کارهای متنوعی هستند استخدام کنند. با داشتن رزومه قوی از موسسه پویا اندیش به حرفه عکاسی صنعتی وارد شوید.

عکاسی صنعتی چیست؟
عکاسی صنعتی چیست؟

 
تجهیزات عکاسی صنعتی

برای عکاسی صنعتی ، انبوهی از تجهیزات وجود دارد که می توان آنها را در کیف خود قرار جای داد. عکاس می تواند همه آنها را حمل کند.
ترفند حرفه ای بودن در اینجا این است که کمترین میزان ممکن را استفاده کند.
اماکن صنعتی اغلب تاریک هستند و به سرعت شاتر پایین و سه پایه نیاز دارند. بنابراین فقط بهترین تلاش خود را انجام دهید. وسایل ضروری را بسته بندی کنید و دوربین دوم را در خانه بگذارید.
در اینجا لیستی از تجهیزات آورده شده است که توصیه می کنم به همراه داشته باشید.

مهم ترین تجهیزات عکاسی صنعتی

یک دوربین؛
یک کارت CF با ظرفیت زیاد ؛
باتری دوربین اضافی یا گرفتن باتری ؛
لنز بزرگنمایی  و زوم را برای رسیدن به مناطق غیر قابل دسترس توصیه می کنیم
مجموعه ای از لوله های فرمت برای فرصت های عکاسی ماکرو ؛
یک فلاش روی دوربین ؛
سه پایه

عکاسی صنعتی چیست؟
عکاسی صنعتی چیست؟

دقت به نورها در عکاسی صنعتی

برای برجسته کردن احساسات بر روی یک رنگ تمرکز کنید
رنگ سناریوها را زنده می کند. حتی در اعماق یک سایت صنعتی تاریک ، چشم های ما طوری برنامه ریزی شده اند که به سمت مناطق رنگی جلب شوند. گنجاندن رنگ در عکاسی صنعتی یکی از روش های موثر برای ایجاد تصویر پویاتر است.

انسان ها ذاتاً رنگ را با احساسات خاص مرتبط می کنند. رنگ های مختلف می توانند فضای خاصی را به یک عکس صنعتی نیز اضافه کنند.
به جرقه های زرد یک آسیاب ، قرمز از فولاد ذوب شده ، رنگ آبی نور روز که می خزند فکر کنید. می توان از رنگ برای تقویت داستان در پشت هر تصویر جداگانه استفاده کرد.

استخدام یک عکاس صنعتی

عکاسی صنعتی کار جدی است و بنابراین نباید انجام کار را به عهده یک آماتور بگذارید و انتظار نتایج عالی را داشته باشید.
همیشه به نمونه کارهای یک عکاس نگاه کنید تا مطمئن شوید که او در گذشته عکسهای خوبی گرفته است. در حالت ایده آل، او باید نمونه کارهای متنوعی داشته باشد که به این معنی باشد که او می تواند هم برای وب سایت شما و هم برای کمپین چاپ عکس بگیرد.

عکاسی صنعتی چیست؟

نتیجه

عکاسی صنعتی یک روش عالی برای ایجاد یک کار جذاب است. خواه مستند ساختن شبکه هایی از ماشین آلات ، عکس گرفتن پرتره از کارگران سخت در کار یا ثبت جزئیات منظره صنعتی. یک عکاس صنعتی باید ادیت نور و رنگ را به خوبی بلد باشد و با نرم افزارهای فتوشاپ و لایت روم آشنا باشد. اگر در کار کردن با نرم افزار حرفه ای نیستید کلاس های نرم افزار پویا اندیش به شما امکان یادگیری عکاسی و نرم افزار های مرتبط با آن را میدهد.

با ما در عکاسی صنعتی حرفه ای شوید.

مطالعه بیشتر

طراحی چهره های مانگا
3 مثال ساده برای تفهیم تکنیک تکرار در نقاشی
فشن بلاگر کیست و مهارت های ویژه این حرفه چیست؟
سه نکته برای جلوگیری از انعکاس نور عینک در عکس
10 نکته در رشته عکاسی ورزشی
10 نکته که کیفیت عکس شما را ارتقا میبخشد
تغییر یک دوربین قدیمی و عکاسی مادون قرمز
5 نکته طلایی در مورد نقاشی با رنگ روغن برای مبتدیان
طبیعی ترین روش روتوش و کاهش چروک های صورت در فتوشاپ
کاربرد فلاش در عکاسی
12 نکته برای تبدیل شدن به عکاس حرفه ای
پارچۀ لمه و انواع آن را بهتر بشناسیم
5 اشتباه در عکاسی از دریا که باید از آن جلوگیری کنید
نمایشگاه عکاسی زمین در یک قاب
چگونه کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشیم
تاریخچه ی دوربین های عکاسی
ترکیب بندی در عکاسی
اوریگامی در طراحی پوشاک
عکاسی مینیمال | Minimalist photography
راه های موفقیت در عکاسی
نکاتی مفید و مهم در انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی
معرفی 3 مورد از بهترین آموزشگاه های هنر جهان
آموزش دوخت آستین مچی چین دار + الگو
گالری های هنری آبان ماه 98
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+