عکاسی پرتره چیست و به چه صورت است؟

ایده های عکاسی پرتره

برای آشنایی با تکنیک های عکاسی پرتره، ویدئو زیر را حتما ببینید :

عکاسی پرتره چیست

عکاسی پرتره چیست؟ عکاسی به روش پرتره یک نوع ژانر عکاسی است که در آن عکاسی چهره اهمیت فراوانی دارد این ژانر در عکاسی در بین عکاسان آماتور و حرفه ای طرفداران زیادی دارد.
تصور کنید شخصی از شما بخواهد در عکس مشخص کنید که او چه کسی است و چه شخصیتی دارد. خوب ، شما احتمالاً فقط یک عکس سریع از آن شخص نمی گیرید ، حالا؟ شما باید به این فکر کنید که زمینه و موقعیت شخص چگونه به تأکید بر خصوصیات و ویژگیهای اصلی وی کمک می کند.

عکاسی پرتره سیاه و سفید
عکس پرتره با گوشی

دنیای عکاسی به روش پرتره

خوب ، به دنیای پرتره عکاسی خوش آمدید. عکاسی به روش پرتره چیزی فراتر از عکس فوری از چهره کسی است. این در مورد گرفتن جوهر هویت و نگرش فرد است، به این معنی که یک عکاس پرتره واقعاً یک کار بزرگ انجام می دهد.

یادگیری نحوه کار با مشتری و استفاده از دوربین برای یافتن نوردهی کار آسانی نیست شما باید تکنیک ها و مهارت های عکاسی را یاد بگیرید.
در این مقاله از پویا اندیش ، ما به تعریف جامعی از عکاسی به روش پرتره خواهیم پرداخت و برخی نکات و تکنیک ها را برای کمک به شما در تسلط بر این سبک از عکاسی را بررسی خواهیم کرد.

شروع رواج عکاسی به سبک پرتره

در اواسط قرن نوزدهم ، هزینه ی نسبتا پایین عکسهایی که با تکنیک داگرئوتیپ گرفته می شدند، باعث رواج این سبک عکاسی گردید.
به سرعت در شهرهای بسیاری در سرتاسر دنیا، آتلیه هایی برای عکاسی به روش پرتره دایر گردید که برخی از آنها حتی روزانه بیش از پانصد عکس می گرفتند.
البته باید بگوییم این سبک با چالش های فنی نظیر طولانی بودن زمان نوردهی نیز مواجه بود.

عکاسی پرتره چیست؟
عکس پرتره هنری

رویکردها در عکاسی به روش پرتره

عکاسی به روش پرتره شامل چند نوع رویکرد است: محیطی ، ساخت گرایی ، صریح و خلاقانه. شما به عنوان یک عکاس در هماهنگی با مشتری ، باید روش خاصی را براساس نوع پرتره گرفته شده انتخاب کنید. بیایید سبک های مختلف این سبک عکاسی را بررسی کنیم.

آموزش حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری

رویکرد ساخت گرایی

در این نوع رویکرد ، همه چیز در مورد ایجاد احساسات و ایجاد جو است.
ممکن است عکاس انتخاب کند تا حالت پرتره را از طریق پس زمینه ، نور و زبان بدن فرد تنظیم کند تا بار احساسی منتقل شود. به عنوان مثال ، یک عکاس ممکن است مادری را داشته باشد که دست را بر چشم خود را گرفته و به سمت پایین نگاه کند تا مفهوم انتظار را منتقل کند.
به همین ترتیب ، برای یک نگرش جدی ، عکاس ممکن است از مشتری بخواهد با دقت به دوربین نگاه کند و از حداقل پس زمینه استفاده کند.

حالت پرتره چیست
تاریخچه عکاسی پرتره

کاندید فتوگرافی در پرتره

عکاسی کاندید شامل گرفتن ذات مشتری است. اما این بدان معنا نیست که عکس از قبل برنامه ریزی نشده است یا عکاس نوعی جهت ظریف را ارائه نمی دهد.
آنچه برنامه ریزی نشده دقیقاً زمانی است که عکس گرفته می شود عکس لحظه ای و از پیش تعیین نشده گاها می تواند یک عکس خاص باشد.

یک عکاس پرتره چه کاری انجام می دهد؟

عکاس پرتره وظیفه عکس گرفتن از سوژه را بر عهده دارد. عکاسان پرتره با نور مناسب برای عکسهای پرتره خود بهترین پس زمینه و مکان را پیدا می کنند.
اکثر عکاسان پرتره همچنین نکاتی را برای موضوعات خود ارائه می دهند آنها همچنین عکس ها را ویرایش و چاپ می کنند تا نتیجه ی مطلوب را به دست آورند.

با شرکت در کلاس های عکاسی پویا اندیش به صورت آنلاین میتوانید عکاسی را یاد بگیرید و در انتهای هر جلسه نکات گفته شده در کلاس را به صورت پی دی اف و فایل صوتی دریافت کنید.

انواع عکاسی پرتره
ژست عکاسی پرتره

مکان عکس پرتره

یک وظیفه مشترک برای عکاس پرتره یافتن مکان برای پس زمینه در عکس پرتره است. عکاس می تواند عکس پرتره خود را در داخل یک آتلیه انتخاب کند یا می تواند از طریق جستجوی موقعیت مکانی ، مکانی خارج از استودیو پیدا کند.

یک انتخاب محبوب در عکاسی به روش پرتره ، پس زمینه ساده در محیط استودیو است. این برای اکثر عکاسان پرتره سنتی ایده آل است زیرا به آنها امکان می دهد سوژه خود را جدا کرده و عناصر زمینه ای را که باعث حواس پرتی می شوند از بین ببرند.
گزینه دیگر یافتن مکانی خارج از استودیو است. با عکاسی در خارج از استودیو، عکاس می تواند عناصر خلاقانه ای را معرفی کند که به انعکاس شخصیت و شرح موضوع آن کمک کند، به بیننده اجازه می دهد درک بهتری از شخص درون عکس داشته باشد. عکاس هر مکانی را که انتخاب کند، همیشه اطمینان حاصل می کند که تمرکز اصلی بر روی موضوع خود باشد و نه پس زمینه.

نور در پرتره

نورپردازی در عکاسی به روش پرتره یکی از مهمترین جنبه های عکاسی پرتره است زیرا تنظیمات مختلف نورپردازی می تواند نگرش / احساس کاملاً متفاوتی از پرتره ایجاد کند. بیشتر عکاسان پرتره به فلاش داخلی دوربین اعتماد نمی کنند و در عوض از نور طبیعی یا چراغ های استودیویی و بازتابنده استفاده می کنند.

اگر عکاس در داخل استودیو عکسبرداری کند ، ممکن است از ترکیبی از بازتابنده ها که با چراغ های خارج از دوربین جفت شده اند برای روشن کردن مدل استفاده کند.
اگر نور آتلیه در دسترس نباشد ، آنها ممکن است یک عکس پرتره با نور طبیعی را انتخاب کنند.
در این صورت ، عکاس پرتره به نور طبیعی خورشید اعتماد می کند.
این امر نیاز به دانش بیشتری از زمان روشنایی روز و موقعیت بدنی دارد تا بتواند از عکس های طبیعی پرتره نور طبیعی استفاده کند و اگر به درستی انجام شود ، می تواند پرتره های زیبایی ایجاد کند.

آموزش عکاسی پرتره هنری
عکاسی پرتره با موبایل

چرا عکاسی به روش پرتره مهم است؟

پرتره به دلایل زیادی می تواند مهم باشد و این دلایل ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.
یک پرتره ممکن است برای حفظ تاریخی ، مارک تجاری شخصی یا برای لذت شخصی مهم باشد.
احساسات و حالت هایی که می تواند از طریق یک عکس پرتره خوب برانگیخته شود، در هر یک از ما وجود دارد و فقط وقتی آن را از طریق یک عکس خوب مشاهده می کنیم ، می توانیم با آن احساس در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنیم.

چرا ما به پرتره نیاز داریم؟

ما به سبک پرتره نیاز داریم تا عکاسان پرتره بتوانند کارهایشان را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند و احساسی از احساسات متصل را در آنها کشف کنند.
مخاطبان می توانند خود عکاس باشند که برای سرگرمی خود از عکاسی به روش پرتره لذت می برند یا از مخاطب برای هدف خاصی عکاسی می کند.

آموزشگاه آنلاین عکاسی
آموزش عکاسی

پرتره های سنتی

یک پرتره سنتی اغلب سوژه را در موقعیت قرار گرفته مستقیم به دوربین نگاه می کند.
این نوع پرتره ها معمولاً با کمک نورپردازی استودیو و پس زمینه آماده شده در داخل استودیو گرفته می شوند.

پرتره های سبک زندگی، پرتره های سبک زندگی هدف گرفتن پرتره هایی از افراد در محیط روزمره آنهاست.

سخن پایانی

با شرکت در کلاس پویا اندیش به سرعت وارد بازار کار عکاسی پرتره شوید. علاوه بر این در یک محیط آرام و با سکوت و آرامش می توانید در خانه ی خود کلاس های پویا اندیش را شرکت کرده و از مزایای کلاس آنلاین بهره ببرید در پایان کلاس ها موسسه پویا اندیش به شما مدرک قابل استعلام میدهد که برای مهاجرت و رزومه یک فرصت عالی است.

مطالعه بیشتر

معرفی 10 نقاش بزرگ در جهان که هنوز نامشان زنده است
طراحی داخلی با نرم افزار تخصصی 3ds MAX
55 ایده عکاسی بارداری؛ چه نکاتی را در عکاسی از زنان باردار باید رعایت کرد
8 نکته کلیدی که فرد مبتدی در رشته عکاسی پرتره باید بداند
انتخاب بهترین پارچه برای مانتو
10 نقاش بزرگ که به سبک انتزاعی هنرنمایی کردند
فشن بلاگر کیست و مهارت های ویژه این حرفه چیست؟
نکات مهم درباره عکاسی در زندگی روزمره
نحوه حذف پس زمینه تصویر در فتوشاپ + آموزش تصویری
پلاگین وی ری (V-Ray) چیست؟
5 اشتباه در عکاسی از دریا که باید از آن جلوگیری کنید
چگونه می توان از ماه عکاسی کرد؟ + 21 ایده برای عکاسی از ماه
3 مثال ساده برای تفهیم تکنیک تکرار در نقاشی
معرفی عکاسان خیابانی معروف دنیا
چگونه کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشیم
چگونگی عکاسی انتزاعی با کاغذ رنگی
معرفی 3 مورد از بهترین آموزشگاه های هنر جهان
تفاوت بین تصاویر پیکسلی و وکتوری چیست؟
عدم تقارن در عکاسی چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟!
دلایل اهمیت تغییر دکوراسیون از بعد روانشناسی
کت واک (catwalk) چیست؟
عکاسی از چهره؛ 275 ایده‌ی جذاب برای گرفتن عکس از چهره
ایده عکاسی در پارک + 69 ژست برای عکس گرفتن در پارک
10 نکته که کیفیت عکس شما را ارتقا میبخشد
توجه : تخفیفات جمعه سیاه را از دست نده ، فقط تا روز دوشنبه 8 آذرماهاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+