فیلا
برند فیلا

فیلا

شرکت فیلا FILA به وسیله دو برادر که اصالت آن ها به کشور کره باز می گشت، در کشور ایتالیا پا به دنیای مد و برند گذاشت.
شرط می بندم اگر از برادران فیلا می پرسیدید که وقتی اولین کارخانه شان را در سال 1911 افتتاح کردند، آیا فکر می کردند که کمپانی کوچکشان، روزی یکی از بانفوذترین و قدرتمندترین برندهای ورزشی در دنیا شود، جوابشان قطعی نبود! این همان جایی است که فيلا خود را در سال 2014پیدا کرد، یک پادشاه جهانی لباس ورزشی و سبک خیابانی !
در طول سال ها، چه اتفاقاتی  برای برند فيلا رخ داد؟ با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

تاریخچه برند فیلا

در روزهای نخستین، بیشترین تمرکز برادران فیلا بر تولید لباس های زیر و لباس های بافتنی بود. هدف آن ها، تهیۀ منسوجات باکیفیت و خوش طرح  برای مردم بیلا، کومونه ای واقع بر تپه های شمال ایتالیا بود. کیفیت پوشاک فیلا به سرعت شناخته شد و شهرت یافت و همین امر به محبوبیت این برند در سراسر ایتالیا انجامید.

  • پس از جنگ جهانی دوم، فیلا  به لطف ادغام شدن با شرکت” Fratelli Fila ” در سال 1942، همچنان به پیشرفت و رشد خود ادامه داد.
    انتصاب انریکو فراچی در سال 1968 به عنوان مدیر عامل، فيلا را به یک غول لباس ورزشی تبدیل کرد و این برند، موفقیت شگفت انگیزش را مدیون این شخص است.
    فراچی برای تحقق یافتن چشم انداز خود، از دو مرد به نام های Pier Luigi Rolando، هنرمند خلاق و طراح و Alessandro Galliano ، مهندس ،کمک گرفت؛
    به عبارتی می توان گفت که این مرد یکی از تاثیرگذارترین ها در عمر برند فیلا بوده و در برخی زمان ها این برند را از سقوط و شکست حتمی نجات داده است.
  • در سال 1973، نام فيلا به لطف مجموعۀ ” خط سفید”،در صنعت لباس ورزشی استحکام و قدرت یافت و پابرجا شد.
    رویکرد غیرمتعارف فيلا، فرم لباس های ورزشی را در سال 1970 ، به روز کرد و با بهره گیری از الگویی جدید، هنجارهای موجود را به چالش کشید.
برند فیلا
برند فیلا

محبوبیت برند فیلا

با گذشت بیش از 100 سال از آغاز روستاییِ محقرانۀ این برند، فیلا همچنان مطرح و محبوب است. نسل های متفاوتی که سطح طراحی ، کاربرد رنگ ها و  زیبایی و ظرافت این برند را می شناسند، جهان مد را متقاعد می کنند که فيلا می تواند جایگاه محکم و ماندگاری در ارائۀ لباس های ورزشی و مردانه کژوال ( غیر رسمی) داشته باشد.

یکی از پرطرفدارترین قشر برای پوشیدن برند فیلا، ورزشکاران تنیس بوده اند و برخی از قهرمانان این رشته، باعث رسیدن فيلا به محبوبیت بیشتری شده اند.

آرم فیلا به چه معناست ؟

نوار قرمز در آرم فیلا، نخستین نشان منحصر به فرد در این نماد است که نشان از انرژی، حیات، شور، قدرت و هیجان دارد؛ از سوی دیگر، رنگ آبی، قابلیت اعتماد و اطمینان این برند را به تصویر می کشد.

عاقبت برند فیلا

برند فیلا همیشه دارای محبوبیت بوده و البته ناگفته نماند که این کمپانی نیز مانند بسیاری از برندهای مشهور، دوره گذار از بحران را تجربه کرده است.
محبوبیت این برند تا جایی است که جدا از لباس های ورزشی، برخی آن را به عنوان لباس کژوال خیابانی نیز مورد استفاده قرار می دهند؛
اما مهم ترین اتفاقی که در تاریخ تجاربی این برند رخ داد این بود که با افزایش بحران شدید اقتصادی در سال 2007، به فیلای کره جنوبی واگذار شد و شخصی به نام یون سو یون، تمام امتیازات این برند ایتالیایی را خریداری و از آن خود کرد.
دفتر مرکزی این برند اکنون در سئول قرار دارد و برندی کره ای به شمار می آید.

پایان بخش :

برند فیلا

فیلا
fila
فیلا

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

آموزش خیاطی

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های خیاطی

آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزشی اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+