معرفی 10 نقاش بزرگ در جهان که هنوز نامشان زنده است

نقاش بزرگ در جهان

با بیوگرافی چند نقاش بزرگ در جهان آشنایی دارید؟ در هر حرفه و هنری همیشه نام آوران و بزرگان فرهیخته ای هستند که آثارشان ماندگار، راه و روش‌شان سرلوحه و چراغی روشن برای آیندگان و یادشان تا همیشه در خاطر اهالی هنر می ماند.
اگر از علاقه‌مندان به هنر نقاشی و تصویرسازی هستید خوب است تا با نوابغ این عرصه آشنا شده و فرمول موفقیت آنها را کشف کنید، باشد که شما نیز با بهره‌گیری از تجربیات آنها روزی فرهیخته عصر آینده باشید و نام یاد شما نیز برای نسل های بعدی ماندگار شود.
با ما در وب سایت پویا اندیش با معرفی 10 نقاش بزرگ جهان همراه باشید.

معروف ترین نقاشان جهان
لئوناردو داوینچی، نابغه عصر رنسانس

لئوناردو داوینچی، نابغه عصر رنسانس

لئوناردو داوینچی دانشمند و هنرمند ایتالیایی طراح، نقاش و مهندسی نابغه بود که با بینش عمیق، خلاقیت و عشقی که به کار خود می ورزید خالق آثاری شد که نظیرش را هنوز هم که هنوزه در جایی نمی توان یافت. شاید برای تان جالب باشد بدانید که داوینچی تحصیلات مدرسه ای نداشت اما ذهن خلاق و استعداد فوق العاده ای که در وجودش شکوفا شده بود موجب شد تا او خالق مونا لیزا، معروف ترین اثر هنری عصر رنسانس باشد.

بیشتر بدانید:

میکل‌آنژ، نقاش بزرگ در جهان

میکل آنژ، مجسمه ساز و نقاش بزرگ ایتالیایی نیز بدون شک یکی از الهام بخش‌ترین و با استعدادترین هنرمندان جهان است و هر جا سخن از فرهیختگان هنر به میان بیاد نام او نیز می درخشد.
اگرچه در حال حاضر، تعداد کمی از نقاشی‌های میکل‌آنژ باقی مانده‌اند، اما می توان گفت که هنوز هم نقاشی‌های او از جمله بهترین نقاشی‌های جهان قلمداد می شوند. توانایی او در ترسیم بی نظیر نقاشی‌های دیواری تحسین برانگیز است.
اگر می‌خواهید از نزدیک شاهد شاهکارهای میکل‌آنژ باشید می‌توانید یکی از زیباترین آثار او را در سقف کلیسای سیستین نظاره‌ گر باشید.

میکل‌آنژ، نابغه ای دیگر از ایتالیا
هارمنس رمبرانت ون راین، اسطوره قرن هفدهم

هارمنس رمبرانت ون راین، اسطوره قرن هفدهم

به جرئت میتوان گفت که رمبرانت، نقاش بزرگ هلندی یکی از چهره های طلایی دوران باروک در اروپا است، چرا که هیچ هنرمندی به اندازه او آثارش را وقف پی بردن به حالات درونی انسان نکرد. رامبراند ون‌راین را ﻣﻲتوان نقاش نور و سایهﻫﺎ نامید.

جوزف مالورد ویلیام ترنر، نقاش سرشناس رمانتیک بریتانیایی

ویلیام ترنر یک نقاش با سبک هنری رومانیک، طراح و آبرنگ کار بریتانیایی است که به رنگ آمیزی و بیان مناظر تخیلی و آشفته دریایی شناخته شده است.
ویلیام ترنر اغلب سعی داشته در کارهای خود از سبک واقع گرایانه استفاده کند، سبکی که در آن زمان هنوز سابقه ای نداشت. او از طریق نقاشی با آبرنگ، نقاشی با رنگ ‌روغن، نور، رنگ و براش، این سبک را تجربه و ارائه کرد.

جوزف مالورد ویلیام ترنر، نقاش سرشناس رمانتیک بریتانیایی
وینسنت ونگوگ تاثیرگذارترین نقاش بزرگ در جهان

وینسنت ونگوگ تاثیرگذارترین نقاش بزرگ در جهان

وینسنت ونگوگ، یک نقاش پست امپرسیونیسم هلندی بود، نقاش بزرگی که اغلب او را به‌ عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان در هنر غربی می شناسند.
نقاشی‌های استادانه او در اوایل قرن 20، به علت ترسیم زیبا و هنرمندانه احساساتش، برنده جوایز ارزشمندی شد.
سبک هنری او متشکل ازطرح هایی از جمله پرتره‌ها، خودنگاره‌ها، مناظر، طبیعت بی‌جان، سروها، مزارع گندم و گل‌های آفتاب‌گردان است.

کلود مونه معروف ترین نقاش بزرگ در جهان

کلود‌‌مونه نقاش امپرسیونیسم فرانسوی، یکی از نقاشان معروف جنبش بیان درک افراد از طبیعت، به خصوص مناظر است.
در زمان این هنرمند کپی کردن از شاهکارهای قدیمی بسیار رایج بود، اما او تمایل به نقاشی از مناظر اطراف خود را داشت. او اثر نور در مناظر آزاد را با ضربات سریع قلم نشان می داد، که همین سبک بعدها به سبک امپرسیونیسم معروف شد.

کلود مونه معروف ترین نقاش بزرگ در جهان
ماری کاسات، بانوی هنرمند معروف آمریکایی

ماری کاسات، بانوی هنرمند معروف آمریکایی

ماری کاسات، بانوی هنرمند آمریکایی، از جمله معدود نقاشان زن قرن نوزدهم به شمار می‌رود که در آثارش به طور ویژه‌ای‌ به زنان پرداخته است و همین عامل نیز موجب شده است تا وی جایگاه ارزشمندی را برای خود در تاریخ هنر باز کند. این هنرمند آمریکایی با استفاده از قلم‌موهای نرم و رنگ‌های درخشان مرزهای هنر را شکست.
او در نقاشی های خود به زیبایی هر چه تمام تر رابطه عاشقانه مادر و کودک را به تصویر کشیده است.
نقاشی های هنرمندانه او که حتی عادی‌ترین لحظات مادرانگی را نشان می‌دهد، در زمان خود انقلابی در هنر نقاشی به پا کرد.

پیکاسو، نابغه هنر مدرن

پابلو پیکاسو، هنرمند و نابغه اسپانیایی به عنوان یکی دیگر از هنرمند اثر گذار قرن بیستم  شناخته می‌شود. او در سبک های مختلفی نقاشی می کرد، وی در راه اندازی سبک کوبیسم نیز نقش بسزایی داشت، همین دلیل اهالی هنر این هنرمند اسپانیایی تبار را بیشتر با آثار کوبیسم می شناسند. از معروف‌ترین آثار پیکاسو، می‌توان به دوشیزگان آوینیون و گرنیکا اشاره کرد.

پیکاسو، نابغه هنر مدرن
فریدا کالو، نامیترین بانوی تاریخ هنر

فریدا کالو، نامی ترین بانوی تاریخ هنر و نقاش بزرگ در جهان

فریدا کالو، نقاش مکزیکی و یکی از مشهورترین زنان نامدار تاریخ هنر است که به خاطر کشیدن پرتره های بسیار زیبا به شهرت رسیده است. بسیاری از آثار او خودنگاره یا سلف پرتره است.
علاوه بر نقاشی های بی نظیر، زندگی دردآور و پر فراز و نشیب فریدا کالو نیز در محبوبیت او تاثیر بسزایی گذاشت. نام کامل فریداکالو، ماگدالِنا کارمِن فریدا کالو ی کالدرون می باشد.

جکسون پولاک، نابغه جنبش اکسپرسیونیست انتزاعی

جکسون پولاک، نقاش آمریکایی، عمده شهرت خود را مدیون استفاده از تکنیک ابتکاری در نقاشی، است. جکسون پولاک همچنین خالق تکنیک قطره گذاری است.
او همیشه برای نقاشی هایش ایده از پیش طرح ریزی شده ای داشت.
یکی از معروف ترین روش های او در نقاشی استفاده از تکنیک های ترکیبی متشکل از حرکات بدن و نقاشی با استفاده از پرتاب، قطره گذاری، ریختن، و پراکنده کردن رنگ بود.

جکسون پولاک نقاش بزرگ در جهان
آموزش تصویرسازی

نتیجه‌گیری

همراهان همیشگی وب سایت پویا اندیش، در این مطلب سعی کردیم تا به معرفی مختصر 10 چهره از معروف ترین هنرمندان جهان بپردازیم. بی شک شناخت نام و آوازه این بزرگان می تواند تلنگری برای اهالی هنر باشد تا آنها نیز تجلی بخش نام های برجسته هنرمندان آینده باشند.
قطع به یقین در دل این نگاره نمی توان برگ زرینی از زندگی سراسر افتخارآفرینی این هنرمندان بزرگ را ورق زد اما می توان نام و یادشان را زنده نگاه داشت.

امید است شما هنرآموزان با مطالعه این مطلب به سمت آشنایی بیشتر با تاریخچه زندگی و سبک هنری نوابغ نام برده گام بردارید.
در پایان لازم است به این نکته اشاره کنیم که نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما می تواند در ارائه مطالبی بهتر به تیم پویا اندیش کمک شایانی نماید.
خواهشمندیم ما را از نقطه نظرات خود بهره‌مند سازید.

مطالعه بیشتر

3 نکته ساده برای ساخت کلاژ
نحوه ویرایش عکس سیاه و سفید در لایت روم
55 ایده عکاسی بارداری؛ چه نکاتی را در عکاسی از زنان باردار باید رعایت کرد
آشنایی با اصطلاحات هنر تصویرسازی
ایندیزاین و فتوشاپ چه تفاوتی هایی با هم دارند؟
سبک طراحی داخلی ماوریک چیست؟
عکاسی از چهره؛ 275 ایده‌ی جذاب برای گرفتن عکس از چهره
استفاده از چوب در طراحی داخلی خانه
18 اصطلاح کاربردی در طراحی؛ با اصطلاحات طراحی بیشتر آشنا شوید
دکوراسیون اتاق خواب
چند اتاق خواب به سبک آرت دکو
چگونه خانه ای به سبک خانه های انگلیسی طراحی کنیم؟
ایلوستریتور یا فتوشاپ مسئله این است!
85 ایده ژست عکاسی با دود رنگی
افتر افکت چیست ؟ + فیلم آموزشی
جدید ترین ترند های طراحی آشپزخانه در سال 2020
نگاهی به هنر عکاسی در دوره قاجار
آشنایی با 9 سبک نقاشی مختلف در دنیای هنر
کاربردهای فتوشاپ
تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی
آموزش تری دی مکس در کابینت سازی
جواهرات هندی
تفاوت بین تصاویر پیکسلی و وکتوری چیست؟
نصب نرم ­افزار راینو گلد
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+