آموزش دیالوکس

آموزش نرم افزار دیالوکس DIALux DIALux

آموزش نرم افزار Dialux

 • آشنایی با محیط نرم افزار Dialux

 • ترسیم فضاهای Indoor به صورت 3D بر اساس کانسپت معماری و طراحی مورد نظر.

 • وارد کردن تجهیزات و Object های مورد نیاز در محیط 3D.

 • افزودن متریال و Texture به Object و سطوح وارد شده

 • ساخت متریال

 • نصب Plugin چراغها در نرم افزار

 • تست نور و مدلینگ چراغها

 • Rendering

 • خروجی 3D ، خروجی محاسباتی و اجرایی

 • گروه بندی چراغها

 • مدیریت نور در فضاهای داخلی

 • شبیه سازی فضای بیرونی برای اجرای نور پردازی

 • تکمیل کانسپت معماری و چانمایی منابع نوری همانند فضای داخلی

 • تهیه گزارشات محاسباتی و تکمیلی از پروژه

دعوت از هنرجویان نورپردازی و دیالوکس به همراه اساتید مربوطه جهت حضور در سمپوزیوم ها و همایش های نورپردازی استفاده از امکانات سمعی و بصری و نشان دادن فیلم های آموزشی نورپردازی در جهت بالا بردن سطح علمی و تجربی دانش آموختگان دیالوکس
برگزاری سمپوزیوم و همایش های نورپردازی و ورکشاپ های دیالوکس .
آموزش انواع دیالوکس از جمله آموزش dialux evo، دیالوکس قرمز و …

نرم افزار دیالوکس چیست؟

در طراحی داخلی، معماری، دکوراسیون داخلی و در کل پروژه های ساخت و ساز و دیزاین سازه های مسکونی مختلف، نور پردازی یکی از اصلی ترین ارکان های پروژه محسوب می شود. در واقع عنصر نور و روشنایی فضای مورد نظر، تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت و چگونه دیده شدن آن فضا خواهد داشت.
نور و روشنایی نه تنها در زمان اجرا و اتمام پروژه باید به بهترین شکل دیده شود، بلکه در مرحله پیش از شروع کار نیز بهتر است مشخصات نورپردازی فضا و نوع اجرای نور و روشنایی در فضای مورد نظر را در نظر گرفت. این امر در بسیاری از پروژه ها از ضروریات است.

نرم افزار دیالوکس چیست؟

دیالوکس در واقع یک نرم افزار طراحی نور است که می تواند به طراحان داخلی، دکوراتور ها و معماران داخلی برای طراحی حرفه ای تر روشنایی و نور پردازی هر فضایی کمک کند.
برنامه ریزی، محاسبه و ارزیابی نوع نور پردازی انجام شده و بررسی کارایی آن، چه در فضای داخلی و چه در فضای بیرونی خانه و محوطه اطراف آن، به کمک این برنامه قابل انجام است.
نرم افزار دیالوکس، چه برای طراحی روشنایی فضای داخلی و چه برای برنامه ریزی و طراحی نورپردازی فضای بیرونی، مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت های گسترده ای از سطوح ابتدایی و ساده تا سطح بسیار پیشرفته را در اختیار طراحان قرار می دهد.

از نرم افزار دیالوکس در چه زمینه هایی استفاده می شود؟

همان طور که گفته شد، این برنامه از جمله نرم افزار های طراحی نور و روشنایی است که می توان از آن در هر پروژه ای استفاده کرد.
از این نرم افزار می توان برای طراحی روشنایی و نور پردازی تمامی فضا ها استفاده کرد.
برای طراحی نور و روشنایی کل ساختمان، از تک تک اتاق ها و فضا های داخلی گرفته تا طراحی روشنایی و نورپردازی فضای پارکینگ، محوطه باز خانه، روشنایی مسیر های ورودی خانه، راهرو ها، سرویس های بهداشتی و هر قسمتی که نیاز به روشنایی و نور پردازی دارد، توسط این نرم افزار قابل اجرا است.

چگونگی اجرای طراحی نور در یک پروژه

فرایندی بسیار تخصصی و حائز اهمیت که می تواند شانس موفقیت یک طرح را چندین برابر کرده و کیفیت و ارزش آن را به سطح بالا تری ارتقا دهد. اما طراحی نور به چه صورت انجام می شود؟
برای این که طراح بتواند نور و روشنایی یک فضا را طراحی کرده و دقیقا ساختار این نور پردازی و نحوه آن اجرای آن را تعیین کند، به یک نرم افزار حرفه ای در این خصوص نیاز دارد.
نرم افزار هایی تحت عنوان نرم افزار های طراحی نور که کارایی آن ها می تواند فرایند طراحی نور پردازی و روشنایی فضای مورد نظر را بسیار حرفه ای تر پیش ببرند.

برای طراحی چه فضا هایی از دیالوکس استفاده می شود؟

کاربرد دیالوکس مختص مکان ها و پروژه های مختلف است. طراحی و نور پردازی خانه تنها یکی از مکان هایی است که می توان از دیالوکس برای طراحی روشنایی آن کمک گرفت.
برای طراحی نور و روشنایی رستوران ها، کافه ها، نمایشگاه ها، ساختمان های اداری، مراکز آموزشی، مراکز درمانی، شرکت ها، دفاتر خصوصی و هر سازه دیگری می توان از نرم افزار دیالوکس استفاده کرد.
نورپردازی محوطه های باز، فضا های سبز، پل ها، مکان های تفریحی و موارد مشابه دیگر را نیز می توان با استفاده از دیالوکس بسیار حرفه ای تر و جذاب تر انجام داد.

نحوه کار دیالوکس به چه صورت است؟

اساس کار این نرم افزار به این صورت است که کاربر می تواند نوع نورپردازی و میزان روشنایی مورد نظر را در برنامه شبیه سازی کرده و به این ترتیب، عملکرد آن را بررسی کند. از همه مهم تر این که، این نرم افزار یک ابزار محاسبه گر دارد.
با تکیه به این قابلیت، کاربر می تواند با توجه به مشخصه های متفاوت سازه مورد نظر، نظیر رنگ اتاق ها یا فضایی که نور و روشنایی آن در حال طراحی است، اندازه فضای مورد نظر، میزان روشنایی طبیعی آن، میزان نورگیری فضا و مواردی از این دست را محاسبه کرده و به این ترتیب میزان روشنایی و لامپ مورد نیاز را نیز مشخص کند.

دسترسی به استاندارد های روز

قابلیت دیگری که این نرم افزار دارد این است که به کاربر این اجازه را می دهد که از تمامی استاندارد های لازم برای طراحی نور فضای مورد نظر مطلع شود.
همچنین می تواند از تمام به روز رسانی هایی که در این خصوص وجود دارد نیز آگاهی یابد.
نرم افزار دیالوکس این امکان را به کاربران می دهد تا از جدید ترین و به روز ترین سیستم های روشنایی و استاندارد های ارائه شده در این خصوص مطلع شوند و بتوانند آن ها را در پروژه های خود به کار بگیرند.
میزان نور به این ترتیب دقیقا بر اساس نوع عملکرد فضا تعیین شده و پروژه نورپردازی و روشنایی فضای مورد نظر اجرا خواهد شد.

کنترل و آنالیز توزیع مناسب نور

این نرم افزار و ابزار های گرافیکی که دارد، این قابلیت را به کاربران می دهد تا در خصوص نحوه توزیع مناسب نور در فضای مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کرده و متناسب با فضایی که در اختیار دارند، طراحی نور و روشنایی فضای مورد نظر را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
نرم افزار دیالوکس این قابلیت را دارد تا نحوه استفاده از نور های مصنوعی را نیز بررسی کرده و با ترکیب آن با نور طبیعی و همچنین شبیه سازی نور های طبیعی در فضا؛ یک ترکیب منحصر به فرد را به وجود آورد

مهم ترین قابلیت های  این نرم افزار دارد و کار هایی که می توان با آن انجام داد، شامل موارد زیر می شود:

طراحی نور مناطق داخلی

برای برنامه ریزی هر چه بهتر مناطق داخلی یک فضا می توان از دیالوکس استفاده کرد. این ابزار قابلیت طراحی های پیچیده نور در فضا های معماری متفاوت را دارد.
از اتاق های تک نفره گرفته تا ساختمان های بزرگ و چند طبقه را می توان به کمک دیالوکس طراحی کرد.

طراحی نور مناطق بیرونی

برای طراحی روشنایی و نورپردازی فضا های بیرونی، مانند نورپردازی فضا های سبز، میزان روشنایی و نحوه نورپردازی پارک ها، مسیر های عبور و مرور، روشنایی فضای پارکینگ و روشنایی جاده ها و خیابان ها می توان از دیالوکس استفاده کرد.

تنظیم و اجرای نور های مصنوعی و شبیه سازی نور طبیعی روز

نرم افزار دیالوکس این قابلیت را دارد تا نحوه استفاده از نور های مصنوعی را نیز بررسی کرده و با ترکیب آن با نور طبیعی و همچنین شبیه سازی نور های طبیعی در فضا؛ یک ترکیب منحصر به فرد را به وجود آورد.

کنترل و آنالیز توزیع مناسب نور

این نرم افزار و ابزار های گرافیکی که دارد، این قابلیت را به کاربران می دهد تا در خصوص نحوه توزیع مناسب نور در فضای مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کرده و متناسب با فضایی که در اختیار دارند، طراحی نور و روشنایی فضای مورد نظر را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

مزیت های استفاده از نرم افزار دیالوکس چیست؟

مانند هر نرم افزار تخصصی دیگری، استفاده از یک نرم افزار طراحی نور حرفه ای مانند دیالوکس، روند کار را سریع تر کرده و کارایی و عملکرد نورپردازی و روشنایی هر پروژه ای را افزایش می دهد.
با کمک این برنامه، تمام روشنایی های اجرا شده در فضا های مختلف، کاملا اصولی و بر اساس معیار های تخصصی و علمی اجرا خواهد شد.
این که چه میزان روشنایی در یک فضا مورد نیاز است و چه میزان لامپی باید در یک فضا مورد استفاده قرار بگیرد، این که چه نوع نوری برای یک فضا باید استفاده شود.
تمام این موارد در کنار اندازه گیری میزان راندمان و مصرف نوع روشنایی متناسب با ساختمان مورد نظر، همگی از مزیت هایی است که طراحی نور با نرم افزار دیالوکس با خود به همراه خواهد داشت.

استفاده از دیالوکس

از طرفی، با استفاده از دیالوکس این امکان وجود دارد تا یک نور پردازی بسیار یکنواخت و کارامد را انجام داد و به این ترتیب به یک جو بسیار منحصر به فرد دست یافت. زمانی که طراحان و مجریان پروژه های نور پردازی مختلف از دیالوکس استفاده می کنند، به راحتی می توانند مشتریان خود را برای سبک نورپردازی مورد نظر شان متقاعد کرده و موفقیت کاری خود را افزایش دهند.
امکان سازگاری آن با سایر نرم افزار های تخصصی که در حوزه طراحی داخلی و معماری مورد استفاده قرار می گیرند نیز از دیگر مزیت های نرم افزار دیالوکس است. این برنامه کاربردی می تواند تمام افرادی که در تخصص خود با طراحی نور و روشنایی سروکار دارند را به سطح حرفه ای بالا تری ارتقا دهد.

آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزشی ویژه پاییز اینستاگرام پویا اندیش | بزن بریم
+