آموزش پیانو کودکان

آموزش پیانو به کودکان

کلاس های آموزش پیانو به کودکان بصورت گام به گام .

آموزش پیانو به کودکان از سنین کودکی و نوجوانی بسیار اهمیت دارد .
چون تنها در طی زمان می توان بر این ساز کاملا مسلط شد .
پیانو یکی از سازهای جذاب و مهم هست که از آن می توان هم در نواختن موسیقی بصورت انفرادی و هم گروهی استفاده کرد .
پیانو سازی جهانی است که فرهنگ های مختلف در موسیقی های خود از آن استفاده می کنند.

آموزش پیانو کودکان
آموزش موسیقی کودکان

موسیقی ، هنر اول، چون اکسیری بر آرامش روح، اثرگذار است و می تواند تاثیری شگفت بر هر ذهنی داشته باشد.
بیشتر افراد، حتی پیش از تولد، با این هنر آشنا می شوند و در شکم مادر، همراه با او به نوای موسیقی گوش می سپارند و به همین علت، حتی نوع موسیقی می تواند در واکنش کودک نسبت به پیرامونش، تاثیرگذار باشد.
یکی از سازهایی که به نام ساز مادر شهره است،
پیانو نام دارد که جهانی بی نظیر را برای افراد خلق می کند و دلیل چنین نام گذاری ای، توانایی این ساز در تولید اصوات در محدوده ای بسیار گسترده است.
پیانو، سرزمینی مسحورگر با دنیایی از زیبایی هاست.
با تصویرگران پویااندیش همراه باشید؛ چراکه در این مجال، به مبحث آموزش پیانو به کودکان و تاثیرات آن می پردازیم.

دربارۀ پیانو

پیانو یکی از آلات جادویی موسیقی است که به افراد آرامش می دهد و نقش مسکن را برای روح بازی می کند؛
خواه در حال گوش دادن به آن باشید یا در حال نواختن، تاثیر حیاتی آن را لمس خواهید کرد.
در آموختن پیانو، مزایای متعددی نهفته است که از آن ها می توان به بهبود عملکرد مغز، رهایی از استرس، هماهنگ سازی تمام اندام های بدن و … اشاره کرد و تفاوتی نمی کند که فرد در چه سنی شروع به آموختن می کند ؛
چراکه در هر مقطعی از زندگی اش باشد، شاهد تاثیرات خارق العادۀ آن خواهد بود.
نکتۀ قابل تامل اینکه اگر فرد از کودکی شروع به آموختن این ساز کند، مهارت های گوناگونی را کسب خواهد کرد و آموزه های پیانو، مزایای رفتاری و سلامتی بسیاری را برایش به همراه خواهد داشت که تا آخر عمر با او باقی خواهد ماند!

اختراع پيانو به سال 1700 برمیگردد و از آن موقع موسیقی به کلی تغییر کرده است. ساز پيانو را میتوانید در هر موزیکی از ترانه هایی که شاعرهای معروف پاپ نوشته اند گرفته تا موزیک های کلاسیک، پیدا کنید.
پیانو در هر نوع موزیکی بر روی کره زمین ، رد پایش پیدا میشود و به دلیل قدرت فوق العاده و تنوعی که دارد به عضوی ثابت از هر نوع موسیقی تبدیل شده است.
مزایای یاد گرفتن پیانو چیزهایی بیش از نواختن یک ساز است. پیانو اوایل قرن 18 توسط Bartolomeo Cristofori. ساخته شد.
زمانی بود که هنر و موسیقی تاثیر بهتری و بیشتری بر انسان ها گذاشت و Cristofori میخواست سازی قدرتمند بسازد. Cristofori اولین پیانو خود را ساخت . پیانو انقلابی به پا کرد چون از سیستم کوچکی از چکش ها ساخته شده بود که به تارها ضربه میزد و باعث ایجاد صدای بلند یا کوتاه و نرم میشد.
پيانو به موزیسین ها و شاعرها یک گزینه و انتخاب هیجان اگیز و جدید داد و در قرن 18 انقلابی در موزیک و فرهنگ ایجاد کرد. پیانو یک ساز شگفت انگیز است و افراد با هر نوع علاقه ای، دوست دارند که این ساز را یاد بگیرند.

دوره آموزش پیانو به کودکان
دوره آموزش پیانو به کودکان

مهمترین مزایای یادگیری پیانو برای کودکان

سلامت روحی و رشد فکری با یادگیری پیانو برای کودکان

یکی از مزایایی که آموزش پیانو در کودکی و سنین کم به همراه دارد، سلامت روحی و رشد فکری است. وقتی کودکان شروع به نواختن پیانو می کنند، قسمت های مختلف مغزشان شبیه سازی می شود.
پیانو کودکان را ملزم به هماهنگ سازی قسمت های مختلف بدن، برای اجرای یک کار مناسب می کند. آن ها برای نواختن پیانو باید همزمان با حرکت انگشتانشان بر روی پیانو، نت ها را نیز بخوانند.
تمام قطعه ها و نواها، در فرمی متفاوت نواخته می شوند و از همین رو، پیانو مغز آن ها را هشیارتر و زیرک تر می سازد.
آن ها همچنین قادر خواهند بود با هر کدام از دست هایشان، قطعۀ متفاوتی را بنوازند که این فرماندهی، از مغزشان صادر می شود و به دست هایشان می رسد و اجرا می شود.
جدا از همۀ این ها، هیچ چیز به اندازۀ موسیقی، آرامشگر و تسکین بخش نیست؛ به خصوص نت های کلاسیک!

بیان احساسات با نواختن پیانو برای کودکان
هنگامی که کودکان شروع به نواختن پیانو می کنند، قادر می شوند از طریق فشار بر روی کلیدهای ساز، احساساتشان را بیان کنند؛
به نوعی، عملکرد آن ها، زبان احساسات آن هاست! بیان احساسات از طریق این آلت موسیقی، به کودکان کمک می کند که از استرس ذهنی و بدنی رها شوند و به آرامش و سکون برسند.
نواختن پیانو، نه تنها کودکان را به آرامش می رساند؛ بلکه شما شاهد افزایش اعتماد به نفس و نوعی حس کمال نیز در آن ها خواهید بود که سبب ارتقاء معنویات و عزت نفس آن ها نیز خواهد شد.

کمک کردن به تحصیل

تحقیقاتی که از طریق نظرسنجی های مختلف صورت گرفته، ثابت کرده است، آن دسته از کودکانی که نواختن ساز پیانو یا هر آلت موسیقیایی دیگری را آموخته اند و بر آن تسلط دارند، به طور کلی در تمام مراحل تحصیلی و همچنین دانشگاهی، نشانه های بزرگ تری از موفقیت را بروز داده اند.
واقعیت این است که آموختن پیانو، به کودکان در درس های مدرسه و مطالعاتی شان کمک می کند و فرقی ندارد که این درس ها عمومی، رفتاری یا توسعه شناختی فضایی باشند!
وقتی این نظریه در مناطق مختلف آزمایش شد، دانش آموزانی که دانش معقولی در خصوص سازها، مثل پیانو داشتند، بالاترین نمره را کسب کردند؛
از این رو،  تحقیقات به عمل آمده نشان داد، دانش آموزانی که پیانو می نواختند، در درس ریاضی و درس های مشابهی که نیاز به حل مسئله داشت، نمره بسیار بهتری را کسب کرده بودند.

کلاس آموزش پیانو به کودکان

دیگر مزایای یادگیری پیانو برای کودکان

افزایش عزت نفس با یادگیری پیانو

آموختن موسیقی و توانایی یادگیری نواختن آلات موسیقی، کار آسانی نیست و پیانو نیز از آن دسته سازهای مشکل است؛ اما آموختن این ساز اگر در کودکی صورت بگیرد؛
می تواند برای فرزندتان بسیار آسان باشد و روحیۀ توانمندی او را تقویت کند! هنگامی که کودکتان در نواختن یک گوشه  یا یک آهنگ خاص، تبحر و مهارت پیدا کرد، شاهد افزایش عزت نفس و روحیه اش خواهید بود.
آموختن پیانو برای کودکتان یک تجربۀ بی نظیر و ارزشمند خواهد بود. یاد گرفتن چگونگی نواختن یک گوشه یا یک آهنگ، به او همان احساس موفقیتی را می دهد که هنگام پیروزی در مدرسه کسب می کنند.

توانایی حل مشکلات

در فرایند یادگیری پیانو ،
نگاه کودکان برای روبه رویی با مشکلات و حل مسائل پیش آمده، بسیار مثبت  تر خواهد شد
و آنان قدرت بیشتری برای عبور از فراز و فرودهای زندگی کسب خواهند کرد و مهارت حل مسائل و صبوری در این کودکان افزایش می یابد.
در خلال این آموزش، آن ها درک می کنند که فقط، صبوری،
تمرکز و کار سخت و مداوم، آن ها را ماهر و زبردست می کند.

بهبود تمرکز

خواندن نت های موسیقی و نواختن آن به طور هم زمان، به توجه و تمرکز کامل نیاز دارد.
کودکان در روند نواختن باید تمرکز کنند و ذهن خود را کاملا متوجه توالی نت ها سازند  تا بتوانند آن ها را  تفسیر  کنند و انگشتانشان را برای به صدا درآوردن ریتم مورد نظر،
بر روی کلیدها جابه جا سازند .
این عمل، ذهن انتقادی و خلاق کودک را، هربار که او یک نت را می نوازد و بلافاصله به سمت بعدی حرکت می کند، تقویت می سازد.

بهبود هماهنگی میان اعضای بدن

نواختن پیانو به هماهنگی مناسب دست ها و چشم ها نیازمند است و در حقیقت، این یک قانون و الزام است.
هنگامی که کودک شما در حال یادگیری ساز پیانو است، به طور حتم، هماهنگی دستان و چشمانشان تقویت خواهد شد؛
چراکه برای یک اجرای بی نقص به این مهارت نیازمند است. کودکانی که نواختن پیانو را یاد می گیرند؛ توان حرکتی شان بسیار بیشتر خواهد بود .
چراکه برای نواختن پیانو نیاز به کار کردن با هر دو دست به صورت مستقل دارند و این می تواند بسیار سخت باشد؛
چراکه ممکن است برخی اوقات مجبور باشند یک دستشان را آهسته تر و یک دستشان را تندتر بر روی کلیدها حرکت دهند.

کمک به یادگیری دیگر آلات موسیقی

کودکانی که پیش تر، نواختن پیانو را یاد گرفته باشند، برای یادگیری آلات دیگر موسیقی ، در مقایسه با کودکانی که برای اولین بار می خواهند سازی را بیاموزند، بسیار سریع تر پیش می روند.
در خلال یادگیری پیانو، کودکان با اشکال متفاوت فرم ها و نت های موسیقی آشنا می شوند  و آن ها را درک و تفسیر می کنند.
وقتی کودکان مهارت نواختن پیانو را کسب کنند، در هر ساز دیگری که برای یادگیری انتخاب کنند، به سرعت پیشرفت خواهند کرد.

نظم و انضباط بیشتر کودکان

کودکانی که درس های پیانو را می گیرند، از همان ابتدا معنی نظم و ترتیب را درک می کنند ؛
از این رو، در مقایسه با دیگر کودکان، چهارچوب های بیشتری دارند و از نظم و ترتیب خاص تری برخوردارند؛
چراکه آن ها دریافته اند که تنها از پس سخت کوشی و تعهد می توانند به موفقیت برسند.

رسیدن به شخصیتی زیباتر

جدا از کسب مهارت های فیزیکی و رشد عملکردهای ذهنی، شخصیت و تصویر رفتاری کودک نیز با آموختن پیانو بهبود می یابد. کودک در روند یادگیری این ساز، کمال و ادب را نیز کسب می کند و همین امر، خلق و خو و شخصیت بهتری به او می بخشد. آموختن پیانو امر ساده ای نیست؛ به همین دلیل، کودکی که می تواند پیانو بنوازد، از دید مردم، فردی هوشمند و نابغه است و همین طرز نگاه، کودکان را بااعتماد به نفس تر و مطمئن تر می سازد.

کلاس آموزش پیانو به کودکان

نقش والدین در پیشرفت کودکان در پیانو

خانواده موظف اند در تمام مراحل رشد کودکانشان کنارشان باشند و از آن ها حمایت کنند و برای رسیدن آن ها به موفقیت، از هیچ کوششی فرو نگذارند و استعدادهای فرزندان خود را بشناسند و برای شکوفایی آن ها تلاش کنند.
اگر ساز پیانو را برای فرزند خود انتخاب کرده اید، به خاطر داشته باشید که در این مقطع نیز باید همواره کنار کودکتان باشید و روند پیشرفت او را در نظر بگیرید و از او حمایت کنید .
به خاطر داشته باشید که توجه و تمرکز شما بر روند پیشرفت دلبندتان، نقشی اساسی در اوج گرفتن او خواهد داشت و اعتماد به نفس و شهامت او در پیشروی اش، چندین برابر خواهد شد؛
چراکه کودکان همیشه به والدین خود به چشم امنیتگاهی می نگرند که با تکیه بر آن ها در مواقع سخت می توانند از سقوط برهند و محکم تر از قبل به راهشان ادامه دهند . خواه این یادگیری به صورت ابتدایی باشد ، خواه به صورت پیشرفته، فرصت این تجربه بی نظیر را در اختیار فرزندانتان قرار دهید ؛

یاد گرفتن نواختن پیانو، فهم تئوری موسیقی را ساده میکند

مزیت یاد گرفتن پیانو این است که یک راه ساده برای درک تئوری موسیقی ست. وقتی هنرجو شروع به یادگیری مفاهیم پیچیده تئوری موسیقی میکند معمولا نگاهی به پیانو خواهد داشت.
تمام تئوری موسیقی را میتوان روی کلیدهای سیاه و سفید پیانو دید. هنرجویان مفاهیم تئوری موسیقی را به صورت جدا از ساز یاد میگیرند چون بعدا مجبور هستند که با کیبورد آشنا شوند؛
اما هنرجویان پیانو از همان درس اول با کیبورد و تئوری موسیقی آشنا میشوند. وقتی یک فرد اولین نت را با پیانو مینوازد، تئوری موسیقی را هم شروع به یادگیری میکند.
حتی نوازندگان ماهر هم ممکن است در فهم موسیقی دچار مشکل شوند. اگر نتوانند چگونگی کارکرد تئوری موسیقی را درک کنند،آشنا شدن با کیبورد یک ضرورت است.

نواختن پیانو به بهتر شدن مهارت های شناختی کمک میکند

مطالعات علمی اخیر نشان میدهد که یاد گرفتن پیانو به مهارت های شناختی افراد کمک میکند. بر اساس مقاله ای که اخیرا در ScienceNutshell.com چاپ شده، در سال 2013 یک تیم محقق در بارسلونای اسپانیا مغز افراد را قبل و بعد از یادگیری پیانو بررسی کرده اند و وقتی با گروه های دیگر که به یادگیری ورزش و نقاشی و .. پرداخته اند،مقایسه کردند؛ نوازندگان پيانو، در تست های روانشناسی عملکرد بهتری از خود نشان داده اند.
برای همین یاد گرفتن و نواختن ساز میتواند برای بهبود مهارتهای شناختی در بزرگسالان بسیار موثر باشد. چالش یاد گیری و نواختن موزیک با پیانو کمک میکند که مغز متمرکز و آماده باشد، این موضوع فقط برای بزرگسالان نیست.
برای تمام گروه های سنی است. مهارت ها و مفاهیمی که کودکان یاد میگیرند برای تمام عمر آنها مفید است. برای همین هر هنرجوی پیانو حتی اگر در کنسرت ها پيانو ننوازد، اما چیزهای زیادی به دست خواهد آورد. از مزایای پیانو نواختن این است که زندگی را بهبود میبخشد.

آموزش پیانو به کودکان

یاد گرفتن پیانو برای کودکان به کاهش استرس و شادابی روح آنان کمک میکند

بیشتر قطعه های زیبا و تکان دهنده ی موسیقی که تا به حال ساخته شده اند، برای پیانو نوشته شده اند.
اما پیانو چیزی بیش از یک صدا مسحورکننده و انعکاش احساسات انسانی ست.
مطالعات علمی نشان میدهد که یاد گرفتن پیانو فرآیندی ست
که میتواند افسردگی را درمان کرده و استرس را کاهش دهد.
نواختن پيانو  حالت مثبت ذهن را بیشتر میکند و سلامت روحی و جسمی بیشتری به همراه می آورد.
بر اساس نتایج ، نواختن پیانو و خواندن نت های موسیقی میتواند در به مهارت های شناختی کمک کند .
نواختن پیانو راهی بدون دارو برای بهتر کردن حال فرد است.
خواندن نت های پیانو و نواختن آن برای افراد بزرگسال تا کودکان مزیت هایی برای درمان استرس و افسردگی دارد.

یاد گرفتن پیانو برای کودکان حافظه موسیقیایی و قدرت دست ها را بیشترمیکند

یاد گرفتن پیانو باعث میشود ارتباط دست با مغز فرد قوی تر و بهتر شود کسی که مرتبا پیانو مینوازد دستهایی قوی تر و منعطف تر از غیر نوازندگان دارد.
پیانیست ها با دست های خود میتوانند کارهایی کنند که افراد عادی نمیتوانند. برای منعطف و قدرتمند شدن دستها، باید ملودی ها و فاصله و نت ها را به خوبی نواخت.
در پیانو،دست های چپ و راست به صورت جداگانه و مستقل باید عمل کنند. این باعث میشود پیانیست ها توانایی داشته باشند که کمتر فردی دارد.
در پیانو دست چپ معمولا سمت های باس و کورد را مینوازد در حالی که دست راست بر روی خط ملودی تمرکز دارد.
استقلال بین دست چپ و راست یک پیانیست بعد از چند ماه تمرین به دست می آید. این مهارت در کارهای دیگری مانند ورزش رقص و .. میتواند کاربردی باشد.

آموزشگاه موسیقی کودکان

نوازندگان پیانو عملکرد بهتری در مدرسه دارند

اگر شما والد هستید و درگیر مدرسه فرزندتان هستید، میتوانید به پیانوهم فکر کنید.
مطالعات علمی نشان میدهد که نواختن سازهایی مانند پیانو میتواند توانایی گوش دادن، تمرکز کردن و یادگیری را در خارج و و داخل مدرسه در کودک تقویت کند.
بر اساس آخرین تحقیقات انجمن ملی یادگیری موسیقی،نشان میدهد که تمرین یک ساز از سنین کم میتواند به پردازش موسیقی توسط مغز کمک کند و میتواند بر موضوعات دیگر بهتر تمرکز کند از ادبیات گرفته تا ریاضی. همچنین آموزش موسیقی در کودکی سیستم عصبی را تغییر میدهد.
یادگیری پیانو مغز کودک را طوری تغییر میدهد که برای یادگیری چیزهای دیگر در تمام عمر آماده تر و بهتر میشود و محیطی مثبت برای یادگیری در درون و بیرون مغز ایجاد میکند.
والدینی که پایه موسیقی دارند به فرزندانشان امکان رشد بیشتری در خارج از مدرسه میدهند. اگر به دنبال راهی برای به چالش کشیدن و رشد فرزندتان هستید، راهی بهتر از پیانو پیدا نمیکنید. یاد گرفتن پیانو اعتماد به نفس را تقویت میکند.

یاد گرفتن پیانو به هنرجویان کمک میکند پروژه های خود را به پایان برسانند

درس های پیانو به هنرجویان آن در هر سنی کمک میکند که پروژه های خود را به پایان برسانند چون مسئولیت پذیری را به فرد آموزش میدهد که خارج از اینکار ممکن است دستیابی به آن سخت باشد.
حس تمام کردن یک قطعه موسیقی دشوار، وصف نشدنی ست و این حس دستاورد های سخت کوشی میتواند به زندگی روزمره هنرجویان پیانو وارد شود.
تبدیل شدن به یک هنرجوی خوب پیانو نیازمند زمان، تلاش پیگیری ست و این موارد به فرد در مسائل دیگر هم کمک میکند از جمله تحصیل و روابط . یادگرفتن نواختن پیانو، پایداری، صبر و استقامت را در فرد گسترش میدهد.

نواختن پیانو به زندگی شما زیبای بیشتری میدهد.

موزیک هایی که بر اساس پیانو ساخته میشوند قادرند که احساست قوی به زندگی فرد وارد کنند.
همه ما این تجربه را داشته ایم که در فضایی که یک پیانیست مینواخته مسحور شده ایم.
این ساز به صورتی طراحی شده که احساسات و عواطف انسانی را تحت تاثیر قرار دهد . پیانو به فرد آرامش و حس زیبایی میبخشد
و این موارد حس فوق العاده ای به کسی که با استرس ها و فشارهای مختلف درگیر است میدهد.
مزایای یاد گرفتن پیانو بی شمار و قدرتمند است اما نیاز به تجربه یک مدرس دارد تا به شما بیاموزد چطور شروع کنید.
یک استاد پیانوی خوب به شما هر چیزی که باید در مورد پیانو زدن بدانید را یاد میدهد. به شما یاد میدهد که چطور
از دستهای خود به بهترین شکل استفاده کنید. وقتی به دنبال مدرس میگردید به چیزهایی مثل تعداد سالهای تجربه فرد و شخصیت او توجه کنید.
استادان پیانوی زیادی وجود دارند اما کسی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد.
با وجود یک استاد خوب، هیچ چیز دست نیافتنی در دنیای موسیقی برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات دوره غیر حضوری و آنلاین

توضیحات دوره :  روی تصویر روبرو   —>
نحوه برگزاری دوره: بصورت آنلاین و نیمه خصوصی و امکان پرسیدن و رفع اشکال برای هنرجویان کاملا محیا است
تلفن: ۲۲۵۸۰۵۰۵ – ۰۲۱۲۲۵۸۷۵۸

آموزش پیانو کودکان

CLICK TO PREVIEW

شیوه تدریس پیانو برای کودکان . 

کلاس های پیانو برای کودکان به صورت ساده و گام به گام به کودکان شما آموزش داده می شوند .

نحوه ثبت نام کلاس های پیانو برای کودکان :

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز برای ثبت نام و رزرو کلاس های آموزش پیانو به کودکان با شماره تلفن های :

05 05 58 22 – 587 58 22 تماس بگیرید .

شماره های تماس پویا اندیش :

110 111 28 ( خط ویژه ) –  05 05 58 22  –   587 587 22 – ( 021 )

آدرس مرکز آموزش های تخصصی هنر – تصویرگران پویا اندیش :

تهران – پاسداران – بالاتر از برج سفید – ابتدای گلستان سوم  – ساختمان 120 – طبقه دوم . 

خوشحال می شویم پاسخگوی سئوالات شما باشیم  :

آخرین دیدگاه و 2 دیدگاه دیگر نیاز به تایید دارند.
16 پاسخ
  • پشتیبانی پویااندیش
   پشتیبانی پویااندیش می گوید:

   سلام دوست گرامی
   امیدوارم شاد و سلامت باشید.
   کلاسهای پیانو برای کودکان بالاتر از ۳ سال می باشد.
   موفق و موید باشید.

   پاسخ
 1. زهرا
  زهرا می گوید:

  سلام و عرض ادب، به نظر بنده: با شرکت در کلاس پیانو در کنار آموختن تکنیک ها و قواعد پیانو، دانش و زبان موسیقی را نیز می آموزید. یادگیری مفاهیم موسیقی باعث می شود تا شما از ساختار آهنگ ها درک عمیق تری داشته باشید و در انتخاب آهنگ ها بهترین آنها را انتخاب کنید. همچنین از دیگر مزایای ثبت نام در کلاس های آموزش پیانو پیدا کردن دوستان هنرمند، علاقمند به هنر و در کل دوستانی از جنس خودتان می باشد.

  پاسخ
  • پشتیبانی پویا اندیش
   پشتیبانی پویا اندیش می گوید:

   دوست عزیز سلام.
   امیدواریم شاد و تندرست باشید.
   سپاس از شما.
   آرزوی موفقیت را برای شما داریم.

   پاسخ
  • پشتیبانی پویااندیش
   پشتیبانی پویااندیش می گوید:

   سلام دوست عزیز.
   امیدوارم شاد و سلامت باشید
   خیر نت خوانی در ارف کافی است.
   موفق و موید باشید.

   پاسخ
  • پشتیبانی پویااندیش
   پشتیبانی پویااندیش می گوید:

   سلام دوست عزیز.
   بله فرزند عزیزتان میتوانند ابتدا از کلاسهای ارف موسیقی را بیاموزند.
   موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

سایر کلاس هاس آموزش کودکان

آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+