افترافکت چه کاربردی دارد ؟

افترافکت چه کاربردی دارد ؟

Adobe After Effects in

Motion graphics Cinema

فیلم زیر را حتماً ببینید

افترافکت چه کاربردی دارد؟

ادوبی افترافکت یک برنامه انیمیشن ساز و صوت و تصویر خلاقانه است که برای طراحان، انیماتورها و تدوین گران به صورت ساده و کاربردی توسعه داده شده است.
همچنین برای ساخت جلوه های تصویری و حرکت گرافیکی در وب، ویدئو، تلویزیون و فیلم سازی، برنامه ای قابل اعتماد است.

نسخه های افترافکت

این نرم افزار در دو نسخه CS و CC موجود بوده که نسخه های جدید آن با پسوند CC عرضه می شوند و مجهز به فضای رایانش ابری (Creative Cloud) می‌باشند.
این ویژگی این امکان را به کاربر می دهد تا پروژه های خود را در این محیط ذخیره کرده و در هر مکان و زمان و با هر سیستمی، به آنها دسترسی داشته باشد.
اما متأسفانه این قابلیت به دلیل کرک شدن نرم افزار ها در ایران، قابل دستیابی نیست. ولی خوشبختانه اثری در خروجی نهایی ندارد.

جلوه (افکت) های تصویری و انیمیشن های گرافیکی

به علاوه افترافکت به عنوان استاندارد صنعت ویدیو برای جلوه (افکت) های تصویری و انیمیشن های گرافیکی در نظر گرفته می شود.
با استفاده از این ابزار، کاربران می توانند ویژگی انیمیشن را به متن ها جهت چرخاندن کلمات، چرخاندن عناوین و عبارات نیز اضافه کنند.
این برنامه همچنین روش های زیادی برای ایجاد جلوه های بصری را فراهم کرده و کاربران را قادر می سازد تا از طریق ادغام فیلم ها و تصاویر قادر به ایجاد جلوه های عالی باشند.

با فریم های کلیدی After Effect، می توان امکان به حرکت درآوردن اشیایی مانند اشکال، لوگو ها و تصویر های کارتونی را فراهم کرد. در نهایت، ادوبی افترافکت به موشن گرافیست ها، هنرمندان و ویراستاران اجازه می دهد تا کارهای خود را به آسانی انجام دهند.

نگاهی به قابلیت های افترافکت

قبل از چیز بهتر است نگاهی به لیست قابلیت های این نرم افزار بیندازیم و سپس آنهایی که نیاز به توضیح بیشتر دارند را در ادامه بررسی کنیم.
– پویا نمایی (انیمیشن) داده محور
– دسترسی به شکل، ماسک و Brush Stroke Points
– تبدیل‌گر واقعیت مجازی (VR)
– واقعیت مجازی 360 درجه
– استخراج Cubemap
– افکت های شتاب دهنده گرافیکی
– بهبود متن ورودی
– ذخیره سازی خودکار در هنگام کار روی پروژه
– ایجاد اثر واقعیت مجازی
– ویرایش و ترکیب واقعیت مجازی
– گرافیک سه بعدی پیشرفته
– ایجاد قالب های موشن گرافیک
– ویرایشگر میانبر صفحه کلید مجازی

بررسی کاربرد های افترافکت

از مهم ترین مزایای Adobe After Effects  فراوانی و دسترس بودن ابزار های آن و دارا بودن پتانسیل کلی در ایجاد محتوایی با کیفیت بالا است.
سایر امکانات این ابزار در زیر شرح داده شده است.

• انیمیشن داده محور

در نسخه های بروز تر این نرم افزار با پسوند cc، به کاربران این امکان را می‌دهد تا فایل های داده را به صورت گرافیک متحرک و انیمیشن نمایش دهند.
با این ویژگی، کاربران می‌توانند فایل های داده JSON را برای اضافه کردن بهanimations  وارد برنامه کنند.

JSON

JSON یک فرمت فایل سازگار با افترافکت و سایر پلتفرم ها، برای جمع آوری داده هایی که اغلب در اپلیکیشن ها، سایت ها و منابع داده مختلف موجود است، می‌باشد.
اطلاعاتی که در این فایل قرار می گیرد می‌تواند شامل داده های آماری، گزارشات و یا بخش هایی از یک مقاله باشد.
زمانی که کاربر این فایل ها را وارد برنامه می کند، داده ها را می توان به عنوان یک پایه برای ایجاد نمودارهای پویا نمایی، اسلاید ها، کاراکترها، و دیگر گرافیک های متحرک بکار گرفت.

• واقعیت مجازی و فیلم های 360 درجه بسازید

ادوبی افترافکت با ابزارها و ویژگی هایی که در اختیار شما قرار می دهد؛ به کاربران در ساخت فیلم های جذاب برای پلتفرم های پخش فیلم مثل Netflix و تلوزیون های آنلاین کمک می کند.
با استفاده کار های ترکیبی که منجر به خلق واقعیت مجازی می‌شود، می‌توان به بیننده، حس بازی کردن و درگیر شدن در فیلم را داد.

کاربران می توانند با استفاده از ابزار ” Create VR Environment”، محیط های واقعیت مجازی ایجاد کنند. از طریق این ویژگی، کاربران می توانند بلافاصله ترکیب، فیلمبرداری و سایر جنبه های مهم را برای ساخت یک ویدیوی عالی 360 / VR تنظیم کنند.

• ویرایش واقعیت مجازی، ویژگی مهیج افترافکت

با بهره گیری از این برنامه، کاربران می توانند واقعیت مجازی یا فیلم های 360 را با استفاده از ویرایشگر VR Comp که دارای تعداد زیادی از ابزار های میکس کننده است، ویرایش کنند.
افزون بر این در حین کار بر روی فناوری VR امکان مشاهده لحظه به لحظه‌ی پروژه خود را خواهید داشت.

• با سرعت بالا انیمیشن بسازید

نرم‌افزار ادوبی افترافکت ابزاری پایدار دارد که انیمیشن سازی به وسیله اشیای ویدئویی و صحنه ها را ساده تر و سریعتر انجام می دهد.
این برنامه همچنین می تواند از “عبارات” استفاده کنند که در واقع کد ها و شیبه کد هایی هستند که انیمیشن ها را در زمان کوتاه تری خلق می کنند.

• بهینه سازی در ساخت انیمیشن با محوریت اشیا

کاربران قادر خواهند بود اشیا خاص مانند ماسک و شکل ها را از طریق یکسری دستورات تحت عنوان expressions برای نقاط مسیر انتخابی خود به صورت متحرک دربیاورند.
از طریق این دستورات، برنامه به صورت خودکار مختصات x و y نقاط مسیر این اشیا را گرفته و آنها را ترسیم می کند.
محصول نهایی این پروسه یک انیمیشن بهینه شده است زیرا کاربران مجبور نیستند فریم به فریم بر روی آن کار کنند.
علاوه بر این After Effects CC مقادیر تنظیم شده توسط کاربر را خوانده و به طور خودکار آن را روی فریم های موجود در فیلم اعمال می کند تا در زمان صرفه جویی کند.

کلید های کیبورد خود را سفارشی کنید.

از دیگر ابزارهای موجود در افترافکت، ویرایشگر میانبر صفحه کلید مجازی است شاید اسمش کمی طولانی و بد فرم باشد ولی به وسیله آن قادر خواهید بود کلیدهای میانبر کبیورد خود را، آن طور که دوست دارید ثبت کنید.
بدین منظور می توان کلید های میانبر را از طریق رابط کاربری صفحه کلید برنامه، ویرایش و مشاهده کرد. با استفاده از میانبرهای سفارشی، کاربران می توانند در ویرایش و انیمیشن سازی فیلم های خود از راحتی و آزادی عمل بیشتری برخوردار باشند زیرا به واسطه‌ی فشار دادن کلیدهای ساده، ابزارها و ویژگی ها را سریعتر در اختیار خواهید داشت.

نتیجه بحث امروز

با توجه به مطالب بیان شده، درمی یابیم که مهارت داشتن در این حوزه می تواند سبب جذب کافرمایان و کسب درآمد ما شود.
هر چند مشخصه های دیگری نیز برای بدست آوردن یک جایگاه شغلی مناسب وجود دارند اما از میان آن ها، کار با افترافکت جایگاه ویژه ای دارد.
به همین منظور آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش با برگزاری کلاس های مجازی و حضوری افترافکت و امکانات آموزشی مناسب، در تلاش است شما عزیزان را در جهت رشد مهارت های فردی یاری نماید.

پایان بخش :

افترافکت چه کاربردی دارد ؟

اگر می خواهید در مورد افترافکت بیشتر بدانید مقاله افترافکت چیست ؟ را ( به همراه فیلم آموزشی ) حتما ببینید .

شروع ثبت نام دوره های ویژه فصل بهار - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+