• Cartier 078 - کارتیه

تغییرات آخرین سری جواهرات لوکس کارتیه ( cartier ) در گذر زمان

مزون فرانسوی و بی نظیر کارتیه برای خلق مجموعه ” Résonances de Cartier” از تکنوژی سه بعدی استفاده کرده است تا انعطاف، سیال و رها بودن را در آثارش به رخ بکشد.

وقتی که شما با سخت ترین سنگ های قیمتی دنیا کار می کنید ایجاد حس انعطاف و حرکت کار آسانی نیست.

با این وجود از طریق ساخت و تنظیمات ماهرانه- با کمی کمک گرفتن از تکنولوژی- فعالان صنعت جواهرسازی گام های موثری را در این راه برداشته اند. آنقدر که برند کارتیه مجموعه جدید خود را به این مهم اختصاص داده است و به تازگی دومین دور آغاز به کارش را نیز در فروشگاه اصلیش در نیویورک جشن گرفته است.

این رویداد بخشی از بزرگترین نمایشگاه جواهرات در آمریکای شمالی بود و کارتیه 500 قطعه از جواهرات قدیمی و همچنین 64 قطعه از جواهرات متعلق به مجموعه ” Résonances de Cartier ” را به نمایش در آورد. این مجموعه در ابتدا در فصل تابستان و در لندن آغاز به کار کرده است؛ مجوعه ” Résonances de Cartier “ابتدا به ژاپن، هنگ کنگ و سپس به چین سفر خواهد کرد.

Cartier 10 1 - کارتیه
Cartier 3 - کارتیه

طراحی مجموعه جدید بسیار سیال و منعطف است و سنگ های قیمتی خیره کننده در قلب جواهرات، این مجموعه را متمایز کرده است.

یکی از جواهرات برجسته این مجموعه که در نمایشگاه نیز به نمایش درآمد، گردنبند خیره کننده ای بود که از 13 زمرد بسیار عالی کابوچون با عیار 79.20 (کابوچون سنگی که تنها صیقل داده شده است، بدون آنکه به آن شکلی داده باشند) در مقابل الماس هایی که بینهایت زیبا تراش خورده اند و مانند یک آبشار از بالا به پایین میرزند ست شده است و آبهای مواج را با استفاده از این سنگ های قیمتی روی گردن شما به جوش و خروش وا می دارد.

“ژاکلین کاراچی”، مدیر خلاق جواهرات فرانسوی کارتیه می گوید: ایجاد طنین در این جواهرات بسیار زیبا است و شما می توانید پژواک صدا را در الگوی حرکتی زمردها، درست مانند امواج یک دریاچه ببینید. در این مورد خاص شما می توانید دریابید که طنین صدا واقعا چیست. من میخواستم انرژی سنگ ها را به زبان بیاورم و آن را به طرح ترجمه کنم. شما در اینجا، رنگ، طنین صدا و پویایی را همزمان به چشمان خویش میبینید.”

ژاکلین افزود: ” قرار نبور کارتیه مجموعه ای را طراحی کند که آهنگ طنین صدا و سیال بودن را به تصویر بکشد. همه چیز از سنگ های قیمتی که بدستمان رسید آغاز شد. همیشه همه چیز از سنگ های قیمتی آغاز می شود. ما هر بار تلاش می کنیم که طرحی متفاوت با سنگ های قیمتی ارائه کنیم.”

مدیر کارتیه در ادامه گفت: “ما انرژی سنگ ها را احساس می کنیم و می خواهیم که آنها را به زبان طرح ترجمه کنیم. برای اولین بار است که ما موفق به پیدا کردن سنگ های همسان برای زمردهای کابوچون شدیم.”

مدیر کارتیه در ادامه گفت: “ما انرژی سنگ ها را احساس می کنیم و می خواهیم که آنها را به زبان طرح ترجمه کنیم. برای اولین بار است که ما موفق به پیدا کردن سنگ های همسان برای زمردهای کابوچون شدیم.”

Cartier 25 1 - کارتیه
Cartier 4 - کارتیه

النگوی طلای صورتی، جواهر بی نظیر دیگری است که در این مجموعه به چشم می آید. یک کهربای اصل هندوانه ای شکل 84.10 عیار که به شکل کوسن تراش خورده است در این قطعه جلوه گری می‌کند. این کهربا با یاقوت کبود سبز و زرد 8.01 عیار، باگت های رنگارنگ یاقوت کبود ( قهوه ای، نارنجی روشن) و همچنین الماس هایی با برش های بی نظیر هماهنگ شده است.

کاراچی می گوید: “ما تمام دنیا را برای یافتن سنگ های جذاب جدید گشتیم و برای اولین باری است که چنین کهربای اصل بزرگی را یافتیم.”

“برق آن باور نکردنی است. اغلب ما می توانیم الماس های بسیار زیبا و سنگ های نیمه قیمتی پر انرژی را بیابیم. گاهی جالب به نظر می رسد که از ترکیب این دو در کنار هم استفاده کنیم، چرا که تقابل آنها در یک اثر بسیار جذاب است. “

در پاره ای از موارد یک الماس کوچک موجب می شود که رنگ سنگ های نیمه قیمتی نیز به چشم آید و به آنها جان ببخشد. در این مورد، یاقوت کبود سبز باید کنار سنگ دیگری قرار می گرفت تا بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.

سیال بودن طرح ها و انعطاف در تغییر تکه ها جزو خط مشی کاری کارتیه است، کارتیه با توجه به روحیات و خلق و خوی زن امروز که هر روز زندگی متفاوتی را تجربه می کند طراحی می کند؛ زن امروز لحظه ای در لباس یک زن خانه دار معمولی ظاهر می شود، لحظه ای زنی باهوش و اجتماعی که حرفه ای حساس و کلیدی را در جامعه به انجام می رساند و لحظه ای دیگر در نقش یک زن اغوا گر. درست به همین دلیل است که قطعات قابل تغییر هستند: گردنبند با سنگ های زیبایی که از آن آویز شده است و می تواند به عنوان یک آویز تک مورد استفاده قرار گیرد و یا حتی گوش واره ها و سنجاق سینه ها نیز می توانند نقش های همانندی داشته باشند.

Cartier 12 2 - کارتیه
Cartier 15 - کارتیه

کاراچی می گوید: “ممکن است طرح ها ساده به نظر بیاییند، اما تکنیکی که پشت آن ها است بسیار پیچیده است. تنوع و تطبیق پذیری برای زن مدرن بسیار مهم است. آنها هر روز جنبه های مختلفی را در زندگی خود تجربه می کنند و نیاز دارند که جواهرات خود را با آن جنبه ها تطابق دهند. شما باید هر تکه از جواهرات را مطابقت دهید، چرا که زن امروزی مدام در حال حرکت است. زن ها باهم فرق دارند، با وجود آن طرح های یکسانی را می پسندند. حتی وقتی زن ها از جواهرات یکسانی استفاده می کنند، باز هم متفاوت به نظر میرسند، این یک گفتگو میان زن ها و جواهرات است.”

با قطعات منحصر به فرد، مانند آنچه که در مجموعه ” Résonances de Cartier” شاهد آن هستیم، تولید نمونه واقعی مقرون به صرفه نیست، با وجود آن چاپ سه بعدی به صنعتگران این اجازه را می دهد که با مدل ها کار کنند و قطعات منعطف تر و دارای ابعاد بیشتری تولید کنند.

گردنبندی با مهره های زمرد کبود که با الماس هایی که به زیبایی برش خورده اند هماهنگ شده است، در کنار دو تکه زمرد کبود  و همچنین برش های دو تکه بریولت؛ پلنگی  با چشم های زمرد را به تصویر  می کشد که به آرامی در آب می خرامد و از آن عبور می کند.

کاراچی در انتها خاطر نشان شد: “برای ما پلنگ نمادی از تکامل زنانه است. ما میخواستیم یک جنبش و یک نگرش را به تصویر بکشیم.”

Cartier 011 - کارتیه
call to javaher - کارتیه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های جواهرسازی

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+