برند نیو بالانس (New Balance)

برند نیو بالانس (New Balance)

 برند نیو بالانس

نیوبالانس، یکی از برندهای ورزشی معروف دنیاست که داستان جالبی دارد و افراد معروف بسیاری در طول عمر چندین دهه اش، خواستار و طرفدارش بوده اند. این برند مشهور که تولیداتی بسیار بادوام ارائه می دهد ، یکی از گران ترین ها نیز به شمار می رود و حتی می توان گفت که محصولاتش از دیگر رقیبان، بسیار هزینه برتر است؛ اما نکتۀ قابل توجه در خصوص نیوبالانس این است که این کمپانی، گرانی محصولات خود را با ارائۀ تفاوت های کیفی و ایجاد خصوصیاتی ویژه، جبران کرده است. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

تاریخچه برند نیوبالانس

سال 1906 : در بوستون، ماساچوست، یک مهاجر انگلیسی به نام ویلیام جی ریلی، شرکت نیو بالانس آرچ ساپورت را تاسیس می‌ کند. این شرکت بر روی تولید کفیِ کفش و کفش ‌های ارتوپدی ویژه متمرکز بود تا برای مشتریان اش، راحتیِ بیشتر و «بالانس تازه» را فراهم کند.

برندهای ورزشی معروف دنیا

سال 1927 : ریلی، مردی به نام آرتور هال را استخدام می‌ کند تا برای شرکت نیوبالانس آرچ ساپورت، کار فروش را انجام بدهد. از آنجایی که محصولات نیوبالانس هنوز در فروشگاه‌ های خرده ‌فروشی فروخته نمی شدند، هال به یک فروشنده دوره‌ گرد تبدیل می ‌شود و رویکرد شخصی او به برند کمک می‌ کند تا یک سروگردن از بقیۀ رقیبان بالاتر قرار بگیرد.

محصولات ورزشی نیوبالانس

سال 1936 : هال به یکی از شرکای شرکت تبدیل می شود و برای فروش محصولات کفی کفش، شبیه به افرادی می شود که مدت زمان زیادی از روز را به صورت ایستاده، می ‌گذرانند؛ مانند کارکنان خرده‌ فروشی ‌ها، آتشنشان ‌ها و افسران پلیس.

بهترین برند ورزشی

 سال 1938 : نیوبالانس، اولین کفش دوندگی خود را برای یک کلوپ دوندگی محلی به نام بوستون براون بگ هریز تولید می کند. این کفش‌ های مخصوص دوندگی که به وسیلۀ ریلی طراحی شده ‌اند، کفی ‌های خاصی دارند و از چرم کانگورو درست شده ‌اند.

 

کفش new balance

سال 1941 : شرکت در این سال، طیف محصولاتش را با کفش‌ های مخصوصی برای ورزش‌ هایی مانند تنیس، بوکس و بیسبال گسترش می‌دهد. به عنوان یک تولیدکنندۀ کم‌ حجم؛ همۀ محصولات این شرکت در خانه و توسط یک تیم کوچک تولید می شدند.

 

برند ورزشی نیوبالانس

سال 1956 : دختر آرتور هال، الانور و شوهرش پائول کید، شرکت را می ‌خرند. خانواده کید در ابتدا، تمرکز اصلی شرکت را بر روی فروش محصولات ارتوپدی حفظ می ‌کنند؛ اما طولی نمی‌ کشد که به توسعۀ کفش‌ های ورزشی علاقمند می‌ شوند تا نیازمندی ‌های خاصِ قهرمانان ورزشی را تامین کنند.

برند نیو بالانس

سال 1960 : نیوبالانس، ترکستر( Trackster )را راه ‌اندازی می‌ کند. ترکستر که در ابتدا به وسیلۀ خانواده کید و در خانه ساخته می شد، اولین کفش دوندگی قابل دسترس با عرض ‌های مختلف بود که به سرعت در میان جامعه دوندگان، جلب توجه کرد.

بیوگرافی برند نیوبالانس

سال 1972 : در روز ماراتون بوستون در سال 1972، جیم دیویس، شرکت نیوبالانس را خریداری می ‌کند. در این زمان، شرکت نیوبالانس فقط شش کارگر تمام ‌وقت داشت که روزی 20 تا 30 کفش می ساختند. همان طور که شرکت به رشد خود ادامه می داد، دیویس دوباره روی ایده اصلیِ شرکت تمرکز کرد و محصولاتی با کیفیت بالا، خدمات عالی برای مشتری و تعهد به ترجیحات منحصر مشتری را در دستور کار خود قرار داد.

کفش نیوبالانس 320

سال  1976 : در این سال، خط 320 راه‌ اندازی شد؛ یعنی زمان تولید اولین کفشی که دارای لوگوی معروفِ N است. کفش ‌های نیوبالانس شروع به استفاده از اعداد منحصربه فرد برای مدل ‌های خود کرد و دیگر به آن ها اسم نمی داد تا مشتری ‌ها، همۀ مدل‌ ها را از نظر کیفی برابر ببینند و فقط طراحی متفاوتی برای منظورهای مختلف داشته باشند.
عدد‌ها، نوعِ کفش، فعالیتی که برای آن طراحی شده بودند و میزان پایداری، سرعت و … را نشان می دادند. کفش نیوبالانس 320، با استقبال شگفت ‌انگیزی روبه‌ رو شد و  از سوی مجله دنیای دونده ‌ها، به عنوان بهترین کفش دوندگی در بازار انتخاب شد.

تاریخچه برند نیوبالانس

سال 1978 : در این سال، نیوبالانس، اولین محصولات پوشاک خود را تولید و روانه بازار کرد. آن ها تاپ ها و شرت ‌های نایلونی و توری را معرفی کردند و همچنین، سِت ‌های دوندگیِ Gore-Tex را نیز که محصولی مبتکرانه بود، به بازار عرضه کردند.

سال 1980 : در این سال، مدل 620 راه ‌اندازی، و به عنوان سبک‌ ترین و پیشرفته ‌ترین کفش دوندگی موجود در بازار، انتخاب شد. این کفش، اولین اسنیکری است که قیمت خرده فروشی اش از 50 دلار بالاتر می ‌رود.

محصولات نیوبالانس

سال 1982 : در این سال، نیوبالانس 420 معرفی شد. این مدل که ترکیب منحصری از مواد اولیه را به کار برده بود، در رنگ‌ های مختلف به مشتریان عرضه می شد و حتی امروزه نیز طرفداران خاص خودش را دارد.
در همان سال، نیوبالانس اولین کارخانه خود در بریتانیا را افتتاح کرد و مدل 990 را ارائه داد و قیمت اسنیکرها را نیز برای اولین بار از مرز 100 دلار عبور داد.

کفش ورزشی نیوبالانس

سال 1984 : در این سال، مدل 670 برای اولین بار روانه بازار شد. این کفش در طول چندین سال، از جمله محبوب ‌ترین کفش های نیوبالانس بود و سوژه بسیاری از همکاری ‌های شرکت، از جمله نسخه نیوبالانس X نورس پراجکتس، در سال 2009 بود.

خرید کفش ورزشی

 سال 1985 : در این سال، نیوبالانس مدل 1300 را معرفی می ‌کند. این مدل برای پایداریِ پیشرفته طراحی و با فناوری ‌های روز و مواد باکیفیت ساخته شده است. این کفش با قیمت 130 دلار، گران‌ ترین کفش دوندگی بوده که وارد بازار شده است و نیوبالانس ادعا می‌ کند که بهترین کفش دوندگی ساخته شده در دنیاست.

کفش ورزشی

سال 1988 : نیوبالانس، مدل مشهور خود، یعنی مدل 574 را در این سال عرضه کرد. این مدل که در ابتدا به عنوان یک کفش دوندگی فنی طراحی شده بود تا راحتی پاها را حین ورزش بالا ببرد، از آن زمان، محبوبیت خود را حفظ کرده و چندین بار مجددا روانۀ بازار شده و به یک طراحی کژوال نمادین بدل گشته است. نیوبالانس در سال 2017، نسخه طراحی شدۀ‌ آن، یعنی 574s را معرفی کرد.

برند نیو بالانس

سال 1993 : در این سال، شرکت مدل 1500 خود را معرفی کرد و چون رئیس جمهور، بیل کلینتون از همین مدل می ‌پوشد، این مدل به فروش بسیار بالایی رسید. همۀ مدل ‌های 1500 در حال حاضر در انگلیس، در کارخانۀ نیوبالانسِ فلیمبی تولید می شوند.

NewBalance

سال 1994 : در این سال، نیوبالانس کفش مدل M1400 را با تاخیر منتشر کرد که در اصل قرار بود درست بعد از مدل M1300 در سال 1985 معرفی شود. علیرغم این تاخیر؛ مدل M1400 به موفقیت خوبی رسید و یکی از ماندگارترین مدل‌ ها در طیف مدل ‌های نیوبالانس شد.

کفش New Balance

 سال 1998 : در این سال، نیوبالانس مدل 576 خود را که در انتشار اصلی ‌اش در سال 1988 ، موفقیت چندانی کسب نکرده بود، دوباره روانۀ بازار می ‌کند و این مدل به روی جلد مجله ایله می ‌رود و همین امر کمکش می‌کند تا در دنیای مد به محبوبیت خوبی برسد.

برند New Balance

سال  2001 : در این سال، مدل 991 روانه بازار می ‌شود. این فرم، آخرین مدل در سری افسانه‌ ای  99x‌ به شمار می‌ رود که اولین بار در سال 1982 ارائه شد. مدیرعامل سابق اپل، استیو جابز نیز رنگ خاکستریِ مدل 991s را چندین سال می‌ پوشید. در همین زمان هم بود که نیوبالانس، برند مشهور P.F. Flyers را خریداری کرد.

New Balance

سال 2006 : در این سال، نیوبالانس با آفسپرینگ همکاری می‌ کند تا طیف NB X Offspring را منتشر سازد که اولین همکاری برای این برند به شمار می‌ رود. این کفش‌ ها که رنگ ‌های پاییزی را در خود دارند، بازنمایندۀ فروشگاه های آفسپرینگ در لندن هستند و حتی شماره فروشگاه ‌ها نیز روی پاشنۀ کفش‌ ها دوخته شده است.

نیو بالانس (New Balance)

سال  2009 : در این سال، نیوبالانس تصمیم می ‌گیرد سنت‌ شکنی کند و اجازه می ‌دهد که قهرمانان حرفه‌ ای، این برند را تبلیغ کنند؛ از جمله این افراد می ‌توان به میگول کابرارا و کورتیس گرندرسون و ستاره ان بی ای، مت بونِر اشاره کرد.

نیوبالانس New Balance

سال 2012 : در این سال، پیش از انتخابات ریاست جمهوری، نیوبالانس یک کفش منحصربه ‌فرد برای رئیس جمهور، باراک اوباما، ساخت. کفش ‌های 990 «ساخت امریکا» ، به صورت ویژه و پیش از کمپن انتخاب مجدد او در سال 2012 ، ساخته شده ‌اند تا اهمیت صنایع محلی در امریکا را ثابت کنند.

کفش نیوبالانس

سال 2013 : در این سال، شرکت وارد بازار کفش‌ های اسکیت شد و ردۀ نیوبالانس نومریک را راه‌ اندازی کرد. محصولات این رِنج، تاثیرات اسکیتی و خیابانی را با هم ترکیب می‌ کنند که در کنار توجه خاصِ نیوبالانس به جزئیات، کیفیت و تناسب، به موفقیت بالایی رسیده است.

سال  2014 : در این سال، فناوری فومِ تازه، به عنوان یک سیستم جدید جذب ضربه، راه‌ اندازی شد و یک کفش پایدار و با عملکرد بالا را به افراد ارائه داد. نیوبالانس در همین سال، بازیکن تنیس کانادایی، میلوس روانیک را به عنوان اولین سفیر خودش معرفی کرد و یک خط پوشاک ورزشی را نیز با همکاری سوپرمدل معروف، هیدی کلوم، به راه انداخت.

مارک نیوبالانس

سال  2015 : بعد از انتخاب روانیک به عنوان اولین سفیر، نیوبالانس تصمیم می ‌گیرد که ارتباط نزدیک‌ تری با صنعت تنیس داشته باشد و بازیکن تنیس بریتانیایی، هیتر واتسون را به عنوان یکی دیگر از سفیران برند خود معرفی می‌ کند.

سال  2016 : در این سال، نیوبالانس مدل 247 را به بازار ارائه کرد، مدلی که ویژگی ‌های معاصر و کلاسیک را با هم ترکیب می ‌کند و برای یک سبک زندگی 24 ساعته و 7 روز هفته، طراحی شده است. اولین فروشگاه نیوبالانس در بریتانیا نیز در همین سال در خیابان آکسفورد لندن افتتاح شد.

محصولات برند نیوبالانس

سال 2017 : در این سال، خط تولید مدل 365 ، در پلتفرم انحصاری NB راه ‌اندازی شد که محصولات را صرفا برای یک هفته ارائه داد. مدل فیولکور سونیک هم با استفاده از سیستم بندیِ مبتکرانه BOA ، روانۀ بازار شد که در آن، بند کفش با چرخاندن یک دکمه، شل و سفت می ‌شود.

برند نیوبالانس

سال 2018 : در این سال، نیوبالانس با مارول وارد همکاری شد تا دو مدل را به افتخار فیلم پلنگ سیاه، روانۀ بازار کند:‌ ” مدل مارول X نیوبالانس 574 اسپورت و ندل مارول X نیوبالانس 990v4.”  نیوبالانس، مدل 990 امریکایی را نیز با همان رنگ خاکستری اصیلش، مجددا وارد بازار کرد و قیمت آن را 100 دلار در نظر گرفت (با همان قیمت که در سال 1982 فروخته می ‌شد) ، همچنین مدل X90 را که نیز که یک اسنیکر مدرن است به مشتریان خود عرضه کرد.

نیوبالانس

حقایق جالبی درباره نیوبالانس که نمی دانید

  • نام تجاری مشهور “New Balance” ، داستانی شنیدنی و جذاب را در پس خود پنهان دارد. این عنوان، برآمده از ذهن و ایدۀ بنیانگذار نیوبالانس، ویلیام رایلی است که هنگام تماشای مرغ ها ، ظهور کرد. هنگامی که او غرق تماشای حیوانات خانگی اش بود ، متوجه شد که فرم سه زاویه ای انگشتان پای این مرغان، موثرترین طراحی طبیعت برای حمایت از وزن بدن است؛ بنابراین ، طرح قوس های سه ضلعی شرکت، پدیدار شد.
  • اگر احساس می کنید که این روزها هزینۀ زیادی بابت کفش های ورزشی پرداخت می کنید ، می توانید نیوبالانس را مقصر آن بدانید؛ زیرا زمانی که بیشتر کفش ها با قیمت 20 تا 30 دلار فروخته می شدند، این شرکت، مدل  620 را عرضه کرد که می توان گفت،  اولین کفش ورزشی بود که با قیمت بیش از 50 دلار به فروش رسید.
  • از زمان ورود این شرکت به دنیای بازاریابی ، آن ها همیشه از تبلیغ و امضای ورزشکاران برای تأیید تولیداتشان دوری کردند؛ چراکه ترجیح می دادند کفش هایشان به دلیل شایستگی و عملکرد خارق العادۀ خودشان پوشیده شود؛ اما سرانجام تن به این کار دادند و در سال 2009 ، سنت شکنی کردند.
  • یکی از بزرگ ترین کلیدهای موفقیت این کمپانی، استفاده از چرم خوک برای ساخت کفش هایش بود. بسیاری از مدل های مشهور نیوبالانس، مانند مدل 990 ، به جای چرم گاو از چرم خوک استفاده می کردند . این جیرها یک حالت روغنی به کفش ها می داد و باعث افزایش راحتی و دوام آن ها می شد.
  • شرکت New Balance ، یکی از معدود خرده فروشان کفش آمریکایی است که هنوز محصول خود را در داخل کشور تولید می کند؛ به علاوه، آن ها آخرین شرکت بزرگ در این صنعت هستند که بیشتر محصولات خود را در آمریکا می سازند: ” 80٪ در آمریکا و 20٪ در انگلیس نو .
  • این برند، بیش از یک قرن، طول عمر دارد.
  • رئیس جمهور پیشین آمریکا، بیل کلینتون،  هوادار نیوبالانس بود و  کفش های مدل 1500 این برند را با شلوارک های خود ست می کرد.
  • ظهور لوگوی معروف N بر روی کفش ها از دهه 1970 ، رخ داد؛ زمانی که مدل 320 ارائه شد. از آن زمان تاکنون، این لوگو بر روی هر سبکی از این برند چشم می خورد.
درباره برند نایک NIKE
نیو بالانس
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+