پویا اندیش مرکز آموزش های تخصصی هنر

مشاوره رایگان دوره ها

۱۱۰ ۱۱۱ ۰۲۱-۲۸

تصویرگران پویااندیش

مرکز آموزش های تخصصی هنر

تبدیل عکس به اتوکد

تبدیل عکس به فایل اتوکد (سریع ترین روش ممکن)

فهرست عناوین

اتوکد یکی از برنامه هایی است که در زمینه طراحی های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. باید بدانید که این برنامه بر مبنای CAD می باشد. حال می خواهیم بدانیم که تبدیل عکس به فایل اتوکد چگونه است. تبدیل عکس به اتوکد آنلاین و تبدیل عکس به فایل اتوکد و آموزش تبدیل عکس به فایل اتوکد و تبدیل عکس به خطوط اتوکد و نحوه تبدیل عکس به اتوکد را می خواهیم در نظر بگیریم.
به طور کلی در این مقاله قصد داریم تبدیل عکس به اتوکد را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این زمینه نکاتی را مطرح سازیم.

استفاده از ابزارها برای تبدیل عکس به اتوکد

استفاده از ابزارها برای تبدیل عکس به اتوکد

ابزارها و نرم افزارهای زیادی برای تبدیل عکس به اتوکد وجود دارند. به عنوان مثال باید بدانید که شما می توانید فرمت های زیادی را در این خصوص مثل فرمت dwg در نظر بگیرید.
فرمت عکس ها اغلب به صورت یک فرمت خاص می باشد ولی ما در اینجا می خواهیم سریعا به سراغ ابزارها و نرم افزارهایی برویم که می توانند به شما کمک کنند تا به چیزی که میخواهید دست پیدا کنید.

نرم افزار Img2cad

این نرم افزار حجم بسیار کمی دارد و کاربردی می باشد و شما به راحتی خواهید توانست تصاویر را به نقشه و فایل های برداری تبدیل کنید و نتیجه کار را به فایل های برداری از طریق پسوند های DXF,HPGL,WMF,EMF و غیره تبدیل سازید. همچنین این برنامه قابلیت پشتیبانی از درگ اند دراپ را دارد و فرمت هایی مثل JPG و PNG را به همراه دیگر فرمت می تواند اضافه کند و خروجی کار را نیز از طریق فرمت های WMFو EMFو HPGLو DXF در اختیار شما قرار دهد.

نرم افزار cad2Img

نصب نرم افزار Img2cad

برای نصب نرم افزار ابتدا باید فایل نصبی نرم افزار مربوطه را در اختیار داشته باشید سپس با دنبال کردن یک سری فرآیند ها نرم افزار مربوطه را نصب کنید که به ترتیب با نشان دادن موارد از طریق خود نرم افزار این موارد پیدا می باشد. البته باید بدانید که تبدیل عکس به فایل اتوکد و آموزش تبدیل عکس به اتوکد چیزی است که باید از این نرم افزار فرا بگیرید.

نحوه کار با نرم افزار Img2cad برای تبدیل عکس به اتوکد

نحوه کار با نرم افزار Cad2 IMG برای تبدیل عکس به اتوکد

در خصوص نحوه کار با نرم افزار مورد نظر باید بدانید که از طریق نرم افزار مربوطه می توانید فرمت های PNG و GIF و TIF و JPG و BMP را داشته باشید که از طریق بخش تنظیمات شما باید وارد آن شوید و با نگاه به بخش تنظیمات فرمت این موارد را برای خودتان در نظر بگیرید.
در هنگام خروجی نیز فرمت های مربوطه به صورت WMF و EMGو HPGLو DXF خواهند بود که در هنگام رندر گیری و خروجی شما به راحتی از طریق تنظیمات مربوطه می توانید فرمت مورد نظرتان را انتخاب نمایید. این امر نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.
همچنین می توانید تصاویر را به خاکستری و سیاه و سفید تبدیل نمایید. ایجاد خطوط مرکز و پیرامون طرح نیز از مواردی است که باید در نظر بگیرید.
البته در این بخش می توانید افزایش و کاهش کنتراست تصویر را نیز تنظیم کنید که در بخش تنظیمات این گزینه به وضوح مشخص است. به صورت خودکار نیز می توانید برخی بخش ها را تنظیم و بازسازی نمایید که از طریق گزینه های مربوطه نیز می توانید این کار را به انجام برسانید.

نرم افزار Raster to vector

نرم افزار مطرح شده یک نرم افزار بسیار قدر تمند است. این نرم افزار برای تبدیل طرح های رستر به وکتور و ایجاد تصاویر و نقشه های قابل ویرایش برداری از طریق فرمت های Al,DXF,WMF,EMF,EPS می توانید از آن استفاده نمایید.
این برنامه می توانید فرمت های مختلف بر اساس پیکسل را نیز دریافت کند و آنها را از طریق 4 روش مختلف به فرمت های وکتوری تبدیل نماید.
سیستم های پردازشگر رستر به وکتور نیز از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند که می توانید نقشه های ساده و همچنین آن نقشه هایی که سیاه و سفید هستند را بارگیری کنند و آنها را وکتور سازی نمایند. همچنین نرم افزار Raster to vector می توانید از طریق ایجاد TWAIN و اسکنر تصاویر اسکن شده را مستقیما دریافت کند و آنها را اقدام به وکتور سازی نماید که می توانید آنها را در نظر داشته باشید چون مهم است.
این نرم افزار همچنین می تواند به عنوان ابزار ویرایش و ترسیم نیز در نظر گرفته شود. این نرم افزار می تواند این امکان را به شما دهد تا طرح وکتور بدست آمده را با دقت بسیار خوب اصلاح کنید و تغییر دهید.
نرم افزار رستر تو وکتور نیز دارای ویزارد جامعی است. این نرم افزار می تواند به شما در در تبدیل تصاویر رستور به وکتور کمک کند و فرآیند های سفارشی و قابل تنظیم را در اختیار شما قرار دهد که باید آن را در نظر داشته باشید چون مهم است و از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد. همچنین باید بدانید که شما می توانید از این نرم افزار به طور کلی در جهت تبدیل عکس به خطوط اتوکد و تبدیل عکس به اتوکد استفاده نمایید.

نرم افزار Raster to vector

نصب نرم افزار Raster to vector

نرم افزار رستور تو وکتور نصب آسانی دارد. در ابتدا شما باید فایل نصبی برنامه مورد نظر را در اختیار داشته باشید. سپس باید روی فایل نصبی کلیک کنید که چند گزینه می اید گزینه بعد و یا نکست را باید بزنید. سپس محل نصب را انتخاب کنید. بعد از انتخاب محل نصب می توانید به سراغ اینیستال بروید.
در مرحله بعد به سراغ اینیستال رفتید می توانید روی آن کلیک کنید. بعد از کلیک روند نصب آغاز می شود. مدت زمان نصب نیز بین 10 الی 15 دقیقه طول می کشد و این مورد به قدرت سیستم شما بستگی دارد.

نحوه کار به نرم افزار raster to vector

نحوه کار به نرم افزار raster to vector

تصاویر رستر از لایه های پیکسلی تشکیل شده اند که باید آن ها را در نظر داشته باشید و به صورت مربع های رنگی می باشند. همچنین رستر به شما این امکان را می دهد تا تغییرات جزیی مربوط به رنگ ها را دقیقا ببینید. تصاویر وکتوری نیز شامل خطوط و اشکال و متون و گروه های برداری هستند. این تصاویر دارای خواص هندسی می باشند و به راحتی شما می توانید آنها را ویرایش نمایید. برای نحوه کار نرم افزار ریستر تو وکتور باید در ابتدا تصویر پیکسلی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
سپس باید قسمتی که می خواهید را جدا کنید. در این حالت می توانید از طریق برخی گزینه ها حالت تریس و یا ردیابی را از روی عکس شروع نمایید. سپس می توانید تصویر اصلی را که دارید حذف کنید.
در صورتی که لبه های تصویر مربوطه صاف نیستند را می توانید از طریق smooth صاف کنید. باید آن را در نظر بگیرید چون مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

جزییات نرم افزار raster to vector

حالا که این مراحل را طی نمودید باید بدانید که خطوط دور وکتور دیگر صاف هستند و باید این مورد را در نظر داشته باشید.
شما در این بخش می توانید مقیاس تصاویر اولیه در زمان تبدیل را در نظر بگیرید. همچنین در صورتی که می خواهید حجم تصویر کم شود می توانید از طریق این نرم افزار رنگ های تصویر را کم کنید. شما از طریق این نرم افزار می توانید فرمت های ورودی و خروجی بسیاری را برای خودتان داشته باشید.
به طور مستقیم می توانید از اسکنر به برنامه تصاویر را انتقال دهید که این امر مهم می باشد. همچنین از این طریق می توانید به طور آزادانه تصاویر را بچرخانید تا در هر طرفی که هست کارهای لازم را به انجام برسانید.

سایت های آنلاین تبدیل عکس به فایل اتوکد

سایت های آنلاین تبدیل عکس به فایل اتوکد

سایت های آنلاین بسیار زیادی در زمینه تبدیل عکس به اتوکد وجود دارند که می توانید از آنها استفاده نمایید. یکی از این سایت ها نامش draftsight.com است. به صورت کلی این سایت به شما این امکان را می دهد تا تصویر را به فایل اتوکد تبدیل کنید.
البته شما باید اشتراک تهیه کنید تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. سایت هایی مثل convertio.co نیز وجود دارند که باز به شما این امکان را می دهند.

سایت تبدیل عکس به اتوکد

نتیجه گیری

در این مقاله ما تبدیل عکس به اتوکد را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. باید بدانید که فایل اتوکد فرمت های خاص خودش را دارد که باید آن را در هنگام خروجی گرفتن در نظر بگیرید چون اهمیت فراوانی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
تهیه شده توسط گروه تحقیقاتی آموزشگاه پویااندیش
نوع آموزش ✅ عکس ➕ فیلم
منبع ✅ گروه تحقیقاتی پویااندیش
سطح آموزشی ✅ گام به گام
درجه بندی آموزشی ⭐⭐⭐⭐⭐

آموزشگاه تخصصی هنر تصویرگران پویااندیش

پویااندیش بهت کمک میکنه که با یادگیری اصولی رشته ای که دوست داری ، رویاهات رو به واقعیت تبدیل کنی .
چطوری این کارو میکنه ؟ 👇

اساتید آموزشگاه مجرب ترین اساتید
نحوه برگزاری کلاس حضوری یا آنلاین
نحوه پرداخت امکان پرداخت اقساطی
سطح کلاس گام به گام ویژه بازار کار
نوع مدارک معتبر و قابل ترجمه
پشتیبانی همه جانبه

بهترین سرمایه گذاری ،
 سرمایه گذاری هر فرد روی خودشه

پس منتظر چی هستی ؟

همین حالا دوره دلخواهت رو ثبت نام کن و آینده تو بساز .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.