• bohemian women style 2 - استایل بوهو زنانه

استایل بوهو زنانه

استایل بوهو زنانه

استایل بوهو، چیزی فراتر از یک ترندِ مُد است. بوهو به خودی خود، یک فرهنگ است؛ فرهنگی با یک ایدئولوژی خیلی خاص و تاریخچه‌ ای پیچیده! درواقع، استایل بوهو پادفرهنگ است و ارتباط مستقیمی هم با استایل هیپی دهه‌ های 1960 و 1970 دارد. امروز، انواع پوشاک و اکسسوری زنانه و مردانه بوهو در بازار وجود دارد.

لباس‌ های استایل بوهو، راحت و گشاد هستند و اکسسوری‌ های بوهو، شبیه به اکسسوری ‌های کژوال اند. استایل بوهو، نوعی ایدئولوژی زندگی است و محدودیت‌ های اجتماعی را می ‌زداید. در این استایل، لباس‌ های سنتی از اهمیت ویژه ‌ای برخوردارند؛ به طور کلی، استایل بوهو، ترکیبی از هنر و خلاقیت است. در این مطلب، به استایل بوهو زنانه، تاریخچه‌ استایل بوهو و اصول استایل بوهو می‌ پردازیم. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

bohemian women style 88 - استایل بوهو زنانه
bohemian women style 4 - استایل بوهو زنانه

تاریخچه‌ استایل بوهو

استایل بوهو، نوعی استایل جایگزین به شمار می آید و از بسیاری از ترندهای جریان اصلی، بسیار متفاوت است. بیش از 200 سال پیش، واژه‌ بوهو به استایلی عجیب و غریب اشاره داشت که مختص به هنرمندان، نویسندگان و روشنفکران جامعۀ آن عصر بود. اولین نشانه ‌های استایل بوهو به قرن هجدهم بازمی ‌گردد؛ یعنی دوران انقلاب فرانسه.

در آن زمان، به دلیل جو اقتصادی و اجتماعی، قشر هنرمند و روشنفکر جامعه، شرایط مالی خوبی نداشتند؛ در نتیجه، مجبور بودند لباس‌ های کهنه و دست دوم بپوشند. کمی بعد، با تثبیتِ اوضاع اقتصادی، هنرمندان تصمیم گرفتند که خلاقیت و هنرشان را با استایل و لباس هایشان به نمایش بگذارند.

در آن دوره، تصور بر این بود که هنرمندان و روشنفکران، مثل کولی ‌های سرزمین بوهم لباس می ‌پوشند؛ در نتیجه، فرهنگ «بوهمین»، به فرهنگ یا بهتر است بگوییم که پادفرهنگی تبدیل شد که در آن، خلاقیت، بیان هنرمندانه و زدودن محدودیت‌ های ساختار اجتماعی و زیبایی شناسی جریان اصلی، حرف اول را می‌ زد؛ درواقع «بوهمین»، واژه ‌ای تحقیرآمیز بود که برای توصیفِ کولی‌ های فرانسه استفاده می ‌شد؛ کولی ‌های فرانسه، اصالتاً اهل شمال هند بودند و تقریباً هزار سال پیش، به اروپا آمدند.

در اواخر قرن نوزدهم، رمانتیک ‌ها (پیروان جنبش رمانتیسم) با بوهمین‌ های فرانسه گره خوردند. طراحی لباس‌ های این گروه، ملهم از استایل شرقی و عناصر قرون وسطا بود. آن ‌ها لباس ‌های رنگارنگ و قدیمی می ‎پوشیدند و اکسسوری ها و موهایشان، ملهم از کولی ‌ها بود. همه‌ این‌ ها در تضاد با جریان اصلی مُد در آن زمان بود.

رفته رفته، استایل بوهمین متحول شد. همان طور که گفتیم، هنرمندان در ابتدا به خاطر فقر مجبور بودند که لباس‌ های کهنه و قدیمی بپوشند؛ اما این الزام، کم ‌کم تبدیل به ایدئولوژی شد؛ نوعی ایدئولوژی مخالف با ماتریالیسم، اصول و قراردادهای اجتماعی و حتی بهداشت شخصی! طرفداران استایل بوهمین به جنبشِ زیبایی شناسی پیوستند؛ این جنبش برخلاف پوشش ها و پارچه‌ های آهاردار مرسوم در آن زمانه بود؛ در نتیجه، طرفداران جنبش زیبایی شناسی نیز سبک جدیدی از لباس پوشیدن را برگزیدند. آن‌ ها لباس‌ های گشاد می ‌پوشیدند و طراحی لباس هایشان ملهم از لباس‌ های قرون وسطا بود. موسیقی‌ دانان و ادیبان هم به این پادفرهنگ جدید روی آوردند.

در قرن بیستم، طراحانِ مُد، استایل بوهمین را یک قدم فراتر بردند. پائول پویرت، طراح فرانسوی مُد، عناصر استایل ‌های روسی و خاورمیانه را هم به استایل بوهمین اضافه کرد. ویلیام موریس هم نقش و نگارهای مختلف، مانند گل و پر را به پارچه لباس‌ های بوهمین افزود. در دهه 1960، جنبش بوهمین معنای جدیدی گرفت و معنای مُد تغییر کرد. وقتی جنبشِ هیپی مقابل هنجارهای اجتماعی ایستاد، سبک جدیدی از لباس پوشیدن مُد شد. هیپی ‌ها استایلی متضاد با استایل شیک و پرطمطراق گذشته را برگزیدند. در ادامه، اصول آنچه امروز به عنوان استایل بوهو شناخته شده است را برایتان خواهیم گفت.

bohemian women style 006 - استایل بوهو زنانه
bohemian women style 89 - استایل بوهو زنانه

اصول استایل بوهو زنانه

اگر می‌ خواهید طبق اصول استایل بوهو لباس بپوشید، باید یک سری لباس‌ های خاص داشته باشید. خبر خوب اینکه در استایل بوهو، می ‌توانید همه چیز را با هم ست کنید، هیچ محدودیتی ندارید؛ از پیراهن و شلوار گرفته تا کفش و اکسسوری. در اینجا، هرآنچه لازم است در مورد استایل بوهو زنانه جذاب را بدانید، خواهیم گفت.

رنگ‌ های مناسب برای استایل بوهو

رنگ ‌های سرد و گرم، هر دو برای استایل بوهو مناسب هستند. اگر می‌ خواهید طبق اصول استایل بوهو لباس بپوشید، می ‌توانید رنگ ‌های مختلف را با یکدیگر ست کنید؛ اما اگر می‌ خواهید استایل بوهوی شما کمی به سمت استایل مینیمالیسم گرایش داشته باشد، باید تعداد رنگ‌ های کمتری را انتخاب کنید. سعی کنید طیف‌ های مختلف از یک رنگ را در تیپ ‌تان بگنجانید؛ برای مثال، سه طیف از رنگ قهوه‌ ای یا چهار طیف از رنگ آبی را انتخاب کنید. یادتان باشد که تیپ تک رنگ بوهو، جذاب نخواهد بود؛ در ضمن، رنگ ‌های خنثی و رنگ‌ های معمولی را انتخاب کنید و از رنگ ‌های نئونی بپرهیزید.

رنگ طلایی برای استایل بوهو بسیار مناسب است؛ از این ‌رو، بهتر است زیورآلات و اکسسوری‌ های طلایی رنگ را در استایل بوهوی خود بگنجانید. مروارید طلایی، یکی از بهترین گزینه ‌ها برای استایل بوهو است.

بلوز متناسب برای استایل بوهو

اگر استایل بوهو را دوست دارید، بلوزهای گشاد با آستین‌ های گشاد را انتخاب کنید. یقه هفت و یقه آف شولدر، جذاب‌ ترین یقه ‌ها برای استایل بوهو هستند.

bohemian women style 12 - استایل بوهو زنانه
bohemian women style 13 - استایل بوهو زنانه

شلوار و دامن متناسب برای استایل بوهو

شلوار جین پاچه گشاد، دامن بلند بوهو، شلوارک جین، شلوارهای مدل هارم  (Harem Pants) یا همان شلوارهای سندبادی، مناسب‌ ترین گزینه ‌ها برای استایل بوهو زنانه محسوب می شوند. یادتان باشد که دامن‌تان باید گشاد و رنگارنگ باشد!

پیراهن مناسب برای استایل بوهو زنانه

پیراهن ‌های ماکسی بلند و طرح ‌دار برای استایل بوهو زنانه بسیار مناسب اند. بهتر است پیراهن ‌هایی با آستین ‌های سه ربع و گشاد، و یقه آف‌ شولدر انتخاب کنید.

استایل بوهو برای بیرون از خانه

خارج از منزل هم می ‌توانید طبق اصول بوهو لباس بپوشید. کت جین، کیمونوهای با طرح بوهو و پالتوی پوست گوسفند، گزینه‌ های مناسبی برای استایل بوهو زنانه هستند. یادتان باشد که برای خارج از منزل هم باید لباس‌ های گشاد و ترجیحا طرح ‌دار انتخاب کنید. این لباس‌ ها باید کاملا راحت باشند.

bohemian women style 17 - استایل بوهو زنانه
bohemian women style 44 - استایل بوهو زنانه

اکسسوری‌ های مناسب برای استایل بوهو

در استایل بوهو، اکسسوری ‌ها و زیورآلات هم به اندازه لباس‌ ها اهمیت دارند. کیف قهوه ‌ای حاشیه ‌دار، کوله پشتی سنتی، جواهرات دارای فیروزه و شال ‌های اوورسایز، با استایل بوهو زنانه بسیار هماهنگی دارند. یادتان باشد که منگوله، آویز، حاشیه و چین، می ‌تواند اکسسوری‌ های شما را بیشتر به استایل بوهو نزدیک کند. کیف ‌هایی با قالب شبیه به سطل، بسیار به استایل بوهو می آیند. جواهرات قدیمی، کیف و کمربند با طرح چوب و طراحی‌ های چهل تکه، استایل بوهو را بسیار جذاب می‌ سازند.

کیف‌ های چرم و جیر نیز برای استایل بوهو مناسب اند؛ اما از کیف ‌های بافتنی، توری، کنفی و مکرومه بافی هم غافل نشوید.

زیورآلات استایل بوهو، درست در مقابل زیورآلات مینیمال قرار دارند. گردنبند، انگشتر، گوشواره، دستبند و پابند بوهو، ظاهری ماکسیمال دارند. این زیورآلات، از طراحی‌ های بسیار پیچیده‌ ای برخوردارند و خیلی پرزرق و برق و بزرگ هستند. در زیورآلات بوهو، عناصر طبیعی نیز قابل مشاهده اند. سنگ‌ های طبیعی، مروارید، چرم، چوب و استخوان، از پرکاربردترین مواد در ساخت زیورآلات بوهو هستند. یادتان باشد که هر عنصر سنتی می‌ تواند استایل بوهو شما را جذاب ‌تر کند؛ مثلاً دستبندهای مکزیکی، گردنبند و انگشترهای آفریقایی و زیورآلات مراکشی، گزینه‌ های بسیار مناسبی برای استایل بوهو هستند.

اگر می‌ خواهید در جشن عروسی ‌تان هم عنصری از استایل بوهو در پوشش ‌تان داشته باشید، می ‌توانید با گنجاندن مروارید در تیپ‌ خود، به خواسته ‌تان برسید. مروارید، می ‌تواند روی انگشتر، گردنبند، دستبند یا سنجاق سر شما باشد؛ به طور کلی، می‌ توانید چندین انگشتر را به طور همزمان در دست‌تان بیندازید؛ اما یادتان باشد که حتما یک انگشتر مروارید هم داشته باشید. این انگشتر، زیبایی خاصی به استایل شما می ‌بخشد.

bohemian women style 979 - استایل بوهو زنانه
bohemian women style 98 - استایل بوهو زنانه

مواد پرکاربرد در استایل بوهو

پارچه توری، از گزینه‌ های مناسب برای استایل بوهو است؛ اما یادتان باشد که تور بوهمین، متفاوت از پارچۀ توری ابریشمی و ظریف است. تورهای مناسب برای استایل بوهو زنانه، معمولاً به رنگ سفید یا عاجی اند.

از هنر قلاب‌ دوزی غافل نشوید! بلوز و کیف قلاب ‌دوزی، استایل بوهو شما را جذاب ‌تر خواهد کرد، حتی هنر مکرومه بافی هم در تزیین لباس‌ ها و اکسسوری‌ های مناسب برای استایل بوهو کاربرد دارد.

چرم، از مناسب ‌ترین و پرکاربردترین مواد در استایل بوهو است. فرقی نمی ‌کند چرم طبیعی باشد یا مصنوعی، در هر صورت، استایل شما را جذاب خواهد کرد. اگر می ‌خواهید لباس یا اکسسوری چرم انتخاب کنید، بهتر است از میان انواع طیف رنگ قهوه ای  انتخاب کنید. یادتان باشد که چرم کهنه و قدیمی، همیشه ارجح است.

جین در استایل بوهو هم کاربرد دارد. در انتخاب رنگ پارچه جین، کاملاً آزاد هستید.

پارچه جیر هم از پرکاربردترین پارچه ‌ها در تولید اکسسوری ‌های بوهو است. کفش جیر از محبوب ‌ترین عناصر استایل بوهو زنانه به شمار می آید.

همان طور که دیدید، سنت و طبیعت، در استایل بوهو بسیار پررنگ هستند. چوب هم از عناصر طبیعی پرکاربرد در استایل بوهو زنانه اند. از چوب برای ساختِ پاشنه‌ کفش، النگو، دستبند و دیگر زیورآلات استفاده می ‌شود.

فیروزه یکی دیگر از عناصر طبیعت در استایل بوهو است. سنگ فیروزه از پرطرفدارترین سنگ های زینتی به کار رفته در استایل بوهو به شمار می‌ رود. از فیروزه برای زینت بخشیدن به انگشتر، دستبند، گردنبند و دیگر زیورآلات استفاده می ‌شود.

طرح ‌هایی که در شکل بالا می ‌بینید، پرکاربردترین طرح‌ ها در استایل بوهو زنانه هستند.

همان طور که دیدید، استایل بوهو زنانه، ترکیبی از عناصر طبیعی، عناصر سنتی و لباس‌ های گشادند. با انتخابِ گزینه‌ های مناسب و ترکیبِ آن‌ ها با یکدیگر، می ‌توانید استایل بوهو جذابی را طراحی کنید و از راحتی و زیبایی آن غرق لذت شوید.

 

استایل بوهو مردانه

bohemian women style 7 - استایل بوهو زنانه
tarahi lebas  logo callto - استایل بوهو زنانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

لباس‌ های استایل بوهو، راحت و گشاد هستند و اکسسوری‌ های بوهو، شبیه به اکسسوری ‌های کژوال اند. استایل بوهو، نوعی ایدئولوژی زندگی است و محدودیت‌ های اجتماعی را می ‌زداید.

استایل بوهو، نوعی استایل جایگزین به شمار می آید و از بسیاری از ترندهای جریان اصلی، بسیار متفاوت است. بیش از 200 سال پیش، واژه‌ بوهو به استایلی عجیب و غریب اشاره داشت که مختص به هنرمندان، نویسندگان و روشنفکران جامعۀ آن عصر بود.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

باید یک سری لباس‌ های خاص داشته باشید. خبر خوب اینکه در استایل بوهو، می ‌توانید همه چیز را با هم ست کنید، هیچ محدودیتی ندارید از پیراهن و شلوار گرفته تا کفش و اکسسوری.

اگر استایل بوهو را دوست دارید، بلوزهای گشاد با آستین‌ های گشاد را انتخاب کنید. یقه هفت و یقه آف شولدر، جذاب‌ ترین یقه ‌ها برای استایل بوهو هستند.

شلوار جین پاچه گشاد، دامن بلند بوهو، شلوارک جین، شلوارهای مدل یا همان شلوارهای سندبادی، مناسب‌ ترین گزینه ‌ها برای استایل بوهو زنانه محسوب می شوند. یادتان باشد که دامن‌تان باید گشاد و رنگارنگ باشد.

در استایل بوهو، اکسسوری ‌ها و زیورآلات هم به اندازه لباس‌ ها اهمیت دارند. کیف قهوه ‌ای حاشیه ‌دار، کوله پشتی سنتی، جواهرات دارای فیروزه و شال ‌های اوورسایز، با استایل بوهو زنانه بسیار هماهنگی دارند.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+