• burberry r7 - برند بربری burberry

بربری

تاریخ و میراث برند بربری

توماس بربری، در 27 اوت 1835 دیده به جهان گشود و در 4 آوریل 1925 دیده از جهان فروبست.

کمپانی بربری، تولیداتش را با رو لباسی بسیار باکیفیتی آغاز کرد که جزو کالای اصلی ارتش انگلیس به شمار می آمد. در خلال جنگ جهانی اول، بربری اولین طراحی محبوب “کت ترانشه” ( پالتو بارانی نظامی) را برای افسران قلم زد.

بربری که بود؟

توماس بربری، برند بربری را در سال 1856، زمانی که تنها 21 سال داشت، تاسیس کرد. این برند، شهرت خود را در خلال نیمۀ دوم قرن 19به دست آورد و  در  سراسر قرن 20، به اعتبار میراث خود استحکام بخشید. کت ترانش، در جنگ جهانی اول توسعه یافت و مدل   Burberry check   در سال 1920 به بازار معرفی شد. امروزه برند بربری، به عنوان یک خانه لوکس بین المللی در سراسر جهان پراکنده شده است.

برند بربری، امروزه به عنوانِ مارکی لوکس و گران شهره است و در تمامی جهان یافت می شود. مدیر ارشد خلاق این برند، کریستوفر بایلی است که از سال 2009 این سمت را بر عهده دارد.

امروزه، برند بربری، انواع پوشاک زنانه،  مردانه و  بچگانه، کیف، کفش، عطر، اکسسوری و لوازم زیبایی را تولید می کند.

چرا بربری را انتخاب کنیم؟

توماس بربری، ارزش و اعتبار کالاهای باکیفیت و ضرورت ساخت آن ها با نهایت دقت را می دانست. این فلسفۀ تفکری هنوز هم در تمام سطوح تولیدات این برند، گسترده است. هدف این کمپانی، شهرت در عملکردش به عنوان عالی ترین بودن در محصولات لوکس است. بربری، یکی از خاص ترین برندهاست؛ چراکه دارای قدمتی چشمگیر و تاریخی غنی در توجه به کیفیت و لوکس بودن در هر سطحی از خلاقیت، تولید و توزیع،  است.

دانستنی های بیشتری دربارۀ بربری

1856 : برند بربری به وسیلۀ  توماس بربریِ ‌21 ساله تاسیس شد.

1879 : توماس بربری، گاباردین، پارچۀ تنفس ‌کننده، ضدآب و بسیار مقاوم  را اختراع کرد.

1888 : بربری امتیاز انحصاری پارچه گاباردین را برای خود به ثبت ‌رساند.

1891 : بربری به اولین فروشگاهش در لندن (شماره 30 هی‌ مارکت) نقل مکان کرد.

1893: دکتر فریتیوف ناسان( کاشف قطب، جانورشناس و برنده جایزه نوبل اهل نروژ)، اولین کاشف ثبت ‌شده قطب بود که در سفرش به دایره قطبی در سال 1893 ، لباس گاباردین بربری را با خود همراه داشت تا عملکرد واقعی آن را در شرایط سخت بسنجد و همین این امر نیز باعث شهرت نسبی برند بربری شد.

1897 : کاشف معروف، اف جی جکسون، که نقشه بخش‌ هایی از دایره قطبی را هم ترسیم کرده است، در زمان انجام یکی از ماموریت ‌های اکتشافی خود در سرزمین فرانز جوزف، لباس ‌های گاباردین بربری را بر تن کرده است.

1901 : لوگوی شوالیه سوارکار، برای اولین بار همراه با کلمه لاتین «پرورسام» ، به معنی «به جلو» ، ظاهر شد.

1909 : افتتاح فروشگاه بربری در پاریس، در شماره 8 بلوار Malesherbes . این گونه بود که برند بربری وارد عرصه بین ‌المللی شد.

1910 : کلاد گراهام وایت، هوانورد معروف و محبوب، لباس‌های گاباردین بربری را بر تن می‌کند. او اولین کسی است که در کمتر از 24 ساعت، فاصله بین لندن و منچستر را پرواز می‌کند.

1911: کاشف نروژی، روالد آموندسن و تیم اکتشافی اش، اولین افرادی هستند که با لباس‌ ها و یک چادر گاباردین بربری، خودشان را به قطب جنوب رساندند.

1912 : – کاشف بریتانیایی، کاپیتان رابرت فالکون اسکات، با لباس ‌های بربری و مجهزشده به یک چادر بربری، خودش را به قطب جنوب رساند. متاسفانه او و تیمش، در برگشت، جان خود را از دست دادند.

  • کت تای‌ لوکن، به صورت انحصاری برای این شرکت به ثبت رسید. این کت که بیس اصلی برای کت ترانشه ‌بود، در میان افسران جنگی در طول جنگ جهانی اول، محبوبیت فراوانی پیدا کرد. این کت با یک نوار و سگک تکی بسته می ‌شود و فقط یک دکمه در قسمت یقه دارد.

1913 : بربری به فروشگاه بزرگ‌ تری در لندن که به وسیلۀ معمار مشهور، والتر کیو، طراحی شده بود،  نقل مکان می ‌کند.

1914 – 1918 : –  کاشف بریتانیایی، سر ارنست شاکلتون، برای یک سفر اکتشافی به قطب شمال ، گاربادین بربری را بر تن می ‌کند.

  • بربری در طول جنگ جهانی اول برای نیروهای ارتشی ، لباس و تجهیزات فراهم می کرد. کت ‌های محافظ بربری که با توجه به جزئیات کامل برای نظامیان طراحی شده‌ بود، از مقبولیت بالایی برخوردار شدند و واقعا کاربردی بودند.

1919 : – شاه جورج پنجم، بربری را به صورت رسمی به عنوان خیاط سلطنتی معرفی کرد.

  • کاپتان جان آلکوک و ستوان آرتور ویتن براون، کت و شلوارهای هوانوردی بربری را پوشیدند تا سوار هواپیمای کابین باز خود شوند و اولین سفر یکسره بر فراز اقیانوس اطلس را به مدت 72 ساعت انجام دهند.

1920 : بربری برای اولین بار به صورت یک شرکت عمومی درآمد.
الگوی مربعی خاصِ بربری، که حالا به عنوان یک برند نیز به ثبت رسیده است، به عنوان پوشش کت محافظ مورد استفاده قرار گرفت.

1937 : بربری، اسپانسر یک پرواز رکوردشکن از کرویدون به کیپ ‌تاون، در هواپیمایی به نام «بربری» شد. هر دو افسر هوانورد، آرتور کلوستون و بتی کیربی گرین، لباس ‌های سبز بربری را بر تن داشتند.

1940 : در طول جنگ جهانی دوم، بربری طیف وسیعی از پوشاک و اکسسوری‌ ها را برای ارتش بریتانیا فراهم کرد که شامل کت پناه‌گیر هم می ‌شد. بربری برای انواع قسمت‌ ها و دپارتمان ‌های دیگرِ نیروهای ارتشی بریتانیا نیز  کار می‌ کرد: نیروی هوایی سلطنتی، نیروی دریایی سلطنتی، نیروهای پیشگام سلطنتی، واحد آموزش دانشکده افسری، سرویس سرزمینی کمکی، بخش زنان و …

علیرغم شرایط سخت و تلخِ ناشی از جنگ، بربری در طول دهه 40 هم به تولید پوشاک شهری خود ادامه داد که شامل کاپشن‌ های بادگیر، اوورکت ‌ها و کت و شلوارهای مردانه و زنانه می ‌شد.

1955 : ملکه الیزابت دوم، یک تضمین سلطنتی با عنوان پوشاک ضد آب را به بربری اعطا کرد.

بربری در این سال به مالکیت یک گروه خرده ‌فروشی بریتانیایی به اسم فروشگاه ‌های جهانی بزرگ (جی یو اس) در آمد.

1964 : بربری تامین ‌کننده اصلی لباس ‌های رسمی برای تیم المپیک زنان بریتانیا بود که در مسابقات المپیک توکیو شرکت کردند.

1990 : شاهزاده ولز، تضمین سلطنتیِ‌ تامین‌ کننده پوشاک را به بربری اعطا کرد.

1999 : نام شرکت از بربریز به بربری تغییر می‌کند (  . (Burberry’s  Burberry

2000 : بربری اولین فروشگاه خود را در خیابان باندِ لندن افتتاح کرد و جایگاه این برند را به عنوان یک برند نمادین، لوکس و جهانی، مستحکم ساخت.

  • burberry 2 1 - برند بربری burberry

2002 : در ماه جولای، بربری در لیست بازار سهام لندن، فهرست شد تا به مالکیت عموم درآید و سهامی عام شود.

2004 : بربری، اولین وبسایت تراکنشی خود را در ایالات متحده راه ‌اندزازی کرد.

2005 : بربری در این سال سهامی عام می شود و جی یو اس، دیگر سهامدار عمده آن نیست.

2006 : وبسایت تراکنشی بریتانیا نیز  راه ‌اندازی شد.

2008 : بربری وارد یک مبادرت اقتصادی شد تا بربری (بی ام ای) خاورمیانه را در دبی راه‌ اندازی کند.

بنیاد بربری، یک سازمان بشردوستانه را راه اندازی کرد که به جوانان کمک کند تا رویاها و پتانسیل‌ های خود را از طریق قدرت خلاقیتِ خود محقق سازند. 1 درصد از سود گروه، پیش از کسر درآمد، به بنگاه ‌های خیریه و عمده آن به بنیاد بربری داده می ‌شود.

2009 : شوی لباس زنانه بهار/تابستان 2010 از میلان به لندن نقل مکان کرد و به این ترتیب، 25 امین سالگرد هفته مد لندن با حضور بربری جشن گرفته شد. این شو به صورت زنده در سرتاسر دنیا پخش شد و به مصرف کنندگان این امکان را داد که تجربه خود از یک شوی مد بربری را برای اولین بار با هم به اشتراک بگذارند.

2010 : بربری اولین برند لوکسی است که به پیش ‌قدمیِ تجارت اخلاقی ملحق شد.

بربری در هند هم با جنسیس کالرز وارد یک مبادرت اقتصادی شد.

2011 : بربری در عربستان سعودی با شرکت فواز عبدالعزیز الحکیم، وارد یک مبادرت اقتصادی مشترک شد و 5 فروشگاه را در این کشور راه ‌اندازی کرد.

بربری دات کام راه ‌اندازی شد. حالا این سایت در 44 کشور قابل دسترسی است و به 11 زبان مختلف ترجمه شده است. سایت برای آیفون،‌ آیپد و سایر دستگاه ‌های همراه، بهینه ‌سازی شده است.

2012 : افتتاح فروشگاه شماره 121 خیابان ریجنت در لندن، که پیشرفته ‌ترین فروشگاه از نظر دیجیتالی برای بربری به شمار می ‌رود و تمام جنبه ‌های بربری دات کام را وارد دنیای واقعی کرده است. در این فروشگاه می ‌توان برای اولین بار، تمام خصوصیت‌ ها و امکانات دیجیتالی سایت را به صورت فیزیکی و زنده امتحان کرد.

2013 : شوی لباس مردانه بهار/تابستان پرورسام، سال 2014 از میلان به لندن بازمی ‌گردد و به عنوان بخشی از مجموعه ‌های مردانه به نمایش درمی ‌آید.

2015 : سه مجموعه پرورسام، لندن و بریت، در یک لیبل برند بربری ادغام شدند.

  • افتتاح کافه فروشگاه پیشروی بربری در خیابان بریجنت با نام تامس.

2016 : تقویم خرده ‌فروشی، از چهار شوی لباس به دو تغییر کرد و شوهای مردانه و زنانه با هم ترکیب شدند. مجموعه شوها بلافاصله بعد از اتمام، برای خرید در فروشگاه‌ ها و به صورت آنلاین، در دسترس عموم قرار گرفتند.

2017 : مارکو گوباتی به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شد.

  • خدمات کسب و کار بربری در لیدز افتتاح شد.

2018 : ریکاردو تیسی به عنوان مدیر بخش خلاقیت ‌های برند انتصاب شد.

  • بربری یک لوگوی جدید را برای خود انتخاب کرد.
tarahi lebas  logo callto - برند بربری burberry

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

khayati - برند بربری burberry

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های خیاطی

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+