• retro men 1 - استایل رترو مردانه

استایل رترو مردانه

استایل رترو چه اصولی دارد؟ باید پذیرفت مدل لباس ‌هایی که می‌ پوشیم و لباس‌ هایی که در کمد لباس‌ هایمان داریم، ریشه در قرن های گذشته دارند. استایل ‌های هیپی، پانک و ارتشی، همه و همه، خرده فرهنگ ‌هایی هستند که مانند ترندهای فصلی، در دوره‌ های زمانی مختلف، تکرار می ‌شوند. این استایل ‌ها هر چهل، پنجاه، شصت یا هفتاد سال یک ‌بار تکرار می ‌شوند؛ اما استایل رترو به شما اجازه می ‌دهد هر لباسِ طرح قدیمی را که دوست دارید، وارد تیپ‌تان کنید. در استایل رترو، لباس‌ هایی را که در دهه‌ های دور مُد بود، با یکدیگر ترکیب می ‌کنید. شاید در ابتدا، همه چیز عجیب به نظر برسد؛ اما شما می ‌توانید با کمک این لباس‌ های قدیمی، استایل مختص به خودتان را شکل دهید. چطور مردان می‌ توانند استایل رترو شیکی را شکل دهند؟ استایل رترو چه نوع استایلی می باشد؟ در این مقاله به همۀ این سوال ها پاسخ خواهیم داد. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

retro men 3 - استایل رترو مردانه

پیراهن نخی مردانه برای فصل های گرم سال در استایل رترو 

در فصل های گرم سال، پیراهن نخی مردانه بپوشید. این پیراهن ‌های نخی، هم می‌ توانند ساده باشند، هم راه راه، هم چهارخانه و هم طرح ‌دار. شما باید طرح و رنگ پیراهن نخی مردانه را متناسب با سلیقه و دیگر اجزای استایل رترو تان انتخاب کنید.

retro men 17 - استایل رترو مردانه

همیشه کلاه بپوشید

تا پیش از دهۀ 1950، آقایان همیشه با کلاه از خانه بیرون می‌ رفتند. بعد از آن، این عادت بدون هیچ دلیل خاصی رفته ‌رفته کم‌رنگ‌ تر شد. با گذرِ زمان، استایل ‌های مختلف، کلاه را به عنوان یک عنصر غیر ضروری، کنار گذاشتند و آن را برای استایل کژوال نامناسب دانستند؛ اما استایل رترو، هر آنچه را قبلاً مُد بود، تجدید می ‌کند. به همراه استایل رترو خود، کلاه بپوشید. سعی کنید کلاهی را انتخاب کنید که به استایل‌ تان بیاید.

retro men 23 - استایل رترو مردانه
retro men 4 - استایل رترو مردانه

بند شلوار را فراموش نکنید

بند شلوار یا ساسبند، استایل رترو شما را به مراتب جذاب ‌تر خواهد کرد. در حال حاضر، پاپیون دوباره مُد شده است؛ به دنبال آن، اکسسوری بعدی که باید دوباره وارد دنیای مُد شود، ساسبند است؛ اما ساسبندهای امروزی، شباهتی به ساسبندهای پدربزرگ‌ هایتان ندارند، بلکه بسیار شیک‌ تر هستند! تاریخچۀ پیدایش این اکسسوری، به قرن هجدهم باز می ‌گردد. بر اساس تاریخچۀ مُد، این ساسبندها در قرن بیستم از مُد افتادند، درست وقتی شلوارهای فاق کوتاه مد شدند و دیگر هیچ نیازی به ساسبند نبود؛ با وجود این، این ساسبندها کاملاً کنار گذاشته نشدند؛ برای مثال، هامفری بوگارت، بازیگر معروف، در بسیاری از فیلم ‌هایش در دهه‌ های 1940 و 1950 ، همچنان ساسبند می پوشید. در دهۀ 1980، ساسبند دوباره مُد شد، مایکل داگلاس باعث شد این اکسسوری دوباره کمی محبوب شود.

 در دهۀ 1990، ساسبند به نمادِ فرهنگِ گیکی تبدیل شد. امروز، ساسبند به عضوِ ثابتِ یونیفورمِ گارسون‌ ها تبدیل شده است.

اگر می ‌خواهید طبق اصول استایل رترو لباس بپوشید، می ‌توانید ساسبند را در استایل کژوال‌ تان بگنجانید. می ‌توانید ساسبند را به همراه شلوار پارچه ‌ای یا شلوار جین مشکی بپوشید. به همراه آن نیز می ‌توانید پیراهن کتان و کت چرمی بپوشید تا استایل ‌تان جذاب و شیک شود. سعی کنید رنگ ‌های خنثی را در استایل ‌تان بگنجانید.

retro men 5 - استایل رترو مردانه

شلوار چرم بپوشید

وقتی اسم شلوار چرم به میان می ‌آید، بدون شک، به یاد راس، یکی از شخصیت‌ های سریال Friends، می ‌افتید که سعی داشت شلوار چرم خود را به کمک پودر بچه بالا بکشد؛ اما اگر شلوار چرم، متناسب با سایزتان باشد، بسیار شیک و جذاب خواهد بود و بدون هیچ دردسری هم می‌ توانید آن را بپوشید. البته یادتان باشد که شلوار چرم، بسیار خاص است و  فقط مردان با اعتماد به‌ نفس می ‌توانند آن را بپوشند و لذت ببرند. اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید شلوار چرم مشکی را جایگزین شلوار جین مشکی کنید. یادتان باشد که شلوار چرمتان نباید زیادی تنگ باشد. شلوار چرمتان را می ‌توانید به همراه پیراهن کتان بپوشید و یک جفت بوت به پا کنید. چنین ترکیبی استایل رترو شما را به استایل کژوال نزدیک می سازد.

retro men 6 - استایل رترو مردانه

چگونه استایل رترو مردانه شیک طراحی کنیم؟

تا به اینجا به معرفی برخی لباس‌ ها و اکسسوری‌ های متناسب با استایل رترو مردانه پرداختیم. در ادامه، ایده‌ هایی برای ترکیب لباس ‌های متناسب با استایل رترو مردانه را برایتان خواهیم گفت تا با الهام از این‌ ها، بتوانید استایل رترو باب سلیقه و روحیۀ خودتان را شکل دهید. به یاد داشته باشید که همیشه به فکر تقلید نباشید، سعی کنید ایده‌ و سلیقۀ خودتان را در استایل ‌تان بگنجانید؛ به عبارت دیگر، شبیه به خودتان باشید، نه کس دیگر.

retro men 7 - استایل رترو مردانه

شلوار پاچه گشاد را  در استایل رترو از یاد نبرید

در دهه‌ های دور، مردها برای اینکه جذاب و شیک به نظر برسند، به شلوار جین احتیاج داشتند؛ اما از زمانی به بعد، مردان به شلوار جین تنگ، شلوار کتان و شلوار پارچه ‌ای گرایش پیدا کردند. در حال حاضر، شلوار جین پاچه گشاد می ‌تواند استایل رترو شما را شیک و متفاوت کند. البته یادتان باشد که پاچۀ شلوارتان نباید خیلی هم گشاد باشد. در دهۀ 1960، فرهنگِ هیپی باعث شد که شلوار جین دوباره محبوب شود، با اینکه این شلوارها متعلق به قرن هفدهم بودند.در واقع، شلوارهای پاچه گشاد، در ابتدا، برای ملوانان طراحی شده بودند، چرا که پاچه ‌شان گشاد بود و ملوانان، در مواقع ضروری، می‌ توانستند به راحتی آن را بالا بزنند؛ همچنین، این پاچه‌ های گشاد، مثل نوعی جلیقۀ نجات عمل می‌ کردند. 

در دهۀ 1960، شلوارهای پاچه گشاد به نماد جوانانی تبدیل شد که سعی داشتند اصول کلاسیک لباس پوشیدن را کنار بزنند و به سوی استایل کژوال بروند. در دهۀ 1970، شلوار پاچه گشاد مُد ، و به عضو ثابت استایل مردان و زنان تبدیل شد.

امروزه، شلوار پاچه گشاد دوباره مُد شده؛ اما در میان زنان، بسیار محبوب ‌تر است. اکنون، وقت آن رسیده که این شلوار به استایل مردانه هم راه پیدا کند. یادتان باشد که نباید شلوار پاچه گشاد را به سبک هیپی‌ ها بپوشید، بلکه باید آن را با دنیای مدرن هماهنگ کنید.

retro men 9 - استایل رترو مردانه

پیراهن را به همراه شلوار بپوشید

ریک کریسپ، مدیر خرید لباس مردانه در Farfetch، معتقد است در حال حاضر، شلوارهای متعلق به دهه ‌های شصت و هفتاد مُد شده است؛ اما استایل رترو و عناصر کلیدی آن را می ‌توانید به سبکی امروزی بپوشید. شلوار به همراه پیراهن و ژاکت، سویشرت اورسایز و شلوار ورزشی خط دار ، ترکیب‌ های بسیار مناسبی برای استایل رترو مردانه به شمار می ‌روند.

پیراهن رترو را به همراه شلوار مدرن بپوشید

یادتان باشد اگر می ‌خواهید استایل رتروتان اصولی باشد، باید لباس یا اکسسوری ‌های متعلق به دوران گذشته را با عناصر مدرن ترکیب کنید؛ بدین ترتیب، می ‌توانید پیراهن ‌ها و تیشرت‌ هایی را که در دهه ‌های گذشته مُد بوده ‌اند با کت ‌های مُد روز ترکیب کنید.

retro men 10 - استایل رترو مردانه

کت چرم به همراه شلوار جین

ترکیبِ کت چرم و شلوار جین، بسیار جذاب خواهد بود. البته یادتان باشد که شلوار جین‌ شما نباید خیلی کهنه و قدیمی باشد، بلکه باید متناسب با کت چرمتان باشد. اگر برای استایل رترو، به همان مدل‌ های قدیمی که اکنون بازتولید می‌ شود اکتفا کنید، کافی است و اصلا لازم نیست سراغ لباس ‌های وینتیج و رنگ و رفته بروید.

retro men 11 - استایل رترو مردانه

شلوار جین روشن بپوشید

اگر می‌ خواهید استایل رترو مردانه ‌تان شبیه کمی کژوال باشد، شلوار جین روشن بپوشید. شلوارهای جین وینتیج معمولاً به رنگ آبی روشن و فاق بلند هستند. شلوار جین مردانه مدل  Levi’s 501 ، بسیار راحت و گشاد است و به استایل رترو مردانه ‌تان هم خیلی می‌ آید. شلوار جین آبی روشن را با هر لباسی می ‌توانید بپوشید، به جز کت رسمی و کت بلیزر رسمی.

retro men 12 - استایل رترو مردانه

در فصل ها سرد سال، کت بمبر بپوشید

اگر قصد خریدن کت یا کاپشن را دارید، مدل بمبر را به شما پیشنهاد می‌ کنیم. کت بمبر، هم شما را گرم نگه می ‌دارد و هم استایل ‌تان را بسیار جذاب می سازد. تیشرت، شلوار جین و کتانی اسنیکرز، گزینه ‌های بسیار خوبی برای همراهی بمبر هستند. طراحان مُد معتقدند که کت بُمبر به جذابیت استایل رترو مردانه می ‌افزاید.

retro men 13 - استایل رترو مردانه
retro men 15 - استایل رترو مردانه

یقه اسکی به همراه کت

ژاکت یقه اسکی از قدیمی ‌ترین مدل‌ هاست و سال‌ هاست که دوباره به مغازه‌ ها بازگشته و خیلی هم محبوب است. در فصل های سرد سال، یقه اسکی را به همراه کت یا اورکت بپوشید.

retro men 20 - استایل رترو مردانه

جلیقه بپوشید

پوشیدن جلیقه می‌ تواند استایل شما را بسیار متفاوت و خاص کند. در مراسم رسمی و نیمه رسمی هم می ‌توانید جلیقه بپوشید. بسته به جنس و مدل جلیقه ‌تان، می ‌توانید آن را با تیشرت یا پیراهن ست کنید.

retro men 16 - استایل رترو مردانه

کتانی اسنیکرز سفید با شلوار جین

کتانی سفید اسنیکرز اصلاً پدیدۀ جدیدی نیست و قدمتی دیرینه دارد. این کتانی ‌ها به همراه شلوار جین، استایل رترو شما را بسیار جذاب خواهد کرد.

tarahi lebas  logo callto - استایل رترو مردانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

استایل رترو به شما اجازه می ‌دهد هر لباسِ طرح قدیمی را که دوست دارید، وارد تیپ‌تان کنید. در استایل رترو، لباس‌ هایی را که در دهه‌ های دور مُد بود، با یکدیگر ترکیب می ‌کنید.

استایل رترو، هر آنچه را قبلاً مُد بود، تجدید می ‌کند. به همراه استایل رترو خود، کلاه بپوشید. سعی کنید کلاهی را انتخاب کنید که به استایل‌ تان بیاید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

بند شلوار یا ساسبند، استایل رترو شما را به مراتب جذاب ‌تر خواهد کرد. در حال حاضر، پاپیون دوباره مُد شده است؛ به دنبال آن، اکسسوری بعدی که باید دوباره وارد دنیای مُد شود.

می ‌توانید شلوار چرم مشکی را جایگزین شلوار جین مشکی کنید. یادتان باشد که شلوار چرمتان نباید زیادی تنگ باشد. شلوار چرمتان را می ‌توانید به همراه پیراهن کتان بپوشید.

همیشه به فکر تقلید نباشید، سعی کنید ایده‌ و سلیقۀ خودتان را در استایل ‌تان بگنجانید؛ به عبارت دیگر، شبیه به خودتان باشید، نه کس دیگر. شلوار پاچه گشاد را در استایل رترو از یاد نبرید.

ترکیبِ کت چرم و شلوار جین، بسیار جذاب خواهد بود. البته یادتان باشد که شلوار جین‌ شما نباید خیلی کهنه و قدیمی باشد، بلکه باید متناسب با کت چرمتان باشد.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+