• khayati metode muler 1 - خیاطی با متد مولر

خیاطی با متد مولر

در متد خیاطی مولر یاد می گیرید که چگونه الگو های لباس را (مردانه، زنانه، بچگانه ) را کاملا فیت و متناسب بدست آوردید.
روش مولر شامل مراحل اندازه گیری، طرح و کشیدن الگو میباشد و در بهبود وضعیت محصول نهایی اعم از شلوار، پیراهن، کت و ژاکت، ایفای نقش مینماید.
روش آموزشی مولر ، بر مبنای آموزش از طریق هدایت بوده و برای آموزش شخصی افراد از مرحله ی آغازین تا مراحل بسیار پیشرفته ی طراحی و الگو برداری برای طراحان لباس، الگوسازان، طراحان مد، هنرجویان، دانش آموزان و افراد حرفه ای در زمینه ی دوخت صنعتی کاربرد دارد.

امروزه  و در دنیای مد و لباس، لباس هایی مد نظر برخی از افراد قرار دارند که بصورت صنعتی (با دوخت صنعتی و کارخانه ای) در بازار موجود نیستند و یا در صورت موجود بودن نظر این افراد را جلب نمینماید.

khayati metode muler 2 class - خیاطی با متد مولر
khayati metode muler 3 class - خیاطی با متد مولر

همچنین امکان بروز این مساله وجود دارد که سایز مورد نظر فرد پیدا نشود، بهترین راهکار در چنین مواردی این است که فرد لباسهایی را متناسب با سلیقه ی خود و بصورت شخصی بدوزند.

در عالم خیاطی روش های بسیاری برای رسم الگو و دوخت لباس ها وجود دارد. روش هایی مانند روشهای: گرلاوین، مولر و متد متریک و غیره..
با توجه به گستردگی سفارشات و مدل های در خواستی در طول دورانی که یک خیاط کار میکند، اعم از زنانه، مردانه، بچگانه، تین ایجری و … ساده ترین و به روز ترین روش خیاطی باعث پیشرفت کار در مسیر صحیح و افزایش سرعت فرایند دوخت لباس می شود.
یکی از جدید ترین و جالب توجه ترین متد های بین المللی خیاطی،  روش مولر است.
متد خیاطی مولر در سال های اخیر مورد توجه افراد زیادی اعم از خیاطان و مشتریان قرار گرفته است و دلیل این امر، تمرکز روش خیاطی مولر بر خوش فرم بودن لباس ها می باشد.

  خیاطی با متد مولر

متد خیاطی مولر، روشی آلمانی است و دلیل انتخاب این روش توسط مشتریان و خیاطان ایرانی، عبارتست از اینکه فرم بدن آلمانی ها به ساختار بدنی ایرانی ها نزدیک است هر چند که در مبنای سایز استخوان بندی درشت تری دارند ولی الگو و ساختار این دو ملت بسیار به هم نزدیک است.
امروزه با استفاده از خیاطی با متد مولر می توان به آسانی و دقت الگوی مد نظر خود را طراحی نموده و لباس مد نظر سلیقه ی خود را بر تن کنید.
در روش مولر، نیاز چندانی به انجام پرو قبل از اتمام کار دوخت احساس نمیشود. دلیل مورد توجه قرار گرفتن بسیار زیاد روش مولر به خاطر سادگی این متد، سهل الفهم بودن،  عدم پیچیدگی و همچنین ظرافت این روش است که سبب افزایش بسیاز زیاد میزان دقت در خیاطی میشود.

khayati metode muler 4 class - خیاطی با متد مولر
khayati metode muler 5 class - خیاطی با متد مولر

 هدف  از خیاطی مولر

خیاطی با متد مولر در سالهای اخیر به ایران نیز راه پیدا کرده و حال در برخی از دانشگاه ها  و موسسه ها تدریس می شود. با به کار گیری روش مولر در فرایند خیاطی و همچنین با آموزش این روش، توانایی های مذکور در ذیل در کلیه مراحل خیاطی توسط هنرجو یا دانش جو کسب میگردد:

  • افزایش خلاقیت و نوآوری
  • شناخت صحیح و کامل از پارچه
  • کسب مهارت در طرح وبرش الگوها
  • افزایش دقت و تمرکز در فرایند دوخت
  • سادگی فرایند آموزش طراحی لباس
  • راحتی و دقت بالا در دوخت تمامی مدل ها
  • تجهیزات لازم در طراحی به روش مولر

در خیاطی به روش مولر تجهیزات مذکور در ذیل مورد نیاز میباشند:

  خط کش، گونیای بزرگ، پیستوله، گونیای اشل و خط کش پیستوله اشل، همچنین کاغذ برش مناسب و با کیفیت برای طرح و ایجاد الگو ؛ همچنین مطابق با دیگر روش های الگو سازی به قیچی، مداد، نوار چسب و نوار اندازه گیری مناسب نیز نیاز است.

اندازه هایی که در روش خیاطی مولر میبایست از بدن مشتری برداشته شود:

اندازه هایی که در روش خیاطی مولر مورد نیاز و توجه میباشد و حتما میبایست به دقت اندازه گرفته شوند بشرح ذیل هستند:

اندازه دقیق کل قد، اندازه دقیق دور سینه، اندازه دقیق دور کمر و اندازه  دقیق دور باسن

khayati metode muler 6 class - خیاطی با متد مولر
khayati metode muler 7 class - خیاطی با متد مولر

اندازه گیری های جانبی در خیاطی با روش مولر

علاوه بر اندازه گیری های اصلی که در متد خیاطی به روش مولر ذکر شد دسته ای از اندازه گیری های جانبی نیز مد نظر قرار گرفته می شود تا لباس ها به زیبایی هر چه تمام تر دوخته شوند و در اصطلاح بر تن فرد نشسته، فیت باشد و زیبایی طرح اندام را به خوبی نمایانگر باشد.
در متد خیاطی به روش مولر این اندازه ها شامل اندازه ی قد بالا تنه ی پشت می باشد که  طی این روش، مسیر درست روش اندازه گیری عبارت از، اندازه گرفتن از برجستگی مهره کمری تا نوار کمر اندازه می باشد.

اندازه گیری دور کمر در خیاطی به متد مولر

 اندازه گرفتن قد باسن نیز بسیار مهم است و این اندازه گیری به نحوی میباشد که از نوار اندازه گیری شده تا برجسته ترین قسمت باسن اندازه گرفته میشود و اندازه ی فرعی دیگری که میبایست حتما سایز شود و در روش خیاطی به متد مولر مد نظر میباشد مربوط به بلندی سینه میباشد که  طی این فرایند، نوار متری را از ناحیه گردن تا روی سینه می گذارند و سپس به اندازی گیری پرداخته میشود.
قد بالاتنه و سرشانه و دور مچ و قد آستین، دور بازو و کارورها نیز اندازه گیری خواهند شد و الگوی مورد نظر در روش مولر بر حسب اندازه های برداشته شده، کشیده می شود.

نکته ای بسیار حیاتی  که در اندازه گیری به روش مولر مورد تاکید و توجه قرار می گیرد این است که، افرادی که در اندام خود از نظر شکل و ساختارناهنجاری یا دفرمه بودنی را دارند، در خصوص این قسم از مشتریان، میبایست فرایند اندازه گیری با چند بار اندازه گرفتن (3بار) و گرفتن میانگین انجام داد.

tarahi lebas  logo callto - خیاطی با متد مولر

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط  کلاس های خیاطی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

روش مولر شامل مراحل اندازه گیری، طرح و کشیدن الگو میباشد و در بهبود وضعیت محصول نهایی اعم از شلوار، پیراهن، کت و ژاکت، ایفای نقش مینماید.

در عالم خیاطی روش های بسیاری برای رسم الگو و دوخت لباس ها وجود دارد. روش هایی مانند روشهای: گرلاوین، مولر و متد متریک و غیره.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

متد خیاطی مولر، روشی آلمانی است و دلیل انتخاب این روش توسط مشتریان و خیاطان ایرانی، عبارتست از اینکه فرم بدن آلمانی ها به ساختار بدنی ایرانی ها نزدیک است.

در روش مولر، نیاز چندانی به انجام پرو قبل از اتمام کار دوخت احساس نمیشود. دلیل مورد توجه قرار گرفتن بسیار زیاد روش مولر به خاطر سادگی این متد، سهل الفهم بودن، عدم پیچیدگی و همچنین ظرافت این روش است که سبب افزایش بسیاز زیاد میزان دقت در خیاطی میشود.

افزایش خلاقیت و نوآوری ، شناخت صحیح و کامل از پارچه ، کسب مهارت در طرح وبرش الگوها ، افزایش دقت و تمرکز در فرایند دوخت ، سادگی فرایند آموزش طراحی لباس و راحتی و دقت بالا در دوخت تمامی مدل ها می باشد.

متد خیاطی مولر در سال های اخیر مورد توجه افراد زیادی اعم از خیاطان و مشتریان قرار گرفته است و دلیل این امر، تمرکز روش خیاطی مولر بر خوش فرم بودن لباس ها می باشد.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+