• Ralph Lauren 2 1 - رالف لورن | Ralph Lauren

رالف لورن

تاریخچه رالف لورن

وقتی به پوشاک کژوال (غیررسمی و راحت) مردانه و زنانه فکر می ‌کنید، اولین برندی که به ذهنتان خطور می‌ کند، برند مشهور رالف لورن ( همان برند مشهور پولو) است. این برند که به آن عنوان پادشاه پوشاک غیررسمی را نیز داده‌ اند، با لباس‌ ها و اکسسوری‌ های خاصِ خودش، جایش را در قلب بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا باز کرده است. این طراح، حالا با پوشاکِ باسلیقه و شیک و نوع جدیدی از سبک و تیپ شناخته می‌ شود؛ اما کارش را صرفا به پوشاک و اکسسوری محدود نکرده است. این برند علاوه بر پوشاک رالف لورن، محصولات خانگی، مانند اسباب و اثاثیه، تختخواب، پرده، حوله، فرش، چینی و نقره‌ جات را نیز طراحی کرده است. حالا چطور شد که رالف لورن به چنین افسانه و منبع الهامی در جامعه و صنعت مد تبدیل شد؟ رالف لورن از همان ابتدای کارش یک فوق ستاره مد نبوده و موفقیت‌ های بالایی کسب نکرده  و در سطح دنیا شناخته نشده است؛ اما حالا این‌ طور نیست و در کوچک ‌ترین شهرهای اقصی نقاط دنیا، این برند شناخته شده و شهره است. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

شروع کار رالف لورن

در سال 1966، زمانی که رالف لورن 26 سال داشت، از یک کراوات به سبک اروپایی که بر تن داگلاس فیربنکس جونیور دیده بود (یک بازیگر و افسر دریایی معروف در جنگ جهانی دوم) الهام گرفت و مصمم شد که فرمی را برای خود خلق کند؛ هرچند، ایده او از سوی شرکتی که برایش کار می ‌کرد رد شد! آن ها تصور می ‌کردند که طراحی او از نظر تجاری، شدنی نیست و فروش خوبی نخواهد داشت. رالف تصمیم گرفت آن شرکت را ترک و شرکت خودش را تاسیس کند. ابتدا کارش را در یک دفتر کوچک در ساختمان امپایر استیت شروع کرد. او در آنجا دستمال‌ های برش ‌خورده را به کراوات و دستمال گردن تبدیل می ‌کرد. به نظرتان این کارش واقعا مبتکرانه نبود؟!

Ralph Lauren t5 1 - رالف لورن | Ralph Lauren

موفقیت های برند رالف لورن

اتفاقی که بعد از این قضایا رخ داد، در حقیقت، لحظه ‌ای به ‌یاد ‌ماندنی در زندگی رالف لورن ساخت: ‌نیمان مارکوس، فروشگاه بزرگ امریکایی، 1200 عدد از کراوات ‌های او را خرید. در سال 1967، رالف لورن یک فروشگاه کراوات فروشی باز کرد و نامش را “پولو” گذاشت. او حق انحصاری استفاده از برند تجاری پولو را از برادران بروک دریافت کرده بود؛ اما آن ها توانستند حق استفاده از تیشرت یقه ‌دار دکمه ‌ای پولوی اوریجینال را برای خودشان پس بگیرند

برند رالف لورن آن قدر موفق بود که تا سال 2007، برندش بیش از 35 بوتیک در ایالات متحده داشت. از 35 بوتیک، فقط 23 مورد لیبل رالف لورن را داشتند. طراحی نمادین او که در سرتاسر دنیا با آن شناخته می ‌شود، همان پیراهن یا تی شرت رالف لورن پولو است که اولین بار در سال 1972 معرفی شد. این طراحی حالا یکی از آیتم‌ های کلاسیکِ این برند به شمار می ‌رود. بازیکن چوگانِ کوچکی که بر روی سینه این لباس‌ ها گلدوزی شده ، در سرتاسر دنیا شناخته شده و برای هر چشمی آشنا است. تی شرت های پولوی رالف لورن در اصل با 24 رنگ متفاوت به بازار عرضه می‌ شوند و به این ترتیب، مصرف کنندگان این محصول، گزینه ‌های فراوان و رنگارنگی برای انتخاب پیش رو خواهند داشت و هر سلیقه و سنی می تواند این تی شرت‌ های زیبا را بر تن کند.

برای بسیاری از طراحان، کار برای رالف لورن، انتخاب مسیر درست و آینده ‌داری بوده است. برخی از طراحانی که در رالف لورن کار کرده ‌اند و بعدها خودشان به صورت مستقل در صنعت مد به موفقیت رسیده ‌اند عبارت اند از: سایمون اسپور، جان وارواتوز، وِرا وانگ، تاد اسنایدر، توری بورش، تیم کوپنز، مایکل باستیان و تام براونی.

Ralph Lauren 3 - رالف لورن | Ralph Lauren

چند حقیقت جالب در مورد خودِ رالف لورن:‌

  • در اصل، نام خانوادگی رالف لورن در هنگام تولد چیز دیگری بود. رالف ، فرزند پدر و مادری مهاجر از بلاروس بود که اصالتی اشکنازی( گروهی از یهودیان) داشتند. نام خانوادگی رالف در ابتدای تولد، لیف شیتز بود. هنگامی که رالف و برادرش در مدرسه به خاطر نام خانوادگی شان به کرات سخنان نیشدار شنیدند و مورد آزار قرا گرفتند، نام خانوادگی شان را به لورن تغییر دادند.

  • بر اساس گزارش مجله Forbes ، او با ثروت شخصی 5.5 میلیارد دلار، یکی از 200 فرد ثروتمند جهان است. یکی از راه های مورد علاقۀ او برای خرج کردن پول، هزینه کردن در بخش پژوهش های درمان سرطان و تامین بودجۀ تحقیقاتی آن ها بود، او همچنین موسس مرکز Nina Hyde  دانشگاه جرج تاون، مرکز تحقیقات سرطان سینه در سال 1980 نیز  بود.
  • فرزندان رالف، همگی تاجران حرفه ای و موفقی شدند. یکی از فرزندان او صاحب مشهورترین فروشگاه آبنات و شکلات در نیویورک و دیگری یکی از تولیدکنندگان بنام فیلم است. یکی دیگر از پسران لورن ( تنها فرزندی که امپراطوری مد پدر را حفظ کرده است)، دیوید لورن است که با نوه رئیس جمهور اسبق آمریکا( George H. W. Bush ) ازدواج کرده است.
  • رالف علاوه بر صنعت پوشاک، در صنعت غذایی نیز ورود کرد. در Cafe & Bar رالف، شیرینی های خانگی ، کباب کلاسیک آمریکایی ، کیک شکلات لایه ای و خوراکی های شیرین ارائه می شود.
Ralph Lauren 4d - رالف لورن | Ralph Lauren
  • در سال 1983، رالف لورن یک مجموعه سافاری را روانه بازار کرد که در میان توده مردم به موفقیت بسیار بالایی دست پیدا کرد. این یکی از تم‌ های مورد علاقۀ رالف لورن است که اگر دقت کرده باشید، او در تعداد زیادی از طراحی ‌های خود به آن مراجعه می ‌کند. جالب است که رالف لورن در تمام این سال‌ ها، حتی یک بار هم به سرزمین‌ های قاره آفریقا سفر نکرده و آنجا را از نزدیک ندیده است!
  • رالف لورن یکی از طرفداران پروپاقرص برنامه تلویزیونی داونتون ابی است. بیشتر طراحی‌ های او حول مد دهه 1920 می ‌گردند. او همچنین مجموعه لباس ‌هایی که بازیگران فیلم گتسبی بزرگ بر تن می ‌کردند را نیز طراحی کرده است. یکی از طراحی‌ هایی که در اقتباس این فیلم در سال 1974 برجسته شد، کت و شلوار صورتی مشهوری بود که رابرت رادفورد بر تن کرده بود.
  • رالف لورن عاشق اتومبیل‌ های قدیمی (دهه 20) است و معمولا برای تولدش یکی از این اتومبیل ‌ها را به خودش هدیه می‌ دهد! او تعداد زیادی از این اتومبیل‌ های قدیمی را جمع کرده و حالا مجموعه‌ اش بیشتر شبیه به یک موزه خودروهای کلاسیک شده است. در سال 2011، موزه هنرهای تزیینی پاریس آن ها را به نمایش گذاشت که در میانشان، بوگاتی ‌ها و فراری‌ هایی مشاهده می ‌شد که فقط یک دستگاه از آن ها وجود داشت.
  • او در طول تمام سال‌ هایی که در شرکت رالف لورن بود، هرگز دست از طراحی کردن برنداشت. در حال حاضر، 25 برند تحت مالکان لورن هستند. از برچسب پرپلِ لوکس گرفته تا دِنیم اند سوپلای، رالف لورن میزبان چندتا از بزرگ‌ ترین طراحان صنعت مد است. پولو با راه ‌اندازی یک مجموعه زنان به وسیلۀ این خانه مد، دوباره بر سر زبان‌ ها افتاد. مجموعه پولو با تمام طراحان مد تفاوت دارد، چون محصولی بسیار نادر است و کیفیت ساختش بسیار بالاست. این برند، بازنماییِ گنجینه ‌ای از ابتکار و خلاقیت است که در طول سال ‌ها تجربه و آزمون و خطا کسب شده است.
Ralph Lauren 4C 1 - رالف لورن | Ralph Lauren

محصولات دیگر برند رالف لورن

برند رالف لورن، علاوه بر اینکه به خاطر تی شرت‌ های پولوی خود معروف است، محصولات دیگری را نیز وارد مجموعه پوشاک خود کرده است. برخی از این محصولات لوکس و باکیفیت عبارت اند از: کیف‌ های هوبوی زنانه، کیف ‌های زنانه رالف لورن، کیف دستی زنانه رالف لورن، و چمدان ‌های رالف لورن.

برندی که در ابتدا به عنوان یک برند پوشاک مردانه آغاز به کار کرد، مجموعه ‌اش را به سمت پوشاک زنانه و اکسسوری‌ های زنانه نیز گسترش داد. در 29 سپتامبر سال 2015، لورن اعلام کرد که قصد دارد پست مدیر اجرایی شرکت را تحویل بدهد. علیرغم اینکه رالف لورن دیگر عضو فعالی از شرکت نیست، هنوز هم الهام بخش آدم ‌های بی شماری در سرتاسر دنیاست.

تام فورد Tom Ford

جورجیو آرمانی Giorgio Armani

Ralph Lauren 46 - رالف لورن | Ralph Lauren
moj2 4 - رالف لورن | Ralph Lauren
khayati - رالف لورن | Ralph Lauren

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های خیاطی

tarahi lebas  logo callto - رالف لورن | Ralph Lauren

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+