تصویر لوگوی پشتیبانی پویااندیش

پویا اندیش

مرکز آموزش های تخصصی هنر

مشاوره رایگان دوره ها

۰۲۱-۲۲۵۸۰۵۰۵

تصویرگران پویااندیش

مرکز آموزش های تخصصی هنر

استایل فرمال مردانه

استایل فرمال مردانه

فهرست عناوین

عبارت «استایل رسمی»، استایل اداری را برای ذهنتان تداعی خواهد کرد؛ اما امروزه، تنوع لباس ‌ها خیلی بیشتر شده است و استایل فرمال فقط به کت و شلوار و کراوات محدود نمی ‌شود، بلکه بسیار فراتر از این‌ هاست. جلیقه و ژیله مردانه، ژاکت کشباف و پیراهن ‌های کلاسیک مردانه و اضافه کردنِ یک سری چیزهای دیگر، مانند دستمال گردن یا سنجاق کراوات، می ‌تواند تیپ رسمی ‌تان را جذاب ‌تر کند. در این مقاله، به شما می ‌گوییم که استایل فرمال چیست و چه چیزهایی باعث می ‌شود یک تیپ رسمی شیک و مدرن داشته باشید. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

رنگ لباس در استایل رسمی مردانه

انتخابِ رنگ در لباس مردانه، مسئلۀ پیچیده ‌ای است؛ به خصوص در مورد لباس‌ های رسمی مردانه! معمولا لباس‌ های رسمی، به رنگ‌ های سرمه ای، مشکی و سفید هستند؛ اما اگر کمی محدودیت‌ ها را کمتر کنید و خلاقیت بیشتری به خرج دهید، می‌ توانید ترکیب‌ های رنگی شگفت ‌انگیزی را در تیپ و سبکِ پوشش تان ایجاد، و استایل رسمی‌ تان را جذاب ‌تر کنید.

در انتخاب رنگ لباس مردانه باید ظرافت زیادی به خرج دهید.  اگر می ‌خواهید استایل لباس پوشیدنتان کاملا رسمی باشد یا اینکه در هزینۀ لباس، صرفه‌ جویی کنید، ترکیبِ سفید و مشکی را برگزینید. پیراهن سفید به همراه شلوار مشکی و کت بلیزر مشکی، ترکیبِ بسیار کلاسیک و جذابی است. جلیقه یا ژاکت بافت مشکی مردانه هم گزینه‌ های بسیار خوبی برای این ترکیب رنگی هستند. برای تیپ سفید و مشکی مردانه، کفش مشکی و کراوات مشکی را انتخاب کنید. شاید این ترکیب رنگی برایتان جذاب نباشد و دوست داشته باشید رنگ‌ های متنوع‌ تری را انتخاب کنید؛ اما باید بدانید که تیپ سفید- مشکی برای بیشتر مراسم‌ های رسمی مناسب است.

استایل فرمال مردانه

ترکیب سفید و سرمه ای برای طرفداران استایل رسمی سنتی و دوستداران کراوات‌ مردانه رنگی بسیار مناسب است. بعد از تیپ سفید و مشکی، ترکیب رنگ سرمه ای و سفید ، رایج‌ ترین و پر طرفدارترین ترکیبِ رنگ در استایل فرمال مردانه است. امروزه، این ترکیبِ رنگ در دستۀ جذاب ‌ترین ترکیب رنگ ‌ها قرار می‌ گیرد. سرمه ای، رنگی مردانه است و در مقایسه با مشکی، جذاب‌ تر  به چشم  می آید و باعث می‌ شود جوان ‌تر به نظر برسید. پیراهن سفید به همراه کت و شلوار سرمه ای باعث می ‌شود که بسیار جذاب و کاریزماتیک به نظر برسید. این ترکیب رنگ برای بسیاری از مراسم ‌های رسمی مناسب است. ترکیبِ سفید و سرمه ای، محدودیت‌ های ترکیب سفید و مشکی را ندارد و می‌ توانید رنگ‌ های دیگر را نیز به آن اضافه کنید.

استایل فرمال مردانه

ترکیب رنگ قرمز بورگاندی و مشکی هم بسیار جذاب است. اگر از رنگ ‌های مشکی و سرمه ای خسته شده ‌اید و دلتان رنگی جدید می‌ خواهد، ترکیب رنگ مشکی و قرمز بورگاندی را به شما پیشنهاد می‌ کنیم. رنگِ قرمز بورگاندی، ترکیبی از قرمز تیره و بنفش است و در کنار رنگِ مشکی، بسیار شگفت‌ انگیز به نظر می ‌رسد. ترکیب کت، شلوار و کراوات قرمز بورگاندی به همراه پیراهن و کفش مشکی، بسیار جذاب است. این ترکیب رنگ چشم فریب، برای ضیافت رسمی شام، جشن عروسی و دیگر مراسم ‌های رسمی از این قبیل، بسیار مناسب است. اگر به دنبال رنگی به غیر از مشکی و سرمه ای هستید، حتما قرمز بورگاندی را انتخاب کنید. این رنگِ متفاوت و خاص بسیار رایج است و اصلا رنگِ عجیبی نیست. اگر می ‌خواهید استایلتان رسمی و مدرن باشد، این رنگ گزینۀ بسیار خوبی برای شماست. رنگ قرمز بورگاندی را با رنگ سفید هم می ‌توانید ست کنید. شلوار قرمز بورگاندی به همراه پیراهن سفید، استایل رسمی‌ تان را به سمت استایل مدرن می‌ برد. مردان جوان، در مقایسه با مردان مسن، علاقۀ بیشتری به این ترکیب رنگ دارند.

استایل فرمال مردانه

ترکیبِ رنگ شتری با سفید یا مشکی، برای مردان مسن بسیار شیک و مناسب است. این روزها، ترکیبِ رنگ‌ شتری با رنگ سفید، بسیار پرطرفدار و بدون شک، جذاب است. این رنگ برای فصل های پاییز و زمستان، بسیار مناسب است و چون روشن و ملایم است، به درد فصل های بهار و تابستان هم می ‌خورد. لباس بافتنی و کت بلیزر شتری رنگ به همراه تیشرت سفید یا پیراهن سفید مردانه و شلوار مشکی، بسیار شیک است. رنگ شتری، استایلتان را متمایز و خاص می ‌کند. کت و شلوار شتری رنگ به همراه پیراهن سفید مردانه و کراوات تیره ‌تر یا روشن‌ تر، استایل‌ رسمی‌ مردانه ‌تان را مدرن و به ‌روز می ‌کند.

استایل فرمال مردانه

اگر طرفدار مُد هستید و دوست دارید تیپتان همیشه به‌ روز باشد، ترکیب رنگِ سبز تیره با سفید را به شما پیشنهاد می‌ کنیم. رنگِ سبز تیره، استایل شما را بسیار شیک و جذاب جلوه می دهد. حتی کسانی که رنگ سبز دوست ندارند  هم نمی‌ توانند به رنگ سبز تیره، نه بگویند.

کت و شلوار سبز تیره، به اندازۀ رنگ مشکی، سرمه ای یا قرمز بورگاندی رایج است؛ از این‌ رو، انتخابِ رنگ سبز باعث می ‌شود جذاب و کاریزماتیک به نظر برسید. اصلا لازم نیست به دنبال کت‌ و شلوار کلاسیک سبز باشید، بلکه می‌ توانید یک شلوار و یک جلیقه سبز به همراه پیراهن سفید بپوشید. البته این لباس ‌ها، تیپتان را به سمت استایل کژوال مردانه سوق می ‌دهد. اگر رنگ موهایتان روشن یا زنجبیلی است، حتما رنگ سبز را انتخاب کنید. ترکیب این دو رنگ، استایل رسمی ‌تان را جذاب‌ تر خواهد کرد.

استایل فرمال مردانه

ترکیبِ سفید و خاکستری برای طرفداران استایل رسمی کلاسیک، گزینۀ بسیار مطلوبی است. خاکستری تیره و روشن، هر دو، به راحتی با رنگ سفید ست می ‌شوند. کت و شلوار سه تیکه خاکستری به همراه پیراهن سفید، استایل رسمی‌ تان را کلاسیک و جذاب می ‌کند. ترکیبِ ژاکت پشمی خاکستری با شلوار خاکستری و پیراهن سفید هم بسیار جذاب خواهد شد. ترکیبِ آبی پاستلی و خاکستری نیز برای استایل اسمارت فرمال بسیار مناسب است. ترکیبِ جلیقۀ خاکستری، شلوار خاکستری تیره و پیراهن آبی پاستلی، بسیار شیک و جذاب خواهد بود. رنگ آبی پاستلی برای فصل های گرم سال مناسب است.

ترکیب رنگِ بنفش تیره با مشکی یا سفید، بسیار جذاب خواهد بود. رنگ بنفشِ تیره، جایگزین بسیار خوبی برای رنگ ‌های مشکی و سرمه ای است. شما می‌ توانید از رنگ‌ های سفید، مشکی و بنفش تیره، به طور هم زمان استفاده کنید و این سه رنگ را در استایلتان بگنجانید. کت و شلوار بنفش به همراه پیراهن سفید و کراوات مشکی، استایلتان را بسیار جذاب و شیک می ‌کند. حتی می‌ توانید جلیقۀ مشکی را به همراه پیراهن سفید و کت و شلوار بنفش بپوشید. ترکیب صورتی و سفید برای فصل های  بهار  و تابستان بسیار مناسب است. اصلا لازم نیست از رنگ صورتی بترسید، مردان هم می توانند از این رنگ استفاده کنند و جذاب باشند. شلوار سفید به همراه پیراهن صورتی روشن، بسیار جذاب خواهد بود. رنگ صورتی، جایگزین بسیار خوبی برای رنگ قرمز است.

استایل فرمال مردانه

ترکیب سرمه ای و آبی پاستیلی هم برای دوستداران رنگ آبی، گزینۀ بسیار خوبی است.  شلوار سرمه ای را به همراه پیراهن آبی پاستلی بپوشید. رنگِ کفشتان باید تیره‌ تر از شلوارتان باشد و رنگ کراواتتان هم تیره ‌تر از پیراهنتان. این ترکیبِ رنگی، استایل شما را نیمه ‌رسمی می‌ کند. اگر دوست دارید استایلتان رسمی ‌تر باشد، یک جلیقۀ سرمه ای رنگ هم به آن اضافه کنید.

ترکیبِ زرد و مشکی  نیز ترکیب شیک و جذابی به شمار می ‌رود؛ اما طرفداران بسیار کمی دارد. کت و شلوار زرد را به همراه پیراهن مشکی و کراوات زرد بپوشید، یا اینکه کمی به سمت استایل اسمارت کژوال بروید و شلوار مشکی را به همراه پیراهن زرد و کراوات مشکی بپوشید. رنگ قرمز هم اگر به درستی و بجا استفاده شود، می‌ تواند استایل رسمی ‌تان را جذاب‌ تر کند. ترکیب رنگ قرمز و سفید نیز بسیار جذاب خواهد بود. شلوار قرمز، پیراهن سفید و کت قرمز، استایلتان را جذاب می ‌سازد.

بیشتر بخوانید: استایل اسپرت مردانه

استایل فرمال مردانه

اصول استایل رسمی مردانه

اگر استایل رسمی را انتخاب کرده ‌اید، یادتان باشد که آستین لباستان نباید بلندتر و کوتاه ‌تر از استخوان مچ دستتان باشد. پیراهنتان باید راحت باشد و شانه‌ ها و بازوهای لباستان نیز نباید تنگ باشد. لباس باید کاملا اندازه تنتان باشد. خط سرشانه باید دقیقا در جای خودش قرار بگیرد. یقۀ لباستان نه باید خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد. شلوار کوتاه مردانه هم باید نیم اینچ بالاتر از قوزک پا باشد.

اگر می‌ خواهید به سبک فرمال لباس بپوشید، شلوار کتان به همراه کت بلیزر و پیراهن ساده، گزینۀ بسیار خوبی است. با شلوار کتان، کفش مردانه چرم بپوشید. شلوار خاکی رنگ به همراه پیراهن یقه ماندارین و مدل یقه مردانه نوک تیز هم گزینه ‌های خوبی برای یک تیپ رسمی مردانه به شمار می آیند

استایل فرمال مردانه

در فصل زمستان، ژاکت یقه اسکی مردانه به همراه یک پالتو کمربنددار و شلوار کتان، تیپ رسمی بسیار شیکی را شکل می ‌دهند. اگر می ‌خواهید خیلی جنتلمن و جذاب به نظر برسید، کفش آکسفورد مردانه بپوشید. این مدل کفش، تیپ غیر رسمی مردانه را به تیپ کاملا رسمی تبدیل می ‌کند. گزینۀ دیگر برای تیپ رسمی زمستانی مردانه، ژاکت تیره‌ رنگ به همراه پیراهن رنگ روشن و شلوار تیره رنگ است. برای این استایل، باید کفش مشکی یا هر رنگ رسمی دیگری را انتخاب کنید.  لباس‌ رنگ روشن و خنک، مناسب فصل تابستان است. در سبک رسمی مردانه، دستتان برای انتخاب رنگ، چندان باز نیست. کت بژ مردانه به همراه پیراهن رنگ روشن و شلوار خاکستری، سفید یا بژ باعث می ‌شود جذاب و جنتلمن به نظر برسید.

استایل فرمال مردانه

دستمال جیب کت باعث می ‌شود به‌ مراتب خوش ‌تیپ‌ تر به نظر برسید.  کت و شلوار رنگ روشن برای تابستان مناسب است و نیازی هم به کراوات ندارد. کت و شلوار آبی درباری و خرمایی مایل به قرمز برای جشن‌ های دوستانه مناسب هستند. این کت و شلوارها را به همراه پیراهن سفید و کفش سفید بپوشید.  اگر هم از پوشیدن لباس ‌های ساده خسته شده‌ اید، می‌ توانید کت ‌های بلیزرِ راه راه را امتحان کنید. این کت ‌ها باعث می‌ شوند بسیار کاریزماتیک به نظر برسید.

در انتخاب طرح و رنگ شلوار هم خیلی دقت کنید؛ برای مثال، شلوار سفید را فقط به همراه پیراهن رنگ روشن بپوشید. کت بلیزر طرح ‌دار و کراوات نیز به همراه شلوار ساده، بسیار شیک است. اگر تیپ رسمی با شلوار جین را دوست دارید، شلوار جین Denim تیره را به همراه کت بلیزر و پیراهن مردانه سفید بپوشید. شلوارهای راه راه یا چهارخانه هم گزینه‌ های خوبی برای استایل رسمی مردانه هستند؛ اما یادتان باشید شلوارتان باید مشکی یا سرمه ای باشد و حتما آن را با کفش آکسفورد بپوشید.

بیشتر بخوانید: استایل مجلسی مردانه

استایل فرمال مردانه

سوالات متداول

استایل فرمال شامل چه چیز هایی می شود؟

استایل فرمال فقط به کت و شلوار و کراوات محدود نمی ‌شود، بلکه بسیار فراتر از این‌ هاست. جلیقه و ژیله مردانه، ژاکت کشباف و پیراهن ‌های کلاسیک مردانه و اضافه کردنِ یک سری چیزهای دیگر، مانند دستمال گردن یا سنجاق کراوات، می ‌تواند تیپ رسمی ‌تان را جذاب ‌تر کند.

چه رنگ هایی در استایل رسمی مردانه جذاب تر است؟

معمولا لباس‌ های رسمی، به رنگ‌ های سرمه ای، مشکی و سفید هستند؛ اما اگر کمی محدودیت‌ ها را کمتر کنید و خلاقیت بیشتری به خرج دهید.

آیا شما آموزش دوره های طراحی لباس و دوره های خیاطی را هم دارید ؟

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم . برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

اصول استایل مردانه چیست؟

آستین لباستان نباید بلندتر و کوتاه ‌تر از استخوان مچ دستتان باشد. پیراهنتان باید راحت باشد و شانه‌ ها و بازوهای لباستان نیز نباید تنگ باشد. لباس باید کاملا اندازه تنتان باشد. خط سرشانه باید دقیقا در جای خودش قرار بگیرد. یقۀ لباستان نه باید خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد. شلوار کوتاه مردانه هم باید نیم اینچ بالاتر از قوزک پا باشد.

برای طرفداران استایل رسمی سنتی چه ترکیب هایی مناسب است؟

ترکیب سفید و سرمه ای برای طرفداران استایل رسمی سنتی و دوستداران کراوات‌ مردانه رنگی بسیار مناسب است. بعد از تیپ سفید و مشکی، ترکیب رنگ سرمه ای و سفید ، رایج‌ ترین و پر طرفدارترین ترکیبِ رنگ در استایل فرمال مردانه است.

پیراهن سفید چه تاثیری در ظاهر ایجاد می کند؟

پیراهن سفید به همراه کت و شلوار سرمه ای باعث می ‌شود که بسیار جذاب و کاریزماتیک به نظر برسید. این ترکیب رنگ برای بسیاری از مراسم ‌های رسمی مناسب است.

چگونه می توانیم به سبک فرمال لباس بپوشیم؟

اگر می‌ خواهید به سبک فرمال لباس بپوشید، شلوار کتان به همراه کت بلیزر و پیراهن ساده، گزینۀ بسیار خوبی است. با شلوار کتان، کفش مردانه چرم بپوشید.

5/5 - (27 امتیاز)
دوره های جذاب ویژه بازار کار
با ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه
دوره های جذاب ویژه بازار کار
با ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه
دوره های جذاب ویژه بازار کار
با ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه
دوره های جذاب ویژه بازار کار
با ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.