15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

چنانچه جزء آن دسته از افرادی هستید که در زمینه ی هنر تصویرسازی برای تصویرگری کتاب های کودکان فعالیت می کنند و به این هنر علاقه ی بسیاری دارند، این مطلب از وب سایت پویا اندیش را با عنوان 15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات ، برای تصویرسازی را از دست ندهید.

این مطلب می تواند تکنیک های قابل تامل و هدف مندی را در اختیار شما قرار دهد که در هنر تصویرسازی برای نقاشی حیوانات فوق العاده کاربردی و مورد نیاز می باشد.
در این مطلب با ما همراه باشید تا به ارائه ی نکات و تکنیک های کاربردی برای نقاشی حیوانات بپردازیم. به قطع یقین این نکات می تواند کمک شایانی در زمینه ی هنرتصویرسازی به شما بکند.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات
15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نحوه کشیدن حیوانات

یادگیری نحوه ترسیم حیوانات بخشی جدایی ناپذیر از تصویرگری است. از صحنه های حیات وحش در سراسر جهان تا پرتره از حیوانات خانگی، پس از تسلط بر مهارت، امکانات بی شماری وجود دارد. این مطلب، توصیه های تخصصی در مورد نحوه طراحی موفقیت آمیز حیوانات را ارائه می دهد.

با کمی تمرین، پادشاهی حیوانات در نوک انگشتان شما خواهد بود. برای دروس هنری بیشتر، به بهترین روش آموزش طراحی به ما مراجعه کنید، اما در حال حاضر به پایین بروید تا از مشاوره تخصصی ما بهره مند شوید.

نقاشی حیوانات

در هنر تصویرسازی نقشان نحوه ی کشیدن حیوانات بسیار زیبا را با استفاده از رنگ های مختلف همانند رنگ روغن، آبرنگ و حتی رنگ های آکریلیک می آموزند تا بتوانند حیوانات دلخواه و مورد علاقه ی خودشان را به زیبایی هرچه تمام در صفحه های کاغذی و یا بوم نقاشی خود به تصویر بکشند.

در حال حاضر حتی در مهدکودک ها نیز دیده می شود که بخضی از تایم آموزش به آموزش رسم حیوانات اختصاص داده شده است که این قضیه بسیار تحسین برانگیز می باشد. زیرا با همین رسم های ساده آن ها می توانند کمی محیط پیرامون خود را درک کنند.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات
15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نکته اول در نقاشی حیوانات

اول نکته در رسم حیوانات این است که شما باید پیش از به تصویر کشدن حیوان مورد نظر، کمی در اینترنت و منابع متبر سرچ کنید و آن را به درستی مشاهده کنید.

نکته دوم در نقاشی حیوانات

دومین نکته در تصویر سازی و رسم حیوانات بررسی حیوانی است که قصد داریم آن را بر روی کاغذ و یا بوم نقاشی به تصویر بکشیم. همانند مشخصات ظاهری مثل شکل سر حیوان، فرم بدن او ، طول دم حیوان مورد نظر، اندازه ی پاهای او و خمینطئر اندازه ی گردن او و جزئیات کوچک تر همانند این موارد.

چنانچه ان موارد ذکر شده را به طور مداوم تمرین و تکرار کنید به قطع یقسن در آینده های نه چندان دور می توانید به راحتی حیوانات بی نطیری را خلق کنید زیرا در آن موقع تقریبا به طور کامل متوجه شده اید که هر حیوانی را می توانید با چه شکل هندسی بر روی کاغذ پیاده کنید.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات
15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نکته سوم در نقاشی حیوانات

نکته ی سه در تصویر سازی این است که به درستی حدس بزنید که حیوان مورد نظر خود را می توانید با چه اشکال هندسی رسم کنید و آیا این کار درستی است و حیوان به زیبا ترین شکل ممکن رسم خواهد شد و یا خیر.

نکته چهارم و پنجم در نقاشی حیوانات

نکته ی پنجم را این گونه به شما بازگو می کنم که شما در این مرحله بایستی فرم ها را به شکل ساده تری دربیاورید.
در این مرحله تمام تلاش خود را به کار گیرید که بتوانید تمامی بدن حیوان زیبا را با اشکال هندسی درست، به زیبایی و به نحو احسنت در کنار یکدیگر قرار دهید.
اگر این چنین باشد شما به راحتی می توانید طریقه ی رسم حیوانات بی نظیر و محشری همانند اسب، سگ، خرس و … را متوجه شوید.
این توضیحات را با ذکر مثالی ساده برای شما بازگو می کنم، فرض کنید می خواهید پوزه ی حیوانی مانند سگ را بکشید، پی باید بدانید که چنین عضوی را باید با شکل هندسی مثلث رسم کنید.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نکته ششم در نقاشی حیوانات

نکته ی شش در تصویرسازی این است که از حیوان مورد نظر یک عکس ذهنی بگیرید، زیرا حیوانات اغلب بی حرکت نمی نشینند.
برای مقابله با این روش یک تکنیک گرفتن عکس فوری را ایجاد کرده اید. تمام مدت زمانی که نقاشی می کشید نمی توانید به حیوان خیره شوید. درعوض ، نگاهی به حیوان بی اندازید و سپس سریع نگاه خود را به صفحه ی نقاشی خود بی اندازید.

نکته هفتم در نقاشی حیوانات

نکته ی هفت این است که آناتومی مقایسه ای اساسی را درک کنید، اکثر حیوانات، به ویژه پستانداران ، “قطعات” یکسانی دارند – فقط با فاصله متفاوت. و این در مورد انسان ها نیز صادق است. پس باید بتوانید آن ها را به درستی درک کنید.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نکته هشتم در نقاشی حیوانات

هشتمین نکته در نقاشی حیوانات این است که بدن را به قسمتهایی تقسیم کنید.
بیشتر چهار پا را می توان به شش ناحیه اصلی تقسیم کرد: سر، گردن، پاها و شانه های جلویی، بدن، پاهای عقب و باسن و در آخر دم. این ممکن است یک مشاهده ساده به نظر برسد، اما هنگامی که حیوان را از این طریق شکستید، می توانید آن مناطق را از هر جهت در فضا همپوشانی کنید.

نکته نهم در نقاشی حیوانات

نکته ی نه در تصویر سازی می تواند به این شکل باشد که نسبت های خود را تماشا کنید، این به این معنی است که اکنون که فهمیدید اکثر حیوانات همان استخوان ها و گروه های عضلانی شما را دارند، فقط باید با این نسبت ها بازی کنید و آنها را درست کنید.
این در درجه اول مسئله تمرین و تکرار است. اما همین که فاصله و نسبت ها را درست دریافت کنید ، می توانید سوژه خود را از هر حالت یا زاویه ای بکشید.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نکته دهم در نقاشی حیوانات

نکته ی دهم در این مطلب این است که یک طرح خشن ایجاد کنید، ابتدا در یک نقاشی خشن با مداد قرار دهید و تمام نکاتی را که قبلاً یاد گرفته اید به خاطر بسپارید.
در این مرحله شل بودن اشکالی ندارد. این می تواند به کار شما جنبه پویایی بدهد! در مراحل بعدی تصویر را اصلاح می کنید.

نکته یازدهم در نقاشی حیوانات

نکته ی یازدهم که قابل توجه می باشد نمادها را به نقاشی اضافه کنید.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نکته دوازدهم در نقاشی حیوانات

دوازدهمین نکته برای موارد برجسته از جوهر سفید استفاده کنید، حالا از یک قلم سفید استفاده کنید و لهجه ها و برجسته های نهایی را اضافه کنید.
از آنجا که کار خود را با یک میانه شروع کرده اید و نه روی رنگ سفید ، می توانید سبک تر شوید و آن را پاپ کنید! از مارکرها برای افزودن سایه بیشتر استفاده کنید.

نکته سیزدهم در نقاشی حیوانات

نکته ی سیزدهم این است که نمادهای خوب را بگیرید، اصول طراحی خوب حیوانات با ترسیم شخصیت خوب انسانی تفاوت چندانی ندارد. شما می خواهید ژست آنها تا حد ممکن واضح و روشن بخواند. اگر شمایل شما روشن نیست، آنگاه نقاشی توسط بیننده قابل درک نخواهد بود.
چه شما یک فیل ، یک خرس یا هر حیوان دیگری می کشید ، همان است.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نکته چهاردهم در نقاشی حیوانات

چهاردهمین نکته این است که برای ایجاد عمق از اشکال همپوشانی استفاده کنید، هنگامی که از گرفتن اشکال مختلف حیوان انتخابی خود خوشحال شدید، سعی کنید آنها را روی هم قرار دهید.
این به تصویر شما حس عمق و فضای موجود در کادر را می دهد. همپوشانی مناسب هر شکل به نقاشی های شما احساس باورپذیری و زندگی می بخشد.

نکته پانزدهم در نقاشی حیوانات

و در آخر پانزدهیم نکته این است که مراقب نور و سایه باشید، استفاده صحیح از نور و سایه در تصویر شما می تواند به تقویت احساس درام کمک کند.
برای تقویت این احساس ، غالباً نور طبیعت را فشار می دهیم یا اغراق می کنیم.
سایه ای که به طرز چشمگیری ایجاد می شود می تواند روحیه تصویر شما را عمیقا تقویت کند و همچنین به آن حس زمان و مکان دهد.

15 نکته طلایی برای نقاشی حیوانات

نتیجه گیری

هنرمندان و علاقه مندان به هنر تصویرسازی در این مطلب از وب سایت پویا اندیش به معرفی 15 نکته ی کلیدی و روش های رسم و تصویرسازی برای نقاشی حیوانات پرداختیم.
ناگفته نماند که قطعا راه و  روشها و تکنیک های مهم و طلایی و بسیار مهم در این زمینه فوق العاده بسیار زیاد می باشد. ما نیز تمام تلاش خود را به کار بستیم تا آنچه را که از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد را در این مطلب کوتاه در اختیار شما هنرمندان عزیز قرار دادیم.
بدون شک اگر ما را همراهی کنید و دیگر مطالب ما را دنبال کنید،  نکته های ظریف تر و مهم تر و ترفندهای بیشتر در زمینه تصویر سازی خواهیم پرداخت.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+