• munich fashion 3 - مونیخ (munich)

مونیخ

تاریخچه برند مونیخ

مونیخ یک شرکت و برند اسپانیایی است که تخصصش در کفش ‌های ورزشی و فشن است. پایگاه اصلی این شرکت در کاپلادسِ شهر بارسلونا، در اسپانیا جای گرفته است. مونیخ سالانه بیش از 850 هزار جفت کفش تولید می ‌کند که 46% از آن ها اسپورت هستند و 54% در دستۀ فشن قرار می گیرند. این شرکت در زمینۀ مد به جایگاه والایی رسیده ، و در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی، به خصوص ژاپن، گسترش پیدا کرده است. نماد X ، کفش ‌های این برند را خاص و قابل ‌شناسایی کرده است.

این شرکت به وسیلۀ لوئیس بِرنِدا در سال 1939 در شهر سنت بوی دو لوبرگات تاسیس شد و در ابتدا، نامش برندا بود و به تولید کفش برای فوتبال راگبی، فوتسال، هندبال ، بوکس و چند ورزش دیگر مشغول بود.

در سال 1953، دو برادر به نام ‌های خاویر و فرانسیسکو، نسل دومِ همین خانواده، به بازار قهرمانیِ دو و میدانی وارد و به پیشگامان تولید کفش ورزشی در اسپانیا بدل شدند. در سال 1964، آن ها نماد X را به محصولات خود اضافه کردند و نام برند را از برندا به مونیخ تغییر دادند. بخش تولید آن ها اسپانیایی باقی ماند؛ اما طراحی و فناوری‌ اش را از ایتالیا و آلمان وارد می ‌کردند. این برند به محبوبیت بالایی رسید و کفش ‌های آن را بازیکنان فوتبال معروف، مانند لادیسلائو کوبالا و هوگو سوتیل به پا می کردند.

در سال 1999، خاویر برندا، مدیر بازاریابیِ شرکت و برادرش دیوید، مدیر امور مالی، که هر دو نوه‌ های موسس شرکت بودند، پدر و عموی خود را متقاعد کردند که به شرکت تنوع ببخشد و وارد زمینه کفش ‌های خیابانی و فشن شود. تولید محصولات مشابه در آسیا، به خصوص چین، پیش از این هم رقیب سرسختی برای مونیخ به شمار می ‌رفت. به لطف این ابتکار، خاویر برندا در سال 2008 ، برندۀ جایزۀ اسپانیاییِ «کارآفرین جوان» شد. خاویر شرکت را تغییر داده ، وارد بازار مد کفش ‌های خیابانی شده و استانداردهای کیفی و طراحی شرکت را در سطح بالایی حفظ کرده بود؛ اما در عین حال نیز، درهای جدیدی را به روی آن باز کرده و شرکت را وارد بازارهای تازه ‌ای ساخته بود.

حدود نیمی از محصولات تولیدی مونیخ به قربانیان مد (کسانی که دوست دارند به هر قیمتی شده جدیدترین و به زورترین محصولات دنیا را بخرند و استفاده کنند) فروخته می‌ شود، کسانی که حاضرند 120 تا 300 یورو پای یک جفت کفش ورزشی بدهند. کفش ‌های مونیخ به وسیلۀ افراد شناخته ‌شده‌ ای مانند جان اِلکان، معاون شرکت فیات، آنجل لاسر، ژسوس واسکز، رافائل آمارگو، بورسی ایزاگوز و مانوئل فونتس استفاده می‌ شوند.

یکی از مبتکرانه‌ ترین فعالیت‌ های این شرکت، وبسایت Munich My Way است که در سال 2009 راه ‌اندازی شد. در این وبسایت، همه می ‌توانند برای خودشان یک جفت کفش طراحی کنند و رنگ ‌ها و بافت ‌های بسیار متنوعی در اختیارشان هست تا کفش مورد نظر خود را به هر شیوه که دلشان می خواهد، شخصی ‌سازی کنند؛ به این ترتیب، امکانِ بیش از 333 میلیون ترکیب مختلف از این رنگ ‌ها و بافت‌ ها برای هر مشتری وجود دارد. کاربر می ‌تواند رنگِ هر کدام از 9 بخش اصلیِ کفش را انتخاب کند که شامل کفی، فلاپ، پاشنه و بندها می‌ شود.

زمانی که مونیخ سفارش این افراد را دریافت می ‌کند، کارخانه دست به کارِ تولید آن کفش ‌ها می‌ شود و در طول 2 هفته، کفش ‌های آماده به دست مشتری می ‌رسد. Munich My Way امکانِ خرید کفش ‌هایی با اندازه‌ های متفاوت را برای پای چپ و راست نیز فراهم آورده تا افرادی که یک پایشان از دیگری بزرگ تر است نیز بتوانند به راحتی از کفش ‌های این کمپانی استفاده کنند. این ویژگی، به خصوص برای بازیکنان فوتبال و فوتسال به کار می آید که اغلب به کفش های سایز بزرگ تری برای پای اصلی شان ( پایی که با آن شوت می‌زنند) نیاز دارند.

شرکت مونیخ در سال 2010 نیز توانست برنده جایزه E-COMM در زمینه تجهیزات اسپورتی شود که یکی دیگر از افتخارات آن به شمار می‌ رود.

این روزها، مونیخ تنوع بسیار بالایی از مدل ‌ها را ارائه می‌ دهد، از کفش‌ های مخصوص بزرگسالان گرفته، تا کفش کودک و اکسسوری ‌های فشن و سبک زندگی مختلف. این برند با بیش از 76 سال سابقه در زمینه تولید کفش، حالا با نسل سوم خانواده، سخت مشغول توسعه و ترویج برند است و تعهد بالایش به ضروریات تاریخی را نیز زیر پا نمی ‌گذارد. برند مونیخ در عین حفظ تاریخچه و فرهنگ اصیلش، همگام با ترندهای روز دنیا پیش می ‌رود و این رشد و خصوصیت ‌ها را می‌ توان در مجموعه‌ های بی‌ نظیر و پرطرفدارش مشاهده کرد؛ به عبارتی، این برند به خوبی آگاه است که چگونه می تواند دل طرفدارانش را ببرد!

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+