عکاسی از چهره؛ 275 ایده‌ی جذاب برای گرفتن عکس از چهره

ما به دلایل مختلفی به عکاسی از چهره خودمان نیاز داریم. ممکن است در ابتدا از شنیدن این که خودتان هم می توانید عکس های حرفه ای از چهره تهیه کنید، کمی مضطرب و نامطمئن شوید اما به ما اعتماد کنید تا به شما نشان دهیم که این کار تا چه حد آسان است!
چه در حال عکسبرداری از خودتان، یک دوست یا همکار باشید، ما شما را با بهترین روش هایی که می توانید استفاده کنید آشنا خواهیم کرد.

عکاسی از چهره

عکاسی از چهره

عکاسی از چهره

انجام عکاسی چهره نزد یک فرد حرفه ای، می تواند بسیار هزینه بر باشد. اما اصلا نیازی به خرج کردن هیچ پولی نیست زیرا با کمی دانش و تمرین، می توانید در مدت کوتاهی همچون افراد حرفه ای عکسبرداری کنید.
علاوه بر این نیازی نیست که به فروشگاه های دوربین بروید و هزینه ی زیادی را صرف خرید تجهیزات کنید. با دوربینی که در دسترس دارید یا حتی با یک تلفن هوشمند، می توانید به تصاویری با کیفیت حرفه ای دست پیدا کنید، بنابراین می توانید بلافاصله آن ها را در پلتفرم هایی نظیر LinkedIn بارگذاری کنید.
پس بیایید اولین تجربه ی عکاسی چهره ی خود را آغاز کنیم.

چرا به عکاسی از چهره نیاز داریم؟

در گذشته خیلی کم پیش می آمد که کارمندان و متخصصین در هر زمینه ای، به شناسایی از طریق عکس نیاز داشته باشند. همچنین برای ورود و خروج از محل کار نیازی نبود که کارت مغناطیسی یا کارت ورود را به حراست نشان دهند.
با این حال امروزه، ما در دنیایی زندگی می کنیم که وجود کارت شناسایی و حراست (خصوصا در محل کار) ضروری است. در نتیجه بهترین راه برای تایید هویت تان، داشتن یک عکس از خودتان است (درست همچون گواهینامه ی رانندگی).
عکس های چهره بهترین سبک عکس برای این نوع کاربرد هستند زیرا تصویر به روز و واضحی را از سر و صورت تان نشان می دهند. مطمئنا، عکس های چهره کاربردهایی فراتر از عبور از حراست دارند.

عکاسی از چهره
عکاسی از چهره

دنیای دیجیتال و عکاسی از چهره

هر چه بیشتر و بیشتر در دنیای دیجیتال فرو می رویم، داشتن یک موجودیت آنلاین برای برندسازی اجتماعی و حرفه ای ضروری تر می شود.
چهره ی شما مهم ترین راه برای تشخیص هویت شماست زیرا سایر افراد از روی چهره، شما را تشخیص می دهند و آن را با آنچه انجام می دهید و می گویید ارتباط می دهند.
همچنین در بسیاری از مجامع حرفه ای داشتن یک هویت آنلاین با یک بیوگرافی و یک تصویر از صورت، ضروری است.

آموزش حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری

اهمیت عکاسی از چهره در دنیای امروز

اگر بیزینسی را اداره می کنید، سرپرستی یک تیم را بر عهده دارید یا به طور مستقیم با مردم سر و کار دارید، پس می خواهید دیگران بدانند که شما چه کسی هستید. در این شرایط داشتن یک عکس عالی از چهره، شما را قابل شناسایی می کند.
همچنین با قوی تر شدن پلتفرم های رسانه های جمعی، یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای یکی از عناصر اصلی در هویت آنلاین شماست.
در اپلیکیشن هایی نظیر LinkedIn و Facebook، داشتن یک تصویر مناسب از چهره باعث ایجاد آشنایی در مخاطبان شما می شود.

عکاسی چهره
عکاسی از چهره

نکاتی برای عکاسی از چهره

گرفتن یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای ی خودتان یا یک شخص دیگر، نسبتا ساده به نظر می رسد و همین گونه هم هست. اما قبل از این که عکس هایتان را در هر جایی پست کنید، ابتدا باید مراحلی همچون برنامه ریزی، آماده سازی، عکسبرداری و ویرایش را دنبال کنید.
این مورد خصوصا زمانی که می خواهید از عکس برای محل کار یا یک نمایه ی حرفه ای استفاده کنید اهمیت دارد.

برنامه ریزی

برنامه ریزی برای عکاسی از چهره، یک مرحله ی ضروری است زیرا این اطمینان را ایجاد می کند که دقیقا از همان چیزی که می خواهید و نیاز دارید عکسبرداری می کنید.
درک موقعیتی که قرار است عکس در آن استفاده شود، به شما در تعیین سبک عکس کمک خواهد کرد.
در اینجا به چند نکته که حین مرحله ی برنامه ریزی باید رعایت کنید، اشاره کرده ایم.

عکاسی از چهره
عکاسی از چهره

عکاسی در فضای سرپوشیده یا فضای باز:

تصمیم بگیرید که می خواهید عکاسی را در فضای سرپوشیده یا فضای باز انجام دهید:
• پس زمینه ی عکسی که می خواهید بگیرید را انتخاب کنید. برای افراد حرفه ای، معمولا عکاسی در فضای سربسته بهتر است. اما این به موقعیتی که عکس را برای آن می خواهید نیز بستگی دارد.
• اگر برای یک شغل شرکتی عکس تهیه می کنید، پس یک فضای سربسته بدون وجود عوامل حواس پرتی، ایده آل ترین گزینه است.

• اگر برای یک نقش یا شغل وابسته به فضای بیرون عکس تهیه می کنید (برای مثال اگر یک بیزینس باغبانی را اداره می کنید یا به عنوان دوستدار محیط زیست کار می کنید)، بهتر است در فضای بیرون عکسبرداری کنید و برای پس زمینه از فضای سبز استفاده کنید.
تجهیزاتی که نیاز دارید را مد نظر بگیرید:
• باید تجهیزاتی که ممکن است نیاز داشته باشید را در نظر بگیرید، بنابراین چیزی را جا نمی گذارید. اگر در فضای سربسته عکاسی می کنید نورپردازی، پس زمینه، سه پایه و… را در نظر بگیرید.

عکاسی از چهره
عکاسی از چهره

آماده سازی برای عکاسی از چهره

زمانی که سبک عکس حرفه ای که می خواهید ثبت کنید را مشخص کردید، باید فضایی که قرار است در آن عکس بگیرید را نیز آماده کنید.
در اینجا به برخی از مهم ترین ملاحظات اشاره کرده ایم:

لوکیشن عکاسی

لوکیشن مورد نظر خود را پیدا کنید و آماده کنید:

• فضایی تمیز و بدون هر نوع آشفتگی و در هم ریختگی را پیدا کنید. اگر در یک فضای اداری در حال عکسبرداری هستید، پس یک دفتر خالی را پیدا کنید که می توانید بدون این که حواس خودتان یا دیگران را پرت کنید، در آن کار کنید.
• برای پس زمینه، یک دیوار خالی بهترین گزینه است زیرا می خواهید که سر در مرکز توجه باشد.
• اگر در حال عکسبرداری در فضای بیرون هستید، قبل از عکاسی فضای مورد نظرتان را پیدا کنید و اطمینان حاصل کنید که مناسب است و دیگران در آنجا رفت و آمد نمی کنند.
• همچنین وضعیت هوا را بررسی کنید تا مانع از هر گونه تلاش ناموفقی برای عکاسی شوید.

عکاسی از چهره
عکاسی از چهره

نورپردازی را آماده کنید:

• نور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است! شرایط نوری را بررسی کنید، زیرا هر چه نور بیشتری داشته باشید بهتر است.
• اگر در فضای باز هستید، بهتر است در روزهای ابری که نور کافی دارند عکسبرداری کنید. هیچ چیزی بدتر از عکسبرداری در تابش مستقیم نور آفتاب نیست.
• اگر در فضای سربسته هستید، سعی کنید محل عکسبرداری را نزدیک پنجره تنظیم کنید تا بتوانید بیشترین بهره را از نور طبیعی ببرید.
• متناوبا اگر با دوربین دیجیتال عکسبرداری می کنید، از یک فلاش که روی سقف منعکس می شود استفاده کنید تا بدون سایه های ناخوشایند، نور را بهبود دهید.

روی استایلینگ کار کنید:

• بسته به موقعیت و سبک عکاسی، لباس بپوشید. اگر می خواهید برای یک شرکت سهامی عکس تهیه کنید، پس لباس های خیلی روشن نپوشید.
• از لباس های تک رنگ استفاده کنید و تنها روی نیمه ی بالایی بدن تمرکز کنید زیرا عکاسی چهره، هر چیزی از قسمت کمر به پایین را ثبت نمی کند.
• آرایش ملایم و طبیعی داشته باشید زیرا قرار است هر روز با این عکس دیده شوید. مسلما نمی خواهید افرادی که عکس تان را می بینند مدام با خود بگویند که آیا شخص موجود در تصویر خودتان هستید یا نه.
• در آخر، طبیعی به نظر برسید و احساس راحتی داشته باشید زیرا این گونه بهترین عکس های ممکن را ثبت می کنید. همچنین ژست های مورد نظرتان را در آینه تمرین کنید.

عکاسی از چهره

ژست گیری برای عکاسی از چهره

تا این مرحله برنامه هایتان را تنظیم کرده و برای عکاسی آماده شده اید. مرحله ی بعدی جایی است که همه چیز اتفاق می افتد.
در اینجا به یک سری نکات کلیدی برای عکسبرداری و ژست گیری اشاره کرده ایم.

اگر خودتان عکسبرداری می کنید:

• زمانی که در لوکیشن مورد نظر بودید، دوربین تان را تنظیم کنید. می توانید از یک گوشی هوشمند یا هر دوربین دیجیتالی استفاده کنید. آن را روی سه پایه قرار دهید و از یک تایمر یا ریموت کنترل برای فعال کردن شاتر استفاده کنید یا از کسی بخواهید که با فشار دادن دکمه به شما کمک کند.
• ژست و حالت چهره ی مناسبی بگیرید (امیدواریم که ابتدا در آینه تمرین کرده باشید).

عکاسی از چهره
عکاسی از چهره

• تا زمانی که از شما خواسته نشده، در وضعیتی که صورت و بدن تان به صورت مستقیم و هم راستا در مقابل دوربین قرار دارند، نایستید. این حالت باعث می شود عکس غیر طبیعی باشد. یک راه ساده برای جلوگیری از این حالت این است که در وضعیتی بایستید که یک پا کمی جلوتر از دیگری قرار دارد.
با این که پاهایتان در عکس نمی افتند، اما این اقدام کوچک به طور طبیعی باعث می شود که یکی از شانه ها جلوتر از دیگری قرار بگیرد. سعی در تغییر این حالت نکنید، بلکه منطبق با آن عمل کنید تا یک شانه کمی به سمت دوربین متمایل باشد و شانه ی دیگر دورتر قرار بگیرد.

• با رعایت این نکات، می توانید سر خود را به سمت دوربین برگردانید. به یاد داشته باشید که چانه تان را بالا نگه دارید و گردن تان را به سمت بالا بکشید. به جای این که قوز کنید و شلخته باشید، سعی کنید که بلندتر و پرجذبه تر به نظر برسید.
• می توانید سر خود را کمی کج کنید. همچنین مراقب باشید که به دوربین زل نزنید.
• در نهایت نفس عمیق بکشید، به چیز سرگرم کننده ای فکر کنید و اجازه دهید که لبخند طبیعی تان نمایان شود. زمانی که لبخند می زنید حتی عکس هایی که برای شرکت های سهامی تهیه می کنید هم خیلی عالی به نظر می رسند.

عکاسی از چهره
عکاسی از چهره

اگر از شخص دیگری عکس های حرفه ای می گیرید:

• دوربین را تنظیم کنید و چند عکس آزمایشی بگیرید تا از درست بودن تنظیمات تان اطمینان حاصل کنید.
• سوژه را به نحوی قرار دهید که کاملا در قاب قرار بگیرد و شروع به عکسبرداری کنید.
• وقفه ی کوتاهی داشته باشید تا تصاویر را بررسی کنید و آن ها را به شخصی که از او عکس می گیرید نشان دهید. سپس راهنمایی ها و توصیه های دوستانه ای به او ارائه دهید تا برای دور بعدی عکسبرداری از آن ها استفاده کند.

• سعی کنید آرام باشید و شوخی کنید، این گونه شخصی که از او عکسبرداری می کنید هم آرام خواهد بود و طبیعی به نظر خواهد رسید.
• مهم تر از همه، فقط زمانی که مطمئن شدید چندین عکس عالی و مناسب برای هدف تان تهیه کرده اید، عکسبرداری را تمام کنید.
زمانی که صحبت از عکسبرداری می شود، از گرفتن عکس های زیاد نترسید. از آنجایی که صورت و بدن مدام حرکت می کنند و تغییر می کنند، داشتن عکس های زیادی که بتوانید از بین آن ها انتخاب کنید، کار را ساده تر می کند.

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

ویرایش عکس در عکاسی از چهره

بعد از این که عکاسی از چهره را انجام دادید، بهتر است زمانی را صرف اعمال ویرایش های اساسی روی عکس کنید.
در حالی که تصاویری که مستقیم با دوربین گرفته می شوند خوب به نظر می رسند، اما حتی با چند ویرایش جزئی متوجه تفاوت چشمگیر بین عکس ها خواهید شد.
چه تصاویرتان را در موبایل ویرایش کنید چه در کامپیوتر، تصاویرتان با حالت قبلی خود تفاوت چشمگیری خواهند داشت.

بهینه سازی کیفیت عکس های حرفه ای

در اینجا به چند نکته برای بهینه سازی کیفیت عکس های حرفه ای تان اشاره می کنیم:
• اولین مرحله در هر نوع ویرایشی این است که اطمینان حاصل کنید تصویرتان به درستی تراز شده است. اگر در یک تصویر از چهره به سمت عقب خم شده باشید، استفاده از آن عکس هیچ فایده و کارایی ای نخواهد داشت. استفاده از یک ابزار برای برش عکس به شما این امکان را می دهد که تصویرتان را صاف کنید و فریم عکس را به نحوی برش دهید که سر و شانه های فرد کاملا در تصویر قرار بگیرند.
• ما همیشه نمی توانیم هنگام عکس گرفتن، کیفیت نور را کنترل کنیم. ویرایش اکسپوژر (نوردهی) یا روشنایی یک تصویر، به شما این امکان را می دهد که عکس هایی عالی داشته باشید.

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

• هنگام تغییر نوردهی، باید اطمینان حاصل کنید که یک قسمت از عکس بیش از حد در معرض نور نیست یا خیلی روشن نیست. همچنین نباید قسمتی از عکس خیلی کمتر از حد معمول در معرض نور باشد یا خیلی تاریک باشد.
• بسته به نرم افزار ویرایش، می توانید جزئیات را به خوبی در قسمت سایه ها (shadows) و هایلایت ها (highlights) تنظیم کنید.
• زمانی که نوردهی را تنظیم کردید، کمی کنتراست به تصویر بیفزایید. این کار باعث افزودن عمق بیشتری به تصاویر می شود. تغییر کنتراست، واریانس (Variance) بین قسمت های روشن تر یا تاریک تر را تغییر می دهد. این کار همچنین پویایی بیشتری به رنگ های عکس می افزاید و باعث می شود که جذاب تر به نظر برسند.

• در اکثر مواقع، تصاویری که مستقیما با دوربین گرفته می شوند کمی بی حس و رنگ پریده به نظر می رسند. بهترین راه برای کنترل این وضعیت این است که فیلترهای رنگی را در گوشی خود اعمال کنید یا به طور دستی رنگ را مدیریت کنید.
• افزایش تدریجی vibrance و saturation عکس، حرارت بیشتری را به تصویرتان می افزاید. زمانی که رنگ را افزایش دهید، عکس های چهره خیلی بهتر به نظر می رسند زیرا این کار باعث می شود که سوژه سالم و شاداب به نظر برسد.
حالا عکس های حرفه ای چهره ای که تهیه کرده اید آماده هستند و می توانید آن ها را در وبسایت ها یا شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ژست عکاسی چهره

عکاسی از چهره با گوشی موبایل

ژست عکاسی چهره

مرحله ی ۱: گوشی خود را تمیز کنید

گرفتن عکس و سلفی با دوربین گوشی خیلی ساده است اما برای دستیابی به عکس های باکیفیت حرفه ای، باید تلاش بیشتری صرف کنید. قبل از این که اولین عکاسی از چهره بطور حرفه ای را بگیرید، باید اطمینان حاصل کنید که گوشی تان به درستی تنظیم شده است.
برای یک شروع به خوبی دوربین جلو، دوربین عقب و صفحه نمایش گوشی را تمیز کنید. این گونه تصاویرتان شفاف و واضح خواهند بود و می توانید آن ها را به دقت روی صفحه نمایش تان مرور کنید.

مرحله ی ۲: برنامه ی دوربین را اجرا کنید

بیشتر مدل های جدید گوشی های هوشمند توانایی تغییر تنظیمات برنامه ی دوربین را دارند. ما توصیه می کنیم ابتدا فلش را خاموش کنید زیرا فلش می تواند باعث خسته به نظر رسیدن صورت و ایجاد سایه های ناخوشایندی در پس زمینه شود.
در مرحله ی بعدی باید HDR یا دامنه دینامیکی بالا (High Dynamic Range) را فعال کنید، البته اگر گوشی شما از آن پشتیبانی می کند. HDR به دوربین تان این امکان را می دهد که هایلایت ها را بهتر کنترل کند و تصاویرتان را تاثیرگذارتر جلوه دهد.

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

دیافراگم (aperture)

اگر می خواهید دیافراگم (aperture) را کنترل کنید می توانید آن را تا حدود f/2.8 تغییر دهید، این کار باعث می شود سوژه در فوکوس قرار بگیرد و پس زمینه نسبتا تار شود.
از حالت پرتره ی گوشی استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث شود سوژه قسمت های غیرشفاف زیادی داشته باشد.

فیلتر

همچنین هنگام عکس گرفتن از فیلتر استفاده نکنید، در صورت نیاز می توانید بعدا فیلترها را اعمال کنید.
اطمینان حاصل کنید که ابتدا چند عکس تمرینی می گیرید و نتیجه را بررسی می کنید، بنابراین در آخر کار با عکس های اشتباه و نامناسبی روبرو نمی شوید.

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

مرحله ی ۳: از سه پایه استفاده کنید

نگه داشتن گوشی در دست برای ثبت تصاویر حرفه ای، عملکرد خوبی خواهد داشت. اما برای بهترین نتیجه و واضح ترین تصاویر، در حق خودتان لطفی کنید و یک سه پایه ی کوچک و ارزان قیمت را خریداری کنید.
سه پایه باید بتواند گوشی را به صورت ثابت و صاف نگه دارد. داشتن سه پایه خصوصا هنگامی که قصد گرفتن سلفی را دارید اهمیت دارد، زیرا نگه داشتن طولانی مدت گوشی در امتداد بازو منجر به خستگی و لرزیدن دوربین می شود.
با کمک یک سه پایه می توانید به خوبی عکسبرداری کنید و همه چیز را در جای خود نگه دارید تا شرایط مطلوبی را برای عکاسی مهیا کنید.

مرحله ی ۴: نورپردازی را بررسی کنید

همانطور که قبلا هم ذکر کردیم، نورپردازی را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که سوژه نور کافی دریافت می کند. هنگام ویرایش عکس، تصحیح تاثیرات شدید نور همچون سایه های شدید یا هایلایت های بیش از حد روشن، می تواند خیلی دشوار باشد.
اگر از منابع نورپردازی جداگانه (همچون پنل LED) استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که این نور طبیعی به نظر می رسد و سبب ایجاد سایه های پس زمینه ی ناخواسته ای نمی شود. مهم تر از همه، از وجود نور کافی روی چهره اطمینان حاصل کنید.

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

مرحله ی ۵: عکس بگیرید

صرفنظر از این موضوع که از خودتان عکس می گیرید یا از شخص دیگری، بهتر است تعداد زیادی عکس تهیه کنید. هر کسی ممکن است هنگام عکسبرداری حرکت کند یا پلک بزند، به همین علت است که عکاسان حرفه ای، صدها عکس می گیرند.
با گرفتن عکس های زیاد، می توانید آن ها را بررسی کنید تا بهترین عکس را پیدا کنید. با این حال ما توصیه می کنیم که عکس ها را پشت سر هم بگیرید.
این گونه می توانید تمام عکس هایی که گرفته اید را بررسی کنید تا هر مشکلی در ژست، نورپردازی و وضوح را تشخیص دهید. برای مثال ممکن است ده ها تصویر بگیرید اما هیچکدام را بررسی نکنید زیرا متوجه می شوید که همگی خارج از فوکوس هستند.
این کار همچنین به لبخند شما فرصتی برای ریلکس کردن می دهد!

مرحله ی ۶: عکس را ویرایش و منتشر کنید

یکی از بهترین چیزها در خصوص عکاسی حرفه ای از چهره با استفاده از گوشی، این است که می توانید همان جا عکس های خود را ویرایش کنید.
علاوه بر این، پس از این که ویرایش را انجام دادید می توانید تصاویرتان را مستقیما در Facebook، LinkedIn یا سایر پروفایل های شبکه های اجتماعی منتشر کنید.
اما قبل از این که بخواهید تصاویرتان را پست کنید، بهتر است کمی اصلاحات روی آن ها انجام دهید. توصیه ی ما در خصوص ویرایش که در قسمت بالا به آن اشاره شد را بخوانید. ممکن است بخواهید نوردهی، کنتراست، رنگ و فریم عکس را نیز تنظیم کنید.
خوشبختانه، با استفاده از گوشی می توانید به سادگی این کار را انجام دهید، همچنین این موقعیت را دارید که از چند فیلتر فوق العاده استفاده کنید. تنها توصیه ی ما در مورد فیلتر این است که خیلی در آن افراط نکنید، مسلما قبل از هر چیزی می خواهید که تصاویرتان حرفه ای و طبیعی به نظر برسند.

ژست عکاسی چهره

سوالات متداول در خصوص عکاسی حرفه ای از چهره

ژست عکاسی چهره

چه چیزی باعث ایجاد یک عکس خوب و حرفه ای از چهره می شود؟

یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای عکسی است که به خوبی گرفته شده (برای مثال دارای نوردهی، وضوح و فوکوس مناسب است) و بدون عوامل حواس پرتی است، به گونه ای که در نظر اول توجه ها را به سمت سوژه جلب کند.

عکاسی از چهره بطور حرفه ای چیست؟

یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای عکسی است که برای شناساندن شما به یک سازمان یا بیزینس استفاده می شود. کارکنان بسیاری از سازمان های سهامی برای عبور از حراست و استفاده از وبسایت های شرکتی به یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای نیاز دارند.
اگر بیزینس شخصی خودتان را اداره می کنید، یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای به ارتقاء ارتباط بین شما و بیزینس تان کمک می کند.

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

چگونه می توانید یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای بگیرید؟

می توانید با استفاده از یک دوربین و سه پایه، یک عکاسی از چهره بطور حرفه ای تان بگیرید. دوربین تان را روی سه پایه تنظیم کنید و مقابل آن بایستید یا بنشینید.
تایمر خودکار دوربین را روی ۱۰ ثانیه تنظیم کنید تا زمان کافی برای قرار گرفتن در موقعیت مطلوب و گرفتن ژست برای شما فراهم شود.

عکس های حرفه ای از چهره را باید کجا بگیرم؟

عکس های حرفه ای باید در مکانی گرفته شوند که به بهترین وجه، نمایانگر کسب و کاری باشد که با آن کار می کنید.
عکس های چهره که برای شرکت ها تهیه می شوند باید در محیط اداری و در شرایطی که نور مناسبی وجود دارد گرفته شوند.
عکس هایی که برای مشاغل مربوط به باغبانی گرفته می شوند باید با پس زمینه ی باغ یا باغچه گرفته شوند.

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

کجا می توانم عکس از چهره بگیرم؟

بسیاری از عکاسان، در عکاسی حرفه ای از چهره تخصص دارند و می توانید با سرچ کردن در اینترنت، عکاس مناسبی را در محل زندگی تان پیدا کنید.
بسیاری از عکاسان پرتره نیز مهارت کافی برای گرفتن عکس های حرفه ای از چهره را دارند.

کلام آخر

عکاسی از چهره، کار سخت و خسته کننده ای نیست. حتی اگر خودتان هم عکاس هستید و هم سوژه، می توانید به نتایج حرفه ای دست پیدا کنید. در حقیقت، شما حداکثر کنترل روی تمام جنبه های تصویر را دارید و می توانید به همان میزان که می خواهید وقت صرف کنید پس آن را به عنوان چیز بدی تلقی نکنید!

ژست عکاسی چهره
ژست عکاسی چهره

حتی می توانید با گوشی هوشمندتان یک تصویر عالی را ثبت کنید.
فقط اطمینان حاصل کنید که ریلکس هستید، بخندید و صورت تان را در فوکوس قرار دهید. اگر توانستید این کارها را انجام دهید، نیمی از مسیر رسیدن به یک عکس عالی را طی کرده اید.
اگر از شخص دیگری عکس می گیرید، به یاد داشته باشید که به آن فرد کمک کنید تا ریلکس کند و از امتحان کردن ژست ها و پس زمینه های مختلف نترسید.
نکاتی که در قسمت بالا به آن ها اشاره شد را دنبال کنید تا در کمترین زمان ممکن یک عکس چهره یا پروفایل عالی داشته باشید.

مطالعه بیشتر

شغل طراحی جواهرات ؛ آیا طراحی جواهرات یک شغل خوب است؟
تنظیمات ایلاستریتور چه امکاناتی در اختیار ما قرار می دهد؟
اصول و نکات مهم درباره طراحی لباس عروس
عکاسی در سفر | عکاسی از انسان ها
10 نقاش بزرگ که به سبک انتزاعی هنرنمایی کردند
نرم افزار ماتریکس گلد
آموزش عکاسی به کودکان
عکاسی از غذا
ایده های تزئین و دکوراسیون راهرو های باریک
8 نکته کلیدی که فرد مبتدی در رشته عکاسی پرتره باید بداند
آموزش دوخت آستین مچی چین دار + الگو
فوتوژورنالیسم
معرفی عکاس لی فریدلندر
عکاسی سیاه و سفید + راهنمایی کامل برای مبتدیان
تغییر یک دوربین قدیمی و عکاسی مادون قرمز
معرفی 3 مورد از بهترین آموزشگاه های هنر جهان
آشنایی با استایل مینیمال و قوانین مهم این استایل
ترفندهایی برای آغاز عکاسی خیابانی
عکاسی کرلیان چیست؟ + راهنمایی کامل
عکاسی مینیمال | Minimalist photography
دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک
کاربرد فلاش در عکاسی و نحوه استفاده صحیح از آن
عکاسی چیست؟ برای عکاسی بهتر از کجا شروع کنیم؟
معرفی عکاسان خیابانی معروف دنیا
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزشی ویژه پاییز اینستاگرام پویا اندیش | بزن بریم
+