• minimal style women999 - استایل مینیمال زنانه

استایل مینیمال زنانه

حتما درمورد مینیمالیسم در هنر و ادبیات چیزهای زیادی شنیده‌ اید؛ اما در مورد استایل مینیمال چطور؟ آیا تا به حال، اسم آن به گوشتان خورده؟ در واقع، استایل مینیمال هم مثل هنر مینیمال و ادبیات مینیمال، متکی بر این اصل است: کمش هم زیاد است!  شاید با خودتان فکر کنید لباس پوشیدن به سبک مینیمال، خسته ‌کننده و تکراری خواهد بود یا اینکه انتخاب‌ هایتان محدود خواهد شد و دیگر دستتان در انتخاب لباس باز نخواهد بود؛ اما اصلا اینطور نیست! استایل مینیمال، اجزای زائد و اضافی تیپ شما را می ‌زداید. در استایل مینیمال، کیفیت بر کمیت ارجح است و لباس‌ های کاربردی ساده بر لباس ‌های پر زرق و برق و بیهود، سلطه دارد. اگر نظم و ترتیب، ایجاز و هارمونی را دوست دارید، حتما استایل مینیمال را انتخاب کنید. در این مقاله، به شما خواهیم گفت که استایل مینیمال چیست و اصول کلیدی آن کدام اند؟ با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

minimal style women 5 scaled - استایل مینیمال زنانه
minimal style women 4 scaled - استایل مینیمال زنانه

استایل مینیمال چیست؟

مینیمالیسم، نوعی نگرش است که در همۀ  ابعاد زندگی انسان مدرن بازتاب یافته است. استایل مینیمال زنانه، در واقع، به معنای پیاده کردنِ معیارها و عناصرِ کلاسیک در قالب مدرن و امروزی است. اگر استایل کلاسیک زنانه را دوست دارید؛ اما می ‌خواهید کمی امروزی ‌تر باشد و سلیقۀ خودتان هم در انتخاب لباس‌ هایتان دخیل باشد، استایل مینیمال زنانه، بهترین انتخاب شما خواهد بود. زنی که بر اساس استایل کلاسیک مینیمال لباس می ‌پوشد، ظاهری ساده و بی‌ زرق و برق دارد و استایلش همیشه بر اساس استانداردهای جهانی جذاب است. لباس ‌های مینیمال را می‌ توانید سال‌ های سال بپوشید، بدون اینکه از چرخۀ مُد خارج شون؛. در واقع، استایل مینیمال باید بازتاب درون شما باشد.

اهمیت نقطه کانونی در استایل مینیمال زنانه

اگر می ‌خواهید استایل مینیمال تان جذاب و شیک باشد، حتما به نقطۀ کانونی توجه داشته باشید؛ یعنی یکی از اجزای تیپتان را به عنوان نقطۀ کانونی انتخاب کنید؛ مثلا شلوار جین ساده به همراه تیشرت طرح‌ دار بپوشید، یا اینکه پیراهنی ساده به همراه یک کت خاص و شیک بپوشید. دامن پلیسه به همراه تیشرت ساده نیز ظاهر شما را جذاب خواهد کرد. شلوار جین چسبان و تاپ پوپلین نیز در کنار یکدیگر بسیار زیبا خواهند بود.

minimal style women5 - استایل مینیمال زنانه
minimal style women9 - استایل مینیمال زنانه

رنگ مناسب برای  استایل مینیمال

بیشتر طرفداران استایل مینیمال، فقط رنگ ‌های سفید، خاکستری، سرمه ای و مشکی را انتخاب می ‌کنند؛ اما استایل مینیمال، به معنی حذفِ همۀ رنگ ‌ها و اکتفا کردن به چند رنگ محدود نیست. شما می ‌توانید رنگ ‌های مختف را  با رنگ ‌های خنثی بپوشید؛ برای مثال، می ‌توانید یک تیشرت یا شومیز رنگ روشن را به همراه شلوار جین مشکی یا شلوار دمپا بپوشید، یا برای مثال، می ‌توانید یک تاپ فوکسیه رنگ (ترکیبی از صورتی و بنفش) را به همراه شلوار سرخ رنگ بپوشید.

در انتخاب رنگ لباس مناسب برای استایل باید نکات زیادی را در نظر بگیرید؛ برای مثال، اگر می‌ خواهید یک کت چرم بخرید و بعد از آن، قصد خریدن کت چرم دیگری را ندارید، به هیچ وجه نباید کت چرم قرمز زنانه را انتخاب کنید، بلکه باید کت چرم مشکی، خاکستری یا حتی سرمه ای بخرید تا بتوانید آن را به همراه هر لباس دیگری بپوشید.

همیشه یادتان باشد که نباید کل لباس‌ هایتان یک رنگ باشند، بلکه باید رنگ ‌های متضاد را در کنار یکدیگر قرار دهید؛ برای مثال، مشکی و سرمه ای را با هم ترکیب و کمی سفید یا آبی کبالتی هم به آن اضافه کنید؛ اما به یاد داشته باشید که گران ‌ترین  لباس هایتان  باید به رنگ‌ های خنثی باشند، نه رنگ ‌های دیگر. شاید رنگ مشکی را دوست نداشته باشید؛ اما یادتان نرود که مشکی هیچ وقت از چرخۀ مُد خارج نمی ‌شود و به علاوه، اساس استایل مینیمال است.

اجزای ضروری استایل مینیمال

اگر بخواهید طبق اصول استایل مینیمال لباس بپوشید، باید یک سری لباس ‌ها را در کمدتان داشته باشید. تیشرت سفید، شلوار جین مشکی، دامن مدادی، شومیز، کت بلیزر، کت جین، پالتو کمربند دار، کیف دستی مشکی و کت مشکی، از این قبیل هستند.  به کیفیت پارچه، کیفیتِ دوخت لباس و رنگ آن توجه داشته باشید.

minimal style women7 - استایل مینیمال زنانه
minimal style women 21 - استایل مینیمال زنانه

استایل مینیمال برای پاییز و زمستان

اگر استایل مینیمال را انتخاب کرده ‌اید، پالتوهای کشمیر و پالتوهای از جنس پشم شتر، بهترین انتخاب شما خواهند بود. این پالتوها بسیار ساده و سبک هستند و شما را هم گرم نگه می‌  دارند. کت کمربنددار، پالتو مدل Double-breasted، کت و پالتوهای ساده و بدون دکمه، انواع پانچو ساده و خزدار، انتخاب ‌های خوبی برای استایل زمستانی مینیمال هستند.

رنگ ‌های سرمه ای، آبی تیره، خاکی، سبز ارتشی، شتری، خاکستری تیره و روشن، مشکی، سفید و سفید عاجی، گزینه‌ های بسیار مناسبی برای لباس‌ های زمستانی و پاییزی هستند.

کت زنانه مناسب برای استایل مینیمال

کت بلیزر، کت چرمی کلاسیک و کت جین، جایگاه ویژه‌ ای در استایل مینیمال دارند. همۀ زنان باید در کمد لباس هایشان کت بلیزر زنانه داشته باشند، چرا که این کت برای هر استایلی مناسب است. این کت را به همراه هر گونه شومیز، تیشرت، جین، شلوار و کفش،  می‌ توانید بپوشید. فقط به یاد داشته باشید که پارچۀ کت بلیزرتان نباید ریون یا پلی استر باشد، چرا که هم باعث می‌ شود عرق کنید و هم اصلا شیک نیست. پارچۀ پشمی، پارچۀ لینن و پارچۀ ژرسه، گزینه‌ های بسیار خوبی برای کت بلیزر زنانه هستند. پارچۀ پشمی برای فصل های پاییز و زمستان مناسب است و پارچه‌ لینن برای بهار و تابستان. شست و شوی پارچه‌ ژرسه نیز بسیار ساده است.

اگر می ‌خواهید طبق اصول استایل مینیمال لباس بپوشید، نباید کت‌ های بلیزر با دو ردیف دکمه انتخاب کنید، چرا که بسیار قدیمی به نظر می رسند؛  اما کت ‌های بلیزری که یک ردیف دکمه دارند، ظاهری ساده دارند و می ‌توانید بدون اینکه قدیمی شوند و از مُد بیفتند، ده ‌ها سال آن‌ ها را بپوشید. رنگ ‌های سرمه ای، آبی تیره، خاکستری تیره و روشن، مشکی، سفید و سفید عاجی، گزینه ‌های مناسبی برای کت بلیزر زنانه هستند.

minimal style women 2 scaled - استایل مینیمال زنانه
minimal style women92 scaled - استایل مینیمال زنانه

استایل مینیمال و اکسسوری

اگر استایل مینیمال را انتخاب کرده ‌اید، اهمیتی ندارد تعداد لباس‌ هایتان کم باشد یا زیاد، اما کیفیت و جنس آن‌ ها اهمیت زیادی دارد. باید اجناس و لباس ‌های با کیفیت و بالطبع، گران‌ قیمت را انتخاب کنید. این موضوع در مورد اکسسوری ‌های مینیمال نیز صدق می‌کند؛ برای مثال، به جای اینکه چندین کیف یا کفش ارزان داشته باشید، تعداد محدودی کیف و کفش گران و باکیفیت بخرید. همۀ اکسسوری هایتان باید کاملا ساده باشند. کیف چرم مشکی با تزیینات بسیار جزئی یا بدون آن، استایل شما را بسیار جذاب خواهد ساخت.  بهتر است کیف سایز بزرگ بخرید، چرا که به همه چیز می ‌آید و می‌ توانید آن را برای همیشه نگه دارید. کفش تخت، پاشنه بلند، کتانی و صندل، همه و همه، برای استایل مینیمال زنانه مناسب هستند؛ اما یادتان باشد که کفش مناسب برای استایل مینیمال باید ساده باشد، بدون کوچک ‌ترین تزیینی. در مورد کفش نیز رنگ‌ های خنثی ارجح هستند.  زیورآلات ‌تان باید آن قدر ساده باشند که بتوانید به ‌راحتی با آن‌ ها بخوابید، شنا کنید، به حمام بروید و ورزش کنید. اصلا لازم نیست زیورآلات و جواهرات پر زرق و برق بخرید.

در آخر

لباس پوشیدن مناسب و سنجیده، نشانه ای از افکار، شخصیت و توجه شما به پیرامون خود است. هر استایلی را که انتخاب می کنید، باید با توجه به اصول و قواعد آن استایل باشد؛ این گونه هم تیپ مورد علاقه تان را به تن کرده اید و هم با انتخاب صحیح و اصولی، به چهارچوب آن استایل عمل کرده اید.

tarahi lebas  logo callto - استایل مینیمال زنانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

مینیمالیسم، نوعی نگرش است که در همۀ ابعاد زندگی انسان مدرن بازتاب یافته است. استایل مینیمال زنانه، در واقع، به معنای پیاده کردنِ معیارها و عناصرِ کلاسیک در قالب مدرن و امروزی است.

اگر می ‌خواهید استایل مینیمال تان جذاب و شیک باشد، حتما به نقطۀ کانونی توجه داشته باشید؛ یعنی یکی از اجزای تیپتان را به عنوان نقطۀ کانونی انتخاب کنید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم برای اطلاعات بیشتر داخل سایت تصویرگران پویا اندیش شوید.

استایل مینیمال، به معنی حذفِ همۀ رنگ ‌ها و اکتفا کردن به چند رنگ محدود نیست. شما می ‌توانید رنگ ‌های مختف را با رنگ ‌های خنثی بپوشید.

تیشرت سفید، شلوار جین مشکی، دامن مدادی، شومیز، کت بلیزر، کت جین، پالتو کمربند دار، کیف دستی مشکی و کت مشکی، از این قبیل هستند.

پالتوهای کشمیر و پالتوهای از جنس پشم شتر، بهترین انتخاب شما خواهند بود. این پالتوها بسیار ساده و سبک هستند و شما را هم گرم نگه می‌ دارند.

کت بلیزر، کت چرمی کلاسیک و کت جین، جایگاه ویژه‌ ای در استایل مینیمال دارند. همۀ زنان باید در کمد لباس هایشان کت بلیزر زنانه داشته باشند، چرا که این کت برای هر استایلی مناسب است.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+