• evening style for men a1 - استایل مجلسی مردانه

استایل مجلسی مردانه

استایل ‌های لباس پوشیدن و اصول آن ‌ها، در انتخاب لباس به شما کمک می‌ کنند. این استایل ‌ها، تا حد زیادی به مراسم و محل مورد نظرمان بستگی دارند؛ برای مثال، استایل مجلسی، مناسب مراسم رسمی و نیمه ‌رسمی است و اصول مختص به خودش را دارد. استایل مجلسی، برخلاف آنچه فکر می‌ کنید، لزوما گران و پر هزینه نیست، بلکه با دانستنِ اصولِ آن و رعایتِ مو به ‌موی آن ‌ها، می ‌توانید با صرفِ هزینه‌ ای مناسب، به جذاب‌ ترین شکل ممکن، در رسمی ‌ترین مراسم ‌ها حاضر شوید و بدرخشید. البته اگر هم دوست داشته باشید، می‌ توانید کت و شلوار گران قیمت هم بخرید؛ اما خوب، ضروری نیست و تنها به سلیقه و توان مالی شما بستگی دارد. در این مقاله، اصول استایل مجلسی مردانه را به طور مفصل برایتان شرح خواهیم داد تا با آگاهی کامل، برای مجالس رسمی آماده شوید. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

evening style for men 3 - استایل مجلسی مردانه

استایل مجلسی مردانه چیست؟

استایل مجلسی مخصوص مراسم رسمی و نیمه رسمی، مانند جشن عروسی، جشن تولد و جشن فارغ ‌التحصیلی، است. در انتخاب لباس مجلسی باید حواستان را جمع کنید و هوشمند باشید؛ چرا که حتی با یک انتخاب اشتباه، استایل مجلسی‌ تان دیگر شیک و جذاب به چشم نخواهد آمد؛ به ‌طور کلی، اگر می ‌خواهید طبق اصول استایل مجلسی لباس بپوشید، حتما باید کت بپوشید و کاملا شیک و مرتب باشید. مکان و زمان برگزاری مراسم و اشخاص حاضر در آن نیز در انتخاب استایل و در نتیجه، لباس شما نقش دارند. اگر می‌ خواهید در مراسم  عروسی شرکت کنید، باید تیپ شما موقر و ساده باشد؛ به عبارتی، استایل شما باید نشان دهد که نهایت تلاشتان را برای احترام گذاشتن به میزبان انجام داده ‌اید؛ اما نباید از داماد خوش تیپ ‌تر باشید. اگر نمی ‌دانید مراسمی که می‌ خواهید در آن شرکت کنید تا چه اندازه رسمی است، حتما در این مورد از میزبان سوال کنید.

evening style for men 11 - استایل مجلسی مردانه

اصول استایل مجلسی مردانه

کت و شلوار، پیراهن مردانه، کراوات و کفشِ رسمی، مهم ‌ترین بخش‌ های استایل مجلسی مردانه هستند. تک تکِ چیزهایی که می ‌پوشید بر چگونگی استایل‌ و ظاهرتان تاثیر می ‌گذارند؛ برای مثال، کیفیتِ پارچه و بُرشِ کت و شلوار، تاثیر زیادی بر ظاهر شما دارد. پیراهنتان باید کاملا اندازه تنتان باشد. کفشتان باید شیک و تمیز باشد. نحوۀ قرار گرفتنِ همۀ این‌ ها در کنار یکدیگر، استایل شما را شکل می‌ دهد و آن را شیک و جذاب می ‌کند. یادتان باشد لباس مجلسی ‌تان نباید خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد، چرا که این موارد از جذابیت استایل مجلسی ‌تان می‌ کاهند.

اما استایل مجلسی فقط به این ‌ها محدود نمی ‌شود، بلکه در انتخاب، کمربند و ساعتتان نیز باید خیلی دقت کنید؛ در ضمن، چیزهایی مثل مربع‌ های جیبی و دکمه سرآستین یا دکمه سر دست، استایل مجلسی ‌تان را به مراتب، شیک ‌تر و جذاب ‌تر می ‌کند. البته اگر مراسمی که می ‌خواهید در آن شرکت کنید نیمه ‌رسمی باشد، دیگر نیازی نیست از دکمه سردست و مربع جیبی استفاده کنید.

در ادامه، تک تکِ عناصر استایل مجلسی مردانه را به تفصیل شرح خواهیم داد.

evening style for men 14 - استایل مجلسی مردانه

کت و شلوار مجلسی

پوشیدن کت و شلوار اصلا  ضروری نیست، ولی اگر می ‌خواهید شیک به نظر برسید، کت و شلوار بهترین انتخاب است. کت و شلوارهای تیره رنگ، مانند سرمه ای، خاکستری و ذغالی، برای مجالس مناسب هستند. البته باید به فصل برگزاری مراسم هم توجه داشته باشید؛ مثلا در فصل تابستان، کت و شلوار خاکستری روشن بپوشید و در فصل زمستان، خاکستری تیره. اگر می‌ خواهید در جشن عروسی شرکت کنید، بهتر است کت و شلوار مشکی نپوشید؛ اما اگر به ضیافت شام دعوت شده ‌اید، کت شلوار مشکی مردانه ، بهترین گزینه برای شماست. اگر مجلس نیمه رسمی است، کت و شلوار قرمز بورگاندی، سبز زیتونی یا خاکی رنگ هم می‌ تواند گزینه‌ های مناسبی باشند. اگر هم مراسم چندان رسمی نباشد، می‌ توانید کت بلیزر و شلوار جین هم بپوشید.

اگر کت و شلوار بیزینس ‌تان شیک و متناسب تنتان است، می‌ توانید در مجالس هم همان را بپوشید؛ اما اگر در مراسم ‌های متعددی شرکت می ‌کنید، بهتر است حداقل یک دست کت و شلوار مجلسی بخرید. اگر قصد خریدنِ کت و شلوار مجلسی دارید، بهتر است کت و شلوار انگلیسی را انتخاب کنید. پارچۀ کت و شلوار مجلسی، در مقایسه با کت شلوار بیزینس، سنگین‌ تر است. در سال 2019، اصول استایل مجلسی تاحدی تغییر کرد. با وجود این، ماهیتِ استایل همچنان بدون تغییر باقی مانده است: بر این اساس، نباید لباس‌ مجلسی ‌تان به اندازه لباس اداری ‌تان، رسمی باشد. یادتان باشد کت و شلوار طرح‌ دار مردانه اصلا مناسب مراسم‌ های رسمی نیست.

evening style for men 7 - استایل مجلسی مردانه

پیراهن مردانه

رنگ پیراهن مردانه‌ تان باید متناسب با رنگ کت و شلوار یا کت بلیزرتان باشد. بهتر است رنگ ‌های خنثی، مانند آبی، خاکستری و سفید را انتخاب کنید. این رنگ‌ های خنثی را به همراه کت راه راه نیز می ‌توانید بپوشید. پیراهن مردانه کلاسیک سفید گزینۀ بسیار مناسبی برای فصل تابستان است. یقۀ پیراهنتان نباید شل شده باشد یا اینکه فرمش را از دست داده باشد. در انتخابِ پیراهن، به جنسِ پارچه‌ ای آن نیز توجه کنید. پارچۀ پیراهن مجلسی نباید شُل و لَخت باشد.

evening style for men 26 - استایل مجلسی مردانه

کراوات

کراوات، استایل مجلسی را از استایل اداری متمایز می ‌کند. یادتان باشد که گره کراوات‌ باید یقۀ پیراهنتان را به طور کامل بپوشاند؛ از این رو، باید گره کراوات را کاملا سفت کنید. اگر کت و شلوارتان طرح ‌دار است، باید کراواتتان ساده، و رنگِ آن هم متناسب با رنگ کت و شلوارتان باشد. می‌ توانید از مربع‌ های جیبی هم به همراه کراوات استفاده کنید. مربع ‌های جیبی، مانند کراوات، باید ابریشمی باشند و رنگشان هم باید خنثی باشد. اگر مراسمی که قصد شرکت در آن را دارید چندان رسمی نیست، فکر بستن پاپیون را از سرتان بیرون کنید.

evening style for men 9 - استایل مجلسی مردانه

کفش رسمی مردانه

کفش رسمی مردانه، آخرین عنصرِ مهم استایل مجلسی مردانه است. کفش آکسفورد مردانه رایج‌ ترین و محبوب ‌ترین کفش اداری مردانه است. مشکی و قهوه ‌ای تیره، بهترین گزینه‌ ها برای کفش رسمی هستند. یادتان  باشد که کفشتان باید تمیز و نو باشد؛ در غیر این‌صورت، باید به فکر خریدن کفش جدید باشید؛ به علاوه، در انتخاب جوراب هم باید خیلی دقت کنید. پیش از هر چیز، یادتان باشد که جوراب ساق بلند برای استایل مجلسی مناسب است، نه جوراب ساق کوتاه. رنگ جورابتان باید مکمل رنگ شلوار، کراوات، پیراهن یا کت بلیزرتان باشد. اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید جوراب طرح‌ دار بپوشید که البته خیلی جسورانه است.

evening style for men 20 - استایل مجلسی مردانه

نبایدهای استایل مجلسی مردانه

5 قانون کلی درمورد استایل مجلسی مردانه وجود دارد که هرگز نباید آن ‌ها را بشکنید:

  1. کت و شلوار مشکی نپوشید. کت و شلوار مشکی برای محیط اداره و شرکت در مراسم ترحیم مناسب است.
  2. در همۀ مجالس، نباید کت و شلوار رسمی (tuxedo) بپوشید.
  3. نباید لباس‌ هایتان خیلی کژوال باشد. شلوار کتان یا تیشرت پولو، اصلا گزینه ‌های مناسبی برای استایل مجلسی نیستند، حتی اگر آن ‌ها را به همراه کت بلیزر بپوشید.
  4. کفش کژوال نپوشید، مگر اینکه مناسب با مراسم مورد نظرتان باشد.
  5. به هیچ‌ وجه، بدون کراوات یا پاپیون به مراسم رسمی نروید. اگر اواسط میهمانی خسته شدید، می ‌توانید کراوات یا پاپیون خود را باز کنید؛ اما هرگز بدون کراوات وارد مجلس شوید.

در آخر

انتخاب لباس مناسب و شیک، که متناسب با مکان و شرایط حضورتان باشد، می تواند شما را بسیار برازنده تر و باکلاس تر جلوه دهد؛ چراکه انتخاب صحیح و هوشمندانه، شخصیت شما را درخشان تر نشان دهد.

 

استایل مجلسی زنانه

 

evening style for men 4jpg - استایل مجلسی مردانه
tarahi lebas  logo callto - استایل مجلسی مردانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

این استایل ‌ها، تا حد زیادی به مراسم و محل مورد نظرمان بستگی دارند؛ اصول مختص به خودش را دارد. استایل مجلسی، برخلاف آنچه فکر می‌ کنید، لزوما گران نیست، بلکه با دانستنِ اصولِ آن و رعایتِ آن ‌ها، می ‌توانید به جذاب‌ ترین شکل ممکن، در رسمی ‌ترین مراسم ‌ها حاضر شوید.

استایل مجلسی مخصوص مراسم رسمی و نیمه رسمی، مانند جشن عروسی، جشن تولد و جشن فارغ ‌التحصیلی، است. در انتخاب لباس مجلسی باید حواستان را جمع کنید و هوشمند باشید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

اگر می ‌خواهید طبق اصول استایل مجلسی لباس بپوشید، حتما باید کت بپوشید و کاملا شیک و مرتب باشید. مکان و زمان برگزاری مراسم و اشخاص حاضر در آن نیز در انتخاب استایل و در نتیجه، لباس شما نقش دارند.

مهم ‌ترین بخش‌ های استایل مجلسی مردانه هستند. تک تکِ چیزهایی که می ‌پوشید بر چگونگی استایل‌ و ظاهرتان تاثیر می ‌گذارند؛ برای مثال، کیفیتِ پارچه و بُرشِ کت و شلوار، تاثیر زیادی بر ظاهر شما دارد.

رنگ پیراهن مردانه‌ تان باید متناسب با رنگ کت و شلوار یا کت بلیزرتان باشد. بهتر است رنگ ‌های خنثی، مانند آبی، خاکستری و سفید را انتخاب کنید.

اگر کت و شلوارتان طرح ‌دار است، باید کراواتتان ساده، و رنگِ آن هم متناسب با رنگ کت و شلوارتان باشد. می‌ توانید از مربع‌ های جیبی هم به همراه کراوات استفاده کنید. مربع ‌های جیبی، مانند کراوات، باید ابریشمی باشند و رنگشان هم باید خنثی باشد.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+