مبل تخت خواب شو چستر

استفاده از مبل تخت خواب شو در طراحی داخلی

مبل تخت خواب شو مبلی است که هنگام نیاز می توان آن را به تخت خواب تبدیل کرد.
این مبل های دو منظوره به دلایل بسیاری، راحت هستند و طرفداران زیادی نیز دارند.
از دلایل محبوب بودن آن ها می توان به ایجاد فضای بیشتر در خانه و راحتی استفاده از آنها در طراحی خانه ها و آپارتمان ها اشاره کرد.
یکی از محبوب ترین کالاهایی که در بازار موجود است مبل های تخت خواب شو است.
این مبل ها که در طراحی داخلی به ویژه برای منازل کوچک از جایگاه ویژه ای برخوردارند می توانند زیبایی، راحتی و فضای بیشتر را برای شما به ارمغان آورند.

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، مبل تخت خواب شو به مبلی می گویند که هم مبل است و هم تخت خواب.
بعد از استفاده از حالت تخت، می توان دوباره آن را به حالت اول برگرداند و به عنوان مبل از آن استفاده کرد.
معمولا دارای یک قاب فلزی و یا چوبی است که یک تشک را در خود نگه می دارد که این تشک برای پنهان شدن و ذخیره سازی در زیر کوسن ها جمع می شود.
این مساله ساده به نظر می رسد، اما متاسفانه بسیار نادر است که از مبلمان دو منظوره در خانه خود استفاده کنید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد دستورالعمل استفاده از مبل های تخت خواب شو، هماهنگ کردن آن با دکوراسیون داخلی و کمک به انتخاب مناسب آن برای خانه شما، این مقاله را بخوانید.

یک مبل تخت خواب شو چگونه عمل می کند؟

مبل های تخت خواب شو مانند یک مبل معمولی به نظر می رسند. جابجایی و برداشتن کوسن ها به سرعت امکان پذیر است؛ می توان کوسن ها را برداشت، تشک را باز کرد و آن را به راحتی به حالت تخت خواب در آورد.

شما می توانید مبل های تخت خواب شو را در ابعاد مختلف در فروشگاه های مبلمان پیدا کنید؛
به طور معمول ابعاد این تخت ها کمی متفاوت تر از تخت های استاندارد است.
اندازه مبل تخت خواب شو را با توجه به هدف و فضایی که در اختیار دارید، انتخاب کنید. متداول ترین آن ها شامل تشک های دو قلو و تک است.

مقایسه مبل های تخت خواب شو با  فوتون

“فوتون” (Futons- به تشک هایی که هنگام خواب روی زمین قرار داده می شوند در زبان ژاپنی فوتون می گویند) در زمان قدیم و در طی روز توسط دو یا چند تا، جمع می شد و در کمد های مخصوص نگهداری می شد، اما اکنون این تشک ها وارد بخش مبلمان شدند و کارایی بهتری پیدا کردند، به طوری که شب ها از تشک آن برای خواب استفاده می شود و روزها با تا کردن آن به مبلی راحت و نرم تبدیل می شود.

اگرچه مبل های تخت خواب شو و فوتون هر دو اهداف یکسانی دارند، اما آن ها با یکدیگر متفاوت هستند.
تفاوت این دو در جدا شدن تشک از قاب مبل است.
یکی از ویژگی های تشک های فوتون جدا شدن تشک آن از قاب است که امکان خوابیدن روی زمین را برای افراد فراهم می کند.
این تشک ها در انواع چوبی و فلزی موجود است و اما همان طور که گفته شد مبل تخت خواب شو دارای یک تشک است که درون قاب مبل قرار می گیرد و می توان به راحتی تشک را از زیر قاب بیرون آورد و آن را تبدیل به کاناپه کرد.

مبل تخت خواب شو در اهواز
بهترین برند مبل تخت خواب شو

از طرف دیگر این تشک های ژاپنی دارای قاب های باز شونده هستند. هنگامی که می خواهید آن ها را از حالت کاناپه به تخت تبدیل کنید، می توانید این قاب ها را باز کنید، حالا شما یک تخت خواب دارید.

آیا فوتون از مبل های تخت خواب شو بهتر است؟

انتخاب کردن هر کدام از این مبل های تاشو، عمدتا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

تشک های فوتون تشک های بسیار سبک و راحتی هستند. برای تبدیل کردن آن ها به تخت خواب و همچنین بازگرداندن مجدد آن ها، به زمان و تلاش کمتری نیاز دارید؛
با این حال چون سطوح تشک فوتون برای هر دو منظور ( هم به عنوان تشکچه مبل و هم تخت خواب) مورد استفاده قرار می گیرند خیلی زودتر از کاناپه های تخت خواب شو کهنه و خراب می شوند.

اما در مقابل هم مبل های تخت خواب شو نسبت به تشک های فوتون به مراقبت بیشتری نیاز دارند، چرا که به طور دائم باز و بسته می شوند و احتمال خراب شدن اهرم آن ها وجود دارد.
یکی دیگر از مشکلات تشک های فوتون این است که آن ها به عنوان مبل فقط با دکوراسیون اتاق های نشیمن سنتی هماهنگ هستند.

نکته نهایی که هنگام انتخاب این دو تشک باید به خاطر داشته باشید این است که داشتن فضا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
لازم است هرجا که می خواهید مبل تخت خواب شو و یا تشک فوتون را قرار دهید، فضای کافی و مناسب را برای هر دو حالت ( باز و بسته) این مبل های دو منظوره در نظر بگیرید.
برای راهنمایی بیشتر در مورد انتخاب هر نوع دکوراسیونی که می خواهید در اتاق نشیمن خود داشته باشید، به توصیه های این مقاله به دقت توجه کنید.

آیا مبل تخت خواب شو راحت است؟

بسیاری از افراد درباره راحت بودن این مبل ها ابراز نگرانی می کنند و نگرانی آن ها نیز کاملا منطقی است.
انواع مختلفی از این نوع مبل در بازارها موجود است، اما دیگر انتخاب مبل تخت خواب شویی که مناسب با سبک شما باشد به سختی زمان قدیم نیست، با وجود آن شما باید به راحتی تشک داخل این مبل ها توجه کنید و این مساله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

راهنمای انتخاب تشک

اندازه، نوع مواد و استحکام تشک، سه نکته بسیار مهم و اساسی است که باید هنگام انتخاب نوع تشک مبل های تخت خواب شو به آن توجه کرد.

اندازه تشک

اندازه تشک مبل های تخت خواب شو اهمیت بسیاری دارد. شما باید هنگام خرید به این نکته توجه کنید که آیا امکان استفاده از حالت تخت خواب آن، برای بیش از یک نفر وجود دارد و یا خیر، چرا که هنگامی که مهمان دارید باید فضای خوابی برای آن ها در نظر بگیرید، پس به اندازه تشک توجه کنید.

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که هنگام خواب بسیار تحرک دارید و مدام جابجا می شوید، روی تشک می چرخید و یا می خواهید به طور دائم از تخت خواب این مبل ها استفاده کنید، پس به اندازه تشک خود اهمیت بیشتری دهید و تشکی با اندازه بزرگتر انتخاب کنید. انتخاب تشک بزرگتر از افتادن تصادفی شما هنگام خواب، جلوگیری می کند.

ابعاد مبل تخت خواب شو
لاکچری مبل تخت خواب شو

کیفیت مواد استفاده شده در تشک و میزان استحکام آن

کیفیت خوب مواد و استحکام بالای تشک دست به دست هم می دهند تا شما خوابی راحت و آرام را تجربه کنید.
یک تشک محکم بیشترین کار را در زمینه پشتیبانی از ستون فقرات و پشت شما می کند و بیشتر تشک های محکم با فناوری تشک های فنری ساخته شده اند.
برای داشتن یک خواب راحت و عالی شما باید فوم های هوشمند را در نظر بگیرید.

فوم های معمولی با فوم های هوشمند فرق می کنند. هنگامی که با دست روی یک فوم معمولی فشار وارد می کنید فوم به سرعت به حالت اولیه باز می گردد، اما در فوم های هوشمند، برگشت فوم به حالت اولیه با تاخیر انجام می شود. این تشک ها می توانند راحتی و آرامش شما را تضمین کنند.

در پایان اکثر متخصصان به شما می گویند که قبل از خرید تشک مناسب، آن را با روش های مختلف آزمایش کنید تا در نهایت بهترین و مناسب ترین تشک را انتخاب کنید.

آیا می توانید هر شب از این محصول استفاده کنید؟

کوتاه ترین پاسخ درباره این که آیا هر شب می توانید از تخت خواب این محصول استفاده کنید، بله است. افرادی که در آپارتمان ها و یا فضاهای کوچک زندگی می کنند، این مبل ها را به عنوان تخت خواب های معمولی خود استفاده می کنند و هیچ گونه مشکلی هم با آن ندارند.

و اما پاسخ طولانی تر این سوال این است که بستگی به نوع نگهداری شما از مبل تخت خواب شو دارد؛ مانند تمامی مبل های دیگر این مبل ها نیز اگر دچار پارگی و یا سائیدگی شوند طبیعتا غیر قابل استفاده می شوند، با این حال اگر حتی از این مبل به درستی نگهداری می کنید به این نکته توجه داشته باشید که این تخت های دومنظوره نباید باعث درد و یا آسیب در شما شود، به ویژه اگر هر شب روی آن می خوابید.

آیا خوابیدن روی مبل تخت خواب شما برای شما مضر است؟

خوابیدن روی تخت خواب این محصول به هیچ عنوان ضرری ندارد، اما اگر شما هنگام خوابیدن روی این تخت احساس درد می کنید، مقصر این محصول نیست؛ به احتمال زیاد شما تشک نامناسب و اشتباهی را برای سبک تختتان انتخاب کرده اید.
به همین دلیل است که انتخاب نوع تخت و تشک مناسب با آن، اهمیت زیادی دارد.

قیمت مبل تخت خواب شو مهبد
بهترین برند مبل تخت خواب شو

چگونه می توان مبل تخت خواب شو را به وسیه راحت تری تبدیل کرد؟

بسیاری از محصولات برای راحت تر کردن مبل تخت خواب شو شما وجود دارند و شما می توانید آن ها را تهیه کنید. برای این منظور موارد زیر را در نظر بگیرید:

محافظ تشک

محافظ تشک از جنس فوم هوشمند، روشی سریع و آسان برای به دست آوردن لایه ای بیشتر روی تشک است. با استفاده از این محافظ ها می توانیم تشک خود را نرم تر و راحت تر کنیم.
در ضمن استفاده از این محافظ ها از ورود باکتری ها، میکروب ها و حشرات موذی به درون تشک جلوگیری می کنند و بهداشت تشک شما را بالاتر می برند و حس تمیزی و شادابی را هنگام خواب به شما هدیه می دهند.

بالش فوم هوشمند

تحقیقات نشان می دهد بالش ها می توانند بر کیفیت خواب ما بسیار اثر گذار باشند.
این بالش ها فشار را روی عضلات گردن کم می کنند، شکل سر و گردن را به خود می گیرند و از افتادن آن ها جلوگیری می کنند.
بنابراین در انتخاب بالش دقت کنید تا محیطی سرشار از آرامش و امنیت را برای خودتان به وجود بیاورید.

پتوی مناسب

انتخاب یک پتوی مناسب و راحت در کیفیت خواب شما بسیار اثر گذار است.
شما می توانید با استفاده از یک پتوی راحت، مبل تخت خواب شو خود را راحت تر کنید.
شما می توانید از پتوهای دولایه، پتوهای پنبه ای، پتوهای پشمی و غیره، مناسب با فصل و سایز تخت خود استفاده کنید.

استفاده از رایحه خوشبو

سرانجام می توانید با استفاده از رایحه ای دلپذیر، مبل تخت خواب شو خود را راحت تر کنید، شما می توانید رایحه اسطوخودوس، چوب، وانیل و غیره را روی بالش خود بریزید و آرامش خود را هنگام خواب تقویت کنید. این عطرها موجب آرامش و خواب عمیق و با کیفیت در شما می شوند.

در آخر باید بگوییم که مبل های تخت خواب شو انتخاب مناسبی برای افرادی است که در خانه های کوچک زندگی می کنند و ذخیره سازی بیشتر فضا برای آن ها اهمیت دارد. مبل تخت خواب شو، اتاق شما را به یک اتاق کم حجم و اتاق مهمان تبدیل می کند.
پس اگر در خانه ای کوچک زندگی می کنید به این مبل های دو منظوره توجه بیشتری داشته باشید.

قیمت مبل تخت خواب شو یک نفره

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط آموزش دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

مبل تخت خواب شو مبلی است که هنگام نیاز می توان آن را به تخت خواب تبدیل کرد.
از دلایل محبوب بودن آن ها می توان به ایجاد فضای بیشتر در خانه و راحتی استفاده از آنها در طراحی خانه ها و آپارتمان ها اشاره کرد.

مبل های تخت خواب شو مانند یک مبل معمولی به نظر می رسند. جابجایی و برداشتن کوسن ها به سرعت امکان پذیر است؛ می توان کوسن ها را برداشت، تشک را باز کرد و آن را به راحتی به حالت تخت خواب در آورد.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم
برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

اگرچه مبل های تخت خواب شو و فوتون هر دو اهداف یکسانی دارند، اما آن ها با یکدیگر متفاوت هستند
تفاوت این دو در جدا شدن تشک از قاب مبل است.

انتخاب کردن هر کدام از این مبل های تاشو، عمدتا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد
تشک های فوتون تشک های بسیار سبک و راحتی هستند. برای تبدیل کردن آن ها به تخت خواب و همچنین بازگرداندن مجدد آن ها، به زمان و تلاش کمتری نیاز دارید.

خوابیدن روی تخت خواب این محصول به هیچ عنوان ضرری ندارد، اما اگر شما هنگام خوابیدن روی این تخت احساس درد می کنید، مقصر این محصول نیست؛ به احتمال زیاد شما تشک نامناسب و اشتباهی را برای سبک تختتان انتخاب کرده اید.

محافظ تشک از جنس فوم هوشمند، روشی سریع و آسان برای به دست آوردن لایه ای بیشتر روی تشک است. با استفاده از این محافظ ها می توانیم تشک خود را نرم تر و راحت تر کنیم.

مطالعه بیشتر

گوشه شمالی ساختمان در فنگ شویی، گوشه طول عمر، فرصت ها و درآمد
استفاده از مجسمه در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون مهدکودک
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک اسپانیایی
ایده برای تزئینات کریسمس | انتخاب یک تم عالی برای کریسمس
چگونه خانه ای به سبک خانه های انگلیسی طراحی کنیم؟
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی
مراحل طراحی در طراحی داخلی
تناسبات انسانی در طراحی داخلی
طراحی دکوراسیون به سبک ایرانی
انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی
بهترین اثر هنری در طراحی داخلی کدام است؟
قانون یک سوم در دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک تردیشنال
عایق بندی ساختمان های سنتی
سبک طراحی داخلی ماوریک چیست؟
ویژگی های بارز دکوراسیون خانه های ایرانی چیست؟
طراحی داخلی صنعتی
معرفی پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی در سال 2020
کف و کف پوش در طراحی داخلی
انواع آویز دیواری در دکوراسیون منزل
دکوراسیون اتاق اداری
اتاق خوابی طراحی کنید که با فرزند شما رشد کند
طراحی مبلمان منزل
توجه : تخفیفات جمعه سیاه را از دست نده ، فقط تا روز دوشنبه 8 آذرماهاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+