• Gothic style for men 1 - استایل گوتیک مردانه

استایل گوتیک مردانه

استایل گوتیک، از استایل‌ های ساختارشکن و مدرن است که در سراسر جهان، طرفداران زیادی دارد. فرقی نمی ‌کند زن باشید یا مرد، استایل گوتیک به شما اجازه می‌ دهد همۀ ایده ‌ها و طرح‌ های سنتی را در هم بشکنید و پوشش مختص به خودتان را طراحی کنید. این یعنی شما می‌ توانید استایل گوتیک متناسب با شخصیت و سلیقۀ خودتان را داشته باشید؛ اما یک سری عناصر و دستورالعمل ‌های کلی هم وجود دارد که رعایت آن ‌ها باعث می ‌شود استایل‌تان کاملاً مطابق با اصول زیبایی شناختی گوتیک باشد. در این مقاله، به شما می ‌گوییم که استایل گوتیک چیست و استایل گوتیک مردانه چه اصولی دارد. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

Gothic style for men 2 1 - استایل گوتیک مردانه
Gothic style for men 6 - استایل گوتیک مردانه

استایل گوتیک چیست؟

استایل گوتیک بر فردگرایی تاکید دارد. طرفداران و طراحان استایل گوتیک از کلیشه‌ های رایجی که استایل گوتیک را به نمادهای خون آشام و جمجمه تقلیل می ‌دهند ، فراتر رفته ‌اند. استایل گوتیک برای طرفدارانش راهی برای بیان خود است. هر کدام از طرفداران این استایل ، چیزهای دست ‌ساز و سفارشی بسیاری در میان وسایل‌شان دارند. لباس‌ های گوتیک، نمادهای بصری هستند که مردم از طریق آن ‌ها، درون‌شان را به نمایش می ‌گذارند. این استایل خاص و عجیب، به طرفدارانش کمک می‌ کند که احساس غریبی‌ و تنهایی‌ شان را در این دنیای مدرن، درمان کنند. جامعۀ طرفدار استایل گوتیک، به موضوع مرگ می ‌پردازند و جنبه‌ های فلسفی و اجتماعی-فرهنگی این پدیده را بررسی می ‌کنند.

والری استیل، تاریخ نگار حوزۀ مُد، معتقد است که واژۀ «گوتیک»، صفتی است که به ایماژهای مرگ، ویرانی و زوال دلالت دارد. این واژه، ماهیتی منفی داشته و به تاریکی، توحش، افسردگی، تیرگی و وحشت اشاره دارد. چنین تفاسیرِ منفی، سبب شده است که این واژه، به نمادِ طغیان و شورش تبدیل شود؛ از این ‌رو، واژۀ گوتیک برای توصیفِ این خرده فرنگ بسیار مناسب است.

لباس ‌های گوتیک، بسیار موقر و زیبا هستند. استایل گوتیک، هنرمندان و روشنفکران را به سوی خود جذب می ‌کند؛ در واقع، جامعۀ گوتیک را اشخاص خلاق، مانند هنرمندان، رقاصان، موسیقیدان ‌ها، طراحان و بازیگران تشکیل می ‌دهند. چنین طرفدارانی سبب شکوه و زیبایی خاص استایل گوتیک شده ‌اند. پوشاک گوتیک، طراحی پیچیده ‌ای دارد و معمولاً با لوازم تزیینی آراسته می ‌شوند. مدل موی مناسب برای استایل گوتیک، درست مثل یک اثر هنری است .

استایل گوتیک، انواع مختلف دارد، از جمله گوتیک رنسانس، گوتیک ویکتوریایی، سایبر گوتیک و گوتیک خون آشامی و غیره. بیشتر این سبک ها، عناصر اشرافی و هنر را در ذات خود دارند و حال و هوایی مغموم را منعکس می‌ کنند. برخی از این سبک ‌ها هم یک سری اصول گوتیک را زیر پا گذاشته ‌اند. هر کدام از این سبک ‌های استایل گوتیک، ویژگی‌ های مختص به خودشان را دارند؛ مثلاً استایل گوتیک سنتی، شامل رنگ مشکی، شلوار مشکی چرم و کفش‌ های زمخت مشکی است. استایل سایبرگوتیک، مستلزمِ پوشیدن جلیقه‌ های چرمی یا پارچه ‌ای است. استایل باستانی، شبیه به استایل قرون هجدهم و نوزدهم است. استایل گوتیک وسترن، سبک خاصی از استایل گوتیک است که هم برای زنان و هم برای مردان مناسب است. کلاه لبه پهن، شلوار چرمی کابوی، کت و جلیقۀ چرمی، عناصر اصلی استایل گوتیک وسترن هستند.

استایل گوتیک، کمربند و کمرهای باریک لباسش را تحت تاثیر لباس ‌های قرون وسطی طراحی کرده است؛ اما دیگر ترندهای مُد آن زمان، تاثیر چندانی بر استایل گوتیک مدرن نداشته‌ اند. طرفداران عجیب ‌و غریب گوتیک سعی دارند غم و رنجِ بی ‌پایان جهان را به ما نشان دهند؛ اما چه لباس ‌هایی برای استایل گوتیک مردانه مناسب هستند؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

Gothic style for men 22 - استایل گوتیک مردانه
Gothic style for men 28 - استایل گوتیک مردانه

اصول استایل گوتیک مردانه

همان طور که گفتیم، استایل گوتیگ، عجیب و غریب و شاختارشکن است. طرفداران استایل گوتیک، لباس ‌های وینتیج یا لباس ‌های فرامدرن می‌ پوشند. پیراهن تیره رنگ با حداقل تزیین، از ملزوماتِ استایل گوتیک مردانه است. اگر می ‌خواهید پیراهن دکمه ‌دار بپوشید، حتماً دکمه‌ های پیراهن‌تان را تا بالا ببندید. بهتر است پیراهن ساده انتخاب کنید؛ اما اگر پیراهن طرح‌ دار دوست دارید، پیراهنی را برگزینید که تصاویر عجیب و غریب، مانند سر بز، جمجمه و صلیب، یا تصاویر گروه‌ های هوی متال روی آن ‌ها نقش بسته است. اگر هم طرفدار تی‌شرت هستید، می‌ توانید استایل گوتیک کژوال را انتخاب کنید. از این طریق، می‌ توانید لباس‌ های ساده و راحت بپوشید.

شلوار جین مشکی و شلوار چرم، بهترین گزینه ‌ها برای استایل گوتیک مردانه به شمار می آیند؛ فقط یادتان باشد که شلوارتان باید تنگ باشد. اگر هم دوست دارید شلوارک بپوشید، مانعی بر سر راهتان نیست، فقط یادتان باشد که باید شلوارک ‌های جینی را انتخاب کنید که زانوی شما را بپوشانند. هرگز شلوارک ورزشی نپوشید، چراکه این شلوارک ‌ها با زیبایی ‌شناختی گوتیک در تضادند.

و اما کت و شلوار گوتیک! استایل گوتیک، کت و شلوار مختص به خودش را دارد. برای دوختنِ کت و شلوارهای گوتیک، از پارچه ‌های نفیس و گران قیمت، مانند ابریشم، مخمل و اطلس، استفاده می ‌شود. کت و شلوارهای مناسب برای استایل گوتیک، بسیار متنوع هستند و لزوما مجبور نیستید کت مشکی و کت چرم بپوشید. کت‌ های گوتیک در طرح و رنگ‌ های متنوع، طراحی و تولید می ‌شوند. برخی از آن ‌ها ساده هستند و برخی دیگر با نخ ‌های رنگارنگ گلدوزی می ‌شوند. کت و شلوار آبی تیره، سرمه ای، خاکستری، مشکی و حتی سفید، برای استایل گوتیک مناسب هستند. برخی از کت ‌و شلوارهای گوتیک هم با دکمه ‌ها و فلزات مختلف تزیین شده‌ اند.

اگر هم می ‌خواهید استایل مجلسی‌ تان شبیه به استایل گوتیک شود، می توانید به همراه کت و شلوار مشکی‌ تان، پیراهن، جلیقه، کراوات یا دستمال گردن بنفش تیره و براق بپوشید.

کت‌ های بلند در میان طرفداران استایل گوتیک، مردانه بسیار پرطرفدار است. بسته به سلیقه ‌تان نیز می‌ توانید کت بلند ساده و غیر ساده را انتخاب کنید. کت‌ های بلند گوتیک نیز از پارچه ‌های نفیس دوخته شده‌ اند. پارچۀ برخی از کت ‌ها ساده است و برخی دیگر، طرح ‌دار. برخی از کت‌ ها نیز با هنرهای دستی، چرم یا فلز تزیین می ‌شوند. کت ‌های دنباله دار استایل گوتیک شما را بسیار جذاب می ‌سازند.

جلیقه‌ های متناسب برای استایل گوتیک نیز بسیار متنوع هستند. طبق سلیقه ‌تان می‌ توانید جلیقه گوتیک و پیراهن متناسب با آن را انتخاب کنید. پیراهن سفید، مشکی و قرمز برای استایل گوتیک مناسب هستند.

اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید جلیقۀ طلایی یا زرشکی رنگ را به همراه پیراهن مشکی بپوشید.

Gothic style for men 9 - استایل گوتیک مردانه
Gothic style for men 88 - استایل گوتیک مردانه

در فصول سرد سال، مانند پاییز و زمستان، می‌ توانید پالتوهای بلند مناسب برای استایل گوتیک را بپوشید. در این فصول، کت چرمی می ‌تواند استایل شما را بسیار جذاب ‌تر کند. فقط یادتان باشد که باید کت مشکی انتخاب کنید. اگر هم دوست داشته باشید، می‌ توانید اورکت پشمی و کت بلیزر هم بپوشید. متناسب با لباس ‌های دیگرتان، می‌ توانید هودی مشکی هم انتخاب کنید. بهتر است هودی ‌تان اورسایز باشد. اگر می ‌خواهید هودی‌ تان خیلی ساده هم نباشد، می ‌توانید هودی‌ گرافیکی انتخاب کنید. البته یادتان باشد که نباید هر طرحی روی هودی‌ تان نقش بسته باشد؛ تصاویر عجیب و غریب و نام گروه‌ های موسیقی هوی متال گزینه ‌های مناسبی برای هودی گوتیک هستند. یادتان باشد که هودی هیچ جایی در استایل گوتیک رمانتیک، سایبرگوتیک و خون ‌‌آشام ندارد؛ در ضمن، شال گردن ‌های اورسایز مشکی هم برای استایل گوتیک بسیار مناسب هستند.

در استایل گوتیک می‌ توانید از عناصر مدرن، مانند شلوار جین، هم استفاده کنید.

اگر استایل گوتیک مردانه را انتخاب کرده‌ اید، می‌ توانید آرایش گوتیک را هم امتحان کنید. طرفداران و طراحان استایل گوتیک مرزهای جنسیتی را در هم می ‌شکنند. موی مشکی بهترین گزینه برای استایل گوتیک است. تضاد رنگ مشکی با صورت سفید و رنگ‌ پریده، استایل گوتیک را جذاب می ‌کند. این رنگ و مدل، هم برای زنان مناسب است و هم برای مردان. برخی از طرفداران گوتیک هم رنگ قرمز یا خاکستری را برای موهای‌شان انتخاب می ‌کنند. طرفداران استایل سایبرگوتیک، رنگ ‌های صورتی و سبز را برای موی‌شان انتخاب می ‌کنند. طرفداران استایل گوتیک، پوست صوررت‌شان را با لایه ‌ای از کرم پودر سفید می ‌پوشاندند. خط چشم و سایه مشکی و رژلب قرمز و سیاه، عناصر اصلی آرایش گوتیک هستند؛ در ضمن، اگر هم دوست داشته باشید، می‌ توانید ناخن هایتان را با لاک مشکی رنگ بیارایید.

Gothic style for men 43 - استایل گوتیک مردانه
Gothic style for men 69 - استایل گوتیک مردانه

موهای بلند، استایل گوتیک شما را جذاب ‌تر و خاص ‌تر می ‌کند. بهتر است موهایتان تا سر شانه‌ هایتان برسد. استایل گوتیکِ خون ‌آشام و رمانتیک، مستلزمِ داشتنِ موهای بلند است. اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید با ژل مو و تافت موهایتان را به صورت آشفته بیارایید؛ در ضمن، می‌ توانید نگاهی هم به فیلم ادوارد دست قیچی داشته باشید و موهایتان را بر اساس آن بیارایید.

زیورآلاتِ گوتیک، سفیدرنگ و بزرگ هستند. فلزات زرد، هیچ جایی در استایل گوتیک ندارند. اژدها، جمجمه، رز، گربه سیاه، خفاش، اژدها و صلیب‌ های سلتی، از طرح ‌های محبوب جواهرات گوتیک هستند. انگشترهای متنوع استایل گوتیک، شما را به‌ مراتب جذاب ‌تر و خاص ‌تر خواهند کرد. از تاثیر شگرف گردنبندهای گوتیک بر استایل‌تان، غافل نشوید. گردنبندهای گوتیک زمخت هستند و زنجیرهای ضخیمی دارند. اگر استایل گوتیک را انتخاب کرده‌ اید، نیازی نیست ساعت مچی بپوشید؛ اما اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید ساعت ‌های مچی با طراحی ملهم از عناصر گوتیک را انتخاب کنید.

تاتو و پیرسینگ، عناصر رایج در خرده فرهنگ گوتیک هستند. اگر گردن و دست‌ هایتان را با تاتو بیارایید، استایل گوتیک ‌تان بسیار جذاب و خاص خواهد بود.

رنگ مناسب برای استایل گوتیک مردانه

مشکی، رنگ غالب و محبوب ‌ترین رنگ در استایل گوتیک است. مشکی، نماد عزاداری برای زندگی سراسر درد و رنج است. لباس مشکی با رنگ ‌هایی مانند قرمز و سفید ترکیب می ‌شود. رنگ‌ هایی مانند بنفش تیره، سبز تیره و آبی تیره هم برای استایل گوتیک مناسب هستند؛ به عبارتی، رنگ های تیره، سنخیت بیشتری با این استایل دارند.

استایل گوتیک زنانه 

Gothic style for men 23 - استایل گوتیک مردانه
tarahi lebas  logo callto - استایل گوتیک مردانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های آموزش تصویرسازی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

گوتیک از هیچ نظم و ترتیبی تبعیت نمی‌ کند. استایل گوتیک هم همین اصول را دارد و از زیبایی مخوفی برخوردار است.
این جنبش، همیشه پیچیدگی و پررمز و رازی خودش را حفظ کرد.
استایل گوتیک مختص به طبقۀ اشراف است.

استایل گوتیک، هنرمندان و روشنفکران را به سوی خود جذب می ‌کند؛ در واقع، جامعۀ گوتیک را اشخاص خلاق، مانند هنرمندان، رقاصان، موسیقیدان ‌ها، طراحان و بازیگران تشکیل می ‌دهند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

پیراهنی را برگزینید که تصاویر عجیب و غریب، مانند سر بز، جمجمه و صلیب، یا تصاویر گروه‌ های هوی متال روی آن ‌ها نقش بسته است.

شلوار جین مشکی و شلوار چرم، بهترین گزینه ‌ها برای استایل گوتیک مردانه به شمار می آیند؛ فقط یادتان باشد که شلوارتان باید تنگ باشد. اگر هم دوست دارید شلوارک بپوشید.

بله استایل گوتیک، کت و شلوار مختص به خودش را دارد. برای دوختنِ کت و شلوارهای گوتیک، از پارچه ‌های نفیس و گران قیمت، مانند ابریشم، مخمل و اطلس، استفاده می ‌شود.

مشکی، رنگ غالب و محبوب ‌ترین رنگ در استایل گوتیک است. مشکی، نماد عزاداری برای زندگی سراسر درد و رنج است. لباس مشکی با رنگ ‌هایی مانند قرمز و سفید ترکیب می ‌شود.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+