• michael kors rare mk 0 1 - مایکل کورس Michael Kors

مایکل کورس

تاریخچه مایکل کورس و داستانِ موفقیتش برای رسیدن به جایگاه طراز اولی جهان در زمینۀ مد

خانۀ مد مایکل کورس، داستان موفقیتِ شگفت انگیزی دارد، از نام موسسش گرفته تا جایگاهی که اکنون در صحنۀ ورزش جهانی به دست آورده است. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

کارل اندرسون جونیور، در نهم آگوست سال 1959 ، در شهر نیویورک چشم به جهان گشود. وقتی کارل 5 سالش بود، مادرش که در گذشته مدل بود، ازدواج مجدد کرد و دلیلش این بود که پسر خردسالش باید نام فامیلی خود را عوض کند و حتی شاید این شانس را هم داشته باشد که اسم کوچک جدیدی نیز برای خود برگزیند. این گونه بود که مایکل کورس، دوباره متولد شد!

این شروع بی ­تکلف و ساده ای برای آدمی بود که حالا این چنین در سرتاسر دنیا شهره است. امروزه، مایکل کورس یک برند مشهور و معروفِ جهانی است و جدیدترین استایل های آمریکایی را به بیش از 100 کشور  دنیا صادر می کند و بنیان گذارش را هر روز ثروتمندتر و ثروتمندتر می سازد.

michael kors rare mk 1jpg 1 - مایکل کورس Michael Kors

مایکل کورس جملۀ  معروفی دارد: «من برای زنان و مردانی طراحی می­ کنم که به پوشاک و اکسسوری ­هایی نیاز دارند که بتواند با زندگیِ پرسرعتِ آن ها تطابق داشته باشد و به آن ها این احساس را بدهد که در بهترین حالت خودشان قرار دارند.»

با توجه به اینکه برند مایکل کورس حالا در دنیای سریع و خشنِ فرمول وان، شراکت دارد و همیشه نظر سلبریتی ها را به خود جلب می ­کند – به علاوه اینکه ده­ ها جایزه برنده شده و جزء برندهای پیشرو در زمینۀ کمک ­های بشردوستانه به شمار می آید – این سوال در ذهن هر خواننده­ ای جان می گیرد که قصۀ مایکل کورس از کجا شروع شد؟ این طراح مد ، سالیان پر حکایتی را پشت سر گذاشته که به قرار زیر است:

سال  1977 : در این سال، مایکل کورس در انستیتوی فناوری مد در نیویورک ثبت نام می ­کند؛ اما فقط نُه ماه بعد که فرصت فروش طرح ­های خودش را در همان فروشگاهی که در آن مشغول به کار است، به دست می آورد، درس را رها می ­کند. این فروشگاه، در اصل همان فروشگاه لوتارز است که یک بوتیکِ صاحب­ سبک و بانفوذ در خیابان 57 غربی نیویورک به شمار می آید.

michael kors rare mk 2 1 - مایکل کورس Michael Kors
fendi 1 5 copy - مایکل کورس Michael Kors
michael kors rare mk 34 - مایکل کورس Michael Kors

سال  1977 : در این سال، مایکل کورس در انستیتوی فناوری مد در نیویورک ثبت نام می ­کند؛ اما فقط نُه ماه بعد که فرصت فروش طرح ­های خودش را در همان فروشگاهی که در آن مشغول به کار است، به دست می آورد، درس را رها می ­کند. این فروشگاه، در اصل همان فروشگاه لوتارز است که یک بوتیکِ صاحب­ سبک و بانفوذ در خیابان 57 غربی نیویورک به شمار می آید.

سال 1981:  کار مایکل، چشمِ داون مِلو، مدیر مدِ سابق فروشگاهِ برگدورف گودمن، واقع در خیابان پنجم را می­ گیرد و کمکش می­ کند تا مجموعه پوشاک زنانه ­اش را برای خریدارانِ فروشگاه به نمایش بگذارد. این مجموعه، توجه تمام مشتری ­ها را به خود جلب می ­کند؛ به گونه ای که تا سه سال،  این فروشگاه و فروشگاه نیمان مارکوس (از فروشگاه های شهرۀ کالاهای لوکس آمریکایی) ، تمام مجموعه پوشاک کورس را پیش ­خرید می­ کنند.

سال 1983:  در این سال، برند مایکل کورس، جایزۀ اولین پوشاک اوریجینال امریکایی را از دوپانت دریافت می ­کند.

سال 1984 :  در این سال، مایکل کورس اولین شوی لباس کَت واک خود را افتتاح می­ کند.

سال  1990 : مایکل در این سال، شرکت KORS Miichael Kors  خود را راه­ اندازی می ­کند.

سال  1997   : کورس اولین طراح پوشاک آمادۀ زنانه در خانۀ مد فرانسویِ کلین می شود که تحت مالکیت LVMH است و این خانۀ مد را به سمت کسب موفقیت­ های بیشتری سوق می ­دهد.

michael kors rares 1jpg - مایکل کورس Michael Kors

سال  1998: در این سال، کورس در شرکت کلین به جایگاه مدیر خلاق طراحی ارتقا پیدا می­ کند.

1999 سال :  LVMH ، یک سهام 33 درصدی از برند مایکل کورس را خریداری می­ کند. در همان سال، انجمن طراحان مد امریکا (CFDA) ، عنوان طراح پوشاک زنانۀ سال را به کورس اعطا می ­کند.

سال 2003   : کورس، عنوان طراح پوشاک مردانۀ سال CFDA را نیز از آنِ خود می­ کند. هولدینگ پوشاک ورزشی با مسئولیت محدود نیز  با 85 درصد از سهام، در برند مایکل کورس سرمایه­ گذاری ، و حتی سهم سرمایه­ گذاران قبلی،  از جمله LVMH را نیز خریداری می­ کند.

سال 2004 : در این سال،  کورس کیلن را ترک می­ کند تا بتواند به صورت مستقل و بدون وابستگی به شرکت ­ها و برندهای دیگر، برند خودش را تاسیس کند. او به عنوان یکی از داوران شوی تلویزیونی امریکایی Project Runway حاضر می ­شود و برای 10 فصل متوالی، نظر مخاطبان و مسئولان  این برنامه را به خود جلب می­ کند. در همین سال، همچنین  مجموعه ­های پوشاک و اکسسوری ­های MICHEAL مایکل کورس، طراحی، تولید و روانۀ بازار می ­شود. این خط تولید در فروشگاه­ های مختلف امریکا توزیع می ­شود و طیف کاری خودش را به فراتر از اکسسوری ­ها برده و پوشاک آماده، پوشاک شنا، جین و کفش را نیز دربر می­ گیرد.

سال 2006  : یک ربع قرن بعد از خلق این برند، شرکت اولین فروشگاه خرده ­فروشی خود را نیز راه­ اندازی می ­کند.

سال 2010  : در این سال، CFDA جایزۀ یک عمر دستاورد هنریِ جفری بین را به کورس اعطا می­کند و او در این زمان، جوان ­ترین دریافت ­کنندۀ این جایزه به شمار می آید.

fendi 1 5 copy - مایکل کورس Michael Kors

سال 2013  : در این سال ، نام کورس در زمرۀ 100 چهرۀ تاثیرگذار جهانیِ تایمز آورده می ­شود؛ همچنین، او در فهرست 100 نیویورکی تاثیرگذارِ مجله ابزرورِ نیویورک نیز  قرار می­ گیرد و یکی از اعضای فهرست 50 نفرۀ مجله اوت در سال 2014 می­ شود.

سال 2015 :  در این سال، کورس در برنامۀ غذای جهانیِ سازمان ملل متحد، عنوان سفیر جهانی برای مبارزه با گرسنگی را نیز کسب می ­کند؛ چراکه سال ­ها دست در کارهای خیرخواهانه و بشردوستانه داشته و برای پیشرفت تحقیقات بر روی سرطان نیز هزینه­ های زیادی به بنیادهای تحقیقاتی مختلف پرداخت کرده است تا درمانی برای این بیماری خطرناک و مرگبار پیدا کنند.

michael kors rare mk 7 1 - مایکل کورس Michael Kors

سال 2016: در این سال، مایکل کورس شراکت عمدۀ خود با مک ­لارن-هوندا را اعلام ، و به عنوان شریک رسمیِ تیم فرمول وانِ قهرمانی جهان، در این مسابقات شرکت می­ کند. این عملِ مایکل کورس باعث شد سرعتِ رشد و موفقیت برندش با سرعت حرکت این اتومبیل ­های خارق ­العاده، یکی شود!

سال 2017: در این سال، هولدینگِ مایکل کورس، برند لوکسِ کفشِ جیمی چو  PLC را در معامله ­ای به ارزش 1.2 میلیارد دلار (896 میلیون یورو) خریداری می ­کند تا باز هم به سیر موفقیت ­های بی ­سابقه ­اش ادامه دهد.

کورس از همان ابتدای کارش موفق بود و پوشاک ورزشی شیک و لوکسی را طراحی می­ کرد که هم باشکوه به نظر می ­رسید و هم راحت بود. او به عنوان طراحی شهرت پیدا کرد که درک می­ کند زنان چطور زندگی می­ کنند و دلشان می ­خواهد در لباس ­های خود چه احساسی داشته باشند ( با اطمینان به نفس، راحت، جذاب و کنترل شده) . با ترکیبِ این عمل­گرایی و یک ذائقه بی­ نظیر در انتخاب رنگ، مدل، طرح و …، برداشتِ منحصربه ­فرد کورس از «پوشاک اسپورت امریکایی»، در مدت زمانی بسیار کوتاه، جهانی شد.

michael kors rares  81 - مایکل کورس Michael Kors
fendi 1 5 copy - مایکل کورس Michael Kors
michael kors rares  8f1 - مایکل کورس Michael Kors

حقایقی در خصوص این برند که شگفت زده تان می کند!

  • مایکل در یک پیام بازرگانی فریبندۀ خوش شانس، ستاره شد. مایکل فقط 4 سال داشت که در یک برنامۀ تجارت غلات حضور پیدا کرد. وقتی جوان بود، رویای شغل بازیگری را در سر می پروراند.
  • مایکل، خودش لباس عروسی مادرش را طراحی کرد. هنگامی که 5 ساله بود، مادرش تصمیم به ازدواج مجدد گرفت و این مایکل بود که در این سن، لباس عروسی مادرش را طراحی کرد. او برخی از تزییناتی را که روی لباس قرار داشت، اضافه تشخیص داد و آن ها را حذف کرد و در خصوص آرایش مو و آرایش صورت او نیز نظر داد.
  • مایکل به شدت زنان را تحسین می کند و برایشان احترام قائل است. او بسیاری از موفقیت هایش را مدیون همین حسش می داند و نظر زنان در مورد تولیدات برندش، برایش بسیار لذت بخش است.
michael kors 9x - مایکل کورس Michael Kors
  • اگرچه اکنون کورس مورد تحسین بسیار قرار دارد ولی هنگام کودکی، بسیار مورد اذیت و قلدری قرار می گرفته است.
  • او معتقد است که هر سایز لباسی را باید طراحی کند. برای طراحان بزرگ، این امر که برای سایزهای غیر نرمال طراحی کنند، معمولی و عادی نیست ؛ اما مایکل کورس نظری کاملا متفاوت دارد و معتقد است که اگر یک طراح ، طراحی باهوش و با استعداد باشد، باید برای هر سایزی طراحی کند؛ از این رو، او یک لاین تخصصی را به طراحی و تولید لباس های سایز بزرگ اختصاص داده است.
  • او برای موفق ماندن، همیشه به خودش معتقد بود و خود را باور داشت. با اینکه در دنیای مد و در سال 1990، فردی مشهور و بنام بود، هیچ گاه از کوشش و تلاش دست برنداشت. او معتقد است که مشتریانش را باید تا همیشه برای خود حفظ کند.
  • او عاشق اشتباه کردن است! بله ، عجیب به نظر می رسد؛ اما او معتقد است که اشتباه کردن، کلید گشودن درهای موفقیت و رمز رسیدن به مسیرهای صحیح است.
fendi 1 5 copy - مایکل کورس Michael Kors
tarahi lebas  logo callto - مایکل کورس Michael Kors

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

khayati - مایکل کورس Michael Kors

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های خیاطی

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+