فشن بلاگر کیست و مهارت های ویژه این حرفه چیست؟

فشن بلاگر کیست و مهارت های ویژه این حرفه چیست؟

آیا می ‌دانید فشن بلاگر کیست و فشن بلاگر موفق به چه کسی گفته می ‌شود؟ آیا می ‌دانید در سال 2020، چگونه می ‌توانید وبلاگ خود را از صفر به بیست برسانید؟ این حرفه و کسب و تقویت مهارت‌ های ویژۀ آن در نگاه اول، بسیار آسان به نظر می ‌رسد.
معمولاً فکر می ‌کنند ایجاد یک وبلاگ و حفظ و گسترش آن کار راحتی است و به راحتی می ‌توان از پس آن برآمد ولی در واقع این‌ طور نیست! بین ایجاد یک وبلاگ و ایجاد یک وبلاگ موفق، تفاوت زیاد است. یک وبلاگ موفق باید بتواند مخاطب را به سوی خود جذب کند و آن‌ ها را نگه دارد. شما هم اگر بخواهید، می ‌توانید مهارت‌ ها ی لازم را کسب، و وبلاگی موفق و پرمخاطب را راه اندازی و مدیریت کنید. در این مطلب، به معرفی فشن بلاگر و مهارت‌ های ویژۀ این حرفه خواهیم پرداخت.
با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

فشن بلاگر کیست؟

فشن بلاگری حرفه ایی

فشن بلاگر کیست؟

در دنیای امروز، صنعت مُد فقط با استفاده از مجله‌ ها و روزنامه‌ ها نمی ‌چرخد، بلکه فشن بلاگرها نیز نقش بسیار مهمی در این بین پیدا کرده ‌اند. پیدایش این بازیگران جدید دنیای مُد، نقش بسیار مهمی در این صنعت داشته است.
و اما فشن بلاگر کیست؟ به زبان ساده، می ‌توان گفت فشن بلاگر کسی است که در وهلۀ اول، به خاطر وب سایتش شناخته می ‌شود؛ وب سایتی در حیطۀ مُد! فشن بلاگرها دیدگاه و سلیقۀ منحصر به خودشان را دارند و بالطبع، هر کدام روش خودش را برای بیان دیدگاهش انتخاب می ‌کند.

فشن بلاگرها ایده‌ هایشان را به صورت نوشتاری و تصویری در وبلاگشان ارائه می ‌کنند.
فشن بلاگری حرفه‌ ای نوظهور است؛ اما امروز، فشن بلاگرها کارشان را از وبلاگ‌ های شخصی ‌شان آغاز می ‌کنند و رفته رفته، وارد کمپین‌ های مُد و تجارت می ‌شوند و حتی به مجلات شناخته ‌شده نیز راه پیدا می ‌کنند.

فشن بلاگر چه فرقی با اینفلوئنسر دارد؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فشن بلاگر چه فرقی با اینفلوئنسر دارد. این دو متفاوت از یکدیگر هستند. اینفلوئنسرها هیچ وبلاگ یا صفحه ‌ای خارج از رسانه‌ های اجتماعی ندارند و فعالیت‌ هایشان فقط به صفحات اجتماعی شان محدود می ‌شود؛ اما بلاگرها وبلاگ دارند و البته معمولاً در رسانه‌ های اجتماعی نیز فعالیت می ‌کنند.

بیشتر بخوانید: تفاوت طراح مد و خیاط در چیست؟

تفاوت فشن بلاگر با اینفلوئنسر

مهارت های مورد نیاز در فشن بلاگری

فشن بلاگر به چه مهارت‌ هایی نیاز دارد؟

اگر می ‌خواهید فشن بلاگر شوید، لازم است به شما بگوییم که فشن بلاگر بودن چیزی فراتر از انتخاب لباس‌ ها و اکسسوری‌ های جذاب و توانایی ژست گرفتن است. فشن بلاگری نیز مانند هر شغل دیگری، به تلاش و کوشش، و کسب مهارت‌ های متعددی نیاز دارد؛ از این رو، اگر می ‌خواهید فشن بلاگری موفق باشید، باید خودتان را برای یادگیری و تلاش و کوشش آماده کنید.
در ادامه، برخی از این مهارت‌ ها را ‎برایتان خواهیم گفت.

1. مهارت نوشتن

یکی از راه‌ های تبدیل وبلاگتان به یک وبلاگ پولساز و پرطرفدار این است که محتوای ارزشمند و جذابی را برای مخاطب‌ خود تهیه کنید.
بدون تولید محتوای نوشتاری جذاب، موثر و منحصر به ‌فرد، هرگز نمی ‌توانید وبلاگ موفقی داشته باشید. برای تولید محتوای نوشتاری جذاب، باید مهارت نوشتن‌تان را تقویت کنید.

و اما چگونه می ‌توان مهارت نوشتن را تقویت کرد؟ برای تقویت این مهارت ارزشمند، باید هر روز بنویسید و مشق نوشتن را از یاد نبرید. لازم نیست هر آنچه را می ‌نویسید، به ‌صورت آنلاین منتشر کنید.
همواره مطالعه کنید؛ به وبلاگ‌ های مشهور و موفق سر بزنید و محتوای نوشتاری آن‌ ها را مطالعه کنید و از آن‌ ها ایده بگیرید. یادتان باشد که نباید از آن‌ ها تقلید کنید، صرفاً ایده بگیرید، آن را با خلاقیت خودتان در آمیزید و در نهایت، محتوایی منحصر به ‌فرد و جذابی را تولید کنید.

نوشتن، مسئلۀ بسیار مهمی است؛ اما برخی فشن بلاگرها و کسانی که می ‌خواهند وارد این حیطه شوند آن را نادیده می ‌گیرند.
برای فشن بلاگر شدن، لازم نیست نویسنده‌ ای قهار باشید، کافی است اصول نوشتن را بدانید و بتوانید محتوایی خواندنی و عاری از کلمات پرطمطراق تولید کنید.

مهارت های فشن بلاگری حرفه ایی

فشن بلاگر موفق

2. مهارت‌ های CSS و HTML

برای اینکه فشن بلاگری موفق باشید، لازم نیست توسعه ‌دهنده یا برنامه ‌نویس حرفه ‌ای باشید، بلکه کافی است اصول اولیۀ کدگذاری HTML را بلد باشید.
گرچه وردپرس از پلت‌ فرم‌ های قدرتمندی است که به شما اجازه می ‌دهد بدون داشتن مهارت کدگذاری، بتوانید تولید محتوا انجام دهید؛ اما در هر صورت، بهتر است این عناصر اساسی را خوب بشناسید، تا وقتی با مسائل مربوط به «تگ» روبه‌رو شدید، نترسید.
همیشه به یاد داشته باشید که آشنایی با هر کدام از این اصول، باعث می ‌شود وبلاگتان منحصر به ‌فرد باشد و با وبلاگ‌ های دیگر فرق داشته باشد؛ به عبارت دیگر، باعث می ‌شود کسب و کاری متفاوت و پررونق داشته باشید.

3. مهارت‌ های شبکه ‌سازی

شبکه ‌سازی یگی از مهم ‌ترین مهارت‌ هایی به شمار می ‌رود که هر فشن بلاگری باید آن را کسب کند.
شبکه ‌سازی به شما کمک می ‌کند بتوانید با هزاران فشن بلاگر دیگر ارتباط برقرار کیند و همچنین، بتوانید ترافیک وب ‌سایت خود را افزایش دهید و فروش بیشتری داشته باشید.
شما هر روز با خوانندگان و مخاطبان متعددی تعامل دارید و باید محتوای وبلاگتان به صورتی باشد که همۀ مخاطبان را علاقمند و وفادار نگه دارد.

شبکه سازی در فشن بلاگری

مهارت عکاسی در فشن بلاگری

4. مهارت عکاسی و ویرایش عکس

یک عکس به اندازۀ هزاران واژه سخن می ‌گوید.
همۀ ما از اهمیت تصویر در رسانه‌ های اجتماعی آگاه هستیم. این اهمیت در مورد فشن بلاگر‌ها چندین برابر می ‌شود.
برای انتشار عکس‌ های جذاب، باید فنون عکاسی و ویرایش عکس را به خوبی بلد باشید. برای یادگیری عکاسی، می ‌توانید در کلاس‌ های عکاسی شرکت و کتاب‌ های مربوط به این حوزه را مطالعه کنید و عکس‌ های متعددی را ببینید.
برای ویرایش عکس نیز باید با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ آشنایی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: برترین و کاربردی ترین نرم افزارهای گرافیکی جهان 

5. آشنایی با رسانه‌ های اجتماعی

رسانه‌ های اجتماعی را می ‌توان SEO جدید دانست. اگر رسانه‌ های اجتماعی، مانند توئیتر و اینستاگرام را خوب بشناسید و بتوانید در آنجا، مخاطبان زیادی را جذب کنید؛ در نتیجه، خواهید توانست ترافیک و بازدید وب سایت خود را افزایش دهید.

رسانه های اجتماعی در فشن بلاگری

مهارت‌ های بازاریابی فشن بلاگرها

6. مهارت‌ های بازاریابی

یکی از مهارت‌ های موفقیت زودهنگام همۀ بلاگرها، آشنایی با مهارت‌ های فروش و بازاریابی است.
اگر نتوانید محتوای وبلاگتان را پروموت کنید، خیلی زود شکست خواهید خورد.

تقویت مهارت بازاریابی

و اما چگونه می ‌توانید این مهارت‌ ها را تقویت کنید؟!
• با اینفلوئنسرهای حیطۀ فشن ارتباط برقرار سازید و محصولات‌شان را تبلیغ و پروموت کنید؛ به عبارتی، کاری که کنید دیگران نیز محصولات و محتوای شما را پروموت کنند.
• کتاب بخوانید؛ به خصوص کتاب‌ هایی که به حوزه‌ های کسب و کار، بازاریابی و روانشناسی مربوط می ‌شوند.
با مطالعه و کسب دانش در این حیطه‌ ها می ‌توانید ایده‌ های بسیار خوبی را کسب کنید.
• عقب نشینی نکنید. وقتی دیگران خدمات یا محصولات شما را نمی ‌خرند، به هیچ وجه، دلسرد نشوید. چنین اتفاقاتی در حوزۀ بازاریابی کاملاً طبیعی است. سعی کنید دلایلی احتمالی را که در پس این عدم پذیرش وجود دارد بررسی کنید، سپس، برای بطرف کردن آن‌ ها تلاش کنید.
بدین ترتیب، می ‌توانید به بازاریاب و فشن بلاگری موفق و کارکشته تبدیل شوید.

فشن بلاگری پیشرفته

فشن بلاگر های حرفه ایی

7. آشنایی با سئو

اگر می ‌خواهید ترافیک وبلاگتان بالا باشد و مخاطب زیادی داشته باشید، باید با سئو (بهینه‌ سازی موتور جست و جو) آشنایی داشته باشید و وبلاگتان را بر آن اساس پیش ببرید.
آشنایی با سئو به اندازۀ تولید محتوای خوب و جذاب، ارزشمند و ضروری است.

8. شناخت مخاطب

باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید. بدون شناختن مخاطب، نمی ‌توانید کسب و کار آنلاین موفقی داشته باشید ؛از این رو، اگر می ‌خواهید فشن بلاگری موفق باشید، باید روحیات و احساسات مخاطب خود را به خوبی بشناسید.

شناخت مخاطب در فشن بلاگری

برنامه ‌ریزی فشن بلاگرها

9. برنامه ‌ریزی و کار مداوم

یادتان باشد که یک فشن بلاگر، درست به اندازۀ یک شاغل تمام وقت زحمت می ‌کشد و کار می ‌کند و اصلاً کارش هیچ شباهتی به تفریح ندارد.
به عنوان یک فشن بلاگر، باید برای هر ساعت از روزتان برنامه‌ ریزی دقیقی داشته باشید تا بتوانید همواره، با حوصله و با انگیزه کار کنید؛ در واقع، زمان یکی از مهم ‌ترین سرمایه‌ هایی است که می ‌توانید وارد کارتان کنید.

10. شناخت برندها وانتخاب درست برای فشن بلاگر شدن

به عنوان یک فشن بلاگر موفق، باید برندهای مختلف آشنایی داشته باشید، آن‌ ها و محصولات‌شان را به خوبی بشناسید و بتوانید لباس‌ ها و اکسسوری‌ های جذاب و مناسب را انتخاب کنید؛ در ضمن، باید بتوانید لباس‌ ها و اکسسوری‌ هایتان را به خوبی با یکدیگر ست کنید.

 بیشتر بخوانید: آشنایی با برند فندی (Fendi)

شناخت برندها وانتخاب درست در فشن بلاگری

سخن آخر

همان‌ طور که مشاهده کردید، فشن بلاگر بودن چندان کار ساده ‌ای نیست و برای انجام آن، به مهارت‌ های متعددی نیاز دارید. مخاطب، اهمیت زیادی دارد!
یادتان باشد که همواره باید حداقل سه بار در هفته، پست‌ هایی را در وبلاگتان منتشر کنید و با طرح سوال و اظهار نظر، ذهن مخاطب را درگیر نگاه دارید.
تولید محتوای به‌ روز و جذاب، باعث می ‌شود که مخاطب، همواره برای بازدید از وبلاگتان مشتاق باشد.

مطالعه بیشتر

وبینار چیست ؟
دیافراگم در عکاسی (Aperture): راهنمایی کامل برای مبتدیان با مثال کاربردی
طراحی کامیک این بار با استفاده از PHOTOSHOP
عکاسی از چهره؛ 275 ایده‌ی جذاب برای گرفتن عکس از چهره
اسکیس مُد
آشنایی با استایل راک مردانه
12 نقاشی که عجیب و ترسناک به نظر می‌رسد
برند جیانی ورساچه (versace‎)
طراحان دکوراسیون داخلی
طبیعی ترین روش روتوش و کاهش چروک های صورت در فتوشاپ
قابلیت های ایلاستریتور که با آن می توانید وارد بازار کار شوید
ایده هایی برای طراحی داخلی اتاق نشیمن
انتخاب بهترین پارچه برای پالتو
انواع تصویرگری - سبک ها و تکنیک ها
طراح مد موفق چه می کند؟
18 اصطلاح کاربردی در طراحی؛ با اصطلاحات طراحی بیشتر آشنا شوید
رابطه ی عکاسی و روانشناسی
نقاشی با نمک؛ چگونه می توان با نمک یک نقاشی برجسته کشید؟
کلیدهای میانبر ماتریکس گلد
تصاویر رستر چیست و ابزارهای مورد نیاز آن چیست؟
برای شروع طراحی لباس چه باید کرد؟
انتخاب بهترین پارچه بارانی و انواع آن
هشت نکته کاربردی برای افراد مبتدی در حرفه طراحی جواهرات
تفاوت ایندیزاین و ایلاستریتور در چیست؟
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+