فشن بلاگر کیست و مهارت های ویژه این حرفه چیست؟

فشن بلاگر کیست و مهارت های ویژه این حرفه چیست؟

آیا می ‌دانید فشن بلاگر کیست و فشن بلاگر موفق به چه کسی گفته می ‌شود؟
آیا می ‌دانید در سال 2020، چگونه می ‌توانید وبلاگ خود را از صفر به بیست برسانید؟
این حرفه و کسب و تقویت مهارت‌ های ویژۀ آن در نگاه اول، بسیار آسان به نظر می ‌رسد.
معمولاً فکر می ‌کنند ایجاد یک وبلاگ و حفظ و گسترش آن کار راحتی است و به راحتی می ‌توان از پس آن برآمد ولی در واقع این‌ طور نیست!
بین ایجاد یک وبلاگ و ایجاد یک وبلاگ موفق، تفاوت زیاد است. یک وبلاگ موفق باید بتواند مخاطب را به سوی خود جذب کند و آن‌ ها را نگه دارد.
شما هم اگر بخواهید، می ‌توانید مهارت‌ ها ی لازم را کسب، و وبلاگی موفق و پرمخاطب را راه اندازی و مدیریت کنید. در این مطلب، به معرفی فشن بلاگر و مهارت‌ های ویژۀ این حرفه خواهیم پرداخت.
با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

فشن بلاگر کیست؟

در دنیای امروز، صنعت مُد فقط با استفاده از مجله‌ ها و روزنامه‌ ها نمی ‌چرخد، بلکه فشن بلاگرها نیز نقش بسیار مهمی در این بین پیدا کرده ‌اند. پیدایش این بازیگران جدید دنیای مُد، نقش بسیار مهمی در این صنعت داشته است.
و اما فشن بلاگر کیست؟ به زبان ساده، می ‌توان گفت فشن بلاگر کسی است که در وهلۀ اول، به خاطر وب سایتش شناخته می ‌شود؛ وب سایتی در حیطۀ مُد! فشن بلاگرها دیدگاه و سلیقۀ منحصر به خودشان را دارند و بالطبع، هر کدام روش خودش را برای بیان دیدگاهش انتخاب می ‌کند.

فشن بلاگرها ایده‌ هایشان را به صورت نوشتاری و تصویری در وبلاگشان ارائه می ‌کنند.
فشن بلاگری حرفه‌ ای نوظهور است؛ اما امروز، فشن بلاگرها کارشان را از وبلاگ‌ های شخصی ‌شان آغاز می ‌کنند و رفته رفته، وارد کمپین‌ های مُد و تجارت می ‌شوند و حتی به مجلات شناخته ‌شده نیز راه پیدا می ‌کنند.

فشن بلاگر چه فرقی با اینفلوئنسر دارد؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فشن بلاگر چه فرقی با اینفلوئنسر دارد. این دو متفاوت از یکدیگر هستند.
اینفلوئنسرها هیچ وبلاگ یا صفحه ‌ای خارج از رسانه‌ های اجتماعی ندارند و فعالیت‌ هایشان فقط به صفحات اجتماعی ‌شان محدود می ‌شود؛ اما بلاگرها وبلاگ دارند و البته معمولاً در رسانه‌ های اجتماعی نیز فعالیت می ‌کنند.

فشن بلاگر به چه مهارت‌ هایی نیاز دارد؟

اگر می ‌خواهید فشن بلاگر شوید، لازم است به شما بگوییم که فشن بلاگر بودن چیزی فراتر از انتخاب لباس‌ ها و اکسسوری‌ های جذاب و توانایی ژست گرفتن است. فشن بلاگری نیز مانند هر شغل دیگری، به تلاش و کوشش، و کسب مهارت‌ های متعددی نیاز دارد؛ از این رو، اگر می ‌خواهید فشن بلاگری موفق باشید، باید خودتان را برای یادگیری و تلاش و کوشش آماده کنید.
در ادامه، برخی از این مهارت‌ ها را ‎برایتان خواهیم گفت.

1. مهارت نوشتن

یکی از راه‌ های تبدیل وبلاگتان به یک وبلاگ پولساز و پرطرفدار این است که محتوای ارزشمند و جذابی را برای مخاطب‌ خود تهیه کنید.
بدون تولید محتوای نوشتاری جذاب، موثر و منحصر به ‌فرد، هرگز نمی ‌توانید وبلاگ موفقی داشته باشید. برای تولید محتوای نوشتاری جذاب، باید مهارت نوشتن‌تان را تقویت کنید.

و اما چگونه می ‌توان مهارت نوشتن را تقویت کرد؟ برای تقویت این مهارت ارزشمند، باید هر روز بنویسید و مشق نوشتن را از یاد نبرید. لازم نیست هر آنچه را می ‌نویسید، به ‌صورت آنلاین منتشر کنید.
همواره مطالعه کنید؛ به وبلاگ‌ های مشهور و موفق سر بزنید و محتوای نوشتاری آن‌ ها را مطالعه کنید و از آن‌ ها ایده بگیرید. یادتان باشد که نباید از آن‌ ها تقلید کنید، صرفاً ایده بگیرید، آن را با خلاقیت خودتان در آمیزید و در نهایت، محتوایی منحصر به ‌فرد و جذابی را تولید کنید.

نوشتن، مسئلۀ بسیار مهمی است؛ اما برخی فشن بلاگرها و کسانی که می ‌خواهند وارد این حیطه شوند آن را نادیده می ‌گیرند.
برای فشن بلاگر شدن، لازم نیست نویسنده‌ ای قهار باشید، کافی است اصول نوشتن را بدانید و بتوانید محتوایی خواندنی و عاری از کلمات پرطمطراق تولید کنید.

2. مهارت‌ های CSS و HTML

برای اینکه فشن بلاگری موفق باشید، لازم نیست توسعه ‌دهنده یا برنامه ‌نویس حرفه ‌ای باشید، بلکه کافی است اصول اولیۀ کدگذاری HTML را بلد باشید.
گرچه وردپرس از پلت‌ فرم‌ های قدرتمندی است که به شما اجازه می ‌دهد بدون داشتن مهارت کدگذاری، بتوانید تولید محتوا انجام دهید؛ اما در هر صورت، بهتر است این عناصر اساسی را خوب بشناسید، تا وقتی با مسائل مربوط به «تگ» روبه‌رو شدید، نترسید.
همیشه به یاد داشته باشید که آشنایی با هر کدام از این اصول، باعث می ‌شود وبلاگتان منحصر به ‌فرد باشد و با وبلاگ‌ های دیگر فرق داشته باشد؛ به عبارت دیگر، باعث می ‌شود کسب و کاری متفاوت و پررونق داشته باشید.

3. مهارت‌ های شبکه ‌سازی

شبکه ‌سازی یگی از مهم ‌ترین مهارت‌ هایی به شمار می ‌رود که هر فشن بلاگری باید آن را کسب کند.
شبکه ‌سازی به شما کمک می ‌کند بتوانید با هزاران فشن بلاگر دیگر ارتباط برقرار کیند و همچنین، بتوانید ترافیک وب ‌سایت خود را افزایش دهید و فروش بیشتری داشته باشید.
شما هر روز با خوانندگان و مخاطبان متعددی تعامل دارید و باید محتوای وبلاگتان به صورتی باشد که همۀ مخاطبان را علاقمند و وفادار نگه دارد.

4. مهارت عکاسی و ویرایش عکس

یک عکس به اندازۀ هزاران واژه سخن می ‌گوید.
همۀ ما از اهمیت تصویر در رسانه‌ های اجتماعی آگاه هستیم. این اهمیت در مورد فشن بلاگر‌ها چندین برابر می ‌شود.
برای انتشار عکس‌ های جذاب، باید فنون عکاسی و ویرایش عکس را به خوبی بلد باشید. برای یادگیری عکاسی، می ‌توانید در کلاس‌ های عکاسی شرکت و کتاب‌ های مربوط به این حوزه را مطالعه کنید و عکس‌ های متعددی را ببینید.
برای ویرایش عکس نیز باید با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ آشنایی داشته باشید.

5. آشنایی بارسانه‌ های اجتماعی

رسانه‌ های اجتماعی را می ‌توان SEO جدید دانست. اگر رسانه‌ های اجتماعی، مانند توئیتر و اینستاگرام را خوب بشناسید و بتوانید در آنجا، مخاطبان زیادی را جذب کنید؛ در نتیجه، خواهید توانست ترافیک و بازدید وب سایت خود را افزایش دهید.

6. مهارت‌ های بازاریابی

یکی از مهارت‌ های موفقیت زودهنگام همۀ بلاگرها، آشنایی با مهارت‌ های فروش و بازاریابی است.
اگر نتوانید محتوای وبلاگتان را پروموت کنید، خیلی زود شکست خواهید خورد.

تقویت مهارت بازاریابی

و اما چگونه می ‌توانید این مهارت‌ ها را تقویت کنید؟!
• با اینفلوئنسرهای حیطۀ فشن ارتباط برقرار سازید و محصولات‌شان را تبلیغ و پروموت کنید؛ به عبارتی، کاری که کنید دیگران نیز محصولات و محتوای شما را پروموت کنند.
• کتاب بخوانید؛ به خصوص کتاب‌ هایی که به حوزه‌ های کسب و کار، بازاریابی و روانشناسی مربوط می ‌شوند.
با مطالعه و کسب دانش در این حیطه‌ ها می ‌توانید ایده‌ های بسیار خوبی را کسب کنید.
• عقب نشینی نکنید. وقتی دیگران خدمات یا محصولات شما را نمی ‌خرند، به هیچ وجه، دلسرد نشوید. چنین اتفاقاتی در حوزۀ بازاریابی کاملاً طبیعی است. سعی کنید دلایلی احتمالی را که در پس این عدم پذیرش وجود دارد بررسی کنید، سپس، برای بطرف کردن آن‌ ها تلاش کنید.
بدین ترتیب، می ‌توانید به بازاریاب و فشن بلاگری موفق و کارکشته تبدیل شوید.

7. آشنایی با سئو

اگر می ‌خواهید ترافیک وبلاگتان بالا باشد و مخاطب زیادی داشته باشید، باید با سئو (بهینه‌ سازی موتور جست و جو) آشنایی داشته باشید و وبلاگتان را بر آن اساس پیش ببرید.
آشنایی با سئو به اندازۀ تولید محتوای خوب و جذاب، ارزشمند و ضروری است.

8. شناخت مخاطب

باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید. بدون شناختن مخاطب، نمی ‌توانید کسب و کار آنلاین موفقی داشته باشید ؛از این رو، اگر می ‌خواهید فشن بلاگری موفق باشید، باید روحیات و احساسات مخاطب خود را به خوبی بشناسید.

9. برنامه ‌ریزی و کار مداوم

یادتان باشد که یک فشن بلاگر، درست به اندازۀ یک شاغل تمام وقت زحمت می ‌کشد و کار می ‌کند و اصلاً کارش هیچ شباهتی به تفریح ندارد.
به عنوان یک فشن بلاگر، باید برای هر ساعت از روزتان برنامه‌ ریزی دقیقی داشته باشید تا بتوانید همواره، با حوصله و با انگیزه کار کنید؛ در واقع، زمان یکی از مهم ‌ترین سرمایه‌ هایی است که می ‌توانید وارد کارتان کنید.

10. شناخت برندها وانتخاب درست

به عنوان یک فشن بلاگر موفق، باید برندهای مختلف آشنایی داشته باشید، آن‌ ها و محصولات‌شان را به خوبی بشناسید و بتوانید لباس‌ ها و اکسسوری‌ های جذاب و مناسب را انتخاب کنید؛ در ضمن، باید بتوانید لباس‌ ها و اکسسوری‌ هایتان را به خوبی با یکدیگر ست کنید.

سخن آخر

همان‌ طور که مشاهده کردید، فشن بلاگر بودن چندان کار ساده ‌ای نیست و برای انجام آن، به مهارت‌ های متعددی نیاز دارید. مخاطب، اهمیت زیادی دارد!
یادتان باشد که همواره باید حداقل سه بار در هفته، پست‌ هایی را در وبلاگتان منتشر کنید و با طرح سوال و اظهار نظر، ذهن مخاطب را درگیر نگاه دارید.
تولید محتوای به‌ روز و جذاب، باعث می ‌شود که مخاطب، همواره برای بازدید از وبلاگتان مشتاق باشد.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+