نحوه سفید کردن دندان با نرم افزار فتوشاپ + آموزش تصویری برای مبتدیان

فتوشاپ، امکان سفید کردن دندان ها را فقط در چند مرحله، برایتان ممکن می سازد. دندان ها تاثیر بسزایی در زیبایی لبخند و جذابیت چهره دارند و به عبارتی، یکی از المان های زیبایی به شمار می آیند. در این مقاله از آموزش حرفه ای عکاسی تصویرگران پویااندیش، مراحل سفید کردن دندان ها را در فتوشاپ، به شما خواهیم آموخت. با ما همراه باشید.

سفید کردن دندان
ادیت چهره در فتوشاپ

مراحل سفید کردن دندان در فتوشاپ

در این آموزش ، من به شما نشان می دهم که چگونه با استفاده از یک لایه تنظیم Hue / Saturation دندان هایتان را در فتوشاپ سفید و روشن تر کنیم. ابتدا به آموزش نحوه سفید کردن دندان های  یک شخص در تصویر می پردازیم و سپس یاد می گیریم که چگونه دندانهای دو یا چند نفر را در همان عکس با استفاده از لایه های تنظیم جداگانه سفید کنید.

اولین قدم سفید کردن دندان در فتوشاپ

تصویر خود را در فتوشاپ، انتخاب و باز کنید. در قسمت منوی File ، Open را کلیک و تصویر خود را انتخاب کنید. به تصویر مورد نظرتان نگاه کنید. اگر فقط یک سوژه در عکس وجود دارد، فقط یک بار فرایند سفید کردن دندان را انجام می دهید؛ اما اگر سوژه های بیشتری وجود دارد، باید چندین بار این کار را انجام دهید؛ به عبارتی، هر یک از مراحل سفید کردن را برای هر سوژه، به صورت جداگانه انجام دهید؛ به این ترتیب، می توانید روی دندان های یک سوژه، بدون اینکه روی سوژه های دیگر تاثیری بگذارید، ادیت مورد نظرتان را اعمال کنید.

با فشار دادن CTRL (برای ویندوز) یا CMD (برای Mac) در صفحه کلید و علامت +، روی دندان های شخص اول، عمل بزرگنمایی را انجام دهید تا بتوانید لبخند کامل را ببینید.

ایجاد لبخند زیبا در فتوشاپ
رفع لک های روی دندان ها

دومین قدم سفید کردن دندان ؛ انتخاب دور دندان ها با استفاده از ابزار Lasso Tool

از قسمت Toolbar ، ابزار Lasso را کلیک، و دور دندان ها را انتخاب کنید. چنانچه  از ماوس استفاده می کنید، احتمالا انتخاب شما کاملاً دقیق نیست؛ اما نگران نباشید، بعداً فرصت دارید که آن را تنظیم کنید.

یک لایه تنظیم اشباع رنگ ایجاد کنید

در پانل لایه ها، روی دکمه New Fill or Adjustment Layer کلیک کنید. در این زمان، یک منوی کشویی از گزینه های Adjustment Layer ظاهر می شود. Hue / Saturation را انتخاب کنید. اکنون، در صفحه لایه ها، یک لایه Hue / Saturation جدید در بالای لایه Background خود مشاهده خواهید کرد. اگر فقط یک سوژه برای انجام دادن دارید، می توانید تنها یک نام برایش انتخاب کنید؛ اما اگر چندین سوژه وجود دارد، برای هر لایه یک اسم بگذارید؛ این گونه، به راحتی لایۀ مربوط به هر سوژه را پیدا خواهید کرد.

رفع زردی دندان در فتوشاپ
چگونه در فتوشاپ دندان هایمان را سفید کنیم

گزینه های لایه را روی Yellows تنظیم کنید

از آنجایی که هدف از سفید کردن دندان ها در فتوشاپ، کاهش زردی دندان است، در پانل Properties، لایه Hue / Saturation، روی قسمت Master کلیک کنید تا یک منوی کشویی ظاهر شود. زردها را انتخاب کنید. اکنون هر تغییری که در این لایه ایجاد کنید، فقط روی زردهای انتخاب شده تأثیر می گذارد.

کاهش اشباع زرد به منظور سفید کردن دندان

نوار لغزنده اشباع را به سمت چپ بکشید؛ اما مراقب باشید که تا انتها به سمت چپ نروید؛ چرا که ویرایش تصویرتان مصنوعی به نظر می رسد؛ به عبارتی، مقدار بسیار کمی زردی باقی بگذارید تا جلوۀ دندان ها طبیعی تر به نظر برسد.

بیشتر بدانید: ایندیزاین و فتوشاپ چه تفاوتی هایی با هم دارند؟

تنظیمات مربوط به سفید کردن دندان
روشن تر کردن دندان ها در فتوشاپ

کارتان را بررسی کنید

هنگامی که تغییرات مورد نظر را انجام دادید، دو تصویر را بررسی کنید تا تاثیر تغییرات خود را ببینید. برای این کار، روی آیکون چشم کنار لایه تنظیم، کلیک کنید تا تصویر جدید مخفی شود. در این هنگام، تنها لایۀ پس زمینه ظاهر می ‌شود و اثری از دندان‌ های سفید نیست. برای نمایش دوباره دندان ‌های سفید، روی آیکون چشم دوباره کلیک کنید. اگر ادیت دندان ها بیش از حد مصنوعی بود، دوباره روی آن کار کنید.

مرحله هفتم سفید کردن دندان ؛ افزایش روشنایی محدوده دندان ها در عکس

اگر از تنظیمات راضی هستید، برای روشن تر کردن دندان ها، در پانل Properties گزینه  Edit  را از “Yellow” به master تغییر دهید. اکنون تنظیمات شما روی همه رنگ های انتخابی تأثیر می گذارد. نوار لغزنده Lightness را به سمت راست بکشید تا روشنایی دندان ها بیشتر شود. مراقب باشید که زیاده روی نکنید و تعادل را در نظر داشته باشید. در این مرحله نیز مانند قبل می توانید کارتان را بررسی کنید.

درخشان کردن دندان در فتوشاپ
ادیت دندان ها در فتوشاپ

ناحیۀ انتخاب شده تمیز و مرتب کنید

اگر همه دندان ها را به طور مرتب انتخاب نکرده اید یا به طور تصادفی، لب ها یا لثه ها را هم انتخاب کرده اید، اکنون زمان آن است که انتخاب خود را با دقت درست کنید. به تصویر کوچک Layer Mask برای لایه Hue / Saturation خود در صفحه لایه ها نگاه کنید. تصویر کوچک با رنگ پیش زمینه سند (در این مورد سیاه) پر می شود. مناطقی که انتخاب و تنظیم کرده ایم با رنگ سفید (رنگ پس زمینه سند) قابل مشاهده است.

بیشتر بدانید: چگونه محدودیت بازگشت به عقب را در فتوشاپ بیشتر کنیم

دو شیوۀ سریع انتخاب ها برای ادیت عبارت اند از:

ابزار Brush را در پانل ابزار انتخاب کنید.

  • برای رنگ آمیزی مناطقی که نباید سفید شوند (لب ها، لثه ها و غیره) ، رنگ پیش زمینه (سیاه) را به عنوان رنگ خود برگزینید. آن قسمت ها را رنگ کنید تا از انتخاب خارج شوند.
  • برای رنگ آمیزی مناطقی که در انتخاب اولیه خود از دست داده اید (قسمت هایی از دندان که ممکن است از دست داده باشید)، رنگ زمینه (سفید) را به عنوان رنگ خود انتخاب کنید. آن قسمت ها را رنگ کنید تا به قسمت انتخاب اضافه شود.
آموزشگاه آنلاین فتوشاپ
آموزش حرفه ای فتوشاپ

و مرحله آخر؛ سفید کردن دندان های بقیه‌ی سوژه ها

اگر در تصویر شما افراد بیشتری وجود دارد، به مرحله 3 برگردید و روند پیش را برای هر شخص، شروع کنید. یک نکته مهم را در نظر داشته باشید که هرگز نباید ادیت دندان ها را به گونه ای انجام دهید که واضح ترین قسمت صورت باشند. پس از این مرحله، کار ادیت تصویر شما به پایان رسیده است.

سخن آخر

در این مقاله از آموزشگاه آنلاین عکاسی تصویرگران پویااندیش، نحوۀ سفید کردن دندان ها را قدم به قدم با هم پیش رفتیم. یادتان باشد که این قسمت از صورت، نقش بسزایی در جلوۀ زیبایی دارد و زیبا و طبیعی جلوه دادن آن می تواند عکسی فوق العاده را خلق کند!

چگونه در فتوشاپ دندان هایمان را سفید کنیم

مطالعه بیشتر

چگونه یک گرافیست حرفه ای شویم؟
اهمیت دکوراسیون داخلی
لباس بارداری از طراحی تا آموزش ساده دوخت آن
آموزش دوخت مانتو شنلی پاییزه + الگو
تکنیک هایی در تصویرسازی که لازم است بدانید
بهترین ایده عکس تولد
بررسی Adobe Audition CC | فرآیند تولید پادکست
سبک طراحی داخلی ماوریک چیست؟
نورپردازی در تری دی مکس
عکاسی کلوز آپ چیست؟ + 30 ایده برای گرفتن عکس از نمای نزدیک
پارچه لینن چیست و کاربرد و انواع آن
یک تصویرگر دقیقا چه کاری انجام می دهد؟
ساخت اشکال چند وجهی در Cinema 4D
نحوه رنگ آمیزی با کره کاکائو 
ساخت کاربر سفارشی در Maya
مدل های Rhino: طراحی یک فایل سه بعدی قابل چاپ
چگونه به یک مدل حرفه ای تبدیل شویم؟
اهمیت آموزش نرم افزار ایلوستریتور
معرفی 10 نقاش بزرگ در جهان که هنوز نامشان زنده است
عکاسی سیاه و سفید + راهنمایی کامل برای مبتدیان
اصول و نکات مهم درباره طراحی لباس عروس
مقایسه طراحی داخلی مدرن با معاصر
مجسمه سازی سه بعدی : چگونه با سبک خودتان کار کنید
85 ایده ژست عکاسی با دود رنگی
توجه : تخفیفات جمعه سیاه را از دست نده ، فقط تا روز دوشنبه 8 آذرماهاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+