• rocker 3 - استایل راک مردانه Rock style

استایل راک مردانه

اگر از استایل رسمی و کژوال خسته شده‌ اید و می ‌خواهید استایلی متفاوت را تجربه کنید، از استایل راک غافل نشوید. راک، از پرطرفدارترین ژانرهای موسیقی است که رفته رفته، به سبک زندگی و پوشش مردم هم راه پیدا کرد و امروز، استایل راک مردانه از پرطرفدارترین سبک ‌های لباس پوشیدن به شمار می آید. استایل راک، زیرمجموعه‌ های بسیاری دارد و هر کدام از این زیرمجموعه‌ ها، اصول مختص به خودشان را دارند. اگر اصول کلی استایل راک را بدانید، می ‌توانید سبک راک مختص به خودتان را طراحی کنید. اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید مدل‌ های راک مورد علاقه ‌تان را الگو قرار دهید و از سبک لباس پوشیدن آن ‌ها الهام بگیرید.

در این مطلب، هر آنچه باید در مورد استایل راک مردانه بدانید را برایتان خواهیم گفت تا بتوانید استایل راک شیک و مختص به خودتان را طراحی کنید. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

اصول استایل راک مردانه

اولین قدم برای تشکیلِ استایل راکر مردانه، انتخابِ لباس و اکسسوری مناسب ، و قدم بعد، توانایی ست کردن آن‌ ها با یکدیگر است. در استایل راک، تک تکِ عناصر تیپِ شما بر جذابیت استایل‌تان تاثیر می ‌گذارد؛ از شلوار و تیشرت گرفته تا زیورآلات و عینک دودی! در ادامه، ویژگی‌ های لباس متناسب برای استایل راک مردانه را برای‌تان خواهیم گفت.

rocker 5 - استایل راک مردانه Rock style

شلوار مناسب برای استایل راک مردانه

 یک شلوار مناسب برای استایل راک بخرید. در اولین قدم، باید شلوار مناسب را انتخاب کنید. شلوار جین، به خصوص شلوار جین پاره و کهنه، یکی از بهترین گزینه‌ ها برای استایل راکر مردانه است. این مدل شلوار جین برای همۀ زیرمجموعه‌ های استایل راکر مردانه مناسب است. یادتان باشد که شلوار جین فاق بلند، در مقایسه با شلوار جین فاق کوتاه، برای استایل راک مردانه مناسب ‌تر است.

اگر می‌ خواهید استایل‌تان به ایندی‌ ها یا راکرهای محلی نزدیک‌ تر باشد، پاچۀ شلوار جین‌تان را سه یا چهار اینچ، تا کنید.

چنانچه ترجیح می‌ دهید استایل‌تان به استایل راک مدرن نزدیک ‌تر باشد، به جای شلوار جین بگی، شلوار جین چسبان بپوشید.

اگر استایل پانک راک را دوست دارید، شلوار چرمی بپوشید، فرقی هم نمی ‌کند که چرم مصنوعی باشد یا طبیعی. شلوار چرم باعث می ‌شود استایل شما بسیار خاص و متفاوت جلوه کند.

و اما اگر گِلُم راک را دوست دارید، لگِ مردانۀ طرح ‌دار یا شلوار وینیل را انتخاب کنید.

یادتان باشد که نباید شلوار کوتاه بپوشید، مگر اینکه به دنبال پیروی از سبک خاصی از استایل راک باشید؛ به طور کلی، شلوارک اصلاً سنخیتی با استایل راک مردانه ندارد؛ اما اگر اصرار به پوشیدن شلوارک دارید، بهتر است شلوارک جین را انتخاب کنید. شلوارک فقط برای هوای خیلی گرم مناسب است، وگرنه جزو ممنوعه‌ های استایل راکر به شمار می ‌رود.

rocker 7 - استایل راک مردانه Rock style

تیشرت و پیراهن مناسب برای استایل راک مردانه

پس از شلوار، نوبت به انتخاب پیراهن و تیشرت مناسب برای استایل راک می ‌رسد. تیشرت و پیراهن شما باید متناسب با شلوارتان باشد. تیشرت ‌های سیاه و تیشرت ‌های سفید از بهترین گزینه ‌ها برای استایل راکر مردانه به شمار می آیند. تیشرت‌ های متناسب برای استایل راک، بسیار متنوع اند. اگر طرفدار استایل راکر مدرن، ایندی یا عامه پسند هستند، تیشرت‌ های یقه هفت، گزینۀ بسیار مناسبی برای شماست.

  تیشرت ‌های مدل scoop-neck  از مناسب ‌ترین گزینه ‌ها برای استایل راک و متال به شمار می‌ روند.

تیشرت ‌های گرافیکی را برای استایل راکر اصلا از قلم نیندازید؛ در ضمن، هرچه تیشرت شما قدیمی‌ تر باشد، استایل راکرتان جذاب ‌تر به نظر خواهد آمد.

اگر می‌ خواهید لایه‌ ای لباس بپوشید، یادتان باشد که لایۀ رویی بسیار مهم‌ تر از لایۀ زیرین است؛ اما اگر می‌ خواهید استایل‌تان کاملاً کامل و بی ‌نقص باشد، بهتر است تیشرت یا آستین رکابی مردانه انتخاب کنید؛ به علاوه، بهتر است تیشرت یا آستین رکابی ‌تان، طرح‌ دار باشد.

اگر دوست دارید روی تیشرت خود پیراهن بپوشید، می ‌توانید به سراغ پیراهن ‌های فلانل بروید. اگر می ‌خواهید استایل‌تان جذاب ‌تر باشد، دکمه‌ های جلوی پیراهن‌تان را باز بگذارید. در صورت تمایل، می ‌توانید آستین پیراهن‌تان را نیز تا کنید.

 اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید آستین ‌های پیراهن را دور کمرتان گره بزنید؛ به طور کلی، ترکیبِ تیشرت و شلوار جین، همیشه شیک و جذاب است. اگر این ترکیب به جیمز دین می ‌آمد، پس حتماً به شما هم می ‌آید! تیشرت سفید به همراه شلوار جین، همیشه چشمگیر است. اگر می ‌خواهید استایل راک‌تان خیلی جذاب و شیک باشد، می ‌توانید عینک ری بن را هم به این ترکیب اضافه کنید.

rocker 9 1 - استایل راک مردانه Rock style

کت و جلیقه مناسب برای استایل راک مردانه

اگر استایل راک گلُم، انتخاب شماست، بهتر است جلیقه و کت بلیزر را انتخاب کنید. اگر می ‌خواهید استایلتان با جلیقه جذاب ‌تر شود، باید جلیقۀ متناسب با اندامتان را تهیه کنید، نه تنگ ‌تر و نه گشادتر. جلیقه را به همراه شلوار جین تیره بپوشید؛ در ضمن، کت بلیزرتان هم باید متناسب با اندامتان باشد.  

کت‌ چرم و کت جین هم برای استایل راک مردانه مناسب هستند و حتی با استایل متال و گلم هم کاملا هماهنگی دارند. فراموش نکنید که کت چرم مشکی و کت جین تیره ‌رنگ، بهترین گزینه ‌ها برای استایل راکر مردانه محسوب می شوند.

کت اسپرت به همراه پیراهن وسترن و شلوار جین، همیشه استایل راکر شما را جذاب و شیک می ‌کند. کت‌ های Dinner برای استایل راکر مناسب اند، این کت‌ ها را می‌ توانید از فروشگاه‌ های لباس دست دوم و با قیمتی ارزان تهیه کنید.

هر عنصر چرمی می‌ تواند به جذابیت استایل راکر شما بیفزاید. همان طور که گفتیم، فرقی هم نمی ‌کند که چرم طبیعی باشد یا مصنوعی! پیراهن چرم، شلوار چرم و کت چرم، همه و همه، جذابیت استایل راکر مردانه شما را چندین برابر خواهد کرد.

در فصل های سرد سال، می‌ توانید هودی، سویشرت و ژاکت را هم به استایل‌تان اضافه کنید.

زیورآلات متناسب با استایل راکر را انتخاب کنید. زیورآلات زمخت و فلزی برای استایل راک مردانه مناسب هستند. انگشترهای بزرگ و دستبند و گردنبند زمخت نیز استایل راکر مردانه را دیدنی تر می سازند. همان طور که گفتیم، هر چیز چرمی می‌ تواند به استایل راکر شما بیفزاید و دستبند چرمی مردانه نیز در همین حیطه قرار می ‌گیرد.

در ضمن، در مورد تعداد زیورآلاتی که می‌ توانید به طور همزمان استفاده کنید، هیچ محدودیتی ندارید و هر تعداد انگشتر، دستبند و گردنبندی که دلتان خواست، بپوشید.

هر کدام از زیرمجموعه‌ های استایل راکر مردانه، مدل مو و ریش مختص به خودشان را دارند، ولی به طور کلی، باید مو و ریش‌تان را طوری بیارایید که گویی تازه از خواب بیدار شده‌ اید و اصلاً آنها را مرتب نکرده اید. یادتان باشد که هیچ چیز به اندازۀ موی بلند نمی‌ تواند استایل راکر شما را جذاب کند؛ هم موی فِر برای استایل راکر مناسب است و هم موی لَخت.

rocker 13 - استایل راک مردانه Rock style

اکسسوری‌ های مناسب برای استایل راکر مردانه

در مورد استایل راک، اکسسوری‌ ها هم به اندازۀ لباس ‌ها اهمیت دارند. در ادامه، ویژگی‌ های اکسسوری ‌های مناسب برای اصول راک را برایتان خواهیم گفت.

همان طور که می‌ دانید، کفش، تاثیر شگفت انگیزی بر جذابیت و زیبایی استایل شما دارد. مدل کفش یا پوتین شما باید متناسب با استایل‌تان باشد؛ بنابراین، برای استایل راکر هم باید کفش و پوتین راک تهیه کنید. کفش‌ های نظامی برای همۀ زیرمجموعه ‌های استایل راک مناسب اند. اگر پوتین، کفش یا صندل ‌تان با فلزات تزیینی مزین شده باشند، استایل راک شما به ‌مراتب جذاب ‌تر خواهد بود.

کفش ‌های دکتر مارتین –  Dr. Martens – ،از بهترین گزینه‌ ها برای استایل ‌های پانک، متال و راک به شمار می آیند. این کفش‌ ها را به همراه شلوار جین چسبان بپوشید. کفش‌ های کنفی هم برای سبک‌ های ملایم ‌تری از استایل راک، مانند راک ایندی و عامه پسند، بسیار مناسب هستند؛ به طور کلی، پوتین و کتانی اسنیکرز، هر دو برای استایل راکر مردانه انتخاب‌ های خوبی به شمار می آیند. یادتان باشد که بوت‌ های کابوی یا Beatle ، از بهترین گزینه‌ ها برای استایل راکر مردانه به شمار می ‌روند.

کفش‌ های Chuck Taylor، هم ساق کوتاه و هم ساق بلند نیز استایل راکر را جذاب می سازند. بهتر است کفش Chuck Taylor مشکی را انتخاب کنید تا بتوانید آن را با همۀ رنگ ‌ها ست کنید.

عینک دودی را فراموش نکنید. عینک دودی مناسب، تاثیر قابل توجه و شگرفی بر جذابیت استایل راک شما دارد.

اگر هم دوست دارید موهایتان را کوتاه کنید، می‌ توانید مدل موی موهاک را برگزینید.  فقط یادتان باشد که مدل موهاک ، باید مدرن باشد؛ برای مثال، موهای دور سرتان را بیشتر کوتاه کنید و موهای بالای سر را بلندتر نگه دارید.

در ضمن، اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید موهایتان را به رنگ دلخواهتان  آرایش کنید.

پیرسینگ و تاتو نیز یکی از عناصر این استایل است. اگر می‌ خواهید کاملاً به استایل راکر متعهد باشید، تاتو و پیرسنیگ را نیز باید جزو موارد مصرفی تان قرار دهید. بیشتر تاتوها و پیرسینگ ‌ها دائمی هستند؛ به همین دلیل، پیش از تصمیم‌ گیری برای انجام این دو و انتخاب محلِ انجام آن ‌ها، حتماً باید به خوبی فکر کرده باشید؛ چراکه ممکن است بعدها پشیمان شوید و آن وقت برای حذف این عنصر، به شدت دچار مشکل خواهید شد؛ البته می توانید از نوع موقت آن بهره ببرید که هرگاه دلتان نخواست، به راحتی قادر به حذفش باشید.

!

rocker 45 1 - استایل راک مردانه Rock style

برای شرکت در کنسرت راک چه لباسی بپوشیم؟

اگر می‌ خواهید به کنسرت راک بروید، بهتر است طبق اصول استایل راک هم لباس بپوشید. در چنین مواردی، اولین چیزی که به ذهنمان می ‌رسد، کت چرمی است. البته کت جین هم گزینۀ بسیار خوبی است؛ همچنین زیر کتِ چرمی یا جین خود می ‌توانید یک تیشرت گرافیکی بپوشید که عکس یا لوگوی یک گروه موسیقی راک روی آن نقش بسته باشد. شلوار جین، مناسب‌ ترین گزینه برای چنین استایلی است. این استایل راکرتان را با یک جفت بوت Doc Marten یا کتانی اسنیکرز تکمیل کنید.

این ترکیب، فقط یک نمونه از استایل مناسب برای شرکت در کنسرت راک است. با استفاده از اصول ذکرشده می ‌توانید استایل راکر مختص به خودتان را طراحی کنید

tarahi lebas  logo callto - استایل راک مردانه Rock style

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

این استایلِ به ظاهر خشن، فقط مختص به پسران نیست، بلکه دختران نیز با آمیختنِ عناصر ظریف و زنانه با عناصر زمخت، استایل راکر مختص به خودشان را طراحی کردند.

اولین قدم برای تشکیلِ استایل راکر مردانه، انتخابِ لباس و اکسسوری مناسب ، و قدم بعد، توانایی ست کردن آن‌ ها با یکدیگر است. در استایل راک، تک تکِ عناصر تیپِ شما بر جذابیت استایل‌تان تاثیر می ‌گذارد.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

شلوار جین، به خصوص شلوار جین پاره و کهنه، یکی از بهترین گزینه‌ ها برای استایل راکر مردانه است. این مدل شلوار جین برای همۀ زیرمجموعه‌ های استایل راکر مردانه مناسب است.

تیشرت و پیراهن شما باید متناسب با شلوارتان باشد. تیشرت ‌های سیاه و تیشرت ‌های سفید از بهترین گزینه ‌ها برای استایل راکر مردانه به شمار می آیند. تیشرت‌ های متناسب برای استایل راک، بسیار متنوع اند.

باید جلیقۀ متناسب با اندامتان را تهیه کنید، نه تنگ ‌تر و نه گشادتر. جلیقه را به همراه شلوار جین تیره بپوشید؛ در ضمن، کت بلیزرتان هم باید متناسب با اندامتان باشد.

پیرسینگ و تاتو نیز یکی از عناصر این استایل است. عینک دودی را فراموش نکنید. عینک دودی مناسب، تاثیر قابل توجه و شگرفی بر جذابیت استایل راک شما دارد.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+