• gym women 3 - استایل ورزشی زنانه

استایل ورزشی زنانه

وقتی می‌ خواهید ورزش کنید، لباس و استایل شما اهمیت زیادی پیدا می ‌کند؛ چرا که انتخاب درست یا نادرست آن بر عملکرد و سلامتتان تاثیر می‌ گذارد. پس از ورزش، احساس خستگی و گاهی نیز درد و کوفتگی، تمام بدنتان را فرا می‌ گیرد و لباس‌ هایتان خیس عرق می ‌شود. باورتان بشود یا نشود، لباسی که در طول ورزش کردن به تن می ‌کنید، تاثیرِ شگفت ‌انگیزی بر  وضعیتِ جسمی ‌تان پس از ورزش خواهد داشت؛ علاوه بر این، انتخاب لباس ورزشی مناسب، اشتیاق شما را برای ورزش کردن افزایش می ‌دهد و بر اعتماد به نفستان نیز می افزاید. لباس ورزشی مناسب، ویژگی ‌های خاص خودش را دارد. در این مقاله، به استایل ورزشی زنانه خواهیم پرداخت و نکات مهم در انتخاب لباس و کفش ورزشی مناسب را برایتان خواهیم گفت. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

لباس مناسب برای استایل ورزشی زنانه

در انتخاب لباس ورزشی مناسب، به هیچ وجه نباید به فکر تبعیت از مُد روز باشید، بلکه در وهلۀ اول، باید راحتی خودتان را در نظر بگیرید. عوامل زیادی بر راحتی لباس ورزشی تاثیر می‌ گذارند. جنس پارچۀ لباس ورزشی ‌تان نقش مهمی در راحتی شما دارند. پارچه لباس ورزشی  باید متناسب با ورزش‌ انتخابی ‌تان و همچنین، باید بسیار بادوام باشد. برخی از پارچه‌ ها، عرق را به خود جذب نمی ‌کنند؛ اما برخی دیگر، تمام عرق را به خود جذب می‌ کنند و در نتیجه، سنگین می ‌شوند. برخی پارچه‌ ها هم عرق را از  بدنتان می‌ زدایند و آن را به سرعت تبخیر می‌ کنند و در نتیجه، بدنتان خنک می ‌ماند. آن دسته از لباس ‌های ورزشی که پارچه ‌شان از جنس پلی‌ پروپیلین است، انتخاب خوبی برای ورزش کردن و فعالیت‌ های پر تحرک به شمار می آیند؛ زیرا باعث می ‌شوند عرق تبخیر شود و اذیتتان نکند؛ اما شلوار و تیشرت کتان، عرق را به خود جذب می‌ کند و در نتیجه، خیس و سنگین می ‌شود و معذبتان می‌ سازد؛ همچنین، هرگز لباسی را که در بافتِ پارچۀ آن، مواد مصنوعی یا پلاستکی به کار رفته،  نخرید؛ چرا که این پارچه‌ ها باعث می ‌شوند عرق بدنتان تبخیر نشود و در نتیجه، در طول ورزش، دمای بدنتان بالا برود و اذیت شوید.

مسئلۀ مهم دیگر، سایز لباس ورزشی است. لباس ورزشی شما باید گشاد و راحت باشد؛ اما اگر قصد دویدن یا دوچرخه ‌سواری دارید؛ به هیچ وجه، شلوار گشاد یا دمپا گشاد نپوشید؛ چرا که ممکن است هنگام دوچرخه سواری، به پدال دوچرخه و هنگام دویدن، به پای دیگرتان گیر کُند و آسیب ببینید. برای انجام ورزش ‌های کششی، مانند یوگا و پیلاتس، سایز لباس باید متناسب تنتان باشد و پارچۀ آن نیز باید عرق را تبخیر کند. به طور کلی، یادتان باشد که لباس شما نباید خللی در ورزش کردن شما ایجاد کند.

لباس ورزشی ‌تان باید با تغییر فصل، تغییر کند. اگر در فضای آزاد ورزش می ‌کنید یا ورزش ‌های فصلی را انتخاب کرده ‌اید، پوشش شما باید با تغییر فصل عوض شود. در فصول گرم سال، لباس ‌هایی را انتخاب کنید که به بدنتان اجازۀ تنفس بدهند و عرق را تبخیر کنند. در هوای گرم، لباس‌ های خنک و راحت بپوشید تا بتوانید به ‌راحتی ورزش و تحرک کنید.

در فصول سرد سال، باید لباس گرم بپوشید؛ اما یادتان باشد که طی ورزش، دمای بدن و ضربان قلب شما به ‌شدت افزایش خواهد یافت؛ به همین دلیل، بهتر است به جای پوشیدن یک لباس ضخیم، چند لباس بپوشید، تا اگر گرمتان شد، بتوانید یکی از آن ‌ها را از تنتان در آورید. بهتر است لباس رویی ‌تان ضخیم باشد و لباس زیرین‌، نازک‌ تر باشد و عرق را تبخیر کند. می ‌توانید روی لباس نازکتان هودی یا سویشرت بپوشید؛ چرا که هوا به ‌راحتی از آن رد و بدل می ‌شود و اصلا اذیت نمی‌ شوید. همیشه سر، گوش ‌ها و دستان‌ خود را گرم نگه دارید. اگر هم می‌ خواهید در هوای بارانی ورزش کنید، باید لباسی بپوشید که  از پوست شما در برابر باران محافظت کند. اگر قصد دارد در فضای آزاد ورزش کنید، کلاه آفتابگیر و ضد آفتاب را فراموش نکنید؛ در ضمن، همیشه باید بطری آب همراه داشته باشید.

شلوار ورزشی فاق بلند

شلوار ورزشی فاق بلند برای هرگونه فعالیت ورزشی مناسب است. شلوارهای ورزشی باید سبک باشند و جنس پارچۀ آن ‌ها به گونه ‌ای باشد که عرق را تبخیر کنند و به پوست اجازۀ تنفس بدهند. چنین شلواری، هم برای فصل زمستان مناسب است و هم برای فصل تابستان، چرا که در فصول گرم، می‌ توانید آن را به تنهایی بپوشید و در فصول سرد سال، زیر شلوار ضخیم ‌ترتان به پا کنید. پارچۀ مناسب برای شلوار ورزشی باید متشکل از 88 درصد پلی استر و 12 درصد اسپندکس باشد. شلوارک‌ های دوچرخه‌ سواری هم گزینۀ بسیار مناسبی برای ورزش کردن است؛ چرا که قد آن‌ ها مناسب است و زانوهای شما را گرم نگه می دارد.

سوتین ورزشی زنانه

در انتخاب سوتین ورزشی خیلی دقت کنید. سوتین ورزشی باید راحت و پارچۀ آن نیز مرغوب باشد. سوتین ورزشی هم مانند دیگر لباس ‌های ورزشی، نباید عرق را به خود جذب کند، بلکه باید آن را تبخیرکند. اگر سینه هایتان بزرگ است، باید سوتینی را انتخاب کنید که آن ها را کاملا سفت نگه دارد تا هیچ ‌گونه فشاری به گردنتان وارد نشود.

کفش مناسب برای استایل ورزشی

در انتخاب کفش ورزشی خیلی دقت کنید. کفش ورزشی را باید با توجه به ورزش مورد نظرتان انتخاب کنید؛ برای مثال، اگر می ‌خواهید روی تردمیل راه بروید یا بدوید، باید کفش مناسب برای دویدن یا پیاده‌ روی را انتخاب کنید؛ اما اگر می ‌خواهید فقط با اسکی فضایی یا دوچرخه ثابت کار کنید، کفش اهمیت چندانی ندارد، فقط کافی است پایتان را بپوشاند. اگر می ‌خواهید با وزنه کار کنید، باید کفشی را برگزینید که قوزک پا را بپوشاند و از مچ پا محافظت کند. اگر می‌ خواهید هنگام ورزش کردن، کیفتان هم همراهتان باشد و وسایلتان را در آن بگذارید، بهتر است کیف کمری انتخاب کنید.

جوراب مناسب برای ورزش

جوراب ورزشی باید سبک باشد، همچنین، نه باید گشاد باشد و نه تنگ، بلکه باید کاملا اندازۀ پایتان باشد. بسته به سلیقۀ شخصی ‌تان، می ‌توانید جوراب کوتاه یا بلند را برای ورزش انتخاب کنید. یادتان باشد که جوراب تنگ، پاهایتان را تحت فشار قرار می ‌دهد و در گردش خون در پا، اختلال ایجاد می‌  کند و جوراب گشاد ممکن است باعث لیز خوردن شما شود؛ به طور کلی، جوراب کتان، گزینۀ بسیار مناسبی برای استایل ورزشی است.

رنگ مناسب برای لباس ورزشی زنانه

رنگ لباس ورزشی زنانه هم مسئلۀ بسیار مهمی است که باید به آن دقت کنید. بهتر است لباس ‌های ورزشی ‌تان تک رنگ باشد، لباس ‌های رنگارنگتان را برای استایل کژوال نگه دارید. رنگ تاپ یا تیشرت خود را با رنگ شلوار ورزشی یا کفش‌ ورزشی ‌تان ست کنید. نباید به طور هم زمان، بیش از سه رنگ در تیپتان مشاهده شود. رنگ‌ های سرمه ای، خاکستری، قهوه ‌ای و مشکی، برای شلوار ورزشی مناسب هستند؛ چرا که دیرتر کثیف می شوند؛ اما در مورد تاپ و تیشرت، می‌ توانید رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید.

در آخر

ورزش کردن باید جزء جدایی ناپذیر زندگی هر فرد باشد؛ چراکه اگر این عمل به یک عادت تبدیل شود؛ می تواند تا درصد بسیاری بالایی، سلامت هر شخص را تضمین کند. انتخاب لباس مناسب برای این تحرک، بسیار حیاتی است؛ چراکه می تواند ورزش کردن را برای افراد، لذت بخش سازد و آن را به یک روال معمول مبدل سازد؛ از این رو، در انتخاب لباس های ورزشی تان سنجیده رفتار کنید و از این تحرک لذت بخش، بهره ببرید تا هم سلامت روح و هم بدنتان را تضمین کنید.

 

استایل ورزشی مردانه

tarahi lebas  logo callto - استایل ورزشی زنانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

در انتخاب لباس ورزشی مناسب، به هیچ وجه نباید به فکر تبعیت از مُد روز باشید، بلکه در وهلۀ اول، باید راحتی خودتان را در نظر بگیرید. عوامل زیادی بر راحتی لباس ورزشی تاثیر می‌ گذارند.

جنس پارچۀ لباس ورزشی ‌تان نقش مهمی در راحتی شما دارند. پارچه لباس ورزشی  باید متناسب با ورزش‌ انتخابی ‌تان و همچنین، باید بسیار بادوام باشد. برخی از پارچه‌ ها، عرق را به خود جذب نمی ‌کنند؛ اما برخی دیگر، تمام عرق را به خود جذب می‌ کنند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

لباس ورزشی شما باید گشاد و راحت باشد؛ اما اگر قصد دویدن یا دوچرخه ‌سواری دارید؛ به هیچ وجه، شلوار گشاد یا دمپا گشاد نپوشید؛ چرا که ممکن است هنگام دوچرخه سواری، به پدال دوچرخه و هنگام دویدن، به پای دیگرتان گیر کُند و آسیب ببینید.

کفش ورزشی را باید با توجه به ورزش مورد نظرتان انتخاب کنید؛ برای مثال، اگر می ‌خواهید روی تردمیل راه بروید یا بدوید، باید کفش مناسب برای دویدن یا پیاده‌ روی را انتخاب کنید؛ اما اگر می ‌خواهید فقط با اسکی فضایی یا دوچرخه ثابت کار کنید، کفش اهمیت چندانی ندارد.

جوراب ورزشی باید سبک باشد، همچنین، نه باید گشاد باشد و نه تنگ، بلکه باید کاملا اندازۀ پایتان باشد. بسته به سلیقۀ شخصی ‌تان، می ‌توانید جوراب کوتاه یا بلند را برای ورزش انتخاب کنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+