• mens classic 1 - استایل کلاسیک مردانه

استایل کلاسیک مردانه

استایل کلاسیک مردانه

نمی‌ توان  انکار کرد که نحوۀ لباس پوشیدن شما بر برخورد دیگران با شما تاثیر می ‌گذارد. اگر در انتخاب لباس و استایل خود دقت کنید، توجه بیشتری را به سوی خود جلب خواهید کرد؛ به خصوص از سوی افرادی که روی شما حساب می کنند، و این گونه، هم اعتماد به نفستان افزایش خواهد یافت و هم دیگران را به خوش تیپ بودن ترغیب خواهید کرد. استایل لباس پوشیدن را می‌ توان به دو دسته تقسیم کرد: لباس پوشیدن بر اساس مُدِ روز و لباس پوشیدن بر اساس استایل کلاسیک. اگر بر اساس مُد روز لباس بپوشید، باید زود به زود برای خریدن لباس هزینه کنید و مدام حواستان به صنعت مُد باشد؛ اما استایل کلاسیک چنین نیست! خوش ‌تیپ بودن با استایل کلاسیک، اصلا کار دشواری نیست، فقط کافی است اصول آن را بدانید و لباس‌ هایتان را طبق آن انتخاب کنید. در این مقاله، می ‌گوییم استایل کلاسیک چیست و اصول استایل کلاسیک مردانه کدام اند. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

استایل کلاسیک و مُد

در وهلۀ اول، باید بدانیم که مد و استایل متفاوت از یکدیگرند؛ در واقع،  مُد آخرین ترندِ طراحان است که همواره در حال تغییر و تحول است؛ در حالی‌ که استایل کلاسیک، به ‌ندرت در طول زمان تغییر می ‌کند. هدف از استایل کلاسیک، نمایشِ مُد روز نیست، بلکه نمایشِ شخصیتِ درونی شماست. لباس‌ های مناسب برای استایل کلاسیک، هرگز از مُد نمی‌ افتند و شما می‌ توانید لباستان را سالیان سال به تن کنید.

اصول استایل کلاسیک مردانه

اگر تصمیم گرفته ‌اید تیپ کلاسیک مردانه را انتخاب کنید و حالا می ‌پرسید «چگونه تیپ کلاسیک مردانه بزنیم»، باید بدانید که استایل کلاسیک، مثل هر استایل دیگری، اصولی دارید که باید آن‌ ها را بدانید و لباس هایتان را طبق آن ‌ها انتخاب کنید. در ادامه، اصول تیپ کلاسیک مردانه را برخواهیم شمرد.

لباس متناسب با سایزتان بپوشید

هرچه سایز لباستان متناسب‌ تر باشد، خوش تیپ ‌تر  و جذاب‌ تر به نظر می ‌رسید. اگر اضافه وزن دارید، باید لاغر شوید و اگر زیادی لاغر هستید، باید حجم عضلاتتان را افزایش دهید. قفسه سینه و کمرتان باید 10 سانت اختلاف سایز داشته باشند؛ در واقع، اندامتان باید V شکل باشد. کمر تیشرت ‌تان اصلا نباید گشاد باشد یا پف کند. کمر شلوارتان نباید آن قدر گشاد باشد که به ساسبند و کمربند نیاز داشته باشد. کت و شلوارتان هم باید کاملاً متناسب با سایزتان باشد، درست مثل دستکش.

همیشه ساده لباس بپوشید

بسیاری از مردان جوان وقتی می‌ خواهند خیلی شیک و جذاب به نظر برسند، لباس‎‌ ها و  وسایل گران ‌قیمت و فرمالی می ‌خرند که اصلا به بقیۀ قسمت ‌های تیپشان نمی‌ آید؛ اما این شروع خوبی نیست. حواستان باشد که لباس متناسب با هر استایلی را باید با همان استایل بپوشید و با لباس‌ متناسب با استایل‌ های دیگر ترکیب نکنید؛ مثلا لباس مناسب برای استایل کژوال را نباید با لباس مناسب برای استایل فرمال بپوشید.

کت و شلوار مشکی یا خاکستری بپوشید

همۀ مردان باید حداقل یک دست کت و شلوار متناسب با سایزشان داشته باشند. کت و شلوارهای‌ مدرن، در مقایسه با کت و شلوارهای دهه ‌های 80 و 90، خوش ‌فرم‌ تر و باریک‌ تر هستند.

و اما چرا باید کت‌ و شلوار مشکی و خاکستری بپوشیم؟ این دو رنگ، جذاب ‌ترین رنگ ‌ها برای کت ‌و شلوار هستند. کت و شلوار کلاسیک مشکی و خاکستری را در هر مراسمی می ‌توانید به تن کنید؛ از جشن عروسی گرفته، تا محل کار، قرارهای مهم و قرار ملاقات‌ های عاشقانه! در ضمن، می‌ توانید کت و شلوارتان را به صورت جداگانه نیز بپوشید.

پیراهن مردانه سفید بپوشید

هر مردی، با هر استایلی، باید حداقل یک پیراهن دکمه دار مردانه یا پیراهن آکسفورد مردانه سفید رنگ داشته باشد. اگر می ‌خواهید خیلی جذاب به  نظر برسید، پیراهن مردانه سفید ساده با تُن آبی انتخاب کنید، نه زرد؛ چرا که چنین رنگی، با تمام رنگ‌ ها، از جمله سرمه ‌ای و خاکستری،  به‌ راحتی سِت می ‌شود. پیراهن سفید مردانه هم باید کاملا متناسب با سایز و اندامتان باشد، نه تنگ و نه گشاد، به عبارتی، باید بتوانید دست‌ ها، بازوها، آرنج و شانه‌‌‌‌ هایتان را به راحتی و بدون محدودیت تکان دهید.

شلوار جین تیره بپوشید

در حال حاضر، شلوار جین راسته بسیار پر طرفدار است و شما می ‌توانید سال ‌ها شلوار جین راسته مردانه بپوشید و همچنان خوش تیپ و جذاب به نظر برسید؛ اما یادتان باشد که باید شلوار جین تیره بپوشید. شلوار جینِ تیره رنگتان را می ‌توانید به همراه کت اسپرت مردانه یا تیشرت پلو بپوشید. اگر می‌ خواهید طبق اصول کلاسیک لباس بپوشید، فکر پوشیدنِ شلوار جین زاپدار و شلوار جین پاره را از سرتان بیرون کنید؛ در ضمن، شلوار بگی مردانه و شلوار چسبان مردانه هم برخلاف اصول استایل کلاسیک اند.

پلیور کشمیر مردانه بپوشید

و اما تیپ کلاسیک زمستانه مردانه! پلیور کشمیر را هرگز از یاد نبرید. پلیور کشمیر، هم قیمت مناسبی دارد، هم در همه جا قابل دسترسی  و خرید است و هم اینکه استایل شما را بسیار جذاب و مردانه می ‌کند. پلیور کشمیر، بسیار راحت، ساده و کلاسیک بوده و  برای ماه‌ های سرد سال مناسب است و در هر مراسم و موقعیتی، می‌ توانید آن را بپوشید. رنگ ‌های تیره و کلاسیک، مانند سرمه ای ، قرمز تیره، کرمی و قهوه‌ ای را انتخاب کنید. اگر می ‌خواهید طبق اصول کلاسیک لباس بپوشید، پوشیدن پلیور طرح‌ دار مردانه را فراموش کنید؛ چرا که همیشه مُد نیستند.

کت بلیزر سرمه ای بپوشید

حتما یک کت بلیزر سرمه ای تهیه کنید، حتی اگر چندین دست کت و شلوار دارید. کت بلیزر سرمه ای را، هم می ‌توانید به همراه شلوار کتان بپوشید و هم تیشرت و شلوار جین. در نظر داشته باشید که کت بلیزر باید کاملا اندازۀ اندامتان باشد، نه تنگ‌ تر و نه گشادتر!

شلوار کتان بپوشید

هر مردی حداقل  یک شلوار کتان باید داشته باشد. شلوار کتان برای بیشتر مراسم ‌ها مناسب است؛ اما یادتان باشد که شلوار کتان شما نباید پیله ‌دار باشد!

تیشرت پولو بپوشید

تیشرت مردانه پولو ، هم برای استایل کژوال مناسب است و هم استایل کلاسیک. تیشرت مردانه پولو را به همراه شلوار جین تیره بپوشید. به هیچ‌ وجه، تیشرت‌ مردانه گرافیکی نپوشید. این تیشرت‌ ها مناسب نوجوانان است و اصلا جذاب و مردانه نیست؛ در ضمن، نباید تیشرتی بپوشید که طرح لوگو یا برندِ سازمانی بر آن نقش بسته است. یادتان باشد که شما بیلبورد متحرک نیستید!

ساعت عقربه ‌ای به دستتان ببندید

در دهۀ 80، ساعت ‌های کامپیوتری بسیار محبوب بودند؛ اما امروزه، ساعت ‌های عقربه ‌ای معمول ‌تر هستند. هر مردی باید حداقل یک ساعت عقربه ‌ای با دستۀ چرمی یا فلزی داشته باشد. فرقی نمی‌ کند دستۀ ساعت شما چرمی باشد، یا نقره‌ ای و طلایی، چراکه در هر حال، ساعت عقربه ‌ای استایل شما را جذاب ‌تر خواهد کرد.

کفش آکسفورد بپوشید

کفش آکسفورد مردانه همیشه استایل کلاسیک شما را جذاب ‌تر و شیک ‌تر خواهد کرد. کفش آکسفورد چرم مشکی یا قهوه ‌ای انتخاب کنید، چرا که این رنگ ‌ها را، هم  می ‌توانید با کت و شلوار بپوشید، هم با شلوار خاکی و کتان و هم با کت اسپرت. یادتان باشد کفش پنجه مربعی نباید بپوشید.

تیشرت سفید بپوشید

تیشرت سفید را به همراه لباس‌ های متعددی می‌ توانید به تن کنید. تیشرت سفید به همراه کت چرم، شلوار جین تیره و بوت، گزینۀ بسیار مناسبی برای فصل های سرد سال است. فرقی نمی‌ کند تیشرت سفیدتان گران ‌قیمت باشد یا ارزان، فقط باید همیشه تمیز و اتو شده باشد. تیشرت‌ های سفید معمولا با گذر زمان، زرد می‌ شوند؛ از این رو، بهتر است چند تیشرت سفید با قیمت ‌های نه چندان گران، خریداری کنید. یقۀ تیشرت باید مناسب با فرمِ صورتتان باشد؛ مثلاً اگر فرم چهره تان گرد است، تیشرت یقه هفت مردانه گزینۀ بسیار مناسبی برای شماست، و اگر صورتتان کشیده است، تیشرت ‌های یقه گرد و یقه تنگ را انتخاب کنید.

نتیجه

انتخاب لباس مناسب، به وجاهت و  شخصیت هر فرد می افزاید و او را در اجتماع، برازنده تر  و متشخص تر جلوه می دهد. نیازی نیست که برای این برازندگی لزوما لباس های گران قیمت خریداری کنید؛ فقط کافی ست با هوشمندی انتخاب کنید و ست مناسبی را برگزینید؛ بنابراین، هر استایلی را که می پسندید، متناسب با چارچوب آن انتخاب کنید. یادتان باشد برای انتخاب هر ستی، باید موقعیت ، شرایط، مکان و زمان را بسنجید و متناسب با آن لباس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

استایل کلاسیک زنانه

tarahi lebas  logo callto - استایل کلاسیک مردانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

در وهلۀ اول، باید بدانیم که مد و استایل متفاوت از یکدیگرند؛ در واقع،  مُد آخرین ترندِ طراحان است که همواره در حال تغییر و تحول است؛ در حالی‌ که استایل کلاسیک، به ‌ندرت در طول زمان تغییر می ‌کند.

هرچه سایز لباستان متناسب‌ تر باشد، خوش تیپ ‌تر  و جذاب‌ تر به نظر می ‌رسید. اگر اضافه وزن دارید، باید لاغر شوید و اگر زیادی لاغر هستید، باید حجم عضلاتتان را افزایش دهید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

همیشه ساده لباس بپوشید

کت و شلوار مشکی یا خاکستری بپوشید

پیراهن مردانه سفید بپوشید

و شلوار جین تیره بپوشید.

تیپ کلاسیک زمستانه مردانه! پلیور کشمیر را هرگز از یاد نبرید. پلیور کشمیر، هم قیمت مناسبی دارد، هم در همه جا قابل دسترسی  و خرید است.

بله هر مردی باید حداقل یک ساعت عقربه ‌ای با دستۀ چرمی یا فلزی داشته باشد. فرقی نمی‌ کند دستۀ ساعت شما چرمی باشد، یا نقره‌ ای و طلایی، چراکه در هر حال، ساعت عقربه ‌ای استایل شما را جذاب ‌تر خواهد کرد.

کفش آکسفورد مردانه همیشه استایل کلاسیک شما را جذاب ‌تر و شیک ‌تر خواهد کرد. کفش آکسفورد چرم مشکی یا قهوه ‌ای انتخاب کنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+