در طراحی چهره به چه نکاتی باید توجه کرد؟ + 24 ایده طراحی چهره سیاه قلم

در این قسمت از آموزش حرفه ای طراحی چهره وب سایت پویا اندیش به شما نکات مهم در طراحی چهره را می آموزیم. اگر به تصویرسازی، نقاشی و کارهای هنری علاقه دارید، ما را همراه کنید تا نکات اساسی در این زمینه را به شما آموزش دهیم. در کلاس های آموزش طراحی چهره برای مبتدیان می توانید از صفر تا صد اصول طراحی چهره را یاد بگیرید. بی‌شک شما با بهره‌گیری از این نکات می‌توانید یک چهره زیبا و حرفه ای طراحی نمایید.

آموزش حرفه ای طراحی چهره

آموزش طراحی چهره

نکات طراحی سیاه قلم

ترسیم چهره افراد کار، بسیار دشواری است که هر هنرمندی از پس آن بر نمی‌آید. تمام نکات مربوط به نقاشی چهره، که در اینجا بازگو می‌کنیم، از متخصصان مشهور نقاشی چهره گرفته شده است و شامل توصیه هایی برای طراحی در حیطه چهره می‌باشد. در اینجا می توانید بهترین توصیه ها را برای همه چهره پردازان، چه مبتدی و چه متخصص، در زمینه نقاشی صورت، بیابید. توجه به این نکات نتیجه کار را خارق العاده و کاملا بی نقص می کند. پس با ما در ادامه همراه باشید.

نکته اول: طراحی چهره سالمندان

در طراحی چهره از سالمندان اولین قدم در طراحی چهره آنها توجه کردن به این نکته حائز اهمیت است که چهره آن ها نمایان گر گذشت زمان و تجارب آن ها است. به همین دلیل است که ترسیم ویژگی های فیزیوگنامی چهره آن ها در مقایسه با افراد جوان تر ساده تر می باشد. توجه کنید که ژستی که انتخاب می کنید متناسب با صبر و تحمل و نیز سن و سال آن ها باشد تا در حین طراحی حالت مدل تغییر نکند.

در هنگام طراحی نباید نور مستقیم و زیادی بر روی مدل تابیده باشد، اگر این نور حتی در طراحی شما موثر باشد باز هم موجب می شود که شما ناصافی های پوست را به طور کامل نبینید و از شباهت چهره کاسته شود.

آموزش طراحی چهره سیاه قلم

آموزش طراحی چهره با مداد سیاه

توجه داشته باشید که، سر سالمندان بر اثر افزایش سن تغییرات آناتومی می کند، بر روی پیشانی، چشم ها، دهان و روی گردن خطوط و چین هایی مشخص است. موها کم پشت و سفید می شود. چشم ها به سمت گودی می رود و گوش ها اغلب بزرگتر می شود. پس در هنگام طراحی چهره این افراد به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید.

نکته دوم: رعایت تناسب در چهره

برای این که تناسب در چهره را رعایت نمایید، باید بدانید که ابعاد صورت نباید بیش از دو سوم اندازه واقعی صورت باشد. زمانی که تنها سر را طراحی می کنید، سطح طراحی شما حداکثر باید 40*50 سانتیمتر باشد و زمانی که کل اندام را طراحی می کنید، اندازه کار باید 50 * 70 باشد. صورت فرد نباید در مرکز طراحی باشد، بلکه باید کمی بالاتر و متمایل به یک سمت باشد.

آموزش طراحی چهره سالمندان
آموزش طراحی چهره دختر زیبا

نکته سوم: انتخاب ژست مناسب

طراحی چهره، به طراحی سر و شانه و نیم تنه متنهی می شود، اما گاهی نیاز به طراحی بازوها، دست ها و تمام بدن است. اگر از روی مدل زنده طراحی می کنید، مطمئن شوید که مدل در حالت نرمال و آرام قرار گرفته باشد و تقریبا باید هم سطح با صورت خودتان باشد تا بتوانید به خوبی طراحی را انجام دهید.

ژست مدل باید در عین اینکه آرام نشسته است، اما ویزگی های چهره را به طور واضح به شما منتقل کند به نحوی که شما را از ویژگی های روانشناسی به ویژگی های فیزیکی برساند.

بهتر است که مدل شما در فاصله 2 متری از شما قرار بگیرد و تصویر سه چهارم از او داشته باشید. هر چند که تصویر تمام رخ و نیم رخ هم می تواند ژست خوبی باشد.

نکته چهارم: تأثیر نورپردازی در طراحی

برای طراحی بهتر، نور باید به‌صورت پراکنده و تنها از یک منبع بتابد. نور باید کمی بالاتر و از کنار سوژه طراحی، بتابد تا اجزای صورت به طرز، های لایت باشد و سایه های زشت در زیر بینی و دور چشم ها نیوفتد.

سعی کنید از نور مصنوعی، نور خورشید و نورافکن هرگز استفاده نکنید. چون این کار باعث می‌شود که ریزترین چین و چروک ها دیده شود. علاوه بر این، نور شدید موجب انقباضات غیرطبیعی در ماهیچه های صورت می‌شود و ممکن است صورت مدل از حالت طبیعی خارج شود و نتیجه مطلوبی به دست نیاورید.

آموزش طراحی چهره زن میانسال

نحوه کشیدن چهره

نکته پنجم طراحی چهره : تأثیر لباس مدل در طراحی چهره

لباس تأثیر زیادی بر طراحی تمام بدن فرد دارد. لباس نه تنها نقش زیبایی‌شناسی دارد بلکه اطلاعاتی را در مورد شخصیت و جایگاه اجتماعی فرد ارائه می‌دهد. اگر سطح لباس سبک و نرم باشد، اغلب مملو از چین های ریز خواهد بود اما اگر سطح لباس سنگین باشد، چین ها نیز ضخیم تر خواهند بود.

نکته ششم: طراحی مو

مو نقش بسیار مهمی در طراحی چهره دارد و در توصیف صورت فرد نیز، بسیار ضروری می‌باشد. نقاش با استفاده از شکل مو، تصویر کلی صورت را می‌سازد. اگر مدل شما یک بانو است، سعی کنید موهایی ساده و مرتب طراحی کنید و فرم و حالت کلی موها را نیز در نظر بگیرید.

پس از رسم موها، به سایه روشن و فرق های روی سر او توجه کنید و قسمت هایی که اهمیت کمتری دارند را حذف نمایید. برای ایجاد خطوط پررنگ بر روی موها از یک مداد نرم تر استفاده کنید.

آموزش طراحی چهره برای مبتدیان

طراحی چهره سیاه قلم

نکته هفتم طراحی چهره : انتخاب یک پس زمینه مناسب

برای جلوه بهتر طراحی چهره، بهتر است از یک پس زمینه صاف و ساده استفاده کنید. قبل از طراحی حتماً در مورد تیره و یا روشن بودن پس زمینه تصمیم بگیرید.

نکات عملی نقاشی صورت

به طور کلی ، می توان طراحی چهره را در سه مرحله ساده انجام داد.
مرحله 1: رنگ های پایه را با یک اسفنج به کار بزنید و در ابتدا از رنگ های تیره استفاده کنید.
مرحله 2: تصویر یا جزئیات آن را ابتدا با برس بکشید و سپس آن را رنگ کنید.
مرحله 3: در پایان، از برق و سایه استفاده نمایید.

دانلود آموزش طراحی چهره برای مبتدیان
آموزش طراحی چهره رایگان

نتیجه گیری:

ما در وب سایت پویا اندیش انواع نکات در طراحی چهره را بیان کردیم. البته بدون شک نکته های کلیدی و حائز اهمیت در این زمینه بسیار است که ما نیز سعی کردیم تا آنچه برای شما ارزشمندتر است را در این فضای محدود به شما ارائه کنیم. قطعاً اگر همراه ما باشید و سایر مقالات ما را دنبال کنید در روزهای آینده به نکته های ظریف تر و روش های کامل تر در زمینه تصویر سازی خواهیم پرداخت. همچنین می توانید با کلاس های آموزش گام به گام طراحی چهره با مداد سیاه ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر

عکاسی پرتره چیست و به چه صورت است؟
دیافراگم در عکاسی (Aperture): راهنمایی کامل برای مبتدیان با مثال کاربردی
به طراح داخلی نیاز دارم یا دکوراتور داخلی؟
نکاتی که در نقاشی دیواری یا دیوارنگاری باید رعایت کنیم
ایده های تزئین و دکوراسیون راهرو های باریک
عکاسی صنعتی و تجهیزات مورد نیاز برای آن
هیستوگرام برای افراد مبتدی
طراحی داخلی با نرم افزار تخصصی 3ds MAX
معرفی 3 مورد از بهترین آموزشگاه های هنر جهان
معرفی پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی در سال 2020
افترافکت چه کاربردی دارد ؟
تاریخچه هنرهای تجسمی
آشنایی با ویژگی های منحصر بفرد نرم افزار ماتریکس گلد
نحوه حذف پس زمینه تصویر در فتوشاپ + آموزش تصویری
آشنایی با نرم افزار ماتریکس گلد
نحوه نقاشی روی فوم ؛ راهنمای جامع برای رنگ کردن فوم
نقاشی با ذغال به صورت واقع گرایانه
نرم افزار بلندر چیست؟
برای شروع طراحی لباس چه باید کرد؟
ایلوستریتور یا فتوشاپ مسئله این است!
آشنایی با اصطلاحات هنر تصویرسازی
انواع تصویرگری - بررسی سبک ها و تکنیک ها
لوستر در سبک های طراحی داخلی بی نظیر
55 ایده عکاسی بارداری؛ چه نکاتی را در عکاسی از زنان باردار باید رعایت کرد
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزشی اینستاگرام پویا اندیش | بزن بریم
+