آینه در دکوراسیون داخلی7

روش های خیره کننده در طراحی دکوراسیون داخلی با آینه

هر خانه ای که به خوبی طراحی شده است باید یک و یا چند آینه داشته باشد، چرا که آینه ها به فضا وسعت می بخشند. برخی از آینه ها صرفا تصویر شما را منعکس می کنند و برخی در ایجاد نور بیشتر به شما کمک می کنند؛ با وجود آن برخی از اشکال زیبا و منحصر به فرد آینه ها وجود دارند که به خاطر جذابیت های ظاهری، به عنوان یک المان زیبا، فقط جنبه دکوراتیو دارند.

آینه ها می توانند تنها به عنوان یک پس زمینه به نظر آیند و یا حتی خودشان حرفی برای گفتن داشته باشند، تمام این ها به این مساله بستگی دارد که شما در کجا از آن استفاده می کنید.

ما در اینجا 20 راه مناسب برای یافتن اشکال مناسب آینه ها و جای مناسبشان در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید حداکثر استفاده را از محل قرار گیری آینه ها داشته باشید و از جنبه های دکوراتیو آن ها نیز استفاده کنید.

امیدوارم در این لیست ترفند هایی وجود داشته باشد که برای شما جذاب باشد و پیش از این نیز از آن استفاده نکرده باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه
طراحی دکوراسیون داخلی با آینه

لبه های ملایم و نرم

به طور قطع استفاده از آینه های گرد روبه افزایش است. بی شک این دایره ها آرامش بخش و چشم نواز هستند. همچنین آن ها می توانند یک ترکیب پر از اشکال هندسی را متعادل کنند.
به عنوان مثال در این تصویر یک نقاشی مستطیل، سطل های مربع و در قسمت جنوب غربی اشکال زاویه دار قرار دارند. آینه دایره ای به این همه زاویه و لبه، اندکی نرمی اضافه می کند.

نور را پیدا کنید

آینه های گرد فقط برای تماشای خودتان نیستند.
یک آینه را در فضای مناسبی روی یکی از دیوارها به گونه ای بیاویزد که نور کافی را به فضای شما دعوت کند.

ایده طراحی دکوراسیون داخلی با آینه
طراحی دکوراسیون داخلی با آینه گرد

شکوه و زیبایی را لمس کنید

آیا یک سبک گرد پیدا کرده اید که قاب با شکوهی دارد؟ این یکی از فریبنده ترین و زیباترین آینه هایی است که می توانستید آن را بیابید.
اگر به اندازه کافی زیبا و تزئین شده است می توانید از آن به عنوان یک اثر هنری استفاده کنید و یک دیوار خالی را به بهترین شکل ممکن با آن پر کنید.

 یک صفحه پشتی روشن

همه چیز به آینه های گرد محدود نمی شود؛ قاب دار و یا بدون قاب، آینه های مربع و مستطیل در طراحی داخلی جایگاه ویژه ای دارند.
فقط به این عکس نگاه کنید و ببینید که چگونه یک آینه مربع در پشت گاز، این آشپزخانه کوچک را به یک آشپزخانه بزرگ تر و زیباتر تبدیل کرده است.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه در آشپزخانه
آموزش طراحی دکوراسیون داخلی با آینه

فضایی بزرگتر

اگر شما سقف بلندی دارید، از یک آینه مستطیل شکل ستون مانند استفاده کنید. از دیرباز از این ابزار جادویی در مقابل پنجره ها استفاده می کردند تا فضا را روشن تر کنند. در این مورد آینه ها نسبتا بزرگ تر هستند و حتی می توان از آن ها روی قفسه ها و صندلی ها استفاده کرد.

قاب های طلایی

اگر نیاز به فانتزی بیشتری در اتاق خود دارید، قاب آینه های خود را با طلایی رنگ کنید.
این کار فورا هر چیزی که فکرش را بکنید زیباتر می کند و حس بهتری را به شما منتقل می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه با قاب طلائی
طراحی دکوراسیون داخلی با آینه

جاذبه هایی کنار تخت خواب

آینه های مستطیل بزرگ تنها مناسب اتاق نشیمن نیستند. شما می توانید علاوه بر اینکه به اتاق خواب خود ظاهری زیبا می بخشید، به ظاهر خودتان نیز توجه کنید و موقع آماده شدن به خودتان در آینه نگاه کرده و از آن بالاترین بهره را ببرید. در واقع می توانید از آن به عنوان یک وسیله نمایش سلفی استفاده کنید.

آینه های بزرگ در کنار درب خروجی

صحبت از سلفی به میان آمد، مطمئن شوید که موقع خروج ظاهر آراسته ای دارید. می توانید از یک آینه مستطیل و یا منحنی در نزدیکی درب خروج استفاده کنید.
به ویژه اگر جای کافی برای قرار دادن آینه ندارید، گذاشتن آینه در نزدیکی درب خروج به شما کمک خواهد کرد و برای شما یک مزیت عالی به شمار می آید.

روش های طراحی دکوراسیون داخلی با آینه

کوچک اما توانا

اگر فضای کافی برای داشتن آینه های بزرگ ندارید، آینه های کوچک برای شما گزینه بسیار مناسبی محسوب می شوند و با وجود اندازه کوچک، کارایی بالایی دارند.

درهای آینه ای

آیا با کمبود فضا روبه رو هستید؟ به جای آنکه آینه بزرگی را در کنار در ورودی و در مقابل یک دیوار قرار دهید می توانید آن را روی در بچسبانید. می توانید آن را پشت در بچسبانید و یا مانند شکل روی در بگذارید تا از المان دکوراتیو آن نیز استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه ها
طراحی دکوراسیون داخلی با آینه
با استفاده از آینه قفسه بسازید

یک قاب مستطیلی عمیق (گود) برای آینه خود استفاده کنید، می توانید به عنوان یک قفسه و یا اگر یک مینیمالیست واقعی هستید به عنوان قفسه دارو از فضای ایجاد شده استفاده کنید.
این شیوه در نزدیکی درب ورودی (برای گذاشتن وسایلی مانند کلیدها، سوئیچ و …) و همچنین اتاق خواب (برای قرار دادن لوازم آرایش) عالی عمل می کند.

فلز مات

این سبک با گوشه های گرد سیاه مات یک نمونه واقعی است. از این آینه ها با قاب های فلزی به طور سنتی در سرویس های بهداشتی، حمام و همچنین قفسه های کوچک دارو استفاده می شود. نمای کلی این آینه ها، حتی زمانی که روی کاشی های زیر زمین نصب می شوند مدرن به نظر می رسد.

علاوه بر این، این آینه ها از مدل های چوبی سنگین، مطبوع تر و سبک تر هستند. همچنین اگر این آینه ها در قسمت پایینی خود لبه ای با اندازه مناسب داشته باشند می توانند به یک قفسه تبدیل شود و یک قفسه ایده آل برایتان ایجاد کند.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه در سرویس بهداشتی
ایده طراحی دکوراسیون داخلی با آینه
یک گالری دایره ای روی دیوار

یک گالری دایره ای متشکل از دو یا چند آینه متنوع برای هر ترکیبی که بخواهید بسازید بی نظیر است. می توانید عکس های خاطره انگیز خود را نیز چاپ کنید و در قاب های مربع و مستطیل در کنار گالری آینه خود قرار دهید.
حتی می توانید از این آینه ها به تنهایی استفاده کنید و یک گالری زیبا و منحصر به فرد درست روی دیوار اتاقتان ایجاد کنید.

بزرگ و وسیع

همچنین شما می توانید یک آینه بزرگ ( منظور عظیم الجثه است) قدیمی بگیرید، آن را پشت مبلمان قرار دهید و هر روز آن را پیش چشمان خود ببینید.
این از نمونه از آن دسته کارهایی است که شما می توانید آن را در هتل های مجلل ببینید.
علاوه بر این شما از این طریق با کمترین تلاش می توانید مبلمان خود را جذاب تر نشان دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه
طراحی دکوراسیون داخلی با آینه در اتاق خواب
آینه هایی قوسی شکل بالای تخت

یک جفت آینه قوسی شکل انتخاب کنید و آن ها را بالای تخت خود بگذارید تا کمی جلوه هنری به فضا بیافزاید.
چند بالش به آن تکیه دهید تا حالت مبلی شکل برای شما ایجاد کند. فقط مطمئن شوید که آینه ها سر جای خودشان محکم شده اند و احتمال افتادن و آسیب رساندن وجود نخواهد داشت.

خورشید درخشان

از زیبایی و اغواگری آینه هایی به شکل خوشید غافل نشوید. هر جایی که می توانید ساعت دیواری خودتان را نصب کنید ( در یک درگاه، اتاق غذا خوری و یا هر جای دیگری) امکان استفاده از آینه های خورشیدی را خواهید داشت.
همچنین یک آینه خورشیدی با اندازه ای مناسب می تواند در یک گالری دیواری بدرخشد.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه خورشیدی
طراحی دکوراسیون داخلی با آینه رنگی
از رنگ های جیغ استفاده کنید

اگر می خواهید به یک آینه قدیمی ظاهری جذاب و جدید ببخشید آن را با رنگ های جذابی مانند قرمز رنگ کنید.
به دنبال قابی باشید که بتوانید آن را با اسپری رنگ کنید. در هر صورت رنگی که از آن استفاده می کنید باید با سایر المان های موجود در خانه هماهنگی داشته باشد.

تعداد آینه ها را افزایش دهید

از دو برابر کردن تعداد آینه ها نترسید. این یک روش بسیار مناسب برای پر کردن دیوارهای اتاق خواب با آینه است، به ویژه اگر در حمام فضای کافی برای قرار دادن آینه های بزرگ ندارید.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه در فضای بزرگ
ایده طراحی دکوراسیون داخلی با آینه
یک دایره کامل

چرا آینه را به یک شاهکار مبدل نمی کنید؟ تاکنون المان های بسیار زیادی مانند شمعدان ها، مناظر و … را روی شومینه دیده اید.
می توانید از آینه ها نیز روی شومینه استفاده کنید. به ویژه در حلقه های متحدالمرکزی که ظاهری جذاب و جسورانه دارند.

ماهی بالای سرتان

این آینه ماه مانند کوچک در محل نگهداری کودکان ویا اتاق کودک، درست بالای یک کمد می تواند بسیار جذاب باشد. می توان از آن در قسمت بالایی مبلمان نیز استفاده کرد.

شما با توجه به ذوق، سلیقه و خلاقیتی که دارید می توانید آینه های زیبایی را خلق کرده و از آن در نقاط مختلف خانه استفاده کنید. می توانید آینه های ساده و ارزان را با قیمت های مناسب خریداری کرده و در نهایت از شیشه بر بخواهید که آن را مطابق با خواست شما برش بزند.

در نهایت نیز می توانید قاب متناسب با آن را یا خودتان بسازید و یا سفارش دهید تا یک استاد این کار را برای شما انجام دهد. در مورد آینه ها وقتی می خواهید آن ها را به دیوار تکیه دهید و یا بیاویزید مطمئن شوید که محکم سر جایش قرار گرفته است و برای شما و اطرافیانتان مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

آینه ها به فضا وسعت می بخشند. برخی از آینه ها صرفا تصویر شما را منعکس می کنند و برخی در ایجاد نور بیشتر به شما کمک می کنند.

به طور قطع استفاده از آینه های گرد روبه افزایش است. بی شک این دایره ها آرامش بخش و چشم نواز هستند. همچنین آن ها می توانند یک ترکیب پر از اشکال هندسی را متعادل کنند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

همه چیز به آینه های گرد محدود نمی شود؛ قاب دار و یا بدون قاب، آینه های مربع و مستطیل در طراحی داخلی جایگاه ویژه ای دارند.

اگر شما سقف بلندی دارید، از یک آینه مستطیل شکل ستون مانند استفاده کنید. از دیرباز از این ابزار جادویی در مقابل پنجره ها استفاده می کردند تا فضا را روشن تر کنند.

جای آنکه آینه بزرگی را در کنار در ورودی و در مقابل یک دیوار قرار دهید می توانید آن را روی در بچسبانید. می توانید آن را پشت در بچسبانید و از المان دکوراتیو آن نیز استفاده کنید.

این سبک با گوشه های گرد سیاه مات یک نمونه واقعی است. از این آینه ها با قاب های فلزی به طور سنتی در سرویس های بهداشتی، حمام و همچنین قفسه های کوچک دارو استفاده می شود.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+