نقاشی واقع گرایانه با ذغال

نقاشی واقع گرایانه با ذغال

نقاشی واقع گرایانه با ذغال

در این قسمت از وب سایت پویا اندیش شما را با نحوه نقاشی با ذغال و اینکه چطور یک نقاشی واقع گرایانه به وسیله ذغال رسم کنیم آشنا می کنیم.
در این بخش شما یاد می گیرید که چگونه با ذغال تصویر سازی انجام دهید و مزایای استفاده از ذغال را در تصویرسازی و نیز ماهیت کلی نقاشی با ذغال را می آموزید.
همچنین نکات مهم در این امر را فرا خواهید گرفت. پس با ما در وب سایت پویا اندیش همراه باشید تا با آموزشی دیگر به اطلاعات خود بیفزایید. اگر با ما همراه باشید هر روز می توانید مطالب آموزشی خوبی را بیاموزید.

نقاشی واقع گرایانه با ذغال
نقاشی واقع گرایانه با ذغال

Kirsty Partridge

Kirsty Partridge یکی از مشهورترین هنرمندان در زمینه نقاشی با ذغال است. او درس های آموزشی زیادی را برای نشان دادن تکنیک های اساسی در طی نقاشی واقع گرایانه از حیوانات و اشخاص منتشر کرده است.
کریستی یک هنرمند خودآموز است یعنی برای یادگیری هنر خود به هیچ کلاسی نرفته است و خودش سبک خود را اختراع کرده است.
سبک او خلق نقاشی های واقعی و یا رئال با ذغال و مداد رنگی و همچنین نقاشی های آبرنگی که گران تر نیز هستند، می باشد. در طی 3 سال کریستی، توانست  هزار دنبال کننده در کانال هنری یوتیوبش داشته باشد.

او ویدئوهایی منتشر می کرد و در آن ها طراحی ها و تکنیک های نقاشی خود را برای رنج های سنی مختلف و رده های متوسط و سخت آموزش می داد. اکنون او یک مربی طراحی رئال با ذغال برای ما می باشد.

ذغال ابزار طراحی از زمان های دور

ذغال یک ابزار قدیمی طراحی می باشد که از زمان های قدیم نقاشی با این ابزار وجود داشته است، استفاده از ذغال در طراحی در غارها در زمان های دور بسیار مرسوم بوده است.
در آن زمان ها انسانهای نخستین با استفاده از سوزاندن انتهای چوب ها از آن ها برای نوشتن و طراحی استفاده می کردند. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و بروز شدن ابزارهای نقاشی و طراحی هنرمندان گزینه های متفاوتی برای خلق اثر هنری خود دارند، که از جمله آنها می توان به ذغال بید، پودر فشرده ذغال و یا ذغال فشرده اشاره کرد.

نقاشی واقع گرایانه با ذغال
نقاشی واقع گرایانه با ذغال

تصویر سازی از سبک واقع گرایانه با ذغال

در عصر حاضر هنرمندان زیادی در تصویر سازی از سبک واقع گرایانه با ذغال استفاده می نمایند، مانند کیت سامونز و دیوید کازان که در پرتره های بسیار حرفه ای خود از ترکیب ذغال با ابزار دیگر آثار برجسته و سورئال را خلق می کنند.

ویژگی های ذغال

ذغال بسیار تیره تر و خوش رنگ تر از هر گونه مدادی می باشد، اگر چه مدادهای طراحی بسیار بادوام و خوش رنگ هستند اما می توان گفت در برابر ذغال ها از لحاظ رنگ چنگی به دل نمی زنند.
شاید فکر کند با توجه به درشت بودن ماهیت ذغال از آن ها نمی توان در آثار حساس و قسمت های نازک و ظریف استفاده کرد اما کاملا برعکس ذغال یک ابزار بسیار تطبیق پذیر و همچنین روان می باشد که شما می توانید از آن به راحتی در خلق آثار هنری حساس تر استفاده نمایید و اگر از پودر ذغال استفاده کنید آزادی عمل بیشتری خواهید داشت.

نقاشی واقع گرایانه با ذغال
نقاشی واقع گرایانه با ذغال

انواع ذغال ها:

ذغال ها در شکل ها و انواع مختلفی ارائه می شوند که ما در پویا اندیش به چندی از آن ها اشاره می کنیم:
• یک نوع از این ذغال ها چوب هایی فشرده شده هستند که می توانید با آن ها سایه های نرم و خاکستری ایجاد کنید.
• ذغال های نرمی که به راحتی پودر می شوند. این ابزار در انتهای کار اثرش بر دست و صورت و لباس شما خواهد ماند.
• پودر ذغالی، که مانند پودر می باشد و از آن در مناطق بزرگ طراحی استفاده می شود.
• ذغال فشرده نوعی دیگر از ذغال است که به صورت مدادی هم می توان آن را یافت. از این نوع ذغال می توانید برای جزئیات طراحی و قسمت های باریک استفاده نمایید. این نوع ذغال را در کلاس های طراحی استفاده می کنند. درجه نرمی و سختی این نوع ذغال وابسته به میزان چسب موجود در آن است.
• ذغال تاک یا ذغال بید که ابزاری استوانه ای، پر از انحنا و بلند است. این نوع ذغال بسیار نرم است و می توان با استفاده از ذغال بید برای خطوط مخملی و خاکستری استفاده کرد. ذغال بید بافت بسیار مناسبی برای ترکیب دارد اما استفاده از آن نسبت به دیگر ذغال ها دردسر و کثیف کاری بیشتری دارد.

مفهوم کلی طراحی:

به طور کلی طراحی به دانش خلق یک طرح با استفاده از تصورات ذهنی و یا واقعی گفته می شود. اگر بخواهیم به مفهوم طراحی در بخش تخصصی بپردازم باید بگویم که به دلیل داشتن مفاهیم گسترده و کاربردهای متنوع نمی توان آن را تعریف کرد و بیشتر باید به بیان جنبه های مختلف آن پرداخت.
مثلا در هنرتجسمی، از طراحی به عنوان یک اثر مستقل و یا به عنوان یک پیش طرح استفاده می شود.

نقاشی واقع گرایانه با ذغال
نقاشی واقع گرایانه با ذغال
انواع طراحی:

طراحی را به دو دسته drawing و design  دسته بندی می کنند. که مورد اول شامل برداشت های شخصی یا احساسات شما و نیز تجربیاتتان در مورد موضوعات مختلف می باشد و دیزاین نیز مانند رشته طراحی گرافیک جنبه کاربردی دارد.

کاغذ مناسب طراحی با ذغال

برای طراحی با ذغال نکته مهم دیگر کاغذ طراحی با ذغال است که باید در نظر داشته باشید کاغذ مناسب را انتخاب کنید. اگر کاغذ کاهی را انتخاب کنید این نوع کاغذها به دلیل نازک بودن در زیر فشار دست ممکن است پاره شود.

از کاغذی با الیاف پنبه استفاده کنید؛ کاغذهای 27 تا 41 گرمی مناسب با طراحی با ابزار خشک هستند و به لحاظ پاک کردن مقاوم تر می باشند.
به دنبال کاغذهایی باشید که اسید نداشته باشند و PH خنثی داشته باشند و همچنین در اثر تابش نور خورشید تغییر رنگ ندهند و مقاومت خود را حفظ کنند.

نقاشی واقع گرایانه با ذغال
نقاشی واقع گرایانه با ذغال
سخن آخر

 علاقه مندان به هنر تصویرسازی در این مطلب از وب سایت پویا اندیش به ارائه نکته هایی خاص در مورد نقاشی واقع گراانه با ذغال پرداختیم. البته بی شک روشها و نکته های کلیدی و حائز اهمیت در این زمینه بسیار است ما نیز سعی کردیم تا آنچه که درجه اهمیتش بالاتر است را در این فضای محدود به شما ارائه کنیم.
قطعا اگر همراه ما باشید و سایر مقالات ما را دنبال کنید در روزهای آتی به نکته های ظریف تر و روش های کامل تر در زمینه تصویر سازی خواهیم پرداخت.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+