نقاشی واقع گرایانه با ذغال

نقاشی با ذغال

در این قسمت از وب سایت پویا اندیش شما را با نحوه نقاشی با ذغال و اینکه چطور یک نقاشی واقع گرایانه به وسیله ذغال رسم کنیم آشنا می کنیم.

در این بخش شما یاد می گیرید که چگونه با ذغال تصویر سازی انجام دهید و مزایای استفاده از ذغال را در تصویرسازی و نیز ماهیت کلی نقاشی با ذغال را می آموزید.
همچنین نکات مهم در این امر را فرا خواهید گرفت. پس با ما در وب سایت پویا اندیش همراه باشید تا با آموزشی دیگر به اطلاعات خود بیفزایید. اگر با ما همراه باشید هر روز می توانید مطالب آموزشی خوبی را بیاموزید.

نقاشی چهره با ذغال
آموزش نقاشی

Kirsty Partridge معروف ترین هنرمند در نقاشی با ذغال

Kirsty Partridge یکی از مشهورترین هنرمندان در زمینه نقاشی با ذغال است. او درس های آموزشی زیادی را برای نشان دادن تکنیک های اساسی در طی نقاشی واقع گرایانه از حیوانات و اشخاص منتشر کرده است.
کریستی یک هنرمند خودآموز است یعنی برای یادگیری هنر خود به هیچ کلاسی نرفته است و خودش سبک خود را اختراع کرده است.
سبک او خلق نقاشی های واقعی و یا رئال با ذغال و مداد رنگی و همچنین نقاشی های آبرنگی که گران تر نیز هستند، می باشد. در طی 3 سال کریستی، توانست  هزار دنبال کننده در کانال هنری یوتیوبش داشته باشد.

او ویدئوهایی منتشر می کرد و در آن ها طراحی ها و تکنیک های نقاشی خود را برای رنج های سنی مختلف و رده های متوسط و سخت آموزش می داد. اکنون او یک مربی طراحی رئال با ذغال برای ما می باشد.

ذغال ابزار طراحی از زمان های دور

ذغال یک ابزار قدیمی طراحی می باشد که از زمان های قدیم نقاشی با این ابزار وجود داشته است، استفاده از ذغال در طراحی در غارها در زمان های دور بسیار مرسوم بوده است.
در آن زمان ها انسانهای نخستین با استفاده از سوزاندن انتهای چوب ها از آن ها برای نوشتن و طراحی استفاده می کردند. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و بروز شدن ابزارهای نقاشی و طراحی هنرمندان گزینه های متفاوتی برای خلق اثر هنری خود دارند، که از جمله آنها می توان به ذغال بید، پودر فشرده ذغال و یا ذغال فشرده اشاره کرد.

به تصویر کشیدن بافت مو با ذغال
آموزش حرفه ای نقاشی

تصویر سازی از سبک واقع گرایانه با ذغال

در عصر حاضر هنرمندان زیادی در تصویر سازی از سبک واقع گرایانه با ذغال استفاده می نمایند، مانند کیت سامونز و دیوید کازان که در پرتره های بسیار حرفه ای خود از ترکیب ذغال با ابزار دیگر آثار برجسته و سورئال را خلق می کنند.

بیشتر بدانید:

ویژگی های ذغال

ذغال بسیار تیره تر و خوش رنگ تر از هر گونه مدادی می باشد، اگر چه مدادهای طراحی بسیار بادوام و خوش رنگ هستند اما می توان گفت در برابر ذغال ها از لحاظ رنگ چنگی به دل نمی زنند.
شاید فکر کند با توجه به درشت بودن ماهیت ذغال از آن ها نمی توان در آثار حساس و قسمت های نازک و ظریف استفاده کرد اما کاملا برعکس ذغال یک ابزار بسیار تطبیق پذیر و همچنین روان می باشد که شما می توانید از آن به راحتی در خلق آثار هنری حساس تر استفاده نمایید و اگر از پودر ذغال استفاده کنید آزادی عمل بیشتری خواهید داشت.

نقاشی واقع گرایانه با ذغال
کشیدن حیوانات با ذغال

انواع ذغال ها در نقاشی با ذغال

ذغال ها در شکل ها و انواع مختلفی ارائه می شوند که ما در پویا اندیش به چندی از آن ها اشاره می کنیم:
• یک نوع از این ذغال ها چوب هایی فشرده شده هستند که می توانید با آن ها سایه های نرم و خاکستری ایجاد کنید.
• ذغال های نرمی که به راحتی پودر می شوند. این ابزار در انتهای کار اثرش بر دست و صورت و لباس شما خواهد ماند.
• پودر ذغالی، که مانند پودر می باشد و از آن در مناطق بزرگ طراحی استفاده می شود.
• ذغال فشرده نوعی دیگر از ذغال است که به صورت مدادی هم می توان آن را یافت. از این نوع ذغال می توانید برای جزئیات طراحی و قسمت های باریک استفاده نمایید. این نوع ذغال را در کلاس های طراحی استفاده می کنند. درجه نرمی و سختی این نوع ذغال وابسته به میزان چسب موجود در آن است.
• ذغال تاک یا ذغال بید که ابزاری استوانه ای، پر از انحنا و بلند است. این نوع ذغال بسیار نرم است و می توان با استفاده از ذغال بید برای خطوط مخملی و خاکستری استفاده کرد. ذغال بید بافت بسیار مناسبی برای ترکیب دارد اما استفاده از آن نسبت به دیگر ذغال ها دردسر و کثیف کاری بیشتری دارد.

مفهوم کلی طراحی:

به طور کلی طراحی به دانش خلق یک طرح با استفاده از تصورات ذهنی و یا واقعی گفته می شود. اگر بخواهیم به مفهوم طراحی در بخش تخصصی بپردازم باید بگویم که به دلیل داشتن مفاهیم گسترده و کاربردهای متنوع نمی توان آن را تعریف کرد و بیشتر باید به بیان جنبه های مختلف آن پرداخت.
مثلا در هنرتجسمی، از طراحی به عنوان یک اثر مستقل و یا به عنوان یک پیش طرح استفاده می شود.

نقاشی با زغال
نقاشی چهره با زغال

انواع طراحی:

طراحی را به دو دسته drawing و design  دسته بندی می کنند. که مورد اول شامل برداشت های شخصی یا احساسات شما و نیز تجربیاتتان در مورد موضوعات مختلف می باشد و دیزاین نیز مانند رشته طراحی گرافیک جنبه کاربردی دارد.

کاغذ مناسب برای نقاشی با ذغال

برای طراحی با ذغال نکته مهم دیگر کاغذ طراحی با ذغال است که باید در نظر داشته باشید کاغذ مناسب را انتخاب کنید. اگر کاغذ کاهی را انتخاب کنید این نوع کاغذها به دلیل نازک بودن در زیر فشار دست ممکن است پاره شود.

از کاغذی با الیاف پنبه استفاده کنید؛ کاغذهای 27 تا 41 گرمی مناسب با طراحی با ابزار خشک هستند و به لحاظ پاک کردن مقاوم تر می باشند.
به دنبال کاغذهایی باشید که اسید نداشته باشند و PH خنثی داشته باشند و همچنین در اثر تابش نور خورشید تغییر رنگ ندهند و مقاومت خود را حفظ کنند.

نقاشی واقع گرایانه با ذغال
آموزشگاه آنلاین نقاشی

سخن آخر

 علاقه مندان به هنر تصویرسازی در این مطلب از وب سایت پویا اندیش به ارائه نکته هایی خاص در مورد نقاشی واقع گراانه با ذغال پرداختیم. البته بی شک روشها و نکته های کلیدی و حائز اهمیت در این زمینه بسیار است ما نیز سعی کردیم تا آنچه که درجه اهمیتش بالاتر است را در این فضای محدود به شما ارائه کنیم.
قطعا اگر همراه ما باشید و سایر مقالات ما را دنبال کنید در روزهای آتی به نکته های ظریف تر و روش های کامل تر در زمینه تصویر سازی خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر

62 ایده ژست با کلاه برای عکاسی
طراحی داخلی با نرم افزار تخصصی 3ds MAX
6 نوع مختلف نقاشی که آشنایی با آن برای هنرمندان الزامی است
نحوه گرفتن عکس پاییزی جذاب
بررسی اجمالی پنل نوار ابزار فتوشاپ و ابزارهای آن
چگونه کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشیم
عکاسی سیاه و سفید + راهنمایی کامل برای مبتدیان
آشنایی با 10 جنبش مهم در هنر مدرن
آشنایی با رشته طراحی و ساخت طلا ، جواهرات و زیورآلات
آموزش دوخت مانتو شنلی پاییزه + الگو
قابلیت های ایلاستریتور که با آن می توانید وارد بازار کار شوید
پارچه شانتون چیست؟ کاربرد و انواع آن
نحوه سفید کردن دندان با نرم افزار فتوشاپ + آموزش تصویری برای مبتدیان
چطور از تکنیک موشن بلور در عکاسی استفاده کنیم؟
انتخاب بهترین پارچه برای مانتو
عکاسی کرلیان چیست؟ + راهنمایی کامل
ایونت چیست؟!
12 نقاشی که عجیب و ترسناک به نظر می‌رسد
نرم افزار تری دی مکس در معماری
نگاهی به هنر عکاسی در دوره قاجار
ایلوستریتور یا فتوشاپ مسئله این است!
افتر افکت چیست ؟ + فیلم آموزشی
ژست عکاسی پسرانه + 120 ایده‌ی جذاب
تکنیک هایی در تصویرسازی که لازم است بدانید
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+