• Store Jewelry d2 - نگهداری از جواهرات

نگهداری از جواهرات

جواهرات نیز درست مانند انسان ها نیاز به دقت و نگهداری دارند

اینکه مجبور باشید در میان زنجیرهای درهم و برهم و زیوآلات در هم گره خورده بگردید تا آنچه که مورد نیازتان است را پیدا کنید اصلا بامزه به نظر نمی رسد. به جای آنکه جواهرات خود را با بینظمی

در جعبه ای بریزید، آن ها را بر اساس مجموعه و یا سبک شخصی خود دسته بندی کنید. می توانید انتخاب کنید که این زیوآلات در دید باشد و یا اینکه آن ها را از دید پنهان کنید. راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید جواهرات خود را از آن طریق نگه دارید؛ بهترین روش به فضایی که در اختیار دارید، مدل جواهرات و همچنین سلیقه شما بستگی دارد.

روش اول: به نمایش در آوردن جواهرات

 • یک درخت زیبا برای نگهداری جواهرات بسازید و یا بخرید. درخت جواهرات برای به نمایش در آوردن تمامی زیورآلات مورد علاقه تان مناسب است و به شیوه ای منظم و بدون شلختگی آن ها را دسته بندی می کند. به راحتی گردنبندها، دستبندها و گوشواره های خود را روی شاخه های این درخت آویزان کنید. در هنگام خرید درخت به این نکته توجه کنید که مواد مورد استفاده در ساخت درخت، جواهرات شما را خراب نکند و رنگ آن ها را کدر نکند. اما اگر می خواهید خودتان دست به کار شوید و درخت بسازید، آن را سفارشی و مناسب جواهرات خود بسازید و آن را متناسب با سبک شخصی خود طراحی و تزئین کنید.
 • جواهرات خود را در یک شیشه بزرگ سر پوشیده به نمایش درآورید. چند تکه زیبا از از زیور آلات خود را انتخاب کنید و آن ها را در لایه های مختلف شیشه قرار دهید. می توانید از این شیشه زیبا در اتاق نشیمن و یا اتاق خواب خود استفاده کنید. این شیشه ها معمولا در مغازه صنایع دستی موجود است. همچنین می توانید آن را در در شکل ها و اندازه های متفاوت در فروشگاه های آنلاین نیز جستجو کنید. در نظر داشته باشید که این شیشه ها مانند ویترین هستند و می تواند در چیدن آن نیز از خود سلیقه نشان دهید و یک اثر هنری زیبا خلق کنید.
 • برای نمایش جواهرات خود از یک قاب استفاده کنید. شیشه را از قاب تصویر تزئینی خود باز کنید. قاب را به دیوار بیاویزید و سپس درون قاب پونزهایی را با فاصله قرار دهید. برای استفاده از آن، جواهرات را به سادگی به آن بیاویزید. شما می توانید از این طریق آویزها، دستبندها و گوشواره های خود را به نمایش در آورید. بجای آنکه از پونز استفاده کنید حتی می توانید سیم هایی را به صورت خطوط موازی روی قاب خود قرار دهید و در پشت قاب آن را محکم کنید و جواهرات خود را روی این سیم ها آویزان کنید.
 • جواهرات خود را روی دستگیره ها و قلاب های تزئینی بیاویزید. یک تکه چوب زیبا و یا یک تکه چوب قدیمی انتخاب کنید و آن را با اسپری رنگ کنید. قلاب ها و یا دستگیره های بامزه ( در فروشگاه های صنایع دستی موجود است) را به آن متصل کنید. سپس چوب را به دیوار متصل کرده و جواهرات خود را از آن آویز کنید.

انگشترهای خود را در فنجان چای بگذارید. در فروشگاه های محلی چرخی بزنید و فنجان مناسب خود را انتخاب کنید. حالا شما می توانید این فنجان مناسب و زیبا که بافضای داخلی منزلتان در هماهنگی است را روی کمد لباس و یا میز بگذارید و پس از آن انگشتر ها را داخل آن قرار دهید. با این روش هم به راحتی می توانید به وقت لزوم انگشترهایتان را بیابید و هم می توانید از این فنجان ها برای تزئین اتاقتان استفاده کنید.

 • گردنبند خود را به گردن یک مانکن بیاویزید. این یک ایده عالی برای دنبال کنندگان مد است. می توانید جواهرات مورد علاقه تان را به همراه لباس هایی که دوستشان دارید بر تن مانکن کنید. می توانید از مانکن دست و شانه در اندازه واقعی و یا یک مانکن مینیاتوری کامل ( تمام بدن) استفاده کنید.
 • دستبندهای خود را روی گردنه بطری بگذارید. یک بطری شیشه ای با رنگ و طرحی بامزه انتخاب کنید و آن را روی کمد و یا میز آرایش خود بگذارید. با قرار دادن تعدادی دستبند روی دهانه بطری صحنه جذاب و بامزه ای را برای نمایش جواهرات شما به نمایش در می آورد.
 • گوشواره های خود را روی یک ظرف سرامیکی تخم مرغ بگذارید. به فروشگاه های لوازم آشپزخانه بروید و یا اینترنت را برای یافتن ظروف سرامیکی تخم مرغ جستجو کنید. به جای آنکه تخم مرغ ها را در آن بچینید از آن برای نگهداری گوشواره استفاده کنید. در هر حفره به راحتی یک گوشواره قرار دهید و سعی کنید از خلاقیت خود بهره لازم را ببرید.
 • گردنبند های خود را روی شاخ های گوزن آویز کنید. اگر تصادفا در منزل خود به عنوان یک اثر هنری شاخ گوزن دارید، آویز کردن گردنبند روی آن یک کار هوشمندانه به شمار می رود. شما می توانید شاخ ها را به دیوار اویز کنید و یا حتی آن ها را در گلدانی گذاشته و گردنبندهایتان را روی آن آویزان کنید. حتی شما می توانید شاخ ها را با توجه به سلیقه خود با اسپری رنگ کنید.
 • برای آن تکه جواهراتی که هر روز از آن ها استفاده می کنید از بشقاب جواهر استفاده کنید. زیور آلات خود را در بشقاب بگذارید و بشقاب را روی گنجه لباس، میز لوازم آرایش و … بگذارید. شما به راحتی می توانید ساعت، دستبند و … را وقتی که از آن ها استفاده نمی کنید در این بشقاب بگذارید.

روش دوم: محافظت از جواهرات

 • هر قطعه جواهر که در آن از الماس استفاده شده است را در فضای جداگانه ای بگذارید. جواهراتی که در آن از الماس استفاده شده است را نباید در کنار هم و یا در کنار دیگر جواهرات قرار داد. اگر الماس ها با هم برخورد کنند می توانند روی یکدیگر خراش و یا تراشه ایجاد کنند. از جعبه ای استفاده کنید که برای هر تکه ( دستبند، گردنبند، و … ) جای مخصوصی را در نظر گرفته باشد و یا هر تکه را در جعبه خودش بگذارید.
 • مرواریدهای خود را خارج از پلاستیک نگه دارید. برخی مواد شیمیایی در پلاستیک می تواند مرواریدهای شما را خراب کند، بنابراین آن ها را از هر چیز پلاستیکی دور کنید. در عوض جواهرات خود را در جعبه های چوبی که با پارچه پوشیده شده است نگهدارید.
 • نقره های خود را در پارچه و یا کیسه نقره ای بگذارید. می توان تکه های نقره را در کنار هم در یک پارچه نقره ای پیچید. تمام تلاش خود را بکنید که هوای درون کیسه خالی شود تا اکسیژنی برای واکنش دادن با نقره نماند و رنگ آن را کدر نکند. شما می توانید کیسه های نقره ای را هم از جواهر فروشی های اطرافتان و هم از فروشگاه های آنلاین خریداری کنید.
 • جواهرات خود را در محیطی با درجه حرارت پایین و رطوبت کم نگهداری کنید. رطوبت بالا می تواند به آسانی جواهر شما را کدر کند، بنابراین آن را از محیط های مرطوبی مانند حمام، اتاق های زیر شیروانی و زیر زمین دور کنید. حرارت بالا نیز می تواند موجب تغییر رنگ جواهرات شما شود و مروارید و سنگ های قیمتی شما را بشکند.
 • جواهرات با ارزش خود را در گاو صندوق بگذارید. به جای آنکه میراث خانوادگی و جواهرات گران قیمت خود را در معرض نمایش بگذارید از آنها در گاو صندوق نگهداری کنید. استفاده از گاو صندوق های ضد سرقت مزیت دیگری نیز دارد و آن این است که این گاوصندوق ها نه تنها از جواهرات شما در برابر دزدیده شدن ، بلکه در مقابل سایر المان ها مانند رطوبت و گرما نیز محافظت می کند.

روش سوم، جواهرات خود را دور از چشم نگهدارید

 • از یک جعبه جواهرات برای نگهداری سنگ های قیمتی خود استفاده کنید. جعبه جواهرات در سایزهای متفاوتی موجود است و شما می توانید (با توجه به نیازخود به فضای آن) آن را در اندازه دلخواه خریداری کنید. این یک راه ساده برای سازماندهی جواهرات شما است و همچنین به وقت لزوم ( مانند اسباب کشی) به راحتی می توانید آن را جا به جا کنید. اگر شما جواهرات شکننده دارید برای محافظت از جواهراتتان بین آنها پارچه نمدی و یا پارچه ای مانند آن قرار دهید.
 • جواهرات خود را در دراورهای “مناسب سازماندهی” قرار دهید. استفاده از این دراورها بسیار راحت است و شما می توانید جواهرات خود را سازماندهی کنید. شما می توانید این دراورها را از فروشگاه ها، صنایع دستی فروشی ها، و یا حتی آنلاین خریداری کنید. این دراورها می توانند با توجه به نیاز شما، بزرگ و یا کوچک باشند. این دراورها معمولا دارای محفظه هایی در اندازه های متفاوتند تا بتوانند به تمامی نیاز شما برای نگهداری جواهر پاسخ دهند.
 • از یک جعبه کفش استفاده کنید، جعبه را با کاغذ رنگی و یا پارچه جلد کنید؛ همین کار را با مقوای کاغذ توالت بکنید و آن ها را برش بزنید. حالا می توانید دستبندها را دور رول ها گذاشته و به همراه گوشواره ها کف جعبه بگذارید.

همچنین شما می توانید به جای تمام این کارها یک جعبه جواهرات شیک از فروشگاه بخرید. معمولا این جعبه ها در شکل و اندازه های متفاوتی موجود است و در درون آنها نیز آینه ای کار گذاشته اند. راه های زیادی برای خرید این جعبه ها وجود دارد، به عنوان مثال می توانید آن را از جواهر فروشی، فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه جعبه های بزگ و یا حتی از فروشگاه های آنلاین بخرید. اگر به دنبال محصولات منحصر به فردی هستید، می توانید به دنبال جعبه جواهرات قدیمی تری باشید که با طراحی داخلی منزل شما هماهنگی داشته باشد.

 • علی رغم تمامی مطالب ذکر شده، اینکه چگونه از جواهرات خود نگهداری کنید کاملا به ذوق و سلیقه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، از سفر به یک شهر ساحلی مقدار زیادی صدف در رنگ ها و شکل های متفاوت با خود آورده اید. می توانید یک تخته چوبی ارزان تهیه کنید و این صدف ها را روی آن بچسبانید و از آن یک تابلوی زیبا بسازید. پیش از اینکه فضاهای خالی را با دوغ آب پر کنید و یا حتی پیش از آنکه صدف ها را بچسبانید، تعدادی میخ روی تابلو بزنید. در نهایت شما یک تابلوی زیبا دارید که می توانید جواهرات خود را روی آن بیاویزید. همینقدر ساده است، باید ببینید چه در دست دارید و با آنچه که در دسترس دارید چه می توانید خلق کنید. در واقع تنها کاری که می کنید این باشد که قوه تخیل خود را به کار بی اندازید.

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

جواهرات نیز درست مانند انسان ها نیاز به دقت و نگهداری دارند
اینکه مجبور باشید در میان زنجیرهای درهم و برهم و زیوآلات در هم گره خورده بگردید تا آنچه که مورد نیازتان است را پیدا کنید اصلا بامزه به نظر نمی رسد.

یک درخت زیبا برای نگهداری جواهرات بسازید و یا بخرید. درخت جواهرات برای به نمایش در آوردن تمامی زیورآلات مورد علاقه تان مناسب است.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

جواهرات خود را در یک شیشه بزرگ سر پوشیده به نمایش درآورید. چند تکه زیبا از از زیور آلات خود را انتخاب کنید و آن ها را در لایه های مختلف شیشه قرار دهید.

انگشترهای خود را در فنجان چای بگذارید. در فروشگاه های محلی چرخی بزنید و فنجان مناسب خود را انتخاب کنید.

دستبندهای خود را روی گردنه بطری بگذارید. یک بطری شیشه ای با رنگ و طرحی بامزه انتخاب کنید.

گوشواره های خود را روی یک ظرف سرامیکی تخم مرغ بگذارید. به جای آنکه تخم مرغ ها را در آن بچینید از آن برای نگهداری گوشواره استفاده کنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+