آموزش عکاسی به کودکان

آموزش عکاسی به کودکان

آموزش عکاسی به کودکان موجب خلاقیت و رشد و نمو کودک میشود. کودک با بهتر دیدن از نظر خلاقیت ذهنی پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت.
اشتراک اشتیاق شما به عکاسی با فرزندانتان، رویایی است که برای بسیاری از والدین تحقق یافته است. شما نیز یکی از والدینی باشید که به کودک خود عکاسی یاد می دهد.
دادن وسایل مورد نیاز به بچه ها برای ارتقا مهارت های عکاسی، علاقه مادام العمر به عکاسی سایر کارهای خلاقانه نیز کودک را پرورش می دهد. نکات زیر به شما کمک می کند تا با ترکیبی مناسب از ابزارهای مناسب، دروس فنی و گردش های تفریحی، علاقه آنها را ترغیب کنید.
علاوه بر این موسسه های آموزشی نظیر پویا اندیش با برگزاری کلاس های آموزش عکاسی به یادگیری عکاسی فرزندان شما کمک میکنند.

هدف آموزش عکاسی به کودکان

بیش از هر چیز دیگری، عکاسی با بچه ها باید سرگرم کننده باشد. شما به آنها مهارت عکاسی را نمی آموزید به دلیل اینکه بخواهید وارد یک مدرسه عالی عکاسی شوند یا عکاسان حرفه ای شوند.
شما برای تقویت خلاقیت و خوشحالی کودک خود به آن اموزش می دهید. اگر عکاسی لذت بخش نباشد، بچه ها به آن پایبند نخواهند شد.
آنها را تشویق کنید تا دوربین خود را برای گردشهای خانوادگی به همراه داشته باشند و در برنامه های تفریحی گاهی با هدف گرفتن عکس های بسیار جالب عکاسی کنند.
حتی هنگامی که به طور فعال مشغول آموزش هستید، با تمریناتی مانند ایجاد چهره های خنده دار برای عکسهای صریح یا شامل وسایل احمقانه مانند شکل لگو، روحیه ی شادی به آنها هدیه دهید. کودکان سرمایه های آینده هستند آنها را جدی بگیرید.

دوربین های مخصوص بچه ها را در اختیارشان بگذارید

بچه ها به صورت ذاتی احساس نمی کند که واقعاً می تواند مهارت عکاسی خود را داشته باشند، مگر اینکه با دوربین شخصی خود عکاسی کند. یادگیری عکاسی هم مانند موسیقی که به کودکان بلز یاد می دهید بهتر است یک دوربین کودکانه شخصی برای انها آماده کنید.

دوربین مناسب، به سن و خلق و خوی کودک شما بستگی دارد. برای کودکان کوچک، یک دوربین دیجیتال پلاستیکی یک گزینه عالی است. Vtech چندین مدل خوب و ارزان قیمت را ارائه می دهد. کودکان بدون اینکه نگران خراب شدن یک دوربین باشند، می توانند عکس های واقعی و جذابی بگیرند.

دوربین مناسب کودکان و نوجوانان

برای بچه های سن دبستان ، این دوربین عکاسی ایده آل است. اگر یک دوربین قدیمی دارید، بگذارید آنها آن را امتحان کنند.
برای بچه های دبیرستان، آنها را تشویق کنید تا جایی که ممکن است از دوربین گوشی های هوشمند خود استفاده کنند. اگر آنها علاقه مند به کشف DSLR یا عکاسی حرفه ای تر دارند، یکی از مدل های قدیمی خود را به آنها قرض دهید. هیچ وقت جلوی علاقه ی آنها را نگیرید.
با شرکت در کلاس ها آنلاین پویا اندیش به کودک و نوجوان خود عکاسی بیاموزید.

کار با دوربین

یادگیری نحوه صحیح نگه داشتن دوربین در حین عکاس ، خطر افتادن آن را به حداقل می رساند و به شما در گرفتن عکس بهتر کمک می کند.
مطمئن شوید دوربینی که کودک شما از آن استفاده می کند مجهز به گردن یا بند مچ دست است.
پوشیدن بند را هنگام عکاسی به آرامی اعمال کنید تا دوربین در امنیت باشد.
هنگامی که کودک در حین استفاده از دوربین خود راحت است،  به او بیاموزید که چگونه دوربین را به صورت خود بیاورد و عکاسی کند.

تکنیک های اساسی ترکیب بندی را به آنها بیاموزید

برای کودکان در سن دبستان و بزرگ تر ، یادگیری تکنیک های ترکیب بندی مناسب است و کمک زیادی به آنها می کند تا تصاویر قوی تری ایجاد کنند.
با آموزش قاعده یک سوم ، خطوط جلو ، پر کردن قاب و فضای منفی شروع کنید.

فعالیت های سرگرم کننده عکاسی ترتیب دهید

وقتی به صورت خانوادگی خارج از خانه هستید ، از فرزندان خود بخواهید دوربین های خود را به همراه داشته باشند. در بعضی مکان ها ایست کنید تا بتوانند بدون احساس عجله عکس بگیرند. عکاسی بهانه خوبی برای بازدید از مقاصد جدید و گشت و گذار در مناطق ناشناخته شهر است.
با هدف گرفتن عکس ، برنامه های گردشگری ترتیب دهید تا علاوه بر بالا بردن روحیه خانواده فعالیت های عکاسی هم در این برنامه ها گنجانده شود.

هنگامی که دلسرد می شوند به آنها کمک کنید تا با انگیزه بیشتری ادامه دهند

گاها، بچه ها از عکاسی خود دلسرد می شوند. آنها روز خوبی نخواهند داشت و ادعا می کنند که همه چیز در مورد عکاسی بسیار سخت است، یا حتی پس از یک روز سرگرم کننده از گشت و گذار عکاسی، از هیچ یک از عکس های خود راضی نیستند اگر آنها واقعاً ناامید شده اند، بیشتر اوقات بهتر است کمی از عکاسی به دور باشند و آنها را تشویق به دیدن عکس کنید.

از عکس های آنها تعریف کنید و به انها روحیه بدهید. به آنها یادآوری کنید که چقدر پیش رفته اند و به آنها بگویید که مشتاقانه منتظرید ببینید امسال چه عکس هایی میگیرند. عکاسی از نظر روانشناسی نوعی هنر درمانی محسوب می شود و به ذهن کودک کمک میکند تا فعال بماند.

عکس های آنها را چاپ کرده و به دیوار آویزان کنید

یکی از عناصر رضایت بخش آفرینش هنر ،دیدن نمایش صحیح آن است. اگرچه تماشای عکس های دیجیتال روی تلفن یا صفحه رایانه خوب است، اما با دیدن نسخه های چاپی یکسان نیست.
یک نمایشگر عکس در اتاق نشینمن یا آشپزخانه یا اتاق خواب کودک خود ایجاد کنید که در آن بتوانید به صورت دوره ای عکس ها را تغییر دهید تا تازه و جالب باشد. اگر کودک شما عکسی را که واقعاً دوست دارد گرفت ، آن را در این عکس ها قرار دهید.

با ایجاد هدایای عکس به آنها کمک کنید

چاپ عکس بچه ها و نمایش آنها در خانه یک شروع عالی برای ایجاد عزت نفس و کمک به آنها برای درک کامل توانایی های خود است. وقتی بچه ها اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و نمونه کارهای زیبایی از آنها می سازند ، به آنها کمک کنید تا برای موقعیت های خاص عکس هایی را برای هدیه انتخاب کنند.
مادر یا مادربزرگ مطمئناً عاشق یک عکس خانوادگی یا ترکیب زیبایی از یک مکان مورد علاقه هستند که بچه یا نوه خودشان گرفته اند. به آنها بیاموزید که چگونه از عکس ها برای هدیه دادن می توانند استفاده کنند.

در پایان شگفت زده خواهید شد که بچه های شما به سرعت مهارت های عکاسی خود را رشد می دهند.

سخن آخر
دوره های عکاسی پویا اندیش به شما کمک می کند عکاسی را به صورت حرفه ای و سریع یاد بگیرید. در منزل خود به صورت آنلاین در کلاس ها شرکت کنید و مهارت لازم برای عکاسی را یاد بگیرید. کلاس های آنلاین را می توان انقلابی در آموزش سنتی دانست. این فرصت را از دست ندهید.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+