استایل مجلسی زنانه

استایل مجلسی زنانه

به طور کلی، استایل مجلسی به سبکِ لباس پوشیدن در مجالس و جشن‌ ها گفته می ‌شود.
استایل مجلسی در ظاهر تعریفِ ساده ‌ای دارد؛ اما عملی کردن آن کار بسیار پیچیده ‌ای است.
استایل مجلسی ارتباط تنگاتنگی با دنیای همواره در حال تغییرِ مُد دارد و ویژگی‌ های آن، سبب تمایزش با دیگر استایل ‌ها شده است.
استایل مجلسی زنانه سبک خاصی از لباس پوشیدن است که زنانگی زنان را بیشتر به نمایش می‌ گذارد و ظاهر آنان را زیباتر و جذاب ‌تر می ‌کند.
در این مقاله، نحوۀ پیدایش استایل مجلسی، سیر تاریخی استایل مجلسی و اصول آن را خواهیم گفت. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

استایل مجلسی زنانه
سیر تاریخی استایل مجلسی زنانه

سیر تاریخی استایل مجلسی

استایل فرمال، قدمتی دیرینه دارد و از قرون گذشته وجود داشته است؛  اما استایل مجلسی از اواسط دهۀ 1820 به وجود آمد. پیدایشِ این سبک از لباس پوشیدن، با جنبشِ رمانتیسم در هنر و ادبیات متقارن بود.
این جنبشِ هنری و ادبی، تاثیرِ شگرفی بر فرهنگِ آمریکا و اروپا داشت. رمانتیسم بر عشق و احساس تاکید داشت و عشق را بر هر چیزی مقدم می ‌دانست.
عوامل دیگر، مانند افزایشِ تولیدِ پارچه، پیشرفتِ صنعتِ پارچه‌ بافی و افزایشِ تولیدِ لباس ‌های حاضری نیز به دسترسی بیشترِ مردم به لباس ‌های متنوع،  و در نهایت، پیدایشِ استایل مجلسی، کمک کرد.

از دهۀ 1820، صنعتِ مُد تقریبا دموکراتیزه شد؛ به علاوه، مجله‌ های آمریکایی و فرانسوی مُد نیز در میان زنان آمریکایی و اروپایی بسیار محبوب شدند. در این مجله ها، زنان انواع استایل‌ های لباس پوشیدن را با عنوان های لباس صبح،  لباس روز، لباس پیاده‌ روی، لباس تفریح، لباس کالسکه سواری، لباس مهمانی شام و لباس مجلسی یا لباس شب می‌دیدند. لباس مجلسی هم از دل همین عناوین متولد شد. در قرن نوزدهم، یقۀ لباس‌ های مجلسی خیلی باز بود و معمولاً شانه‌ ها هم پیدا بودند. آستین لباس‌ ها کوتاه و دامن‌ هایشان بلند و پف ‌دار و  بسیار پر زرق و برق بود. از دهۀ 1980،  دنباله‌ ای هم به این دامن‌ های بلند اضافه شد.

در نیمۀ  اول قرن بیستم، استایل مجلسی زنانه متحول شد و استایل‌ امپراطوری و استایل فلاپر (دهه 1920) و لباس ‌هایی با بُرش مورب (دهه 1930) جایگزین مدل ‌های قدیمی شدند؛ پس از آن، طراحی لباس مجلسی به اصول طراحی لباس ‌های معمولی نزدیک شد.
یقۀ لباس ‌های مجلسی، بازتر و آستین‌ شان کوتاه ‌تر شد، قدِ دامن ‌ها، بسته به سلایق زنان و مُد روز، قابل تغییر بود.
برای دوخت لباس‌ های مجلسی زنانه، از پارچه‌ های اطلس، مخمل، حریر و تافته استفاده می‌ شد و پارچه ‌شان را با ابزار و روش ‌های مختلف تزیین می‌ کردند.

در نیمۀ دوم قرن بیستم تا اوایل قرن بیست و یکم، استایل مجلسی بسیار متحول شد و حتی شلوار زنانه هم در جرگۀ لباس‌ های مجلسی جای گرفت.
در این دوره، لباس ‌های مجلسی متنوعی به بازار آمد؛ از دامن ‌های کوتاه و بلند گرفته تا شلوارهای پالاتسو و شلوارهای تنگ. مدل دامن کوتاه پف‌ دار هم در همین زمان به دنیای مد معرفی شد و طرفداران زیادی هم پیدا کرد.
در اواخر این قرن، پیراهن کرپ، بسیار محبوب شد. در آن زمان، رنگِ مشکی بهترین انتخاب برای استایل مجلسی بود.

استایل مجلسی زنانه
استایل مجلسی زنانه قرن 21

استایل مجلسی در قرن بیست و یکم

در عصر حاضر، استایل مجلسی مخصوص مراسم‌ های رسمی و نیمه ‌رسمی، مانند جشن عروسی، جشن تولد و جشن فارغ‌ التحصیلی است.
در حال حاضر، تنوع لباس مجلسی زنانه بسیار گسترده است و این تنوع را در لباس‌ های مجلسی بازیگران هالیوود می ‌توان به وضوح مشاهده کرد.
با وجود این تنوع، همچنان یقۀ باز، دور کمر و دور سینۀ  تنگ و دامن چین  چین، عناصر جدایی ‌ناپذیرِ استایل مجلسی زنانه هستند. همان طور که گفتیم، استایل مجلسی، زنانگی زنان و دختران را به نمایش می‌گذارد و توجه ‌ها را به سوی آن‌ ها جلب می‌ کند.

اصول طراحی لباس مجلسی زنانه

همان طور که گفتیم، لباس‌ های مجلسی زنانه، یک سری ویژگی ‌های مشترک دارند که البته مطلق هم نیستند! برای مثال، یقۀ لباس مجلسی، باز است؛ قسمت سینۀ لباس‌ های مجلسی، کاملاً اندازه‌ است و اصلا گشاد نیست؛ لباس ‌های مجلسی معمولاً آستین ندارند؛ و اینکه دامنِ پیراهن ‌های مجلسی، پر زرق و برق و مدل‌ دار است. پارچه‌ های لباس مجلسی بسیار متنوع هستند؛
برای مثال، پارچه ‌های پولک ‌دار و پر زرق و برق ، پارچه‌ های ساده، پارچه‌ های آهار دار،  پارچه ‌های لخت یا پارچه ‌های طرح ‌دار و پارچه‌ های بدون طرح.

در طراحی لباس، به ‌طور کلی، تقارن و نبود تقارن، مسئلۀ بسیار مهمی است. تقارن، گاهی افقی است و گاهی عمودی. بیشتر طراحان لباس معتقدند که نبود تقارن، باعث می‌ شود که لباس مجلسی جذاب ‌تر و شیک ‌تر به نظر برسد.
مسئلۀ دیگر در لباس مجلسی، تناسب و هارمونی است. ظاهرِ کلی لباس مجلسی باید متناسب باشد؛ برای مثال، سایز، رنگ و دیگر جزئیات لباس، باید به لباس مجلسی‌ تان هارمونی و تناسب ببخشد.
لباس باید کامل به نظر برسد؛ بدون هیچ عیب و نقصی. اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید عنصری اغراق ‌آمیز، مانند یک گل بزرگ را به لباس‌ مجلسی ‌تان اضافه کنید. این کار می ‌تواند لباستان را متمایز و بسیار جذاب ‌تر سازد و توجه‌ های بیشتری را به سوی شما جلب کند.

مدل های استایل مجلسی زنانه
استایل مجلسی زنانه

لباس شب با دامن پف دار هم از دیرباز تا کنون، جایگاه ویژه ‌ای در استایل مجلسی زنانه دارد. این لباس ‌های پف‌ دار معمولا دکلته هستند، یا یقۀ بسیار باز دارند و آستین هم ندارند؛ از این رو، اگر یک شال نازک و زیبا هم روی دوشتان بیندازید، جذابیت ‌تان دوچندان خواهد شد.
این لباس ‌ها را با پارچه ‌های گران ‌قیمتی، مانند اطلس، ابریشم، مخمل و تافته می‌دوزند و گاهی هم آن را با مروارید و منجوق تزیین می‌ کنند.

رنگ طلایی به جذابیت لباس مجلسی می ‌افزاید؛ به خصوص اگر بخواهید لباستان را در میهمانی شبانه بپوشید. بسته به نوع سلیقه و استایل شخصی ‌تان، می ‌توانید لباس مجلسی طلایی یا حتی لباس مجلسی مزین شده با منجوق ‌های طلایی بپوشید. اگر دوست ندارید لباستان طلایی باشد، می ‌توانید یک چیز طلایی به استایل‌ تان بیفزایید؛ مثلا بند کیفتان طلایی باشد، کمربند طلایی ببندید یا اینکه از طلای زرد استفاده کنید. بلوز سفید به همراه کمربند طلایی و شلوار جین مشکی یا آبی، افزودن آرایشی ملایم ، استایل شما را بسیار جذاب تر و زیباتر جلوه می دهد. لباس ‌های پشت باز با رنگ براق نیز انتخاب بسیار مناسبی برای مجالس و جشن ‌ها هستند.

کیف ‌های زنانه مجلسی، معمولا پر زرق و برق هستند؛ بند این کیف ‌ها از جنس زنجیرهای طلایی یا نقره‌ ای است و دستۀ آن‌ ها نیز معمولا به همین رنگ ‌هاست. اگر هم، نگین و منجوق و زنجیرهای طلایی را دوست ندارید، می ‌توانید کیف ‌های ساده را انتخاب کنید.

جواهرات نیز جایگاه ویژه ‌ای در استایل مجلسی شما دارند و باید با دقت کامل انتخاب شوند. در مراسم‌ های کاملا رسمی، باید وقار خودتان را نشان دهید؛ از این‌ رو، بهتر است بهترین و گران ‌ترین جواهرات خود را برای این مراسم انتخاب کنید. گوشواره‌ های الماس، انتخاب بسیار مناسبی برای مجالس رسمی هستند. حواستان باشد که اگر تعداد طلا و جواهرات ‌تان زیاد باشد، زیبایی و جذابیت استایل شما را خدشه ‌دار می کند. مروارید، الماس و دیگر سنگ ‌های قیمتی، برای مراسم رسمی، بسیار مناسب و برازنده هستند. نباید از چندین طلا و جواهر سایز بزرگ، به طور هم زمان، استفاده کنید، یک قطعۀ بزرگ یا کوچکِ پر حجم، کافی است؛ در ضمن، جواهرات زیادی باعث می‌ شود توجه ‌ها از شما سلب و به سوی جواهرات‌ تان معطوف شود.

در آخر

انتخاب نوع پوشش و نوع آرایش در هر مکان و شرایطی، نشان از شخصیت، وجاهت و شان بانوان دارد؛ بنابراین، انتخاب سنجیده و مناسب، می تواند تاثیر شگرفی در نمود این برازندگی داشته باشد؛ پس با کمی هوشمندی و خوش سلیقگی می توانید مانند ستاره ای در مجالس بدرخشید و با وقاری تحسین برانگیز جلوه گری کنید.

استایل مجلسی مردانه

مدل استایل مجلسی زنانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

استایل مجلسی زنانه سبک خاصی از لباس پوشیدن است که زنانگی زنان را بیشتر به نمایش می‌ گذارد و ظاهر آنان را زیباتر و جذاب ‌تر می ‌کند.

یقۀ باز، دور کمر و دور سینۀ تنگ و دامن چین چین، عناصر جدایی ‌ناپذیرِ استایل مجلسی زنانه هستند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

در طراحی لباس، به ‌طور کلی، تقارن و نبود تقارن، مسئلۀ بسیار مهمی است. تقارن، گاهی افقی است و گاهی عمودی. بیشتر طراحان لباس معتقدند که نبود تقارن، باعث می‌ شود که لباس مجلسی جذاب ‌تر و شیک ‌تر به نظر برسد.

لباس باید کامل به نظر برسد؛ بدون هیچ عیب و نقصی. اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید عنصری اغراق ‌آمیز، مانند یک گل بزرگ را به لباس‌ مجلسی ‌تان اضافه کنید. این کار می ‌تواند لباستان را متمایز و بسیار جذاب ‌تر سازد و توجه‌ های بیشتری را به سوی شما جلب کند.

رنگ طلایی به جذابیت لباس مجلسی می ‌افزاید؛ به خصوص اگر بخواهید لباستان را در میهمانی شبانه بپوشید. بسته به نوع سلیقه و استایل شخصی ‌تان، می ‌توانید لباس مجلسی طلایی یا حتی لباس مجلسی مزین شده با منجوق ‌های طلایی بپوشید.

در مراسم‌ های کاملا رسمی، باید وقار خودتان را نشان دهید؛ از این‌ رو، بهتر است بهترین و گران ‌ترین جواهرات خود را برای این مراسم انتخاب کنید. گوشواره‌ های الماس، انتخاب بسیار مناسبی برای مجالس رسمی هستند.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+