• diamond cut 2 - برش الماس برای حلقه نامزدی

کدام برش الماس برای حلقه نامزدی بهترین است؟

حلقه نامزدی یکی از مهمترین چیزهایی است که یک زوج از جواهر فروشی می خرند. اما با تنوع بسیاری که حلقه ها با نگین الماس دارند این روند ممکن است ترسناک و دلهره آور به نظر برسد. ما در اینجا به مدل ها و برش های متفاوت الماس و مزایا آن می پردازیم و می گویم کدام برش برای کدام دست مناسب است.

برش الماس چه معنی می دهد؟

برش الماس می تواند دو معنای متفاوت داشته باشد:

در مرحله اول، کیفیت برش است که نشان می دهد چگونه سنگی به این سختی استادانه تراش خورده است و چگونه برای انعکاس نور پرداخت شده است.
در مرحله دوم برش الماس به شکل هندسی آن اشاره دارد؛ مانند برش دایره الماس، برش پرنسس ( برش بی نظیر مربع یا مستطیل شکل که بیشتر در حلقه های ازدواج از آن استفاده می شود) برش بیضی و .. .

در مرحله دوم، چه شکل الماسی را جستجو می کنید؟

حالا که کیفیت الماس را درک کرده اید، باید به اشکال الماس توجه کنید. شکل های متفاوت الماس نه تنها در سطوح درخشندگی و برق آن تفاوت دارد، بلکه برای دست های مختلف و تیپ های متفاوت شخصیتی نیز فرق می کند.

در اینجا محبوب ترین ها را برای شما قرار داده ایم. مزایای هر کدام را بخوانید و در نهایت تصمیم بگیرد که کدام برای شما مناسب است.

مرحله اول: چه کیفیتی از برش را باید جستجو کنم؟

خیلی نگران نباشید، چرا که نباید تمام تکنیک های ارزیابی کیفیت برش الماس را شخصا بیاموزید. اگر از جواهر فروش بپرسید به سادگی اطلاعات لازم را به شما خواهد داد.

با این حال اینکه پیش از یک خرید گرانقیمت کمی از آن سر در بیاورید، ایده خوبی به نظر می رسد.

برای ارزیابی کیفیت برش الماس، یک کارشناس باید شکل، تقارن، عمق، درخشندگی و تلالو کلی را در میان المان های متفاوت در نظر بگیرد.

کیفیت برش همام چیزی است که درخشندگی را به الماس هدیه می دهد.

ممکن است تاکنون اصطلاحات درخشش و برق را در توصیف الماس ها شنیده باشید. درخشش الماس همان نوری است که از سنگ منتشر می‌شود، در حالیکه اصطلاح برق به جرقه های نوری اطلاق می شود که از سنگ، زمانی که در معرض نور قرار می گیرد متساعد می شود؛ همه اینها به این بستگی دارد که سنگ چگونه تراش می خورد.

برای به حد اکثر رساندن برق و درخشش، اندازه الماس باید برای شکل مخصوصی که می خواهیم الماس را به آن صورت تراش دهیم متناسب باشد.

اگر الماس متناسب تراش خورده باشد، هر نوری که دریافت شود، اما منعکس نشود به داخل الماس نفوذ کرده، شاخه شاخه شده به مرکز می رود و موجب درخشش می شود؛ در واقع به الماس برقی خیره کننده می بخشد.

اگر یک الماس خیلی سطحی و یا عمیق برش خورده باشد، نور را از پایین و یا اطراف سنگ از دست می دهد و این از درخشندگی الماس کم می کند.

نکته برای خرید حرفه ای: اگر می خواهید یک نگین تک بگیرید از جواهر فروش بخواهید که یک الماس با برش “خوب”، یک الماس با برش “خیلی خوب” و یک الماس با برش عالی به شما ارائه کند. هرگز برای یک تک نگین وزن 0.5 قیراط و بالاتر را قبول نکنید.

برش گرد

برش گرد محبوب ترین و در عین حال سنتی ترین نوع برش است. میزان درخشندگی در این برش از تمامی اشکال الماس بیشتر است، چرا که اغلب جنبه ها را در این خصوص داراست. اغلب بخش های سخت الماس هنگام برش از بین می رود و این بدان معنا است که کیفیت قیراط آن بالا می رود. بنابراین الماس های گرد کمی نسبت به سایر الماس ها گران تر هستند. از منظر محبوبیت نیز اگر به آن نگاه کنید 75 درصد حلقه های نامزدی الماس که به فروش می رسند گرد هستند.  برش گرد در هر اندازه ای موجود است و برش گرد آن را برای هر دست و اندازه ای مناسب می سازد، بنابراین کاملا متناسب به نظر می رسد و اندازه آن بر اندازه انگشت غلبه نمی کند.

diamond cut 12 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی

برش پرنسس

این برش برای اولین بار در سال 1970 معرفی شد. این سبک دلربا و بی نظیر الماس به شکل مربع است. درست مانند برش گرد، این برش فاکتورهای بسیار زیادی را در خود دارد و درخشش زیادی را نیز ارائه می کند. برش پرنسس جایگزین مدرن برش گرد است. برش مربع آن موجب می شود که تمامی اندازه های آن متناسب باشد و این به این معنا است که این نوع برش در تمامی اندازه ها زیبا به نظر می رسد. دست در هر شکل و اندازه ای که باشد برشش پرنسس برای آن مناسب است و شکل هندسی آن برای کسانیکه که به جواهرات معاصر تمایل دارند متناسب تر است.

diamond cut 1 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی

برش زمرد

این برش مستطیل شکل ( که در اصل برای زمرد به کار می رود) از طریق اضلاع بلندش تلالو بیشتری را در خود نگه می دارد و این کاملا با درخشش کلی که در برش گرد میبینیم متفاوت است. طرح سنگ مستطیل سطوح کوچکتر بیشتری نسبت به برش پرنسس دارد. در برش زمرد از خطوط کاملا صاف استفاده شده است و این ویژگی موجب می شود که وقتی شما به درون سنگ نگاه می کنید تاثیری مانند نگاه کردن به جعبه ای پر از آینه دریافت کنید. این یک برش پر سود و مزیت است، چرا که این اواخر میزان محبوبیت آن به شدت افزوده است. این شکل از برش، انگشت را باریک و کشیده نشان می دهد و همین موجب شده است تا این برش برای انگشت های کوتاه و پهن مناسب به نظر برسد.

diamond cut 2 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی

برش دوکی

برش دوکی شکل، یک برش مخروطی است که در دو سمت باریک می شود، انگار که دو نیم دایره به هم متصل می شود. اگر شما به دنبال یک برش حرفه ای برای باریک و همچنین کشیده نشان دادن انگشتان خود هستید، برش دوکی شکل می تواند برای شما مناسب باشد. تاریخچه این اسم به قرن 18 باز می گردد و در این برش از اسم یک دوک الهام گرفته اند. در آن زمان درباریان از این برش دوکی شکل الماس برای نشان دادن جایگاهشان استفاده می کردند. مساحت بزرگتر و کشیدگی آن موجب می شود الماس بزرگتر به نظر برسد و وزن بالاتر، آن را به سبکی مجلل و فوق العاده تبدیل می کند.

diamond cut 6 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی

برش بیضی

مانند برش گرد، برش بیضی برق و درخشش خاصی را منتقل می کند، با وجود آن نسبت به برش گرد کمتر سنتی است. این برش در تمامی دست ها خوب و زیبا به نظر می رسد. آنهایی که درخشش فوق العاده و ظرافت کلاسیک الماس های گرد مد نظرشان است، اما دنبال چیزی غیر معمول تر هستند، باید برش بیضی الماس را انتخاب کنند. دقیقا مانند برش گرد، این برش نیز از جنبه های بسیار زیادی برخوردار است و درخشش بی نظیری را نیز ارائه می کند. همچنین به دلیل کشیدگی ظاهری بزرگتر از آنچه که هست به نظر می رسد.

diamond cut 5 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی

برش گلابی شکل

برش گلابی ترکیبی خیره کننده از یک بیضی و یک برش- دقیقا مانند قطره اشک- ساخته شده است تا بالاترین میزان برق و درخشندگی را برای شما به ارمغان بیاورد. برای اولین بار الماس برش خورده به شکل گلابی در سال 1450 مطرح شد. این برش که همچنین با نام قطره اشک نیز آن را می شناسند، با توجه به داشتن سطحی گرد و یک نوک تیز، بسیار برازنده تجملات و زرق و برق است. در حالی که این برش برای همه مدل دستی مناسب است، برای انگشتان کوتاه ایده آل به نظر می رسد؛ چرا که انگشتان را کشیده تر نشان می دهد.

diamond cut 8 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی

برش به شکل کوسن

برش به شکل کوسن و یا به شکل بالش، مربعی است با گوشه های گرد و یا بریده. این برش پیش از برش گرد- جانشین برش کوسن- تا قرن بیستم یکی از محبوب ترین مدل های الماس بود. این برش های کوسنی درخشندگی مدرن بسیار زیبایی دارد و زیبایی بی نظیرش را از انعکاس نور رنگین کمانیش و همچنین درخشندگی بی نظیرش دارد. این سبک برش برای کسانی مناسب است که بیش از حد معمول به زیبایی توجه می کنند و در انگشتان پهن نمای بیشتری دارد.

diamond cut 3 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی

نتیجه: کدام برش الماس برای شما مناسب تر است؟

در نهایت همه برش ها به نوبه خود منحصر به فرد و زیبا هستند و در آنها علایق افراد در نظر گرفته شده است. تمام آن بستگی به این دارد که شما کدام مدل را برای خود ترجیح می دهید و در دستان شما طبیعی به نظر می رسد. به همین دلیل اکثر زوج ها ترجیح می دهند که هر دو باهم برای خرید حلقه نامزدی مراجعه کنند تا عروس نیز بتواند برای حلقه رویاییش تصمیم بگیرد.

اگر مطمین نیستید چه می خواهید به شما توصیه می کنیم به دنبال الماسی با برش گرد باشید که کیفیت برش آن دست کم “خوب” یا “خیلی خوب” باشد. اینکه برش گرد محبوب ترین شکل الماس است تصادفی نیست. درخشش بی نظیر، تطبیق پذیری کلاسیک و همیشه مد بودن، این برش الماس را متمایز کرده است و آن را مورد توجه هر سلیقه ای قرار داده است. برش گرد خریدی است که با اطمینان می گویم هیچگاه از خرید آن پشیمان نخواهید شد.

diamond cut 20 0 - برش الماس برای حلقه نامزدی
call to javaher - برش الماس برای حلقه نامزدی

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های جواهرسازی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

در مرحله اول، کیفیت برش است که نشان می دهد چگونه سنگی به این سختی استادانه تراش خورده است
در مرحله دوم برش الماس به شکل هندسی آن اشاره دارد.

برای ارزیابی کیفیت برش الماس، یک کارشناس باید شکل، تقارن، عمق، درخشندگی و تلالو کلی را در میان المان های متفاوت در نظر بگیرد.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

کیفیت برش همام چیزی است که درخشندگی را به الماس هدیه می دهد.

درخشش الماس همان نوری است که از سنگ منتشر می‌شود، در حالیکه اصطلاح برق به جرقه های نوری اطلاق می شود که از سنگ، زمانی که در معرض نور قرار می گیرد متساعد می شود.

اگر الماس متناسب تراش خورده باشد، هر نوری که دریافت شود، اما منعکس نشود به داخل الماس نفوذ کرده، شاخه شاخه شده به مرکز می رود و موجب درخشش می شود.

برش گرد محبوب ترین و در عین حال سنتی ترین نوع برش است. میزان درخشندگی در این برش از تمامی اشکال الماس بیشتر است.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+