از طراحی تا دوخت لباس بارداری (آموزش دوخت لباس بارداری)

از طراحی تا دوخت لباس بارداری (آموزش دوخت لباس بارداری)

همۀ ما، در هر شرایطی، زیبایی را دوست داریم و این موضوع در مورد لباس پوشیدن ما نیز صدق می ‌کند.
همیشه از پوشیدن لباس‌ های زیبا لذت می ‌بریم و دوست داریم زیبا به نظر برسیم. در دوران بارداری، دوست داریم لباس‌ های راحت بپوشیم، اما دوست داریم لباسمان در عین راحتی، زیبا هم باشد.
در این مطلب، به آموزش دوخت لباس بارداری، از طراحی تا دوخت می ‌پردازیم.
با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

لباس توری برای دوران بارداری

 اگر دوست دارید برای دوران بارداری، یک لباس توری  زیبا بدوزید، اصلاً کار سختی نیست؛ به راحتی می ‌توانید لباسی مانند لباسی که در تصویر روبرو مشاهده می ‌کنید بدوزید و از زیبایی و راحتی آن نهایت لذت را ببرید.

برای دوختن لباس بارداری، به یک متر و چهل سانتی متر پارچۀ توری نیاز دارید. علاوه بر پارچه، همان‌ طور که در تصویر مشاهده می ‌کنید، به یقۀ آماده نیز نیاز دارید. یقۀ آماده را می ‌توانید به راحتی از فروشگاه‌ های آنلاین نیز تهیه کنید. یقه را براساس سلیقه ‌تان انتخاب کنید. برای این لباس، علاوه بر یقۀ گیپور، می ‌توانید از یقۀ نگین دار یا مروارید دار نیز استفاده کنید. این لباس به کمربند نیاز دارد. کمربند را می ‌توانید بر اساس سلیقه و رنگ لباستان انتخاب کنید.

سوزن ته گرد، چرخ خیاطی و قیچی، از دیگر وسایل لازم برای دوختن این لباس است.

قدم اول

در قدم اول، باید اندازه گیری را انجام دهید؛ درست مثل دوختن هر لباس دیگری. ابتدا، از سر شانه تا جایی که می ‌خواهید بلندی لباستان باشد، اندازه گیری کنید. عرض لباستان نیز 60 سانتی متر است.

حالا هر چهار طرف پارچه را به طور مرتب چرخ، سپس پارچه را دو لا کنید.
اجازه دهید جلوی لباستان 5 سانتی متر بلندتر از پشت لباس باشد، چرا که حجم شکمتان، جلوی لباس را رو به بالا می ‌کشد و باعث می ‌شود جلوی لباس، کوتاه ‌تر شود؛ از این رو، این مقدار اضافه پارچه، از کوتاه شدن جلوی لباس جلوگیری می ‌کند.
در قدم بعدی، یقۀ آماده را با استفاده از سوزن ته گرد به پارچه وصل کنید.

قدم دوم

حالا قسمت بالای یقه را بُرش بزنید، لباس را بپوشید و کمربند آن را ببندید و لباس را پرو کنید. پس از آن، یقه را با استفاده از چرخ خیاطی به لباستان بدوزید.

همان ‌طور که در تصویر روبرو مشاهده می ‌کنید، می ‌توانید کمربند لباس را خودتان و با استفاده از طناب، پارچۀ کشباف و پارچۀ توری درست کنید.
یادتان باشد که طول کمربند باید به اندازه‌ ای باشد که دورتا دور قسمت باریک کمرتان (یعنی بالای شکم) را بگیرد و از پشت نیز گره بخورد.
اگر شما هم مثل ما از یقۀ بزرگ و بلند استفاده کردید، می ‌توانید کمربند را به یقه بدوزید؛ اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید آن‌ ها را جدا از یکدیگر نگه دارید.

لباس بارداری ساده و راحت

اگر می ‌خواهید یک لباس بارداری ساده و زیبا بدوزید و در روزهای اول پس از زایمان نیز آن را بپوشید و حسابی احساس راحتی کنید، به راحتی می ‌توانید این کار را انجام دهید!
برای دوختن چنین پیراهن ساده و راحتی، به یک متر و هشتاد سانتی متر پارچۀ نخی و نرم نیاز دارید.
بهتر است برای دوختن این لباس، از پارچه‌ ای سبک و لخت استفاده کنید. یادتان باشد که پارچه را پیش از دوختن، بشویید، اجازه دهید خشک شود، سپس آن را خوب اتو بزنید و در نهایت، به سراغ بُرش زدن و دوختن بروید. با این کار، پارچۀ شما پیش از دوختن، آب می ‌رود.

مراحل دوخت

در تصویر روبرو، قسمت‌ های مختلف این لباس را مشاهده می ‌کنید. سعی کنید در طول مراحل دوخت، قدم به قدم با همین الگو پیش بروید.

در قدم اول، ابتدا پارچه را بُرش بزنید و قسمت‌ های مختلف لباستان را جدا کنید. این لباس ساده، از قسمت جلو، پشت و یقه تشکیل شده است. پارچه را از قسمت پشت برش بزنید و قسمت‌ های مختلف را نیز از همان پشت به یکدیگر وصل کنید.

 پس از آنکه کوک زدن لباس به اتمام رسید، آن را بپوشید و ایرادهای احتمالی آن را به طور کامل برطرف سازید. در این قسمت از کار، باید اندازۀ یقه و حلقه آستین را نیز مشخص کنید. ببینید  می ‌خواهید یقۀ لباستان چقدر باز، و حلقۀ آستین‌تان چقدر گشاد باشد.

مرحله دوم دوخت

وقتی اندازۀ همۀ این قسمت‌ ها را مشخص کردید و ایرادها را برطرف ساختید، به سراغ چرخ کاری نهایی بروید. در این قسمت ، می ‌توانید قسمت‌ های منحنی، مانند حلقه آستین و یقه را چرت بزنید، سپس چرخ کنید تا این قسمت‌ ها بهتر به نظر برسند و جمع و چروک نشوند.
پس از آنکه درزهای لباس را چرخ کردید، به سراغ پاکدوزی بروید. این کار باعث می ‌شود ظاهر لباستان بسیار تمیز و مرتب به نظر برسد.
پاکدوزی را نیز، هم می ‌توانید با استفاده از دست (نخ و سوزن) انجام دهید و هم با استفاده از چرخ سردوز یا چرخ خیاطی. به شما توصیه می ‌کنیم پیش از انجام پاکدوزی، درزهای لباس را خوب اتو بزنید تا همۀ چروک‌ ها از بین برود، سپس به سراغ پاکدوزی بروید.

همان ‌طور که مشاهده کردید، این لباس بسیار ساده است و حتی آستینی هم ندارد که وصل کردن آن برایتان دشوار باشد.
این لباس را می ‌توانید در کوتاه‌ ترین زمان ممکن و با استفاده از پارچۀ دلخواهتان بدوزید و از راحتی و زیبایی آن لذت ببرید.

سخن آخر

دوختن لباس بارداری، با توجه به موقعیت شما و کاربردش، به هیچ عنوان کار سخت و دشواری نیست و تنها با کمی حوصله و لذت از خیاطی و هیجان داشتن لباس های متفاوت، می توانید انواع رنگ ها و پارچه ها را بر اساس علاقه و پسندتان، انتخاب کنید و از پوشیدن آن غرق لذت شود.
در این دوران، راحتی، یکی از اصول مهم و اولیه برای انتخاب نوع پارچه به شمار می آید.
اگر خودتان شروع به دوخت لباس های بارداری تان کنید، علاوه بر اینکه در هزینه تان تا مقدار چشمگیری صرفه جویی می شود، انواع مدل ها را نیز خواهید داشت!

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+