قیمت گذاری روی جواهرات

چگونه بر طراحی جواهر خودتان قیمت بگذارید

بخش اول: محاسبه قیمت اولیه

 • قیمت گذاری روی جواهرات یکی از مهمترین بخش‌‌ها در تولید جواهرات است، چراکه این قیمت‌گذاری در خصوص کیفیت محصول شما صحبت می‌کند و همچنین مشخص می کند که آیا کسب و کار شما به اندازه کافی سود آور است یا نه.
  فرمول‌های زیادی وجود دارد که شما با توجه به این فرمول‌‌ها می‌توانید قیمت جواهر خود را تعین کنید، اما اکثر این راه‌‌ها به شما قیمت ‌‌های مشابهی را ارائه می‌کند. پس از آنکه به درستی برآورد کردید، می‌توانید قیمت را با بازار مطابقت دهید.
 • یک “دفترچه راهنما” برای هرآنچه که در طراحی خود صرف کرده‌اید داشته باشید. هزینه تمامی اقلام استفاده شده در طراحی خود را حساب کنید. اگر برای دوجین مهره 1.50 دلار پرداخته‌اید و نیاز دارید که تنها از دو مهره در طراحی خود استفاده کنید، شما باید 1.50 دلار را بین 12 مهره خود تقسیم کنید. هرچه در محاسبه هزینه‌ها دقیق‌تر عمل کنید، قیمت‌گذاری بهتری خواهید داشت.
  مواد مورد نیاز برای بسته‌بندی و حمل و نقل را در نظر بگیرید. رسیدها را نگه دارید؛ این مساله پیگیری هزینه‌ها را آسان‌تر می‌کند. شما می‌توانید هنگام کسورات مالیاتی از آن‌ها استفاده کنید. اگر به دقت هزینه‌ها را پیگیری نمی‌کنید، موقع حساب کردن هزینه‌ها به دردسر می افتید.
  شما باید لوازم مورد نیازتان را با قیمت عمده فروشی ( به صورت فله‌ای) تهیه کنید. اگر شما لوازم مورد نیازتان را با قیمت خرده‌فروشی تهیه می‌کنید این براورد هزینه بی‌اثر خواهد بود و به احتمال زیاد شما در تبدیل به سود مشکل خواهید داشت.
  زمانی را که برای هر طراحی صرف کرده‌اید محاسبه کنید. مدت زمانی که صرف هر طراحی کرده‌اید در محاسبه هزینه‌های کار شما بسیار مهم است. همچنین در مدیریت سوددهی شما نیز تاثیرگذار است. اگر خلق یک آثار هنری 30 دقیقه وقت شما را می‌گیرد هزینه‌ شما با خلق اثری که 4 تا 5 ساعت زمان می‌برد کاملا متفاوت است. زمانی که صرف هر طراحی می‌کنید را در دفترچه راهنمای خود بنویسید.
قیمت گذاری روی جواهرات

قیمت گذاری روی جواهرات

 • هزینه­ های نیروی کار را محاسبه کنید. برای محاسبه نیروی کار، زمانی را که صرف طراحی خود کرده اید به بخش های 15 دقیقه ای تقسیم کنید. این کار محاسبه هزینه ها را آسانتر می کند. شما می توانید برای طراحی های سنتی هزینه بیشتری را در نظر بگیرید.
  توجه داشته باشید که این تنها هزینه زمان شما است، این حقوق واقعی شما نیست. هر اندازه که فکر می کنید زمان شما می ارزد، با توجه به همان ارزش، قیمت گذاری کنید. هرچند که اگر تازه کار خود را شروع کرده اید هزینه نیروی کار را آنقدر بالا محاسبه نکنید که مضحک به نظر برسد؛ اما اگر پیش از این به عنوان یک جواهر ساز و یا هرچیز دیگری حسن شهرت داشتید می توانید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید.
  برای مثال اگر شما کار خود را برای هر ساعت 20 دلار قیمت گذاری کرده اید و تنها 30 دقیقه روی یک طرح زمان گذاشته اید باید هزینه نیروی کار را تقسیم به 2 کنید، در واقع باید برای نیروی کار 10 دلار در نظر بگیرید.
  اینکه هنگام طراحی چه دستمزدی برای خود در نظر می گیرید کاملا به تجربه شما در آن کار بستگی دارد. چه زمانی را صرف طراحی یک جواهر می کنید؟ اگر شما سابقه طولانی، دانشی زیاد و طراحی منحصر به فردی دارید ممکن است دریابید که می توانید برای هزینه ها رقم بالاتری را در نظر بگیرید.
  همچنین ممکن است مزایای دیگری نیز داشته باشید، مثلا مخاطبان زیاد و یا طراحی های خاص و منحصر به فرد خود را داشته باشید.

 • قیمت عمده فروشی را محاسبه کنید. قیمت عمده فروشی نسبت به قیمتی که برای خرده فروشی ارائه می کنید کمتر است. مسلما قیمت خرید همزمان ده محصول کمتر از قیمت خرید یک محصول است. فرمول های محاسبه متفاوت است، اما مدل خوب این است که شما هزینه مواد اولیه و بسته بندی را محاسبه کنید.
  10 درصد را نیز برای هزینه های اضافه در نظر بگیرید و آن را به هزینه مواد اولیه اضافه کنید. سپس هزینه نیروی کار را محاسبه کنید ( نرخ x برابر). این مقدار را در حاشیه سود خود ضرب کنید که متفاوت است، اما باید حدود 20 درصد باشد.
  قیمت عمده فروشی بخاطر پولی که در فروش عمده ذخیره می کنید کمتر است. عمده فروشی به این معنا است که شما زمان کمتری را باید برای تعامل با مشتریان هزینه کنید، همچنین باید پول کمتری بابت حمل و نقل و قرار دادن استند هزینه کنید.
  وقتی می خواهید عمده فروشی را آغاز کنید همه چیز به خودتان بستگی دارد، اما خرید 6 تا 12 کالا همزمان، فروش عمده را توجیه می کند.
  هزینه های سربار یا همان هزینه های اضافه به میزان هزینه شما در بلند مدت برای عملیات بستگی دارد. این هزینه ها می توان شامل قیمت خرید یک دوربین دیجیتال برای عکس گرفتن، هزینه های نگهداری یک وب سایت و یا قیمت مکانی باشد که در آن به ساخت جواهر آلات مشغولید. بهترین راه برای محاسبه این هزینه ها این است که ده درصد از هزینه مواد اولیه خود به این منظور اختصاص دهید.
قیمت گذاری روی جواهرات
قیمت گذاری روی جواهرات

 • قیمت خرده فروشی را محاسبه کنید. قیمت خرده فروشی قیمت بیشتری است که شما برای فروش یک یا دو محصول به یک مشتری معمولی دریافت می کنید.
  به این دلیل که این نوع مبادله به شما فشار هزینه و نیروی کار بیشتری را تحمیل می کند، شما می توانید قیمت آن را 1.4 تا دوبرابر نسبت به عمده فروشی افزایش دهید. بنابراین اگر قیمت عمده فروشی شما 48 دلار است شما می توانید آن را برای خرده فروشی 67 تا 96 دلار قیمت گذاری کنید.

بخش دوم: منطبق شدن با قیمت بازار

 • خودتان را ارزان نفروشید. برای کاهش قیمت باید محتاط و کند باشید. مردم اغلب کالای ارزان را به عنوان یک کالای بنجل در نظر می گیرند. علاوه بر این وقتی محصول خود را زیر قیمت می فروشید بقا در فضای کسب و کار را برای رقبای خود سخت می کنید. مشتاق باشید و منتظر بمانید تا محصول شما به فروش برسد. هرگز محصول خود را زیر قیمت بازار نفروشید.
قیمت گذاری روی جواهرات
قیمت گذاری روی جواهرات

 • تحقیقات بازار را انجام دهید. محاسبه قیمت خود را در مقابل موارد قابل قیاس مقایسه کنید. سایت های آنلاین جواهرات یا محصولات دست فروش ها را بررسی کنید تا ببینید برای فروش چه دارند؟ و اما مهمتر از همه، از خود بپرسید که آیا به اندازه کافی فروش دارید؟ یا سرعت فروش شما برای توجیه افزایش قیمت بازار کافی است؟
  آیا کسی برای خرید طراحی جواهر شما پیشنهادی داده است؟ این نشانه خوبی است که نشان می دهد طرح شما قابل بازاریابی است.

 • محصول خود را دوباره ارزیابی کنید. اگر محصولات شما فروش نمی رود، بهتر است طرح خود را عوض کنید تا اینکه قیمت آن را کاهش دهید. حتی ممکن است مجبور شوید هزینه مواد اولیه و یا نیروی کار را کاهش دهید. همچنین می تواند به این معنی باشد که شما از نو، با طرحی نو که افراد بیشتری مشتاق به خرید آن هستند آغاز به کار کنید.
  مواد اولیه خود را بررسی کنید. اگر شما این مواد اولیه را از عمده فروشی نخریده اید، این مواد اولیه برای رسیدن شما به سود، بسیار گران تمام می شود.
  فروش کالاهایی که کار زیادی برده اند می تواند مشکل باشد، چرا که مصرف کننده لزوما متوجه زمان صرف شده برای خلق یک اثر نمی شود و درنتیجه مایل به پرداخت قیمت مناسب نخواهد بود. شاید بهتر است برخی مواقع طرح کوچکتری آماده شود تا زمان صرف شده کاهش یابد و در نتیجه فروش طرح در بازار اینگونه آسانتر شود.
قیمت گذاری روی جواهرات
قیمت گذاری روی جواهرات

 • قیمت های خود را افزایش دهید. اگر محصولات شما به خوبی فروش می رود و مشتریان متعهدی دارید، می توانید قیمت های خود را افزایش دهید. توسعه دو دامنه قیمتی را همزمان در نظر داشته باشید: ساخت محصولاتی که فروش موفقی داشته اند را ادامه دهید، همچنین تولید محصولاتی با کیفیت بهتر که حالا دیگر قادر به تامین هزینه های آن هستید را نیز آغاز کنید.
  با استفاده از این دو سیستم قیمت گذاری شما می توانید به جذب مشتری های جدید از طریق محصولات ارزانتر ادامه دهید و در عین حال می توانید به حاشیه سود در بازاری با مقیاس بالاتر دست یابید.

کارتیه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های جواهرسازی

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+