• Vastu  Paintings 2 1 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

نقاشی ها و تصاویر محبوب در واستو(vastu)

همه ما عاشق نقاشی هستیم. نقاشی انواع خلاقیت ها را در بر می گیرد. می توان گفت که علاقه مردم به هر اثر هنری و یا نقاشی به اندازه تاریخ بشر قدمت دارد. آثار هنری بدست آمده از غارها به خوبی نشان می دهد که علاقه به هنر، سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. از آغاز خلقت تا کنون هدف واقعی نقاشی ایجاد ارتباط از طریق انتقال پیام بوده است. در دوران باستان از هنر برای بیان ایده هایی استفاده می شد که در جامعه قابل قبول نبود. بسیاری از پیام ها از طریق رنگ ها، نمادها، آثار هنری و همچنین از طریق نقاشی های چشم نواز منتقل می شد. متاسفانه بسیاری از مردم درک نمی کنند که هنر چه نقشی در زندگی ما بازی می کند و از اهمیت آن غافلند.

نمادها، آثار هنری و یا نقاشی ها بر ذهن ناخودآگاه ما تاثیر می گذارد و ذهن ناخودآگاه 90 درصد از رفتار و تصمیمات ما را کنترل می کند. در واقع فرمان زندگی ما در دستان ضمیر ناخودآگاه ما است. پس چگونه می توان تاثیر آثار هنری بر ضمیر ناخودآگاه را نادیده گرفت و با بی اهمیتی از کنار آن رد شد؟ برخی از آثار هنری، نمادها و یا نقاشی ها در خانه و یا محل کار شما هستند که برای شما الهام بخش هستند، موجب خونسردی شما می شوند، در شما خلاقیت ایجاد می کنند و همچنین آرامش و راحتی را برای زندگی شما به ارمغان می آورند. نقاشی هایی که روزانه آن ها را می بینید، چه بخواهید و چه نخواهید بدون آنکه حتی از آن آگاه باشید بر شما تاثیر خواهند داشت.

نقاشی نیز مانند موسیقی است، همانگونه که از شنیدن یک قطعه هنری به وجد می آید، از دیدن یک اثر هنری مانند نقاشی نیز حس وجد و شعفی وصف ناپذیر در شما به وجود می آید. در واقع نقاشی به زندگی ما شادی می بخشد و تاثیر بسیار زیادی بر احساسات ما دارد.

معمولا نقاشی های الهام بخش را در محل کار می آویزند تا از این طریق کارمندان را برای انجام کار بهتر و سودمندتر تشویق کنند. در حال حاضر بسیاری از دفاتر مدرن به استفاده از آثار هنری که با واستو شاسترا مطابقت می کند (مانند نقاشی) روی آورده اند؛ کارفرمایان از این آثار هنری در کابین ها، اتاق جلسات و محل پذیرش ارباب رجوع استفاده می کنند.

Vastu  Paintings 5 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

مجسمه رحمت بودا برای محافظت در مقابل خشم و ترس

بودائیسم از هند سرچشمه گرفت و در زمان سلسله هان، در اوایل قرن اول میلاد در چین گسترش یافت. هر یک از انگشتان دست ( از شست تا انگشت کوچک) بیانگر یکی از پنج المان ( آب، فضا، آتش، باد و زمین) واستو شاسترا است. ویژگی اصلی این سبک از نشستن،شجاعت را نشان می دهد و محافظت در مقابل خشم و ترس را به تصویر می کشد.  این مجسمه آرام و متین، بودا را در حالیکه نشسته و دست خود را به حالت نیایش مودرا ( مودرا انواع گوناگونی دارد، در یکی از انواع آن  انگشت شست و اشاره به هم می چسبند و سه انگشت دیگر کاملا صاف است) بالا گرفته است نشان می دهد؛ این سبک از نشستن یک فیگور مقدس و بدون ترس را به تصویر می کشد. بودا دست دیگرش را درنهایت صلح و آرامش (دهایانا مودرا) روی پایش گذاشته که نشانه ای از تعادل درونی و آرامش است. حالت مودرا باعث می شود که خداوند به ستایشگرش نزدیکتر باشد. شما می توانید بودایی که در این حالت نشسته است را در نزدیکی در ورودی و یا نمازخانه تان قرار دهید. حتی اتاق مطالعه، محل مراقبه و یا کتابخانه محل مناسبی برای قرار دادن مجسمه و یا تصویر مجسمه رحمت بودا است.

Vastu  Paintings 4 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

نقاشی های واستو

همیشه اسب نماد پشتکار، دستیابی، وفاداری، پیروزی، قدرت، آزادی، سرعت بوده است و تمام ویژگی های لازم برای رسیدن به موفقیت و بالا رفتن از پله های ترقی در کسب و کار در این حیوان نجیب وجود دارد. در محل کار همیشه شما با مساله کارایی روبه رو هستید؛ سعی کنید که همیشه تصویری از اسب ها در نزدیکی میز کار خود قرار دهید. این مساله منجر به رشد سریع و بهره برداری از ائیده های خلاقانه می شود. اسب هایی که به سمت جلو می دوند به معنای کسب و کار روان و بدون مشکل هستند  و این نوید را به شما می دهند که بدون هیچ مشکلی می توانید کار کنید. وقتی که اسب ها در خانه و یا محل کار نمایش داده می شوند، برای شما فتح، پیروزی، قدرت و موفقیت را به دنبال خواهند داشت. رنگ، تعداد اسب ها و جهتی که در آن تابلو را می آویزید در طراحی دکوراسیون داخلی، واستو شاسترا (حتی فنگ شویی) بسیار مهم است. با توجه به آموزه های واستو شاسترا  یک نقاشی بزرگ دیواری، با اسب هایی به رنگ سیاه و قهوه ای تیره بسیار تاثیر گذار، جذاب و همچنین پر انرژی خواهد بود.

Vastu  Paintings 3jpg - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

احتیاط ها در مورد نقاشی اسب

در صورتی که می خواهید نقاشی اسب را روی دیوار شمالی و یا جنوبی بیاویزید دقت کنید که تصویر و یا آرم خورشید در نقاشی شما نباشد.

تعداد اسب ها فرد باشد.

اسب های تصویرتان نباید افسرده و غمگین باشند.

از آویختن تصویر اسب های ناقص و آسیب دیده در خانه و محل کارتان خود داری کنید.

در نقاشی هایی با تصویر اسب که در آن از نماد آب استفاده شده است دوری کنید.

استفاده از تصاویر اسب در اتاق خواب توصیه نمی شود.

ققنوس محبوب برای نام، شهرت و شناخت

ققنوس تقریبا در هر فرهنگ و تمدنی وجود دارد. برای برخی، این به معنای زندگی با کیفیت بالا است. یک ققنوس ( محبوب ترین نماد فنگ شویی) یک نماد محبوب برای شهرت و محبوبیت است. بسیاری بر این باورند که ققنوس پای فرصت های جدید را به زندگی شما باز می کند. ققنوس نشانگر این است که چگونه نور درون خود را به جهان بیرون می تابانید. نقاشی ققنوس را روی دیوار جنوبی خانه و یا محل کارتان بیاویزید تا از این طریق شانس شهرت و اعتبار و همچنین کسب و کارتان را بهبود بخشید. ققنوس یک نقاشی فوق العاده است برای بازیگران، سیاستمداران، موسیقی دان ها، رقاص ها و تمام کسانیکه کار حرفه ای می کنند. از همه مهمتر با توجه به آموزش های فنگ شویی ققنوس چرخش غیر منتظره شانس و اقبال را برای کسانیکه پیش از این در زندگی مالی خود با بدشانسی روبه رو بوده اند به ارمغان خواهد آورد.

Vastu  Paintings 7 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

نقاشی آب برای فراوانی و وفور

نقاشی آب در خانه و یا محل کار موجب جاری شدن انرژی می شود و از گیر افتادن آن جلوگیری می کند. عملکرد واقعی آن از حرکت و جریان زندگی صحبت می کند. آب افراد را به پیشرفت و انعطاف وا می دارد و مانع از سفت و سخت بودن افراد می شود. به گفته واستو شاسترا آب بیانگر دانش در شمال شرقی است. آب به گردش آزادنه پول کمک می کند. تصویری از یک آبشار زیبا و یا یک رودخانه در خانه و یا در محل کار خود بیاویزید و از قدرت آن در ایجاد ارتعاشات بیشتر شگفت زده شوید. از قرار دادن فواره ای که به بیرون جریان دارد در نزدیکی در ورودی خود داری کنید، چرا که این کار پول و ثروت شما را تباه می کند.

Vastu  Paintings 8 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

نقاشی پول برای شانس مالی

ثروت واقعی یعنی داشتن هر آنچه که شما مایل به داشتن آن هستید و در نتیجه کار سخت حاصل می شود. اما با کمک واستو می توانید پول و فراوانی بیشتری را به زندگی خود جذب کنید. آیا می خواهید که با استفاده از واستو ثروت بیشتری را به زندگی خود جذب کنید؟ از نمادی استفاده کنید که با شما در مورد پول صحبت کند. استفاده از یک نماد پول می تواند شانس مالی شما را تحریک کند. یک نقاشی خوب، معروف و زیبا از پول را می توانید در گوشه رونق و رفاه خانه و یا محل کارتان بیاویزید. باور کنید یا نه بسیاری از افراد ثرتمند در خاور دور برای افزایش داراییشان از آثار هنری، نقاشی ها و …(در ارتباط با فنگ شویی) استفاده کرده اند. اگر در کار صادرات و واردات هستید بهتر است یک نقاشی از ارزهای خارجی متعدد روی دیوار خود بیاویزید تا در کسب و کار شما به یاریتان بیاید.

Vastu  Paintings 9 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

نقاشی برای دانش آموزان

آثار هنری در اطراف میز مطالعه دانش آموزان می تواند به خلاقیت، علم آموزی و توانمندی دانش آموزان کمک کند. ” ما سرسوتی” (Maa Saraswati) الهه علم و دانش است. بسیاری از دانش آموزان و حتی دانشمندان الهه سرسوتی را به خاطر موفقیت در علم و دانش ستایش می کنند.

Vastu  Paintings 11 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

از قرار دادن تصاویری زیر در خانه و یا محل کار خود خود داری کنید

از قرار دادن نقاشی کوه ها روی دیوار شمالی بپرهیزید. با توجه به جهت یابی واستو شمال باید پایین تر قرار گیرد و فضای باز زیاد تری داشته باشد. با قرار دادن نقاشی کوه در دیوار شمالی درآمد مالی و پیشرفت های شغلی  خود را محدود می کنید.

از قرار دادن نقاشی های گیج کننده و مبهم خود داری کنید. همچنین از قرار دادن آثار هنری مدرنی که مفهوم مشخصی را منتقل نمی کند و یا آثار پازل گونه نیز بپرهیزید.

از نمایش عکس ها و یا تصاویری که نا امیدی، غم و اشک را نشان می دهد اجتناب کنید. هرچه که نماد درد و رنج، اندوه، غم، ناراحتی و حتی خشم است را از خود دور کنید.

خانه خود را به گالری نقاشی تبدیل نکنید، استفاده از آثار هنری و نقاشی های زیاد می تواند مضر باشد. افراد در طول سال ها عکس های خانوادگی، آثار هنری، جوایز و تقدیرنامه های بسیاری را جمع آوری می کنند. گاهی اوقات خداحافظی با وسایل اینچنینی بسیار دشوار خواهد بود. اگر از حجم زیادی از آثار هنری روی دیوارتان استفاده می کنید، دیوار نامرتب و در هم و برهم به نظر خواهد رسید. در نظر داشته باشید که مثبت بودن فضای اطرافتان بسییار مهم تر از دکوراسیون آن است. حتی اگر یک نقاشی و یا اثر هنری گران قیمت از یک هنرمند معروف دارید، اول باید به پاکسازی فضای اطرافتان بپردازید و از هرچه که هرج و مرج  و ریخت و پاش را روی دیوار به تصویر می کشد اجتناب کنید. باید ابتدا محل مناسب آن را بیابید و اگر نتوانستید از آویختن آن خود داری کنید.

Vastu  Paintings 12 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

استفاده از نقاشی و یا آثار هنری در خانه

در نقاشی های اتاق خواب باید از المان های جفت استفاده شود. به تصویر کشیدن المان های تکی، تنهایی را به تصویر می کشد. وقتی که پای دکوراسیون داخلی به میان می آید واستو به هرآنچه که تنهایی را تصویر کشد یک نه بزرگ می گوید. از نقاشی و یا مجسمه دو پرنده عاشق استفاده کنید که از در کنار هم بودن احساس آرامش و امنیت می کنند. ممکن است یک نقاشی و یا یک اثر هنری به شکل خارق العاده ای زیبا باشد، اما اگر می خواهید که از خودتان، شادی تان و تعادل و هماهنگی در فضا محافظت کنید باید از قرار دادن هر اثری که کوچکترین حس منفی را در شما القا می کند خود داری کنید. همچنین از قرار دادن تصاویر و یا مجسمه حیوانات وحشی در منزل و به ویژه اتاق خوابتان بپرهیزید. هر آنچه که تنهایی را به تصویر می کشد را با نمادهای جفت، زوج و عاشقانه تعویض کنید تا تعادل و هماهنگی را در خانه تان ایجاد کنید و انرژی های عاشقانه را در فضای اطرافتان تقویت کنید.

همه در تلاشند تا برای خود و عزیزانشان حال خوبی ایجاد کنند و چه سرمایه گذاری بهتر از استفاده از آثار هنری؟ شما می توانید با استفاده از حس چشم نوازی آثار هنری برای خود و اطرافیانتان آرامش را به ارمغان آورید. اما امروزه دکوراسیون داخلی بسیار فراتر از قرار دادن یک مجسمه زیبا و یا یک نقاشی تحسین برانگیز در خانه است. هر چیزی که در اطراف شما است مستقیم و غیر مستقیم بر زندگی شما اثر می گذارد. امروزه با وجود دسترسی راحت و آسان به شبکه جهانی دیگر بهانه برای عدم آگاهی و استفاده نادرست از وسایلی که با آن در ارتباط هستیم وجود ندارد. علومی مانند واستو و فنگ شویی به کمک ما آمده اند تا آثار منفی را به حداقل رسانده و میزان بهره وری ما را از جهان اطرافمان بالا برند.

Vastu  Paintings 10 - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا
dekorasion dakheli - نقاشی،تصاویر و آثار هنری مرتبط با واستو شاسترا

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

در دوران باستان از هنر برای بیان ایده هایی استفاده می شد که در جامعه قابل قبول نبود. بسیاری از پیام ها از طریق رنگ ها، نمادها، آثار هنری و همچنین از طریق نقاشی های چشم نواز منتقل می شد.

معمولا نقاشی های الهام بخش را در محل کار می آویزند تا از این طریق کارمندان را برای انجام کار بهتر و سودمندتر تشویق کنند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

ویژگی اصلی این سبک از نشستن،شجاعت را نشان می دهد و محافظت در مقابل خشم و ترس را به تصویر می کشد.

همیشه اسب نماد پشتکار، دستیابی، وفاداری، پیروزی، قدرت، آزادی، سرعت بوده است و تمام ویژگی های لازم برای رسیدن به موفقیت و بالا رفتن از پله های ترقی در کسب و کار در این حیوان نجیب وجود دارد.

جهتی که در آن تابلو را می آویزید در طراحی دکوراسیون داخلی، واستو شاسترا (حتی فنگ شویی) بسیار مهم است.

یک ققنوس یک نماد محبوب برای شهرت و محبوبیت است. بسیاری بر این باورند که ققنوس پای فرصت های جدید را به زندگی شما باز می کند.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+