• Organic Elements 60 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون

عناصر طبیعی و ارگانیک را به فضای داخلی خانه خود دعوت کنید

با رجوع به معماری کهن و سنتی ایرانی در می یابیم که صاحبان خانه در طی قرن ها، تلاش کرده اند تا بتوانند عناصر طبیعی و ارگانیک را به درون خانه هایشان بیاورند و از طبیعت در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها الهام گیرند.
انسان ها در نسل های مختلف ثابت کرده اند که عاشق جذابیت های طبیعی و ارگانیک هستند؛ چرا که این عناصر باعث ایجاد حس آرامش و امنیت در فضای خانه ها می شوند و خانه ای حیرت انگیز را به شما هدیه می دهند که همگی از آن به گرمی استقبال می کنند.
این استقبال در سال های اخیر با آگاهی مردم از کاهش تدریجی منابع زمین آشکار تر شده است، پس الهام گرفتن از طبیعت و آوردن عناصر طبیعی و ارگانیک به درون خانه ها بسیار مهم و ضروری است، چرا که حس زندگی و شادابی در انسان ها از بین نمی رود.
ارتباط برقرار کردن با طبیعت و آوردن عناصری از آن به درون خانه ها موجب کاهش استرس های روزمره، بالا بردن تمرکز و آسایش در افراد می شود. اگر به دنبال روش های الهام بخش برای ورود طبیعت به درون خانه هایتان هستید، ما در این مقاله شما را یاری می کنیم. به ایده هایی که در ارتباط با عناصر طبیعی و ارگانیک هستند، نگاهی بیندازید:

Organic Elements 18 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون
Organic Elements 19 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون

ایجاد حس آرامش با استفاده از عناصر طبیعی و ارگانیک

یکی از دلایلی که انسان ها عاشق طبیعت هستند، ارتباط ذاتی آن ها با فضای بیرون و عناصر طبیعی است که به عنوان عناصر کاربردی زندگی و یا عناصر دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. پنبه، چوب، چرم و علف دریایی، چند نمونه از عناصر طبیعی و پر کاربرد در خانه ها هستند. اولین قدم برای وارد کردن عناصر طبیعی به درون خانه شما، توجه کردن به سبک و سلیقه شخصیتان است. ممکن است یکی از افراد خانه از سنگ های ناهموار دیوارهای آشپزخانه لذت ببرد و فرد دیگری کف پوش مصنوعی و به رنگ قهوه ای مایل به قرمز را در اتاق نشیمن ترجیح دهد، پس در ابتدای کار سلایق مختلف را در نظر بگیرید؛ شما می توانید با ترکیب عناصر طبیعی و مصنوعی و استفاده از خلاقیت، سبکی جدید و خاص را طراحی کنید. عناصر طبیعی مناسبی انتخاب کنید که شما را به فضای داخلی خانه تان متصل کند و انعکاس دهنده سبک و شخصیت شما برای افراد باشد.

استفاده از آجر به عنوان یک نقطه کانونی در طراحی خانه

آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود و استفاده از آن از دیرباز در نمای بیرونی ساختمان مورد توجه بوده است، اما اکنون به طراحی دکوراسیون داخلی نیز راه یافته است و مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است. در سال های اولیه در تولید آجر، طی انجام فرایندی طبیعی، موادی مانند گل، خاک رس و آب را با یکدیگر مخلوط کرده و در کوره و با دمای بسیار بالا قرار می دادند و به این صورت یک ماده کاربردی و سازنده با بافتی جامد و محکم تولید می شد.

استفاده از آجر به عنوان یک عنصر طبیعی سبب ایجاد یک حس و حال خاص می شود.  امروزه و در طراحی مدرن، آجرها از جذابیت بالایی برخوردار هستند؛ یکنواخت بودن آن در یک الگو باعث ایجاد منظره ای بسیار جذاب برای فضای داخلی خانه های شهری می شود و رنگ و بافتی متفاوت و زیبا را به هر اتاقی اضافه می کند. از حالت طبیعی آجر به عنوان یک نقطه کانونی استفاده کنید و یا با رنگ آمیزی آجرها، از آن ها برای نشان دادن منظره و ظاهری ظریف و لطیف استفاده کنید.

Organic Elements 8 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون
Organic Elements 22 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون

تاثیر چوب بر ذهن و روح افراد در طراحی دکوراسیون

برای بسیاری از صاحبان خانه چوب تنها ماده ای است که می تواند نقش پر رنگی در طراحی دکوراسیون آن ها ایفا کند، چرا که می تواند مانند سنگ مرمر براق به نظر برسد و یا برای آشکار کردن نواقص تجملات، خام و بدون رنگ آمیزی باقی بماند.
استفاده از چوب در فضای داخلی خانه جزو منحصر به فرد ترین روش های طراحی است، چرا که چوب یکی از ساده ترین و گرم ترین عناصر طبیعت است و دارای کاربردهای جالب و متفاوتی است.
انسان ها به طور ذاتی در محیط های احاطه شده با چوب به آرامش می رسند.
شما می توانید از چوب در طراحی دیوار، سقف، کفپوش، راه پله، مبلمان، در و پنجره، لوازم دکوراتیو و سایر موارد کمک بگیرید.

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی

نشان دادن هنر و صنعت با استفاده از مبلمان چوبی

مبلمان چوبی یکی از محبوب ترین و با دوام ترین مبلمان در سراسر جهان است؛ این مبلمان از زیبایی بی نظیری برخوردار است، چرا که عنصری از دل طبیعت به زیبایی و درخشانی آن کمک می کند. مبلمان چوبی را می توان به هر طریقی تصور کرد و به درون خانه آورد؛ فقط کافی است هنگام انتخاب، سبک مورد نظرتان را به درستی پیدا کنید.
ممکن است که شما عاشق فضا های روستایی و سنتی باشید تا با نگاه کردن به مبلمان چوبی سنتی و عتیقه اتاق نشیمن و یا اتاق خوابتان، گذشته و خاطرات آن برای شما تداعی شود.
ممکن است با استفاده از مبلمان چوبی ساده، با حداقل خطوط و عاری از هر گونه زرق و برق و یا حتی با استفاده از تاج چوبی ساده برای تخت خوابتان، ظاهری مدرن و امروزی را در خانه خود به وجود آورید.
در هر حالت اطمینان داشته باشید که  توانسته اید جذابیت ظاهری بی نظیر و دلنشینی را به نمایش بگذارید.

Organic Elements 12jpg - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون
Organic Elements 16 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون

روند آوردن طبیعت به هر اتاق از خانه شما در طراحی دکوراسیون

در حالی که آوردن عناصر طبیعی به فضای داخلی خانه شما موضوع جدیدی نیست، اما مفهوم آوردن طبیعت به هر اتاق از فضای داخلی شما یک تغییر روند مثبت برای صاحبان خانه به شمار می رود.
وقتی که به وسایل ارگانیک و بر گرفته از طبیعت در اتاق خوابتان نگاه می کنید، در هر قسمت شور و نشاط زندگی به چشم می خورد؛ به عنوان مثال نگاه کردن به ملافه های تخت خوابتان و روکش بالش ها که با طرح های طبیعت مانند پرنده ها و برگ های درختان آراسته شده اند بسیار هیجان انگیز است، استفاده از پارچه هایی با طرح گیاهان و یا حتی درست کردن کلکسیونی از صدف، حال و هوای خاص و دلنشین یک فضای روستایی را در شما به وجود می آورد، پس طبیعت می تواند در هر فضایی از خانه شما خودش را پیدا کند.
اتاق های خانه خود را طوری طراحی کنید که آرامش، هیجان، حس شادی و نشاط شما را تامین کند و طبیعت و حس زیبای آن را در خانه خود حس کنید.

استفاده از عناصر طبیعی در پناهگاهی امن به نام حمام

حمام قسمت مهم و تاثیرگذاری در خانه است که همه انسان ها تمایل دارند در آن به استراحت و جوان سازی بپردازند و آرامش از دست رفته پس از مشغله های خسته کننده روزمره را مجدد به دست آورند، پس استفاده از عناصر ارگانیک و طبیعی در حمام خانه تان می تواند بر روح و روان شما تاثیر فراوانی بگذارد.
به طور ناخودآگاه اتصال بدن انسان با آب و گرما می تواند ذهن و روح شما را به آرامش برساند و خستگی را از بدنتان جدا کند.
هیچ راه بهتری برای تکمیل پناهگاه امن و ایجاد حسی دلپذیر به جز استفاده از عناصر طبیعی در حمام وجود ندارد.
شما می توانید ازیک سونا خشک الهام بگیرید و دیوارهای چوبی زیبایی را برای حمامتان در نظر بگیرید؛ علاوه بر این استفاده از سنگ در ترکیب با چوب، نور طبیعی، لوازم تزئینی بر گرفته شده از طبیعت و راه های خلاقانه دیگر، گزینه های ایده آلی برای یک تجربه بی نظیر حمام کردن در کنار طبیعت است.

Organic Elements 13 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون
Organic Elements 23 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون

استفاده از لوازم بازیافتی در طراحی خانه

با تجدید حیات در فضای سبز و حفظ منابع گرانبهای زمین، علاقه دوباره ای در صاحبان خانه برای یافتن محصولات ساختمانی که از روش های جدید بازیافت تولید می شوند، به وجود آمد. این محصولات از پروژه های ساختمانی قدیمی گرفته شده و بعد از بازیافت، با کارکردی جدید مورد استفاده قرار می گیرند.
به عنوان مثال از پیوندهای یک راه آهن چوبی قدیمی به عنوان میله های پشتیبان سقف، استفاده می شود.
برای این که خانه شما حس و حالی مانند خانه های روستایی و قدیمی پیدا کند، لوازم و تخته های چوبی خود را از محصولات بازیافت شده و منابع چوب محلی تهیه کنید.
هنگام بازسازی خانه خود، به این ایده ها فکر کنید.

استفاده از گل های طبیعی

آن چه که در مورد گیاهان مورد اهمیت است، استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی است.
شما مشاهده می کنید که یک باغچه و یا گلدان با گل های مصنوعی بعد از مدتی، از یک لایه گرد و غبار پوشیده شده است و نه تنها زیبایی و حس طبیعت را به درون خانه نمی آورد، بلکه فضا را دلگیر و آلوده نیز می کند.
شما با آوردن گل های طبیعی و خوشبو به درون خانه، فضای خانه خود را به طور واقعی به طبیعت نزدیک کرده اید.
استفاده از گیاهان گلدانی مانند گیاهان گوشتی روی میز ناهار خوری و یا میز قهوه، ساده ترین راه برای ایجاد جذابیت طبیعی است.
در گذشته تمایل به نگهداری گیاهان آپارتمانی بسیار کم بود، چرا که مردم آن را به عنوان یک کار سخت تلقی می کردند، اما امروزه با استفاده از روش کاشت وتامین نور از طریق لامپ های مخصوص و یا استفاده از گیاهان گوشتی  که جزو گیاهان مقاوم هستند، نگهداری گیاهان آپارتمانی بسیار آسان شده است، پس دست به کار شوید و به آسانی طبیعت را به درون خانه بیاورید.

Organic Elements 33 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون
Organic Elements 35 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون

استفاده از نور خورشید به عنوان یکی از عناصر طبیعی طراحی

یکی از ساده ترین، ارزان ترین و زیباترین عناصر طبیعی که خیلی ها آن را فراموش می کنند، نور خورشید است.
نورپردازی طبیعی می تواند هر اتاقی را زنده کند؛ این امر باعث می شود که رنگ ها، اثاثیه و عناصر دکوراتیو دیواری خانه شما، بسیار درخشان تر و زیبا تر جلوه کند و حس سلامتی و شادابی شما را تضمین کند.
با روش های گوناگونی مانند کمک گرفتن از پنجره ها، تعبیه لامپ های خورشیدی در سقف اتاق و یا حمام، می توانید نور خورشید را به خانه خود دعوت کنید.
نور طبیعی تاثیر شگرفی در طراحی خانه های جذاب و زیبا دارد.

استفاده از عناصر طبیعی متناسب با بودجه شما برای بازسازی خانه

بسیاری از مالکان خانه شکایت می کنند که مواد طبیعی گران قیمت هستند و تمایل دارند ایده استفاده از این مواد را در بازسازی خانه خود حذف کنند.
به جای این که ایده را کاملا از بین ببرید، چرا کمتر از آن استفاده نمی کنید؟
یک دیوار کانونی سنگی به همان میزان اثر می گذارد که یک اتاق کامل با همان محصول طراحی شود.
اگر مواد طبیعی با بودجه شما هماهنگی ندارد، چرا از محصولات روکش دار استفاده نمی کنید؟
به عنوان مثال لمینت ها و سنگ های روکش بدون هزینه زیاد و به عنوان عنصری از طبیعت، به آسانی زیبایی طبیعی را نشان می دهند.
در حالیکه ممکن است این موارد در هر برنامه ای کاربردی نباشند، به شما توصیه می کنیم به یک متخصص طراحی داخلی مراجعه کنید تا در قیمت گذاری مواردی که بیانگر طراحی طبیعی و ارگانیک هستند، به شما کمک کند.
امیدواریم برای الهام گرفتن از طبیعت، موارد مفید و تاثیر گذاری را در این مقاله ارائه کرده باشیم.

Organic Elements 7 - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون
dekorasion dakheli - عناصر ارگانیک در طراحی دکوراسیون

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط  آموزش  دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

ارتباط برقرار کردن با طبیعت و آوردن عناصری از آن به درون خانه ها موجب کاهش استرس های روزمره، بالا بردن تمرکز و آسایش در افراد می شود.

آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود.
استفاده از آجر به عنوان یک عنصر طبیعی سبب ایجاد یک حس و حال خاص می شود.
امروزه و در طراحی مدرن، آجرها از جذابیت بالایی برخوردار هستند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم
برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

استفاده از چوب در فضای داخلی خانه جزو منحصر به فرد ترین روش های طراحی است، چرا که چوب یکی از ساده ترین و گرم ترین عناصر طبیعت است و دارای کاربردهای جالب و متفاوتی است.

روند آوردن طبیعت به هر اتاق از خانه شما در طراحی دکوراسیون
استفاده از عناصر طبیعی در پناهگاهی امن به نام حمام
استفاده از لوازم بازیافتی در طراحی خانه
و استفاده از گل های طبیعی.

به عنوان مثال لمینت ها و سنگ های روکش بدون هزینه زیاد و به عنوان عنصری از طبیعت، به آسانی زیبایی طبیعی را نشان می دهند.

شما می توانید ازیک سونا خشک الهام بگیرید و دیوارهای چوبی زیبایی را برای حمامتان در نظر بگیرید؛ علاوه بر این استفاده از سنگ در ترکیب با چوب، نور طبیعی، لوازم تزئینی بر گرفته شده از طبیعت و راه های خلاقانه دیگر، گزینه های ایده آلی برای یک تجربه بی نظیر حمام کردن در کنار طبیعت است.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+