• K Swiss 03 - کی سوئیس

تاریخچه برند کا سوئیس

تاسیس‌ شده در سال 1966 در کالیفرنیا

کا سوئیس (K. Swiss) در سال 1966 تاسیس شد؛ یعنی زمانی که دو برادرِ سوئیسی به کالیفرنیا نقل مکان کردند تا یک برند کفش متمرکز بر ورزشِ تنیس را در آمریکا راه ‌اندازی کنند. این دو برادر که خودشان اسکی ‌باز و تنیس‌ بازهای ماهر و خبره ‌ای بودند، از چکمه ‌های چرمیِ مخصوص اسکی الهام گرفتند تا کفش ‌های تنیسی را طراحی کنند که در مقابل حرکات تند و سریع و تهاجمیِ بازیکنان تنیس، از یک سوی زمین به آن سوی زمین، مقاومت نشان دهند و پاهای ورزشکار را در وضعیت مناسبی ساپورت کنند.

کا سوئیس کلاسیک که در همان سال 1966 معرفی شد، اولین کفش تنیسِ تمام چرمی بود که قدرت ‌بخش چند تن از بهترین بازیکنان تنیس دنیا برای رسیدن به پیروزی ‌های قهرمانیِ مهم و برجسته شد. کا سوئیس کلاسیک، به سرعت به شهرت جهانی دست پیدا کرد و به یکی از برندهای محبوب، هم در داخل و هم در خارج از زمین ‌های تنیس، تبدیل شد. پس از گذشت بیش از 50 سال، ماموریت برند مدرن کا سوئیس این است که الهام ‌بخش و حامی نسل بعدیِ‌ کارآفرینان باشد. این رهبران جوان، طلایه‌ دار فرهنگ امروز هستند و بر جوانان سرتاسر دنیا تاثیر گذاشته و الهام ‌بخش آن ها بوده اند.

خط سیر زمانی برند کا سوئیس

سال 1966 : موسسان کا سوئیس با استفاده از مفاهیم طراحی کاربردی از چکمه ‌های اسکی، بر روی ساپورت کردن حرکاتِ جانبی در ورزش تنیس تمرکز کردند و کفش کا سوئیس کلاسیک را خلق کردند.

  • کا سوئیس کلاسیک، اولین کفش خود را در رقابت‌ های تنیس ویمبلدون، روانۀ بازار کرد.

دهۀ 1970 : در این زمان، سبک (استایل) و کارکرد کا سوئیس کلاسیک، آن را به یکی از بهترین و محبوب ‌ترین کفش ‌های تنیس در کلوپ ‌های آمریکا و همچنین سرتاسر دنیا تبدیل کرد

سال 1986 : 20 سال بعد از تاسیس شرکت، کا سوئیس دومین سبک خاص خودش، یعنی مدل “جی ‌اِستاد” (Gstaad) را روانۀ بازار کرد.

سال 1986 : هنگامی که کمپانی استیون نیکولز، پتانسیل موجود در این برند کفشِ مخصوص ورزشی را می بیند، برند ‌کا سوئیس را خریداری می کند.

سال 1990 : ‌سهام برند کا سوئیس، عمومی می ‌شود و یک نسخۀ جدید و به ‌روز از مدل دوست ‌داشتنیِ کلاسیک را به بازار عرضه می ‌کند.

سال 1990 : کا سوئیس از سوی مجله ” فوت‌ ویِر نیوز ” (اخبار کفش‌ ها)، به عنوان «کمپانیِ سال»، برگزیده می شود.

سال 1991 : در این سال، کا سوئیس برای اولین بار، شعبۀ توزیع محصولات را در بریتانیا و اروپا افتتاح کرد.

سال 1992: در این سال، گواهی سیستم بند D-R Cinch ، به کا سوئیس اعطا شد. این سیستم که یک طراحی چند حلقه ‌ای دارد، در طول حرکات جانبی، پشتیبانی بیشتری از پاهای فرد ورزشکار می‌ کند و به آن ایمنی و استحکام بیشتری می ‌بخشد.

سال 1993 : در این زمان، کفش تنیس بین ‌المللی Si-18 کا سوئیس، از سوی مجلۀ ” فوت ‌ویِر نیوز”،  به عنوان «کفش سال» برگزیده می ‌شود.

سال 1993 : کا سوئیس واردِ بازار سریع ‌الرشدِ ایروبیک می ‌شود و یک خط تولید کفش بسکتبال را برای اولین بار راه ‌اندازی می ‌کند که محصولاتش را قهرمانان ان ‌بی‌ ای استفاده می ‌کنند.

سال 1994:  در این سال، کا سوئیس سبک ‌های تازه‌ ای از کفش را برای بازار محصولات پیاده‌ روی و هایکینگ، راه‌ اندازی می ‌کند و گستره دسترسی خودش را برای قهرمانان رشته ‌های ورزشی مختلف توسعه می‌ دهد.

سال 1996: این سال، زمان ظهور کا سوئیس است و این برند،  سی ‌امین سالگرد کفش مدل کلاسیک را جشن می‌ گیرد.

سال 1997: در این سال، آیس‌ تی، رپر معروف،  در حالی که کفش ‌های مدل نورث کلاسیکِ کا سوئیس را به پا کرده است، در نمایش سالن آرسنیو ظاهر می‌ شود.

سال 1998: کا سوئیس با بالارفتن میزان فروش خود، یک کمپین تبلیغاتی 17 میلیون دلاری، به نام «کلوپ کا سوئیس»، راه ‌اندازی ، و مجلۀ ” فوت ‌ویر نیوز ” را مجاب می ‌کند که این گونه بیان دارد: «کا سوئیس، نماد و جلوه‌ ای از یک کمپانی کفش قهرمانی کوچک، در بهترین حالتش است.»

سال 1998: در این سال، ‌آلتِزو به موفقیت بزرگی می ‌رسد و بیش از 1 میلیون جفت از آن به فروش می رسد.

سال 2000: در این سال، تاد وودبریج و مارک وودفورد ، با کفش ‌های کا سوئیس، برندۀ مسابقات آزاد دابل مردان در فرانسه شدند.

  • همچنین در این سال، مدل کلاسیک، اولین ارتقای خود به مدل کلاسیک LX را تجربه می ‌کند و به این ترتیب، کفیِ ضخیم‌ تر و نیمرخ ظریف ‌تری به دست می ‌آورد.

سال 2002: در این سال، کا سوئیس در فهرست 200 کمپانی کوچک برتر دنیا در مجله فوربس، رتبه دهم را از آن خود می‌ کند.

  • کمپین تبلیغاتی «من کا سوئیسم را می پوشم» ، در تلویزیون آمریکا به نمایش در می‌ آید که در آن، عده‌ ای جوان، کفش کلاسیک کا سوئیس را پوشیده ‌اند و جملۀ جالبی را تکرار می‌ کنند. این تبلیغات، به محبوبیت زیادی دست می یابد.
  • همچنین در این سال، مدل ST329 کا سوئیس، با نیمرخ چاق و چله ‌اش، به فروش خوبی می رسد که البته، این امر در نتیجۀ  مد شدن سبک بگی، در اوایل دهۀ 2000 است.

سال 2005 :  در این سال، فروش جهانی کا سوئیس از مرز 500 میلیون دلار می گذرد.

سال  2007: کا سوئیس در این سال، آنا کورنیکووا، ستارۀ مشهور تنیس را به عنوان سخنگوی تازۀ برند خود معرفی می‌ کند.

سال 2008: در این زمان، کا سوئیس برای اولین بار، مدل آریاک (Ariake) را روانۀ باز می ‌کند که در اصل، برای ورزش پویای پارکور یا استریت رانینگ، طراحی و تولید شده است.

سال 2009: در این سال، کا سوئیس وارد دستۀ دو میدانی فنی می‌ شود و از مجله ‌های ” رانینگ نتورک و رانرز ورد”،  عناوین بهترین کفش و بهترین کفش جدید را کسب می ‌کند.

  • همچنین در این زمان، کا سوئیس یک شراکت طولانی‌ مدت و رسمی را با شرکت ورد تریاتلون، مالکان برند آیرون ‌من، اعلام می ‌کند.

سال 2010:  در این سال، از سوی مجلۀ ” رانینگ نتورک ” (شبکه دوندگی) ، ‌کفش مدل بلید لایت ران کا سوئیس،   به عنوان بهترین کفش جدید انتخاب می ‌شود.

  • همچنین، کا سوئیس، تیوبز را معرفی می ‌کند که یک مفهوم  محافظتی پویا،  با استفاده از ساختارهای لوله ‌ای،  برای محافظت از پا است.
  • جولیان میشلز، سخت ‌گیرترین مربی امریکا، میزبان بزرگ‌ ترین بازنده، از جمله ستارگان یک کمپین تبلیغاتی، برای تبلیغ مزایای استفاده از این سیستم تیوبز بودند.
  • شخصیت تلویزیونی خیالی، به نام کِنی پاورز، که در کمدی ” ایست‌ باند اند داون ” از شبکه اچ‌ بی‌ او پخش می ‌شد، یک کمپین تبلیغاتی همه ‌گیر را برای کا سوئیس خلق می ‌کند، که یکی از شایع ‌ترین کمپین‌ های تبلیغاتی آن سال می شود.

سال 2011: در این سال، کا سوئیس با طراح پوشاک مردانۀ امریکایی، بیلی رید، وارد شراکت می‌ شود تا یک خط تولید مشترک برای اسنیکر‌های ویژه راه ‌اندازی کنند.

سال 2012: در این سال، برادران برایان، مدال طلای المپیک را با کفش ‌های کا سوئیس به گردن می ‌آویزند، و در همین حین، هر چهار نفر برتر مسابقات تنیس ، از  همین کفش ‌ها استفاده می ‌کنند.

سال 2013: در این زمان، کا سوئیس در 80 کشور ، در 5 قارۀ دنیا ، به فروش می‌ رسد.

سال 2014: ‌در این سال، کا سوئیس، تحت مالکیت جدیدِ ایلاند وردِ کرۀ جنوبی، یک برنامۀ تغییرات اساسی را آغاز می ‌کند.

سال 2015: در این سال، کا سوئیس، دیجی و آهنگساز معروف، دیپلو را برای هدایت «هیئت» انتخاب می ‌کند. هیئت، در واقع تیمی متشکل از 100 کارآفرین جوان است که در مورد کسب و کارِ کا سوئیس، تصمیمات واقعی و مهمی اخذ می کنند.

سال 2016: در این سال، کا سوئیس با AAPE  وارد همکاری می ‌شود تا یک نسخۀ ویژه و محدود از کفش کلاسیک 66 را در ژاپن عرضه کند.

  • همچنین، کا سوئیس پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت را جشن می‌ گیرد و کمپین 50 عشق را راه‌ اندازی می ‌کند.

سال 2017: در این سال، کا سوئیس کمپین نسل K را راه‌ اندازی می‌ کند، و کارآفرینان جوان را به عنوان قهرمانان جدیدِ فرهنگی جوانی معرفی می ‌کند و آیکون Gen-K را به عنوان کفش قهرمانی ارائه می‌ دهد.

  • همچنین کا سوئیس با شراکت با کارآفرین مشهور، گری ویی، اولین اسنیکر خاصِ یک کارآفرین، یعنی مدل گری ویی 001 را به بازار عرضه می ‌کند.

سال 2018: کا سوئیس در این سال، برای تجلیل از کتاب گری ویی، که پنجمین کتاب پر فروش آمریکا شده است، (به اسم لهش کن)، یک نسخه ویژه از مدل کفش گری وی 001 را ارائه می‌ دهد که در لحظه، تمام آن ها به فروش می‌ رسد.

کا سوئیس، به رشد و سودآوری جهانی خود باز می ‌گردد و زمینه را برای فصل تازه ‌ای در تاریخچۀ این برند مشهور، مهیا می سازد.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+