• under armour 2 - آندر آرمور Under Armor

آندر آرمور (Under Armor)

آندر آرمور، یک برند ورزشی آمریکایی است که مقر اصلی اش در بالتیمور آمریکاست و در چندین کشور دیگر نیز دفاتری دارد. آندر آرمور  نیز در طول این سالیان،  اوج و فرودهای متفاوتی را تجربه کرده است. آرمور یکی از برندهای ورزشی است که قدمت خیلی زیادی ندارد و هنوز می تواند سال های بسیاری برای کسب تجربه هایی شیرین تر،  پیش رو داشته  باشد. برای آشنایی با برخی از اتفاقاتی که از ابتدای بنیان گذاری تا به امروز برای این برند ورزشی رخ داده است، با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

شاید بهتر باشد که در ابتدا، یک توصیف کلی از این برند معروف داشته باشیم و اینکه چگونه Under Armor از یک شرکت لباس ورزشی زبردست و فعال، که مورد توجه نایک بود،  برندش را به سمت آینده ای کاملا نامعلوم  سوق داد، را از نظر بگذرانیم!

under armour 6 - آندر آرمور Under Armor

برخی از مهم های آندر آرمور

  • آندر آرمور که همچنان یک فروشندۀ برجسته و بنام لباس ورزشی است، کمی به یکنواختی و روزمرگی دچار شده است .
  • آندر آرمور ، در طول چند سال گذشته، با مشکلات بزرگی روبه رو بوده است ؛ برای مثال، مقدار کالای باقی مانده در سال 2018 ، به ارزش 3 میلیارد  دلار، کم شدن محبوبیت در میان نوجوانان ، و رسوایی مدیران در خصوص رفتن به کلوپ های بدنام، به هزینه های شرکت، از مواردی بوده اند که این برند را به دردسر انداخته اند !
  • کمپانی آندر آرمور در سال 2018 ، یک طرح چرخشی را اعلام کرد که اگرچه برنامۀ بلند مدتی بود ولی توانست یک جهش 4 درصدی را برای سهام این شرکت به همراه داشته باشد که به نظر می رسید، مانند بارقۀ امیدی برای شرکتی به شمار می آمد که به دنبال پایه ای از ثبات بود.
  • این شرکت در ماه سپتامبر اعلام کرد که Stephanie Pugliese ، ریاست آندر آرمور را در آمریکای شمالی بر عهده خواهد گرفت تا به حضور بیشتر این برند در بازار خانگی  این شرکت کمک کند!
under armour 7 - آندر آرمور Under Armor

تاریخچۀ آندر آرمور

داستان این برند، با کوین پلانک، موسس و مدیرعامل آندر آرمور آغاز می شود. پلانک ، کاپیتان تیم فوتبال دانشگاه مریلند ، می خواهد نوعی  لباس ورزشی طراحی کند که بتواند در برابر فعالیت شدید و عرق کردن، مقاومت کند.

پلانک، آندر آرمور را در سال 1996 بنیان گذاری ، و اولین نمونۀ کار خود را در همان سال طراحی می کند. این نمونه که Shorty نام گرفت، محکم و نرم بود و با یک لایۀ پایه برای خشک کردن عرق و خشک و خنک نگه داشتن بدن ورزشکاران، طراحی شده بود.

این هدفِ افزایش عملکرد، امروزه  هم  در لباس های  آرمور مشهود است. بازدید  اخیری که از  خانۀ برند آندر آرمور  در نیویورک صورت گرفته است، لاین  Rush این برند را آشکار کرد که نشان می دهد در این خط تولید،  از یک  پارچه و بافت مخصوص برای افزایش کارایی و پایداری، بهره می برند.

پلانک در روزهای اولیۀ تاسیس شرکت ، فروش کالاهایش را از زیرزمین مادربزرگش در واشنگتن  D.C  آغاز کرد. این شرکت، همچنین هنگامی که معاملات مهمی با موسسه فناوری جورجیا و دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی انجام داد ، پیشرفت غیر منتظره ای کرد و به موفقیت بزرگی دست یافت.

under armour 98 - آندر آرمور Under Armor

سرانجام ، پلانک شروع به ارسال نمونه های اولیه به آشنایانش در NFL کرد تا بتواند خبر شروع این فعالیت را انتشار دهد. به گزارش نیویورکر ، در نهایت، یکی از ستارگان به نام Deion Sanders  (بازیکن بازنشستۀ فوتبال و بیسبال آمریكا و تحلیلگر ورزشی كه برای 14 فصل در لیگ ملی فوتبال (NFL) بازی كرده است)، تعدادی از  تی شرت های او را  خریداری کرد و همین جرقه باعث شد تا از دانشگاه به سمت حرفه ای شدن ، خیز بردارد.

در سال 1999، آرمور قراردادی را برای تهیه محصولات فیلم الیور استون ( هر یکشنبه موعود) با بازی خیره کنندۀ آل پاچینو و جیمی فاکس، امضا کرد. در صحنه های کلیدی فیلم ، تیم فوتبال،  لباس و لوازم جانبی آرمور را به تن داشت که در هر جایی، توجه ورزشکاران را به خود جلب کرد  .

در اوایل دهۀ 2000 ، آندر آرمور ارتقاء یافت. در این دهه، کمپانی در تولید کالاهای جدید و تبلیغات تلویزیونی، گسترش یافت.

در سال 2001، انعقاد معاملاتی با NHL, MLB  و بیسبال ایالات متحده، آندر آرمور را به یکی از تهیه کنندگان رسمی برای سازمان ها مبدل ساخت.

یکی از موفق ترین کمپین های این شرکت با نام ” Protect This House “،( حفاظت از این خانه) در سال 2003 ، آغاز به کار کرد.

در سال 2004، فروش شرکت از مرز 200 میلیون دلار تجاوز کرد و در سال 2005، پلانک تصمیم گرفت که شرکت را در معرض عمومیت قرار دهد. در این عموم قرار دادن سهام شرکت، (IPO) 157 میلیون دلار جمع آوری شد.

همچنین در سال 2005، Under Armour Golf، راه اندازی شد.

under armour 098 - آندر آرمور Under Armor

در سال 2006، آندر آرمور اولین کفش های میخی خود را با حمایت کمپین تبلیغاتی “Click-Clack” آغاز کرد.

همچنین در سال  2006، آرمور با معرفی  اولین خط تولید کفش ته میخی  فوتبال خود ، جهشی موفقیت آمیز را تجربه کرد. برند آرمور در سال اول، سهم 23 درصدی از بازار را به خود اختصاص داد و به تهیه کنندۀ رسمی کفش NFL تبدیل شد.

در سال 2007، اولین فروشگاه خرده فروشی برند آرمور در آناپولیس ، مریلند افتتاح شد.

در سال 2010 ، تأییدها و توجه رسانه ها به این برند کمک کرد تا آرمور در میان غول های ورزش و پوشاک ورزشی، جای خود را محکم کند . در این زمان،  شرکت با تام بریدی ، بازیکن تیم حرفه ای فوتبال  New England Patriots quarterback  ، قرارداد امضا کرد.

under armour d8 - آندر آرمور Under Armor

در سال 2011 ، پس از سال ها تلاش برای غلبه بر پنبه ، آندر آرمور با توسعه Charged Cotton® ، پارچه ای که سریع تر از پنبه معمولی خشک می شود؛ اما به همان اندازه نرم و راحت است، به شهرتی چند برابر دست یافت.

همچنین در سال 2011 ، آندر  آرمور با Cam Newton ، یکی از بازیکنان تیم Carolina Panthers quarterback ، شریک شد؛ کسی که به یکی از قیمتی ترین امضاهای شرکت تبدیل شد. در عکس زیر، کفش های میخ دارِ آندر آمور او را مشاهده می کنید.

آندر آرمور، همچنین از  زنان معروف نیز در تبلیغات خود استفاده کرد و با آن ها قرارداد تبلیغاتی بست که این، نشان دهندۀ تغییر و تحول بزرگی در کار شرکت بود.  آندر آرمور در سال 2014 ، قراردادی با ژیزل بوندشن Gisele Bundchen ، همسر تام بریدی، یکی از مانکن های معروف و سرشناس،  امضا کرد و در تبلیغی نیز از بالرینِ معروفِ آمریکایی-آفریقایی تبار، میتسی کوپلند، استفاده کرد که وایرال شد.

در حال حاضر نیز آندر آرمور، امکان انتخاب گسترده ای از پوشاک زنانه را برای طرفدارانش فراهم آورده است!

under armour 90 - آندر آرمور Under Armor

در سال 2013، آندر آرمور ، برنامۀ MyFitnessPal را به مبلغ 150 میلیون دلار، Endomondo را به مبلغ 85 میلیون دلار و در سال 2015،  MyFitnessPal را به مبلغ 475 میلیون دلار ، خریداری کرد. خریداری و مالکیت  این برنامه ها و فناوری های مربوط به تناسب اندام و سلامت محور،  بخشی از تلاش های شرکت برای گسترش پیشنهادات دیجیتالی آن بود.

در سال 2014، آندر آرمور، به دومین برند پرفروش لباس ورزشی در ایالت متحده آمریکا بدل شد و  از آدیداس پیشی گرفت؛ اما هنوز با فاصلۀ زیادی از نایک عقب بود.

در سال 2015 ، آندر آرمور به موفقیت چشمگیر و پیروزی دیگری دست یافت و آن، هنگامی بود که با افسانۀ بوکس، محمد علی ، قراردادی را امضا کرد.

در سال 2016 ، آندر آرمور،  UA SpeedForm Gemini 2 Record Equipped را معرفی کرد ، اولین کفش هوشمند خود با یک سنسور داخلی برای ذخیره و ردیابی داده ها.

همچنین در سال 2016 اعلام شد که این شرکت، به عنوان تأمین کننده رسمی لباس فرم برای Major League Baseball  ، در نظر گرفته شده است ( اولین معامله مهم رقابت های لیگ ).

under armour 4 - آندر آرمور Under Armor

سال 2017، سال خوبی برای این برند نبود و به عبارتی می توان گفت که یکی از برهه های شکست را تجربه کرد ، چراکه 40 درصد سهام آن سقوط کرد و حداقل 5 مدیر ارشد و کارآمد خود را از دست داد که از آن جمله می توان به رئیس بخش کفش، پیتر راب، اشاره کرد.

یکی دیگر از ضربه های تجاری آرمور،  در سال 2018 رخ داد ، هنگامی که برخی از ورزشکاران UCLA از پوشیدن کفش های او، پس از شکایت کردن از ورآمدن لایۀ زیرین کفش، امتناع کردند.

اکنون نیز آرمور به کار خود ادامه می دهد و این گذر زمان است که نشان می دهد برآمد این شرکت چه خواهد بود!

under armour t8 - آندر آرمور Under Armor
tarahi lebas  logo callto - آندر آرمور Under Armor

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+